Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

mima595
9. nov 2010

@vejula - to zisti rychlo... odnesies moc a do hodiny mas vysledky....

vejula
9. nov 2010

@bibi1711 vdaka a šo vy teraz beriete ATB? a planuješ potom ked sa to prelieči opať začať chodiť na to babyplavanie? JA teraz neviem, sakra... nechcem aby to vyznelo blbo, samozrejme že dominik je to najdoležitejšie a keby mu to nerobilo dobre tak čert vem peniaze, ale predsa 120 Eur by mi už nevratili...
A prejavovalo sa to aj nejako inak? A ten moč sa kde zanaša?

vejula
9. nov 2010

@mima595 vdaka a kde zaniesť ten moč? na biochemiu či kde?

strapco13
9. nov 2010

@vejula dieta moze byt len mrzute, boli to pri cikani, alebo len teploty, alebo zmena farby a pachu mocu...niekedy vsetko..niekedy len toto
moc odoberies a odnesies k pediatrovi..ten vysetri papierikom..do 5 min su vysledky ci tam je nieco alebo nie..a potom sa to nesie na hygienu /aspon v nasej nemocke/ a tam to vysetria.len to trva dlhsie aj par dni..lebo to je kultivacne vysetrenie
atb nasadi dr sice hned..ale podla tych kultivacii sa da potom eventualne zmenit ak by sa stav nezlepsil
a treba dostatocny pitny rezim..mozno preto maly cucka viac, lebo priroda mu kaze pit

vejula
9. nov 2010

takže nebolo by to nič važne.. nezvykne sa to potom vracať??? jaj mam z toho fakt divny pocit sakra, drobuliatko moje male, ja som mu len dobre chcela aby sa zabavil vo vodičke s ostatnymi deťmi a viac zleho ako dobreho som mu nakoniec urobila 😢

vejula
9. nov 2010

@strapco13 uhm, dakujem, zajtra hned rano volam lekarke, snad sa to rychlo napravi a maličky bude v poriadku...

strapco13
9. nov 2010

@vejula no vazne...to je na zamyslenie..su aj horsie choroby urcite..ale zas nelieceny mocovy infekt je zly, moze postupovat vyssie a zasiahnut oblicky..ale to iba ked sa to zanedba

vejula
9. nov 2010

@strapco13 vdaka strapco, však hned zajtra letim ku doktore... a moč odobrať ranny či je jedno aky? a to znamena že ak to maly dostal z toho babyplavania tak je na to asi taky citlivy, že?? tak to by som sa mala asi vykašlať na to plavanie aj ked bude maly už preličeny, že??? No a malemu sa tam tak pačilo a tak nam tam spolu bolo dobre 😔 ale samozrejme ak ma isť o zdravie tak si najdeme nejaku inu zabavku

mima595
9. nov 2010

@vejula - u nas sa to robi tak, že odnesiem moc do labaku, ale dr. musi dat ziadanku na moc...do hodiny su vysledky...ak je negativny, tak je dobre, ak nie, tak potom zvykne dr. este odobrat moc do skumavky....

odoberies moc do sacku sterilneho... myslim, že sa ten moc nosi aj v poradni v 5. mesiaci...

my sme u dvojiciek mali problem s mocom... a chodili sme na plavanie, ale taky typ, kde instruktorka chodila cvicit k nam domov do vane.... a stel bol nejaky problem s mocom, raz bol zly ten sterilny zo skumavky, raz ten zo sacku.... dr. to zvlast neriesila, len sme davali probiotika, aj to plavanie schvalila.... moc sme nosili na kontrolu kazdy mesiac, asi na 3x sa nam podarili oba moce bez E.coli

može mat zmenenu vonu mocu aj z jedla... nezacala si ho prikrmovat????

strapco13
9. nov 2010

@vejula ono nemusi to mat z plavania..ale moze..jedine ako to zistit je ist potom znovu na plavanie 😅 ..ak dostane zas..tak je to z toho ..ja viem,..blba rada 😅

bibi1711
9. nov 2010

@vejula , mame atb.na plavanie si dame pauzu teraz dlhsiu...tiez ma to velmi mrzi...chodime od 5 mesiacov tam...mala to miluje.ale tak zdravie je mi prednejsie...
ked pojdes rano skoro k lekarke, zober moc. polku vysetri tam papierikom a polku posle. vysetrenie v labaku je hotove doobeda...

