Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
25. sep 2010

@gabika7706 vytaj medzi nami 😅 ja som už myslela že pojdem na štitnu žlazu... Ako niesom zas nejaka obezna ale mi to nešlo do hlavy že prečo všetci s kojenia chudnu a ja nie, či je všetko v tele OK.. Ale ked aj vy ste na tom podobne tak asi to nebude nič važne

cicimon
25. sep 2010

no ja som schudla presne na vahu spred tehu a koniec..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima595
25. sep 2010

@vejula - tak ja som4. do partie - pocas kojenia som pribrala 10 kg a už som ako slon... mzslite, že ked prestanem kojit, ze schudnem?? 😀 - asi tazko len tak sam od seba 😉

vejula
25. sep 2010

@mima595
@fidka79 čavte... Tak sa mi zda že založim temu lebo sa to tu nejako zvrhava 😀 😀 😀

@mima595 ja v to dufam že potom schudnem 😅 no necham sa prekvapiť 😝

miska1981
25. sep 2010

@vejula
@gabika7706
uz sme styri 😝 precooo???

vejula
25. sep 2010

baby ja idem fakt založiť tu temu 😉 možno sa tam zideme viacere a na niečo mudre prideme 🙂

miska1981
25. sep 2010

super, je nas viac 😅 moc sa nespolieham na to, ze ked prestanem kojit pojde nieco dole.
teda okrem prs 😀 😝

strapco13
25. sep 2010

@miska1981 ak mi pojde este nieco dole z prs tak mi ostanu len bradavky zavesene na snurke 😝

miska1981
25. sep 2010

@strapco13 😀 😀 😀
tak ja zas budem rada, nech len ide dole co najviac, mam ich teda obrovske v porovnani spred tehu 😕 len sa bojim, aby mi neostali len take "vechtiky" 😒

vejula
25. sep 2010

@strapco13 😀 😀 😀 super napisane som sa zasmiala..
@miska1981 Obavam sa že ak budem kojiť ešte hodnu chvilku kedže neplanujem do roka určite prestať kojiť tak mi ostanu akoby povedal moja kamaratka psie uši - take tie plandave 😀

miska1981
25. sep 2010

@vejula 😀 😀 to som presne myslela, brrr hrozna predstava.
potom uz len zobrat cinky do ruk a cvicit, ale ci to pomoze je otazne 😅 😝

elinka27
25. sep 2010

@iron moja je presne taka ista,vecerny ritual stale na prsiach,ani uz neni hladna,len cucka a ked vypadne reve.Spi len ked ma prsnik v puse alebo je na rukach,odlozim ju chvilku spi a potom sa preberie s placom kym ju nezoberiem na ruky.KEd ju zoberiem v momente je tuha.Uz spavame spolu v posteli kojim poleziacky a driemem pri tom,ked chce dudlat tak ju necham a potom sa ududle a odpadne a spime dalej v nezmenenej polohe do dalsieho krmenia.Cez den je to horsie,mam tiez syna maleho ktory akoby najust prave nieco potrebuje ked kojim,cikat kakat,pit a jest.Je to o nervy a aj ked sa snazim zachovat klud, tak niekedy uz nevladzem Zinka place,Kubko place a ja s nimi 🙂

elinka27
25. sep 2010

baby vy kojite a priberate?Ja chudnem a to sa mi stale pyta jest,normalne nechapem preco mam taky apetit.Stale som hladna, dokonca jem maso bravcove co som nikdy nejedla lebo ma z neho napinalo,a teraz som za nim ako otrhnuta,nechapem 😝

olifcek
25. sep 2010

@elinka27 ja kojim jak o dusu a nechudnem, fnuk

strapco13
25. sep 2010

@elinka27 zo zaciatku to tiez tak bolo...ze som schudla..do maleho 4 mesiacov som bola dokonca kilo pod povodnu vahu..hups a teraz mam o 10 viac..a to uz nezerem tolko co na zaciatku a furt ide vaha hore 😠 ..ale nestresujem
manzelovo je jedno ako vyzeram..lubime sa ako kone 😀 a drobec ma miluje aj s mojimi vytahanymi prsiami...tak si vravim..asi som ta najsexi kocka v nasom dome /este aj pes je totiz chlap a nikto iny u nas zatial nebyva/ 😀 😀 😀

slivocka123
25. sep 2010

@elinka27 No ja ked som mala nadprodukciu mlieka, tak mi stale z prsnika kvapkalo. A ked maly roztahal a vybrala som mu bradavku z pusy, tak to kvapkalo, niekedy az striekalo. Maly nestihal prehltat a tak sa stale dusil, kaslal, odtahoval, bol nervozny. Kojila som ho proti gravitacii, po papani som ho stale nosila, aby si odgrgol aj v noci. Velmi mu pomohlo aj to, ze postielku mal vo zvysenej polohe. Teda tam kde bola hlavicka som celu postielku podlozila knihami. Asi tak na 30 cm, mozno aj viac. Ked som konecne prisla na to, ako znizit produkciu mlieka, tak sa maly ukludnil, a ako som Ti uz pisala tak to bolo vidiet aj na jeho kakanici. Hovienko sa upravilo na krasnu "zltu prazenicku". Tak neviem.....Tolko len moja skusenost, ale asi by Ti mali poradit nejake skusenejsie maminy, ako som ja 😒 pripadne aj ta laktacna. Drzim prsteky, aby sa to coskoro upravilo 😉

