Vzdať dojčenie, ktoré chce hlavne v noci?

anavila
22. jan 2009

ahojte...tem o kojeni je tu habadej, ale ja myslim ze mam dost specificky problem. Takze moja mala ma uz rok, a v noci sa mi stale budi. Kojim ju len obcas cez den, nase hlavne kojenie je v noci...
Proste vecer pred spanim jej dam a pootm v noci asi 4krat..uz ma to vazne unavuje... navyse neviem kolko mam mlieka, ci to robi preto tak casto, ze ho mam malo... ja neviem...ci zaviest UM alebo vytrvat v dojceni??? som zufala, najmenej rok som sa poriadne nevyspala a tak velmi zavidim mamickam, ktorych deti spia celu noc... Ale zas na druhej strane nechce sa mi 4 krat v noci robit UM. Bojim sa ze ked ju pretanem kojit, stratim mlieko a ona neprestane aj tak v noci vstavat...a budem robit sunar a nevyspim sa ani tolko.... skuste mi poradit prosim...dakujem krasne

beruska2x
22. jan 2009

ja elam UM zatim 1 - 2x za noc a je to vterinka 😉 ale skus ji dat na noc kasi, treba i do lahve, zasyti ji to a bude spat nebo primo Um na noc, maji Nutrilon good night 😉

crysmile
22. jan 2009

anavila, viem o com hovoris, nasej malej idu teraz zuby a to je hore aj 15x, cucne a spi dalej, alebo sa aj zobudi a dve hodiny je hore..
ja si myslim ze v tomto veku uz nie je papkanie v noci tak o hlade ako o tom, ze dieta vidi v prsniku symbol upokojenia sa a najlepsi sposob ako znovu zaspinkat..
takze osobne si myslim, ze to nie je v mlieku, ci ho mas malo alebo vela.. ale o tom, ze ta tvoje dieta potrebuje a toto je jej sposob ako sa ukludnit..
neviem, ci by som dala umele mlieko, ked mam svoje.. ale to je na uvazeni kazdeho, kazdopadne si myslim, ze kojenie je velmi pohodlne..

misakulicka
22. jan 2009

proč se bát umělýho mlíčka??????vždyť na tom není nic špatného....trochu nechápu....vždyť už bude mít rok???????????to ještě jste nezavedli masíčko a tak??????

tonita
22. jan 2009

anavila my mame rovnaky problem! Nas herec sa vecer naje kase a potom ked nie je 5 x v noci hore aby si cucol... 😎
a medzi tym mu este o tretej nad ranom robim UM.ale vydrz!Som si povedala, ze kojit ho nebudem 15 rokov... 😨
Inak nas maly este neprespal odnarodenia ani raz celu noc.Ja neviem co to znamena 🙂

misakulicka
22. jan 2009

a co takhle dudlíka v noci????????

crysmile
22. jan 2009

niektore kojene deti nemaju radi dudliky

misakulicka
22. jan 2009

a nespí miminko s vámi v posteli? někde jsem četla, že ho prostě víc cítí a to je budí.....my jsme nikdy nic takového neřešili...malej usíná sám...spí celou noc, teď v neděli jsme ho přestěhovali do vlastního pokojíčku...a nemá problém....prostě ty děti na noc pořádně nakrmte, před spaním je rozchechtejte ať mají hezké sny a budete mít taky tak zlatý dítě, co máme my....nezastávám teorii nechat dítě vyplakat.....jo vlastně---pláč...co to je???? 😀 😀 😀

barny
22. jan 2009

ja uz maleho nekojim, nemala som dost mlieka, tak papa UM, a myslim, ze keby som vydrzala tak dlho ako ty, tak bez vycitiek by som isla na umele mlieko, viem´ze vsade je osveta kojit tak dlho ako sa da a nic proti tomu nemam, aj ja by kojila tiez dlhsie keby sa dalo, ale do roka urcite bohato staci, ved uz papa vselico a myslim ze je to uspech a ak si rozhodnuta, tak by som zacala pomaly odstavovat

misakulicka
22. jan 2009

kdo se bojí...nesmí do lesa....nebojte se maminy těch umělých výživ.....vyberte vždycky to, co je to nejlepší pro miminko-----když vám pak přestane přibývat na váze...tak se pěkně rychle rozmyslíte, co vlastně zvolit....do půl roku plně kojit-prosím, ale pak už potřebují ti špunti víc, než jen mlíko.........