vejula
9. nov 2010

@mima595 no prikrmovať som ho začala už pred mesiacom a ten moč mu citiť par dni a na prvom babyplavani sme boli minuly štvrtok, takže to vyzera že to bude z toho

@strapco13 😅 no, ak to bude pozitivne tak to bude zrejme z toho plavania, lebo sa to časovo zhoduje ten smrdkajuci moč a prva hodina babyplavania 😔 mrzi ma to ale čo už

@bibi1711 vdaka, no som zvedava ako zajtra dopadneme, potom vam dam vedieť... A emuške ešte stale smrdka ten moč? a mala aj teplotku? lebo maly mal dva dni do zadu taku že 37,3 ale potom už nič, tak som to neriešila, až teraz mi to do seba začina zapadať, bohužial 😔

bibi1711
9. nov 2010

@vejula , mala teplotu, presne ako tvoja...este trosicku, ale len ked sa na to sustredim...predtym to bol strasny zapach...

vejula
9. nov 2010

@bibi1711 😔 takže asi to bude ono, ach jaj... no už aby bolo zajtra po tom teste nech aspon viem čo je a už sa to nejako lieči

adamala
10. nov 2010

kolko
dni mozu kojene deti nemat stolicu?? moj krpec mal pravidelnu od narodenia a posledny tyzden, ma menej a menej, 4x denne, 3x denne,2x denne ,1x denne a posledne 2dni nekakal . Neviete z coho to moze byt?? zeby bol hladny a moje mlieko mu nestaci??? neviem si to vysvetlit ,lekarku mam odcestovanu na tyzden tak sa nemam s kym poradit. diky

annag
10. nov 2010

@adamala - záleží od veku bábätka, ak je staršie než cca 3 týždne, tak nemusí kakať aj niekoľko týždňov 🙂 , preto už potom nemôžeme podľa stolice posudzovať , koľko mliečka vypije
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-do...

magdal1
10. nov 2010

@adamala moja kakala teiz viac krat za den a potom tak raz za 6 dni, nasej pediatricky dieta dokonca raz za 10 dni....pokial nema pri kakani problem, ze by to bolo tvrde....tak je to o.k., babatka rastu a spotrebuju vsetko mliecko na rast, takze do plienky uz nezostava, stravia vsetko

shaarka
10. nov 2010

prosim ako je to s kakanim po zavedeni prikrmov?
este to mam sledovat?

cicimon
10. nov 2010

@shaarka po prikrmoch bude kakat aj bobky, teda aj take tuhsie aj redsie,,a uvidis tam aj tu zeleninu, co zjedol 🙂

shaarka
10. nov 2010

jooooooooj vy ste take zlate dievcata, ale ja tu nikdy nenajdem odpoved na moju otazku. 😀 😀 😀 😝 sa asi furt debilne opytam.
ano, bude kakat tuhsie, uz aj kaka. ano, mozu tam byt zvysky zeleniny, jemu zatial ale pekne vsetko stravilo.
ale pytam sa, ze kolkokrat ma kakat alebo ci to vobec mam sledovat 😀 viem, ze plne dojcene nemusi kakat aj dva tyzdne, ale ako je to po zavedeni prikrmov? nechat to tak, nevsimat si, ze kolko a ako casto kaka? 😀

cicimon
10. nov 2010

@shaarka jaaj 🙂) no moja kaka tam min 2x za den a povacsinou sa jej podari priamo pri jedle (jednym otvorom dnu a druhym von 🙂) nie som odbornik, ale pokial tam nie je krv, tak to asi netreba riesit

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=st...

adamala
10. nov 2010

@annag aha, moj maly mal vcera 5mesiacov 🙂) a je pekny tucko takze asi mu to vsetko travi lebo si aj viacej pyta,asi rastie alebo co,tak ak to bude ze tyzden tak to uz budem hladat lekarov radsej,lebo je to fak nezvyk u neho aby som nieco nezanedbala,ale neboli ho ani brusko ani nic,je spokojny,taky isty ako vzdy bol.

