Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

olifcek
8. jún 2010

@rivatha neodstriekavam, zvysila by sa produkcia ;o) necham tak...ved kej je oliv nespokojna na prsniku, davam druhy a tocim dokola, vtedy sa tiez zvysi produkcia, ale neva, oliv to raz dva spacifikuje x;o)

no, to dnes spala fajne, inak sa zobudi 2-3x, ale pocucka, a ked dudlikuje, davno spim, chi

ja dufam, ze oliv okolo roka, najneskor, uz bude v postielke...mam skveleho, sexi muza a nemozem si ho uzit ataaaak by som chcela... 😉

ja ked olivku prikryjem, odkope sa a ked to zopakujem, stazuje si...musim ju nechat tak...bolo jej prijemne, nebola jej zimka x;o)

my vazime cca 4200g a mame cca 57cm...ale podla neuro a hemato je to super, tak ok, no...zacinala s 1940g, schudla na 1840g...

olifcek
8. jún 2010

@monicka101210 😀 😀

annag
8. jún 2010

@arrett

to je samozrejme nezmysel - ak sa normálne stravuješ, nikomu nič chýbať nebude - je to dokázané x štúdiami. ide skôr o to, že mamičkám, ktoré majú napr, oslabený krčok, otvárajú sa, môže oxytocín vyvolávať sťahy maternice a vyvolať predčasný pôrod - potrat.

leelo
8. jún 2010

@olifcek ta vzorka ti prisla preto, lebo maju tvoje udaje. vypisovala si ich pri prevzati boxu 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
8. jún 2010

@leelo jj, viem x;o) aspon som ochutnala 😀

annag
8. jún 2010

@kubkovka

a prečo by si sa mala obmedzovať - vyskúšaj, uvidíš reakciu, ak sa nič neudeje, tak to jedz i naďalej. skôr monotónny jedálniček a hladovanie škodí dojčeniu i dieťaťu , nie pestrý .

olifcek
8. jún 2010

@rivatha dokonca uvazujem, ze olivku necham teraz, pocas dna iba v plienke...ponozky uz nemame, velmi teplo je, ale stale sa mi poti...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovka
8. jún 2010

ďakujem, a prečo majú bábatká večerný nepokoj?

olifcek
8. jún 2010

@rivatha ja bych i len tak v jeho naruci spinkat chcela...no oliv ma na mna radar...surodenec az az...uz ked sa bude dat...tak pojdem ku lekarovi po anti...x;o) leboma to vyjde rovnako, ako s gumi a o par dni test robit... 😀 😀 😀

a dakujem x;o)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
8. jún 2010

@rivatha my sme v bodynku v kratkom...potim sa ako kacicka a oliv tiez...tricko? nie zly napad...x;o)

ninny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annag
8. jún 2010

a dr. Newman i pekne k tomu dodal - že je to citové zneužívanie žien v čase, keď sú po pôrode ľahko zraniteľné i ovplyvniteľné , bez ohľadu na to, či ide o UM alebo plienky .... koľkokrát sa stáva, že dieťa už poisťujú priamo v pôrodnici či u pediatra .... Ignorácia zo strany matiek je to najlepšie riešenie.

olifcek
8. jún 2010

@rivatha dufam, ze skor, nez bude mat 15 a posle ma do kelu 😀 zatial este vydrziiiiiiim, ved je to moj, nas, anjelik certovsky 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arrett
8. jún 2010

@annag mala som pred prvym tehu robenu konizaciu krcka maternice, ale tehu prebehlo v poriadku... ttak neviem. Mohla by som potom prestat, keby ze sa zacnu komplikacie? Alebo to uz bude neskoro?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domeli
8. jún 2010

pozdravujem Ťa annag a aj iné mamičky,
mám 5,5 týždňové bábo a čaká nás vo štvrtok asi 450 km cesta autom. Keďže hlásia teplo a v aute rátam, že bude ešte viac, chcem sa opýtať:
1. môžem ju nechať iba v tričku či krátkom body a plienočke + ponožkách v autovaničke?
2. ako často robiť prestávky - je potrebné častejšie prikladať kvôli tomu, aby mala tekutiny alebo stačí raz za 2 hodinky tak, ako to zvykneme, keď sme doma?
3. od nefrologičky mám info, že je dobré dávať vodu Humanus z lekárne (alebo tak nejako sa volá) a že v takýchto horúčavách je potrebné dať detičkám zopár kvapiek, aj keď sú dojčené. Ale aj takým maličkým?
Budem rada, ak mi poradíte - som prvomamina a naviac, takto sa púšťame na cestu prvýkrát.
Ďakujem.

cicimon
8. jún 2010

domeli - my to ideme tiez absolvovat - 450km vo stvrtok s 9t babom 🙂

domeli
8. jún 2010

cicimon ahoj, azda tiež ťaháte zo západu na východ?
A ako to budeš riešiť Ty? Obávam sa tej horúčavy, aby sa mi dcérka nedehydrovala. Ono málo sa o tom hovorí, ale kamoškina malá absolvovala kopec vyšetrení kvôli obličkám a nefrologička (uznávaná) sa zmienila, že voda u malých kojených detí je predmetom diskusií s pediatrami a ona dáva jednoznačné odporúčanie, že áno, aj u deti do 6 mesiacov v čase horúčav.

cicimon
8. jún 2010

domeli - presne 🙂
ono po ceste nie je vela moznosti kde zastavit - samozrejme myslim nieco slusne kde je aj WC a voda, takze asi 2 prestavky nam budu musiet stacit. a podla mna kratke veci budu stacit a mozno vecer jej nieco viac obleciem, ved cesta je dlha

zuzkaoko
8. jún 2010

@annag
ahoj annag, píšem ti, že všetko ide už ako má. Bola sa na nás pozrieť aj laktačná poradkyna. Dosť mi tiež pomohla. Malá mi už Pije pekne z obidvoch prsníkoch. Tá námaha stála za to. Som rada, že som to vydržala. Dakujem ešte raz za rady. 🙂

domeli
8. jún 2010

my plánujeme vyraziť niekedy 8.-9.00 h. a tiež rátam, že snáď 2 hoďky pospinká, tak prestávka a zas nejako takto. A čo sa oblečenia týka, tak uvažujem vziať k sebe viac košieľok resp. body, kebyže sa spotila a tak nejako to riešiť. Som rada, že nie som sama taký "odvážlivec", ale úrady ma naháňajú...
Ešte tú vodu riešim - ak niekto ešte má nejakú radu, tak sem s ňou.
Šťastnú cestu, cicimom 🙂

cicimon
8. jún 2010

no my ideme tak okolo 16tej