Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strociatka
8. aug 2012

prosim Vas, viete niekto poradit ako funguju zberace mlieka? Ked kojim, tak mi z druheho prsnika strasne strieka mlieko (zislo by sa mi ho nejak zachytavat a vyuzit do prikrmu), ale neviem ako na to? A ktore su dobre a oplati sa kupit? Moooc krat dakujem 😉

hhenike
8. aug 2012

Ahojte. Zhanam univerzalnu mast na bradavky. Nemate niektora? Nemusi byt cele balenie.

jk77
8. aug 2012

@strapco Dobry vecer.Chcem Vas poprosit o radu.Som 2dni po porode.Dnes sa mi uz naliali prsniky, uz mi tecie kolostrum.Som po sekcii.Ked mi prinesu maleho, len spinka, budim ho, aby nieco pocuckal, ale nic moc. Obavam sa, ze do rana budem mat prsia ako melony.Tak isto to bolo aj pri prvom , kedy som aj nasledne dostala zapal prsnikov. Mam si po akoze dojceni prsniky odsat a odniest sestrickam, alebo ako???Prodim poradte. DAKUJEM

sendy182
8. aug 2012

@jk77 ahoj ak ti môžem poradiť, jemne si prsník odstriekaj ale len trocha keď ti prinesú malého nech pocucá......pekne priložiť a po kojení zas trocha odstriekať.......robí sa ti mliečko viac ako malý potrebuje .....skús odsať aj do fľašky........ my sme to tak v začiatku robili aj keď sme mali dieťatko pri sebe.......proste veľa mliečka-nezľaknúť sa trocha poťahá malé a odsať......aby si nemala zbytočne zápal.......skús inú polohu......držím palce........žiadne stresy.............uvidíš ako bude malý ťahať a ako často bude chcieť papať........tak sa ti bude robiť mlieko.....ponuka-dopyt.......

jk77
8. aug 2012

@sendy182 ahoj.teraz mi ho prinesu, tak skusim.Dakujem velmi pekne za radu.pekny vecer 🙂

sendy182
8. aug 2012

@jk77 jejo kráse babuliatko.....ak by ti zaspávalo tak ho skús jemne poštekliť na líčku......... 😅 nebóoooj "pokusov" budeš mať až až......popros sestričku nech ti ho priloží .....čím častejšie prikladanie bábätka tým viac mliečka.......želám veľa pohody a čo najmenej stresu.......ved nemá byť prečo.....sú to krásne a neopakovateľné chvíle......ja už len spomínam 😲 ako som pred kojením a po kojení zapisovala koľko spapal......a to boli stresy.......úplná blbosť potom som už nezapisovala.........to nám setričky kázali, ešteže prikrmovať fľašou som nedovolila.......

neuska
8. aug 2012

@jk77 stale musis odsavat a osavat aj ja som ho mala vela ale neodkladala som ho ked ho mam vela tak nech ma babetko vzdy cerstve mliecko to bol moj nazor vzdy cerstve 🙂

kwatka
8. aug 2012

ahojte
potrebujem poradiť. Mam červené bradavky, pri dojčení začínajú bolieť a sú aj dosť teplé je to mykóza? ak áno čo na ňu?
ďakujem

sendy182
8. aug 2012

@kwatka ahoj keď začínajú bolieť bradavky je to možno zlá technika kojenia..........skús inú polohu.....pred kojením opláchnuť teplou vodou bradavky po kojení zas , naniesť genicianovú violeť tá mi pomáhala.......a malej pozri ústočká....či nemá biele podnebie......veľa mamičiek oužíva rôzne mastičky na bradavky......ja nemám žiadnu skúsenosť s tým......

