Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
18. aug 2010

@annag nestiha....ale vrati sa k nam 😉

leelo
18. aug 2010

@strapco13 ja viem, nastastie ju teraz nemusim kvoli nicomu otravovat.
len sa mi tak zacnelo - ona vie vsetko tak rozumne podat, ma vela skusenosti, tym aj argumentov. a naznaky konfliktov hned v zarodku potlaci...

vejula
18. aug 2010

čavte kočky čo sa tyka prikrmov tak mne tiež dokina povedala že až od ukončeneho 6 mesiaca ale jedna kamaratka hovorila že jej detska povedala že sa teraz zjednocuju podla europskej unie že prikrmovať od 4 mesiaca tak teraz fakt neviem... ja určite začnem až od ukončeneho 6teho teda ak mliečko vydrži v čo dufam

leelo
18. aug 2010

@vejula o tom tu prave diskutujeme. pozri si link co som dala luly. annag tam vysvetluje, ze sa ziadne odporucanie nezmenilo. je to podla ESPGHAN - europski pediatri, gastroenterologovia a neviem presne kto este.
prikrmovat sa moze od 4.mes. a nie ze sa ma! 🙂
vidim, ze to medzi pediatrami siri ako mor. ktovie, cim to bude... 😉

prsky
18. aug 2010

@vejula sak to je to, ze lekari si neoveruju info, ale si ho podavaju stylom jedna baba povedala a zrazu je z odporucania zavadzat lepok najskor mozne v 4.m a popri dojceni zavadzanie lepku uz v 4m plosne pre vsetkych (ved aj v zenskom magazine vystupila pani docentka a tarala 5 cez 9, lebo evidentne odporucanie ESPHAGANu necitala alebo nerozumie dobre po anglicky, pripadne mala zly preklad).

@leelo veru veru 🙄 a skoda, ze sa im nechce chodit na skolenia - aspon tym, ktorych sa to tyka, alebo keby si aspon info overili - lebo toto je fakt nezodpovedne - a ked ti este nejaky mudry mudr. povie, ze nemas citat internet, lebo si "mudra" a nemysli to ako pochvalu, tak ti je fakt dost 😠

cicimon
18. aug 2010

@prsky no ja som tiez pozerala ten zensky magazin - ok, podporovala kojenie 6mes, ale ten lepok sa mi tiez zdal skoro..v 7mes

cicimon
18. aug 2010

teda rozky a krupicu...

zuzkat1
18. aug 2010

baby a kedy sa ma davat lepok? ja som mojej dala vcera prvykrat cestoviny.. ma presne 7 mesiacov

keminek
18. aug 2010

tady má jřina mrázková nějakou tabulku, kdy co zavádět
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
(excel má 3 listy)

zuzkat1
18. aug 2010

@keminek dakujem tak podla tej tabulky je to asi v poriadku ze to uz papala.-) som rada🙂

prsky
18. aug 2010

@cicimon praveze tam pani docentka hovorila o zavadzani lepku od 4m ak si dobre spominam a potom tam bola pasaz o dojceni od roku zivota, co povedala, ze je zbytocne a spomenula chlorovane bifenyly, ktore sa po roku dostavaju do mlieka - uz si to presne nepamatam, len viem, ze sme tu mali kratko na to debatu a annag zas zhavu linku 😖

@zuzkat1 moze sa aj hned od 6m popri dojceni

zuzkat1
18. aug 2010

@prsky tak dobre..moja je dojcena kedy chce🙂 prikrmy papa len mesiac aj to len na obed a moc sa do toho teda neoprie..spapa tak 50ml

prsky
18. aug 2010

@zuzkat1 to poznam doverne. dodnes sa pri jedeni nepretrhne, ale zas aby som jej nekrivdila, niekedy je to lepsie niekedy horsie - ma uz svoje oblubene jedla 🙂

zuzkat1
18. aug 2010

@prsky ja mam pocit ze mojej je to jedno...tvari sa akoby jej to strasne chutilo..dobreze sa nezabije pri tom ako sa naklana za lyzickou,ale viac ako 50ml ani nahodou🙂

