Vytekanie mliečka z prsníkov. Čím to je?

31majka12
26. aug 2011

Ahojte je to normalne ak mi z prsnikov kedykolvek odteka mliecko...a co to znamena? 😒

lvka
26. aug 2011

@31majka12 zo zaciatku je to normalne, tvori sa ti viac ako malinky vypije, treba si odsavat a casom sa to upravi ;) gratulujem k babatku

31majka12
autor
26. aug 2011

dakujem pekne aj za pomoc...aj za gratulaciu....

31majka12
autor
26. aug 2011

@lvka este sa chcem opytat...ak malo papa a casto je to u malych babatiek normalne...? ☹
Lebo mi moc nepribera...tak som si nebola ista ci nemam malo mliecka...ale on malinko papa...

lvka
26. aug 2011

@31majka12 hmmm...je normalne ze casto, ale ako je to malo? Mas pocit ze kratko? Mas doma vahu ked vies ze nepribera? Moj maly papal zo zaciatku cca 10min kazde priblizne dve hodinky...ako je to u vas?

lubikan
26. aug 2011

ano,je to normalne,ved malinke ma len tyzden??....tak sa vela veci upravi po mesiaci asi..najdete si rezim...niektore sa doslova nahltaju a netreba im aj 3 hodiny papat. a niektore su hladne furt....len sa nenechaj odradit od kojenia...

31majka12
autor
26. aug 2011

@lvka tak vahu doma nemam...ale v piatok sme dosli z nemocnice a vazil 3620 g...a v utorok u doktorky vazil 3690 g...nie je to malo...ze za necele 4 dni pribral len 70 g?

31majka12
autor
26. aug 2011

@lubikan no nechcem sa nechat odradit...len ked je hore tak pyta kazdu hodinku...ale dneska sa deje nieco zvlastne...nakojila som ho rano o 6hod...a potom si pytal kazdych 30 minut do tej 12hod...potom si 2 hodinky pospal a zase rumazgal tak som mu dala mliecko...zase zaspal ...trosku sa pomrvil aj poplakal ale papat nechcel...a stale buva...
Ked ho zobudim...sa bojim ze bude mrzuty...doktorka poradila ze ho nemam budit,ze ked bude hladny si vypyta papat sam...

lvka
26. aug 2011

@31majka12 to neviem posudit ci je to dost, ale myslim ze dojtorka by to komentovala ak by to bolo malo... Byva napisane v prepustacej sprave ze kolko vazi babatko ;) mozno mu je velmi teplo tak si vzdy ked mu das "cucne" iba z predneho mliecka to mu staci na smad a na chvilku ho to ukludni..

simi251
26. aug 2011

@31majka12 Vazili ste ho na dvoch rozdielnych vahach takze tych 70g nemusel byt objektivny vysledok. Nestresuj sa a uvidis na dalsej navsteve ked ho odvazis na tej istej vahe. A to mimovolne vytekanie mliecka je uplne normalne. Vsetko sa upravi ked si spolu najdete system ...tvoje prsia a babatko. Potom sa ti uz bude tvorit tolko mliecka, kolko si male vypyta. Na tom principe potom funguje aj postupne odstavovanie ze matke sa tvori len tolko mlieka, kolko babatko odsaje. Ale teraz sa este tym netrap, este ma mle len 1 a pol tyzdna takze vsetko je normalne. Mne pri prvom babatku vytekalo same mliecko este aj po 2 alebo 3 mesiacoch ak maly napriklad dlhsie zdriemol. Vtdy som vedela ze uz je cas papat. 🙂 🙂 🙂

31majka12
autor
26. aug 2011

@simi251 aa kolko ma take babtko spinkat?

simi251
26. aug 2011

@31majka12 Juj to je tazka otazka. Kazda mamina ti povie inak; Moj Andrejko spinkal aj 4 hodinky potom sa napapal a spinkal znovu 4 hodiny. Niektore mamicky su proti tomu a budia babatka kazde 3 hodiny na papanie. Ale to je podla mna stra skola. Babatko si same podla mna vypyta kolko potrebuje. Viem ze si teraz vystrasena a mas vela otazok ale neboj sa vsetko pride casom. Najdete si system a spoznas rezim tvojho babatka. Ale tak vseobecne dvojtyzdnove babatko spi skoro stale ak si dobre pamatam 🙂 🙂 🙂 bolo to uz davno.

31majka12
autor
26. aug 2011

lebo v nemocnici mi nespal vobec...bola som z toho vsetkeho taka vynervovana...tak som sa bala ze ako bude spinkat doma...az v pondelok da sa povedat ze zacal spinkat aj cez den aj v noci...a aj to mi poniektori radia ze ho mam budit...ked spi dlhsie ako 3 hodinky...ale tak ja som rada ze vobec nieco spi...lebo v nemocnici to bolo strasne...

31majka12
autor
26. aug 2011

@simi251 lebo v nemocnici mi nespal vobec...bola som z toho vsetkeho taka vynervovana...tak som sa bala ze ako bude spinkat doma...az v pondelok da sa povedat ze zacal spinkat aj cez den aj v noci...a aj to mi poniektori radia ze ho mam budit...ked spi dlhsie ako 3 hodinky...ale tak ja som rada ze vobec nieco spi...lebo v nemocnici to bolo strasne...
D

simi251
26. aug 2011

@31majka12 tak kazde babatko je ine. Moje spinkalo spokojne; ale vo vedlajsej izbe takmer vkuse kricalo. Ja som mala to stastie ze moje dieta bolo v tomto smere bezproblemove. Uz 6 tyzdnovy sa mi budil len raz v noci napapal sa spinkal dalej. Ale nikdy som ho nemusela na papanie budit. On sam vedel kedy trba. A prospieval normalne. Az velmi dobre. Priberal podla tabuliek tak ako treba. Takze nevidela som dovod preco by som ho mala budit po 3 hodinach. Iba by som ho vystresovala a pokazila by som mu rytmus.

