Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

elinka27
22. okt 2010

@strapco13 no tak mam za sebou mastiditu,upchaty mliekovod teraz sa trapim s prsnikmi+mykoza k tomu inak ten canesten zabera tak uvidime.Neviem je este nieco s cim sa da stretnut pri kojeni?Uz ani nie,tusim som skusila vsetko 😀

vejula
22. okt 2010

@strapco13 dakujem za radu 🙂

strapco13
22. okt 2010

@elinka27 ja som mala k tomu tvojmu ragadu bradavky taku, ze sa mi rozpoadla na tretinky 😖 ..a je za tym..kojime sa stale a neskutocne si to uzivame 😵 😵 😵 😵
tym sa nechcem chvalit, ze som mala nieco navyse...len, ze problemy vzdy boli a budu..ale treba ich riesit a ze vydrzat stoji zato

zucha
22. okt 2010

@vejula urcite redsie prikrmy. Vodu, v ktorej prikrm varis nezlej uplne, ale nechaj tam tolko, aby prikrm vyzeral viac, ako husta polievka a nie tuha kasa. Potom mozes ako ovocny prikrm davat hrusky, tie maju zvacsa laxativny ucinok 😉

elinka27
22. okt 2010

@strapco13 no tak to esten nemala a dufam,ze nebudem mat ani.Len dufam,ze som to nezakrikla.Ono je dobre mat sa na koho obratit to sa potom lahsie vsetko zvlada a ja som rada ze ste tu ty @prsky a @annag bo inak neviem co by bolo

strapco13
22. okt 2010

@elinka27 ani mi nehovor...vacsiu bolest som nezazila..radsej ist este raz rodit ako toto 😖

vejula
22. okt 2010

@zucha vdaka 🙂

nevesta
22. okt 2010

@lukmaj ked sa zacala viac hybat. Ale nad ranom kakava, ale uz to zvlada aj sama 😉

prsky
22. okt 2010

@vejula moja ma tiez tuhô, pomahaju probiotika, ktore si davam ja, pri najhorsom davam jej, slivkova stava (sebe a neskor aj malemu mozes dat), slivky (aj susene) dat do rucicky (aj ked teraz este mate na to este skoro), marhule, figy a to, co pisu baby. ked budes okolo 8 mesiaca zavadzat jogurty a acidko, tak to tiez pomoze a tiez strukoviny su fajn.

akdarka
22. okt 2010

ahojte,dufam,ze nebudem vyzerat ako blba kvoli mojej otazke;) kedze sme dojcenie zachranili len tak tak nechcem davat dudel.maly si ale posledne 2dni cpe obe paste do pusy a cmula odusu...je to asi lepsie ako dudel, no mam mu ich vyberat ? -mal soor a ja sa liecim canestenom -ale zas ruky ma ciste.inak ortopedicka pri kontrole klbov skonstatovala,ze mu pojdu skoro zuby takze mozno🙂)

elinka27
22. okt 2010

@strapco13 @prsky vratila som sa z prechadzky,ponukla som jej ten slabsi prsnik,nechala som ju nech si vypyta tentokrat na to slabom nezaspala,zdalo sa ze taha dokonca som citila ze sa mi spusta mlieko aj v tom druhom prsiku,celkom dobre sa aj prisala,potom zasa dudlovala ale nespala ,zacala sa odtahovat a natahovat mi bradavku, dala som ju prec a odgrga si,po chvili bola nekludna ale krcila sa akoby sa nemohla vykakat tak som ju pre istotu opat prilozila zasa chvilku tahala a potom sa odtahovala,no ja mam pocit ze vytiahla nieco aj z toho slabrho,sliny mala mliecne.Ked som stlacila prsnik islo z neho lahsie,najprv kvapky potom aj striekalo,nie vela ale predsa.Ale po chvilke ked sa prebrala lebo medzitym mi zaspala na rukach som ju prilozila k lepsiemu a tahala a po chvilke tahala a spala ukludnovala sa aj na tom silnejsom,podla mna sa z toho slabsieho musela nieco napit,lebo potom uz ani na tom silnejsom dlho netahala.A okrem toho som citila ako sa nalieva aj ten slabsi.Robim to zatial tak,ze odsavam ked ona pije ten silnejsi rukov ten slabsi aspon trochu do plienky.Neviem co viac mam este robit 😒

A ako zistim,ze ten biely povlak je mykoza?Ona ho tam ma stale aj vtedy ked som este nemala problemy,skusala som jej ho kapesnikom namocenym umyt,ale nejde to ale ani tie krvave stopy ako sa popisuju v clanku tam neboli

prsky
22. okt 2010

@elinka27 ked sa da povlak zotriet,ked jenme prejdes prstom, je to mliecko, ak to tak lahko nejde, je to mykoza. lepsi ako kapesnik je gaza namotana na prste (je drsnejsia a huba sa na nej lahsie zachyti a vytiahne aj s "korenom" - potom tecie krvicka)

elinka27
22. okt 2010

@prsky no zotriet sa neda 😖

janica81
22. okt 2010

Ahojte,

babule chcem sa opýtať ako osetrovat bradavku? Palia ma a bolia ked sa mala prisaje...mozno ma mykozu...po dojceni ich mam oplachnut a natriet Canestenom? a pri dalsom dojceni umyt? dakujem

prsky
22. okt 2010

@janica81 nie mozno, urcite mas mykozu. po dojceni natriet canestenom, pred dojcenim nezmyvat, prsia vela vetrat (=ziadna podprda). liecit minimalne 2 tyzdne, ked ustupia priznaky, pokracovat v liecbe este zo 2 tyzdne (staci uz potom natriet 2-3x denne). treba skontrolovat pusinu dcerke, ci nema zabu. mozes si davat aj probiotika na podporu imunity