sasikas
18. aug 2010

@prsky - ak si dobre pamatam, tak spominana dr hovorila o zavadzani lepku pred 7. mesiacom...teda ,medzi 6.- blizsie k 7.emu, popri dojceni....teda ak hovorime o tej istej... 😅 v damskom magazine dnes poo?...ostatne si neviem lebo som odbiehala k malej, ale toto povedala tak a nie od 4.eho... 😉

sasikas
18. aug 2010

inak neviem kam sa vsetci tak nahlia s tymi prikrmami...ja by som najradsej iba kojila aj 2 roky keby to bolo mozne.... 😅 najjednoduchsie, najekonomickejsie,a samozrejme pre dieta najlepsie...my urcite pockame s prikrmami do ukonceneho 6. eho mesiaca...teda ak bude mliecko postacovat.... 😉

uankab
18. aug 2010

baby potrebujem poradit... strasne ma boli bradavka pri kojeni, resp. ani nie bradavka ako dvorec okolo, mam pocit ze je cervensi, zeby som zase chytala zapal??? tusite co by to mohlo byt? zacalo to dnes poobede, pri zatlaceni na prsnik neskutocna bolest, taktiez pri prisati a kojeni...
mozem si aj na dvorec prikladat kapustny list? (ak to je teda zacinajuci zapal...)
dakujem pekne...
lepok - podla tych info co davala annag naposledy je ho najlepsie zaviest popri dojceniu medzi 5-7mesiacom (podla toho kedy prikrmy zacinaju)..

cicimon
18. aug 2010

@prsky ja si to tiez tak pamatam ako hovori sasikas

latvia
18. aug 2010

ak je to mozne, vyhradne sa dojci do 6.mesiaca, ak sa uz musi prikrmovat, tak sa lepok moze od uk. 4.mesiaca, nie neskor nez 7.mesiac. takze preto ta info ze lepok po 6.mesiaci

matja
18. aug 2010

@uankab - neviem, ako ťa bolí ta bradavka, ani čo by to mohlo byť, ale napríklad mňa boleli bradavky (a teda aj celý dvorec) v čase okolo ovulácie. Boleli hlavne pri kŕmení, ale aj na dotyk, dokonca mi vadilo aj tričko na sebe...

krakulka
18. aug 2010

@strapco13 uz je zase vsetko po starom. Andrejko pekne papa, je spokojne a moooc usmievave miminko. 😉 😉 😉 😉 😉 Dneska ma 6 mes. S prikrmamy zacneme az od bud. tyzdna, v stredu pojdeme do poradne. Som moooc zvedava, kolko vazi.
Dakujem Strapco13

strapco13
18. aug 2010

@uankab nemas tam niekde ranku, bielu bodku?

strapco13
18. aug 2010

@krakulka gratulujem k polrocku a vylepseniu apetitu 😉

prsky
18. aug 2010

@sasikas nie, ta pani doc., co myslim ja, bola uz davnejsie, niekedy na jar.

strapco13
18. aug 2010

@prsky gratulujem, a nech vsetko ide hladko

prsky
18. aug 2010

@strapco13 kujeeem 🙂

sasikas
18. aug 2010

@prsky - aha..tak to bol niekto iny... 😉

luly13
18. aug 2010

tak my sme sa dnes vecer s manzelom dohodli, ze s prikrmovanim pockame, ked nie som 100% presvedcena. ako fajn je mat chlapa, ktory dokaze i v takejto veci dopomoct k spravnemu rozhodnutiu 😵

leelo
18. aug 2010

@sasikas presne ako vravis - s prikrmovanim zacnu tie skutocne starosti typu: kedy lepok, ako ma kakat, co moze, odkedy, nechce papat, co zbalit na cesty a pod. 😝 😀
ciste dojcenie az dokym sa da je super, treba si to uzit 😉

sasikas
18. aug 2010

@leelo - a este k tomu prat tie ozbrindane podbradniky od mrkvicky... 😝