31majka12
autor
26. aug 2011

@simi251 Ja to teda neham na babatko...mne sa minulu noc zobudil 3krat...
Si myslim ze pekne papka...ale aj ked pochybnosti su ...ved predsa je to moje prve babatko tak mam vselijake pochybnosti...
Ak je maly po mne ...aspon zatial sa ze vraj na mna podoba... 🙂 ,tak mi moja mamina hovorila ze som tiez nechcela moc papkat ako malinka....

vierkasteffi
26. aug 2011

@31majka12 gratulujem k synčekovi 🙂

31majka12
autor
26. aug 2011

Dakujem velmi pekne.... 🙂
@vierkasteffi

estterka
26. aug 2011

@lvka nie je to dobra rada,odsavat mliecko pri nadprodukcii,pretoze tym sa viac tvori. minula mi to vysvetlovala LP.

@31majka12 dolezitejsie ako sa stresovat hmonostou za niekolko dni je ci ma dost pocikanych plienok denne. ci je dobre prisatie,ci babatko na prsniku efektivne pije,ci je dojcene na poziadanie,ci nie je pomylene flaskou alebo dudlikom. s tymto ti najlepsie pomoze laktacna poradkyna. urcite babatko netreba budit na dojcenie. to ze pyta kazdu hodinu je tiez uplne normlne,ma male brusko,vypije kolko potrebuje a to rychlo stravi. niektori novorodenci piju aj castejsie.

lvka
26. aug 2011

@estterka ano to je sice pravda ale prekonala som zapal prsnika a treba sledovat aby k tomu neprislo...;)

estterka
26. aug 2011

@lvka no to je ale iny pripad uplne.jej mliecko vyteka hocikedy,to je normalne na zaciatku,dokonca aj teraz u mna sa to stava,vtedy netreba odsavat. spojit sa s laktacnou v pripade nadprodukcie,lebo odsavanim sa to nezlepsi. to bude v zacarovanom kruhu potom.

31majka12
autor
26. aug 2011

@estterka ja si zatial mliecko odstrekujem...
odsavacka mi nesedi..akonahle zbadam ze mam mokre tricko...tak si zopar kvapiek odstreknem

estterka
26. aug 2011

@31majka12 skor ako to,ze si odstreknes trochu mlieka,moze byt problem neskor,ak ti zostane nadprodukcia,ze sa ti drobec bude hnevat na prsniku,lebo bude silne tiec mlieko. kazde babatko potrebuje nenutritivne sat prsnik a to je tiez problem pri nadprodukcii. ja riesim dojcenie len s laktacnymi poradkynami. aj mala nespravna dobre mienena rada moze vela pokazit.

31majka12
autor
26. aug 2011

@estterka aha a kde taku laktacnu poradkynu najdem a co resp kolko ma to bude stat?

simi251
26. aug 2011

@31majka12 ak ti mozem poradit, existuju take vankusiky na vkladanie do podprsenky, ako vlozky a nebudes mat mokre tricko. Mozu but jednorazove alebo vypratelne. 🙂

estterka
26. aug 2011

@31majka12 najdes ju na stranke http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
neviem,zalezi do kazdej poradkyne,ale aj ked ta to bude stat 10 euro napriklad,tak je to vzdy menej,ako kupovat UM,no nie? drzim velmi palce a prajem bezproblemove dojcenie🙂

estterka
26. aug 2011

@simi251 tie je ale dobre pouzivat len na von,lepsie mat mokre tricko,lebo candida miluje mokro a tmu,ja som radsej tricka menila(a to mi mlieko tieklo statocne,aj napriek tomu,ze som nemala nadprodukciu) a pouzivala som zo zaciatku doma tie vlozky do podprdy a s kandidou som bojovala mesiace 😠 doma radsej vetrat,vsak nikto od cerstvej mamicky necaka,ze bude tip top nahodena,no nie? 😉

moni
26. aug 2011

existuju aj take "zberne nadobky/saciky" na zachytenie vytekajuceho mliecka (nemam s tym osobnu skusenost, ale mozem niekde vyhrabat link). ale pri castom kojeni to zrejme nebude prakticke.

simi251
26. aug 2011

@estterka Ja som s tym problem nemala. Pravidele som menila a bolo; Vsak ono to nebolo stale mokre. Mlieko mi netieklo vkuse. Len ked sa blizil cas kojenia. Takze vravim, ja som s tym problem nemala. A mne osobne vadi na sebe mokre tricko. Nezniesla by som to. Ale ved nech kazdy vyskusa co mu vyhovuje.

31majka12
autor
26. aug 2011

@simi251 tak tricka menim casto...a je ich pozehnane...dost aj perem...

vejinka
26. aug 2011

@31majka12 smadny bol preto tak casto kojis.mne tiez furt na cicke alebo pohar vody cely den v ruke.ja som kojila kazdu hodinu obe deti do pol roka a aj v noci .po zavedeni prikrmov sa to zlepsilo.
Do dnes nosim v podprde dve vreckovky cez den a plienku v noci.ked bola zima tak plienku aj cez den.skusala som tie tampony do podprdy ale zostavalo mi na bradavke take chlpky vaty a maly odmietal cicku.a tak to riesim takto