@magdal1 no neviem ci to je tvrde lebo nic nevyslo z neho 🙂)) trosku si poprdel dneska a vyslo trosku fliacik asi pol cm ale to je tak vsetko uz som sa v aute tesila ked som ho pocula tlacit a prdet ze kaka a kuk do plienky a nic , tak naozaj sranda,lebo som zvyknuta ze pravidelne kaka od narodenia.

dakujem vam za odpovede baby.
xxxxx

krakulka
10. nov 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci mozem ak este kojim (cca kazde 2 hod.v noci aj cez den) jest goji? Aj mi to chuti aj to ma vela vit. C. Su nejake vitaminy pre kojace maminy? Ale skor na prirodnej baze. Pohorsila sa mi pokozka. Hlavne na rukach, zacina sa mi na vonkajsej strane praskat. 🙂 Asi ma Andrejko dobre vysava. 😀 Co davate dietatkam papat? Davate aj masko a vaj. zltok? Ja som masko zatial dala len 1x.

prsky
10. nov 2010

@krakulka vitaminy su tie iste co v tehu, vitaminu C potrebuje tvoje telo v tehu a pri dojceni ovela viac ako normalne - odporucam kyselinu askorbovu z DM (je to v prasku, da sa to davat aj do caju ako kyselka a pod) - takze kludne mozes kupit hocijake tehu vitaminy a/alebo dodvat veeela C (kludne aj 50mg/kg/den) - co telo nevyuzije, vycikas, babatku by nemalo ublizit, ale skus pomaly zvysovat davku C, ak zbadas nejaky vysyp na pokozticke babatka, tak treba davku znizit. inak vitaminy, co predavaju su ODD, ale vacsinou je to len minimalna davka, ktora chrani pred totalnym nedostatkom daneho vitaminu (takze kludne si mozes dat viac C, D, E a B - E je super pri problemoch s kozou)
co sa goji tyka, skus zaviest ako ostatne rizikove potraviny - daj si 1 a pockaj 12-24h - ak neuvidis reakciu na babatku, tak mozes goji jest.

prsky
10. nov 2010

@shaarka kakanie je veeeelmi individualne, u mojej sa ustalilo na 2-3x denne. nerobila by som si starosti do cca 10 dni bez stolice, ale po 5 dnoch by som asi dala nejake slivky alebo marhule a pod na zmakcenie stolice

strapco13
10. nov 2010

@shaarka asi si chcela pocut nieco taketo...pocetnost stolic uz nemusis sledovat, pokial Ti aspon akotak papa prikrmy, uz farba a pocet stolic neurcuje prospievanie dietata
skor sleduj, ci sa pri kakani netrapi, ci nie je hnacka alebo prilis tvrda stolica ..ale ako pise @prsky po dnoch by som uz pomahala vykakat sa

michaela80
10. nov 2010

@annag @strapco13 zase sa nam crta problem..malinka uz treti tyzden sa budi v noci aj 8 x a vzdy ju dojcim..inac nezaspi..ale cez den nema potrebau tolko papat...cize rano vstanem s prsiami vycucanymi a vecer mam ich uplne plne...dnes som zacala cez den odsavat a viac ju este prikladat no nechce... 😠 co s tym robit...

strapco13
10. nov 2010

@michaela80 jednak sa moze jednat o rastovy spurt /je okolo 3. mesiaca/ a jednak mozu ist zubky alebo cokolvek ine 😅
jedina rada je dat, ked si pyta
ale je mozne aj to, ze cez den je privelmi zaneprazdnena okolitym svetom..ved je rtaky zaujimavy a novy..ze na mliecko nema cas a v noci si to vynahradzuje

martinka17
10. nov 2010

vie mi niekto poradiť,malý má 21 mesiacov, už pekne prespal noc, kojený bol len ráno a večer...teraz sa v noci minimálne raz budí a pýta si mlieko a to isté počas dňa, stále chce mlieko. Ja už neviem, čo robiť, je to len horšie a horšie, a to ho potrebujem pomaly odstavovať. Skúšam mu dávať Sunar, ale berie to len ako nutné zlo.

prsky
10. nov 2010

@martinka17 preco ho potrebujes odstavit? ja dojcim v noci aj 3-4x 😉 no a detom sa meni spanok, to, ze sa teraz sa moze o nejaky cas zmenit zas k prespatiu celej noci, alebo sa aj zhorsit..nejdu mu zuby? mozno ti pomozu clanky - aj ked su myslene skor na dojciatka, vela tam plati aj na batolata: http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
inak odstavit sa da dieta aj iba na noc - vo veku tvojho synceka uz je to o vychove a vzajomnom prisposobovani sa