zlatusik28
22. okt 2010

@pele ahoj, buď rada že tak pekne spinka a ja by som ju v noci na papanie nebudila, len nech pekne spinka. Ja svojho v noci nebudím, ale jedenkrát v noci sa mi stále prehadzuje, vrtí, trošku otvorí očká alebo sa pociká (aj cez plienku), tak vtedy mu dám papať, aj keď pri tom spinká a spí až do rána, a myslím, že teraz je oveľa spokojnejší, ako keď celú noc nepapal (od osmej do siedmej rána) a začal aj priberať, konečne. A tvoja malá sa ti celú noc nezobudí? Ani len nezaplače? Môj keď bol taký malý ako tvoja, papal ešte stále každé 3 hodinky a v noci min. 2krát, len postupne sa to začalo predlžovať. Ale keď je spokojná...

strapco13
22. okt 2010

@akdarka v tom obdobi si kazde dieta cpe ruky do pusy...neznamena to nic okrem toho, ze si objavuje rucky..ak sa inak javi ako dostatocne napapane dieta a je spokojne, tak si ich cumlat bude len tak..cize zase ak ma dostatok pocikanych a pokakanych plienok, ak pribera /je jedno kolko, ale na mesacnej baze nech pribera/..tak to neries
je to faza..prejde to, ked zisti, ze si ruckami moze pchat do ust hracky 😀 😀 😀

strapco13
22. okt 2010

@elinka27 no mate mykozu..uz je to definitivne...cize ako sme sa uz bavili liecit seba aj malu..a pevne nervy..je to beh na dlhe trate, v liecbe nesmies polavit, inak sa vrati..mykoza je svina 😝

pele
22. okt 2010

@strapco13 dakujem za vsetky rady, vyskusam!
@zlatusik28 veru vobec sa nepreberie, ja sa budim celu noc, ci uz nahodou nie. Ale myslim, ze to bolo aj kolikami, asi bola z toho cela rozhodena. Tie su o trosicku lepsie, tak dnes pocas dna stale jedla. Som zvedava, ci to urobi aj nieco s nocou...Som rada, ze malicky pribera.

elinka27
22. okt 2010

@strapco13 no pisala som ja laktacnej co ma navstevuje,tak mi poradila Citrovital kvapky a povedala ako si mam riedit ten roztok a natierat nim bradavky a dalej mi poradila aj Citrovital tabletky a ich davkovanie, a ako ich potom postupne vysadit,ale nic o osetrovani toho povlaku v jej ustockach

strapco13
22. okt 2010

@elinka27 pokial nebudes liecit povlak u oboch, tak nemusis liecit vobec 😝 ..mala ta zas nakazi..mykozu si vzdy toci matka a dieta medzi sebou...je malo pripadov, ze mykozu ma len dieta a matka nie a naopak..myslim pri kojeni
cize treba osetrit pusinku aj malinkej...ono to osetrenie ti prsky popisala dobre, vyzera to horsie ako v skutocnosti je

elinka27
22. okt 2010

@strapco13 takze jej to mam tiez tym Citrovitalom,alebo len vodou,alebo to sodou bikarbonou?Skusala som teraz vodou, na plienke ta je drsnejsia ako kapesnik lebo gazu doma nemam tu klasicku,len obvaz tak neviem,musim ist na nakupy,ale ako sa mam dostat dozadu na jazyk ona mi ho nevyplazi a napina ju ked jej tam strkam prst a prd tam vidim 🙂

strapco13
22. okt 2010

@elinka27 tam nemusis vidiet..ak mas klasicky obvaz /nie elasticky, tak mozes pouzit aj ten, namotaj si ten na prst a namoc vo vode a vyvalaj v sode bikarbone a tak povytieraj
to grapefruitove malej neskusaj..je mozna alergia
nech ju niekto pevne chyti a ty jednou rukou stlac malej usta tak ze ukazovak a palec na jednej ruke jej daj medzi dasna zvonka aj s lickom /cize jej vtlac licko medzi dasna/..to ju donuti otvorit usta../nacvic si na sebe/..a povytieraj pusu ukazovakom s tou gazou

prsky
22. okt 2010

@elinka27 ja som pouzila klasicky obvaz, namotala na prst, namocila do vody a povalala v sode bikarbone, vytrela usta (neobislo sa to bez revu) a bolo. vytri tak, ako sa ti podari, ono soda bikarbona jej chvilu ostane v ustach a bude posobit aj na mykozu, ktoru si nedociahla...ak sa to nebude zlepsovat, treba si vypytat u pediatricky nizoral

prsky
22. okt 2010

@strapco13 🙂

strapco13
22. okt 2010

@prsky 😉

elinka27
22. okt 2010

@strapco13 @prsky baby 🙂

oki,dakujem skusim tak zajtra spravit lebo uz spinka 🙂 no snad sa toho zbavime,a vo stvrtok mame poradnu poprosim doktorku ci jej neurobi vyter,snad ma neodmietne,ved tak budem mat istotu ci je to mykoza,aj ked to asi je na 100 percent.

carodejnica
22. okt 2010

Dievčatá z poradne, Vám som venovala tento článok a hlavne - ďakujeme Annag. 😵
http://kalasova.blog.sme.sk/c/243737/Mojich-10-... 🙂

michaela80
23. okt 2010

my sme mali prisernu noc ..mala od polnoci sa kojila tak ze 20 -30 min papala a potom dalsi 30-40 minut spala a tak stale dookola...prsia mam jak vyschnute supky...

zlatusik28
23. okt 2010

@pele máš zlaté dieťa doma, malú spachtošku 😉