ziarcanka
9. aug 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, či sa robí sono vyšetrenie prsníkov aj počas dojčenia. Keď som bola na preventívke, dr. mi povedal, aby som na sono prišla 3 mesiace po ukončení dojčenia - takže naposledy som bola na tomto vyšetrení asi pred 5 rokmi (2 tehotenstvá + dojčenie)

strapco13
9. aug 2012

@ziarcanka moze sa robit aj pocas dojcenia, len nie kazdy lekar to vie vyhodnotit 🙄

strapco13
9. aug 2012

@kwatka to je mykoza..hlavne ak su bradacvky citlive ci bolestive aj mimo dojcenia http://dojcenie.webnode.sk/postupy/protokol-pre...
a plus skontrolovat prisatie ..osobne sa skontaktuj s laktacnou www.mamila.sk

strapco13
9. aug 2012

@strociatka priloz si hocijaky maly poharik k bradavke a zafunguje to rovnako..ak je to len pri dojceni, ak sa spusat mlieko aj miomo dojcenia, tak potom mozes tie zberace, to sa vlozi do podprdy a natecie do toho mlieko..len ak sa to uvolni, tak si mokra cela 😅

strapco13
9. aug 2012

@jk77 v prvom rade nech ti nosia maleho casto, ale naj je mat ho u seba, j´kojit casto, prikladat v spravnej polohe, nedokrmovat a ziadna flaska a pod
ak su prsia tvrde, odstriekat len do povolenia tlaku
pripadne sa skontaktuj osobne s laktacnpou www.mamila.sk

chichinka
9. aug 2012

@strapco13 dakujem za odpoved a link na clanok..ten som uz citala, dako nas tam neviem najst 🙂 ale nevadi, dako to uz dobojujeme 🙂 vdaka este raz..pekny vecer 🙂

strapco13
9. aug 2012

@chichinka je mozne ze mu vadi poloha ked kje na "neoblubenom" vtedy prikladat ako na pravy a len v poslednej chvilisa ty pootoc a rychlo mu daj lavy , dieta nech ostane v tej polohe akoby slo na pravy ,..niekedy vadi ze ma inak rucicku, ci proste je mu pravy prsnik prijemnejsi tvarom, tokom mliecka,..niekedy po zapale sa zmeni chut mliecka v danom prsniku
ale defakto aj keby ho odmietol uplne /Pskusaj z neho dojcit v polospanku/ tak sa da dlhodobo a efektivne dojcit aj z jedneho prsnika

chichinka
9. aug 2012

@strapco13 dakujem Ti velmi pekne za vyborne rady..skusim ho zajt nadojcit v inej polohe..je pravda ze jeho oblubeny prsnik je vyrazne vacsi a makksi 😀 ale si ma naozaj velmi potesila ze sa da aj dlhodobo len z jedneho prsnika dojcit.. 😵 si velmi zlata, dakujem!

svetlusska
9. aug 2012

@lucianka222 ahoj ja som s malym odchazala z porodnice tak mal vahu 3500g, porodna vaha bola 4000g a teraz po 11 tyzdnoch mame 7290 g a tiez ho iba kojim. myslim ze kazde babatko je ine 🙂 hlavne ze pekne rastie a pribera a je zdravucke, ale to je iba moj nazor.

svetlusska
9. aug 2012

@indys ahoj ja som si tym presla na zaciatku, moj maly sa ale narodil normalne...ale s takymto kojenim som bojovala doma asi dva tyzdne..nic ine som nerobila len prsnik von a dnu a nakoniec ma tak boleli bradavky ze koniec...neustale mi ich totiz zuzlal kedze chcel stale len papat a papat a ako ty vravis potom grcal...ale ked som ho dala odgrcnut tak si grgol a znova hladal a tak to slo dokola...nakoniec hlavne kvoli tomu ze som skoro pri kojeni plakala kvoli bradavkam ktore ma boleli hrozne som mu dala dudlik a odvtedy ked chce len nieco cmulat tak cmule dudlik a ked chce papat tak to rozoznam...jednoducho vtedy place,vrti sa a cumlik ide oblukom vonku...ked je ale napapany tak mi zas vypluva prsnik a potom ho hlada a zas ho vypluva a zlosti sa lebo tecie mliecko...ale tak ked mu dam dudlik troska pocica a za par minut je vonku...malokedy s nim spinka dlho...ale cumlik davam vyslovene az po nakojeni ked vidim ze je fakt uz napapany alebo prepapany, nikdy mu ho nedavam ked sa zobudi po dlhsom spanku. ja som vobec nechcela davat cumlik ale tak okolnosti ma donutili lebo inac by som zrejme velmi skoro prestala kojit....a ver mi ze z takeho kojenia cely den nonstopo som bola hrozne unavena a vobec som sa netesila, teraz naopak si ho uzivam... 🙂 a moj maly tiez cez den vypije cez den iba jeden prsnik ale vecer pred spinkanim aj dva..ale to az teraz posledne dva tyzdne tusim...a este k tomu cumliku viem ze niektore mamicky su proti nemu a ze ho nedoporucaju, ale iba som povedala moj nazor a skusenost...