strapco13
25. sep 2010

@olifcek ale musis sa vazit bez malej..ved je stale na tebe pricucnuta a ona pribera 😉

elinka27
25. sep 2010

@strapco13 tak my sme doma modelky dve 😀
no nic idem spat kym aj deti pospali,a zajtra rano mi pride ta laktacna poradkyna od annag,tak snad to poriesime

olifcek
25. sep 2010

@strapco13 😀 jaaaaaaaaaaaaaaaj, jasne 😀

elinka27
25. sep 2010

@slivocka123 no ja nemam pocit ze mi mlieko strieka, ani vtedy ked jej prsnik vypadne.Preto neviem preco sa dusi a jeduje.A co sa kakania tyka,tak kazda jedna plienka je okakana prazenicou vodovou,ale od vcera vecera az do dnes vecera nic, prdka ale nekakala, davam jej 2 krmenia po sebe ten isty prsnik.Tak neviem ci je to ok,ze zrazu prestala kakat,alebo to je nieco co som zjedla ja a zapieklo ju.Ale prdiet prdi,alebo sa konecne dostala k zadnemu mlieku a uz ju tolko neprehana,alebo to bude tym ze som vysadila caj na tvorbu mlieka

prsky
26. sep 2010

@iron do troch mesiacov je lepsia satka (kvoli tomu, ze mozes uviazat na obe plecia kolisky a nezatazuje to. ja som mala babyvak a ten ma zatazoval na jedno rameno. pri druhom idem do satky) a potom prejst na manducu - ak si dovtedy nezvyknes uplne na satku. my nosime v manduce od 3 mesiacov doteraz 😉

slivocka123
26. sep 2010

@elinka27 Moj maly mal tiez taku vodovu a potom sa to po tom vsetkom co som urobila upravilo. Inak mojho krpca asi tiez bolelo brusko z toho caju na tvorbu mlieka. Citala som, ze niektorym detom to robi dobre, inym neplechu. Kojene deticky nemusia kakat kazdy den. Pokial ju neboli brusko je to o.k. Dufam, ze je to uz lepsie. Chudiatko male, uz sa dost natrapila.

majinka85
26. sep 2010

@strapco13 Ahoj. No dojcim Od 15 minut. V priebehu kojenia sa zvykne pokakat cize ho musim prebalit, on sa preberie a musim ho este dokrmit aby zaspal. Stolicu ma ako kedy niekedy peknu zltu inokedy aj trooska zelenu. Davame mu kvapky sab.moze byt sfarbenie ovplyvnene aj tym??? Odgrgnut ho davam.Niekedy ked uz odmieta a vypluva prsnik tak si hned odgrgne.Troska ho pohojdam a zaspi.Prsniky striedam,ale vzdy papa len z jedneho. Kojim ho posediacky. Zacinala som po leziacky lebo ma vsetko po porode bolelo ale teraz uz sedim a tak ho kojim. Citala som ze dieta by malo zaspat pri prsniku len on niekedy vobec nezaspi pri prsniku musime ho este hojdat. A este ma zaujima ako casto by som ho mala kojit cez den???Mne to tak vyjde kazde dve a dve a pol hodiny. Nie je to casto? Diky.

elinka27
26. sep 2010

@slivocka123 tak uz 24hodin nekakala tak snad je to ok,viem ze kakat nemusia kojene deticky aj tyzden.Ja som vysadila caj na kojenie,tak mozno to bolo aj tym.Tazko povedat, nepila som ho nejak vo velkom.Ale mlieko pre nu kolko potrebuje mam,tak snad nevadi ked nebudem brat nic na podporu,ved ju nechavam dudlat kolko chce a to si myslim,ze je ta najlpsia stimulacia.Iba ak homeopatika Ricinus cuckam.Uz tri noci sme mali dobre,odkedy spi so mnou v posteli, lebo ju nakojim nehybem s nou a prebalujem len minimalne,ked sa zacne mrvit dostane prsnik aj v spanku alebo ju pohladkam a spinka dalej.Dnes tu bola laktacna a ukazala mi aj ako sa viaze satka, ja som si sice objednala babyvak,ale kamoska ma satku ktoru mi pozicia a planujem si kupit satku,zistila som ze to nieje take zlozite a kym mi pride ta co objednam tak mi tuto pozicia.Dnesok mala skoro cely prespala a spi aj teraz budi sa len na krmenie,chvilku ju necham na sebe spat, pozeram telku a ked je uplne tuha prelozim ju do vajicka a spi dalej!Neviem cim to je ale mozno aj tym pocasim ze je take spave netusim,dufam ze v noci bude kludna,aby mi to zasa nevynahradila v noci.

elinka27
26. sep 2010

@majinka85 kazde 2-2,5hodiny ti pride casto? 😀 ja kojim niekedy aj kazdu hodinu a to nehovorim o tom,ze ked je nekludna tak len cucka aby sa ukludnila a potom je spokojna 😎

kkubekova
26. sep 2010
kkubekova
26. sep 2010

@zuzkat1 vyskusam 😀

slivocka123
26. sep 2010

@elinka27 Super, tak snad sa to uz upravi. Ja som mala tiez babyvak, ale maly v nom moc nechcel byt. Satka je myslim podobne. Keby som opat mala riesit tak asi klokanku.

majinka85
26. sep 2010

@elinka27 a mas dostatok mlieka?Ja ked kojim kazdu hodinu tak mam pocit ze mam malo mliecka. Tak preto sa pytam ako je to s kojenim castym.