jk77
10. aug 2012

@strapco13 dakujem velmi pekne.Vcera som mala uplne,, zdurene,, prsia, horuce, myslela som, ze mi prasknu. Nedali sa mi vobec odstriekat, ani odsat.Dostala som oxitocinove kvapky, aj injekciu, prikladala som maleho co najviac, davala zabaly, madirovala, snad celu noc.Ale rano to konecne povolilo, maly sa prisava, ma aj tu pauzu v bradicke, tak verim, ze to spolu zvladneme.Este vcera po obede tu bola laktacna poradkyna z nemocnice, tak mi pomohla. Ak bude doma nejaky problem, uz viem, ze nebudem vahat volat takuto poradkynu.DAKUJEM 🙂
Prajem vseeetko dobre.

jlp
10. aug 2012

Ahojte kocky mam problem a potrebujem poradit. Na treti den sa mi pekne naliali prsia a na piaty som si v noci musela mlieko az odsavat, tak som mala naliate prsniky. Maly sa mi pekne prisaje a papa, ale pred dvoma dnami sa mi mlieko akoby stratilo, prsia nebolia a su na dotyk uplne makke, akoby bez mlieka. Maly mi vytaha jedno aj druhe - kojim cca 40 minut, ale niekedy mam pocit, ze stale nema dost a je mrzuty. Chcela by som kojit co najdlhsie, ale zacinam mat strach, ci neprichadzam o mlieko. Co mam robit? Ako laktaciu znova rozbehnut? Stravujem sa normalne. A dalsia otazka, co mozem - nemozem jest? Je vobec nejaka zelenina okrem mrkvy a zemiakov, co mozem?

strapco13
10. aug 2012

@jlp skontaktuj sa osobne s laktacnou pporadkynou www.mamila.sk ..skontroluje dojcenie, podjazykovu uzdicku, pripadne upravi polohu aby bolo dojcebnie efektivne, vysvetli ti zakladne veci ohladom dojcenia
cio sa tyka stzravy kukni do mojho fotoblogu na clanok myty a pravdy o dojceni..mam to tam okrem ineho rozpisane
mam tam rozpisane aj ako dojcit, ako zistis ci dieta na prsniku pije a pod
ale naj je osobny kontaklt s laktacnou..neboj sa a zavolaj niektorej z tvojho okolia

ktore
10. aug 2012

baby ako msa rozmrazuje zamrazene mlecko?v tom ohrievaci alebo volne.?

strociatka
11. aug 2012

@strapco13 s tym poharikom to moc nepojde, lebo kojim vyhradne poleziacky 😀

mala je neskutocny slon, odchadza mi chrbtica..

strapco13
11. aug 2012

@ktore volne

luly13
11. aug 2012

Ahoj, @strapco13 , pri prvom dietati som ku koncu dojcenia velmi intenzivne riesila problem s bradavkami a dvorcami. Mysleli sme, ze mykoza, no robili mi aj stery a nepotvrdila sa. Dvorce som mala uplne zosupane, robili sa mi ragady. Maleho som v 20mes odstavila a tym padom zmizol akykolvek problem s prsiami. Tento problem mi nastal az ku koncu dojcenia. O par tyzdnov ma caka opat dojcenie. Chcela by som sa spytat, ci existuje nieco,cim dopredu posilnit kozu na bradavkach, pripravit sa...

bezaz
11. aug 2012

ahojte, potrebovala by som zohnat senovku v tabletach, minuly rok som kupovala tu na konikovi v bazare, ale baba uz nepredava, neviete niekto poradit? vdaka 🙂

zfidorka
11. aug 2012
bezaz
11. aug 2012

@zfidorka dakujem, skusim im v pondelok zavolat 😉 viem, ze aj v more milk je senovka, len tie su priserne predrazene 😲

zfidorka
11. aug 2012

@bezaz v more milk je myslim tej senovky aj menej ako v cistych tabletkach... mali by mat aj benedikt...