crysmile
22. jan 2009

no ved kojenie je o tom, ze to ma vyhovovat aj mamicke aj dietatku.. ak si myslis, ze ho UM lepsie zasyti a ak si myslis ze je to o tom, ze je hladny, tak mu daj to UM, ale ja si myslim ze je to o tom, ze ta potrebuje citit..

misakulicka
22. jan 2009

jo jasně kojení je do jisté míry pohodlné.....umývat se s lahvičkama?....sterilizovat je?....ale všechno je o cviku....prostě se toho nebát a basta!já jsem četla knihy o miminkách jen když jsem mimi čekala....do kapitoly porod....ale co potom...to jsem pak už nestíhala...a vedl mě hold ten mateřský instinkt....a myslím, že mě vedl a vede moc dobře...jsme s Ondíkem jedno tělo jedna duša:o)))úplně mu rozumím a on mě.

barny
22. jan 2009

misakulicka suhlasim s tebou 😉 a tiez maly mi to dava najavo, mlieko do neho tlacim nasilu niekedy, ale vyzivu, maso a take by jedol, preto u nas nebol problem, on praveze ked som ho skusala kojit pri konci, tak prsnik uz vobec nechcel vypluval ho a jedoval sa a ked videl flasu hned ju chytil a vsetko zjedol, tak neviem si predstavit tie problemy pri odstavovani, kamoska ma malu, co nechce ani caj z flase proste nic len kojit, ona je uz zufala, ja som nic take riest nemusela, tak tomu tak nechapem (jej mala ma len 3 mesiace, ale ona straca mlieko, chceôa jej dat umele, nechce ziaden druh, proste vsetko okrem materskeho mlieka odmieta)

tonita
22. jan 2009

crysmile suhlasim s tebou. My davame aj kasicky aj UM aj papame vselico a ten "dzusik"ako to my volame (moje mlieko) poterebuje.Chcu nas babatka citit.

misa inak ty si asi mala to statie,ze si mala dobre dietatko a spinka pekne.My sme uz vyskusali vselico(Aj zaspaval sam aj s nami aj s UM aj s cicikom)A jednoducho potrebuje citit pri sebe rodicov...

monik76
22. jan 2009

ahoj, měli jsme to samé, malá se v noci pořád budila, už jsem z toho taky byla unavená, páč hladem to určitě nebylo, přes den toho sní docela dost a večer měla ještě kaši. Jak měla rok, tak jsem si řekla dost, byl to už prostě zvyk, že se budí. Tak jsem ji ty intervaly natahovala, nejdříve jsem ji dala tak ve 3h, další den jsem to posunula na 5h a teď už kojím jen ráno a večer. Jasně, že řvala, ale zvládla to dobře, myslela jsem, že to bude horší. Sem tam se ještě v noci budí, ale už pochopila, že prso nedostane. UM ani dudel jsem ji nedávala, na co, má už rok a ještě ji dělat v noci mlíko. Oni ty kojené děti většinou to UM odmítají, když jsou tak dlouho kojené.

crysmile
22. jan 2009

ved to, ak ti instinkt nasepkava ze je to ta spravna chvila maleho odstavit, tak to urob.. ak vahas, tak sa treba pytat, ze preco.. materinsky cit ti nasepka co mas robit.. lepsie ti poradit neviem..
moja cucka tak obycajne 6x za noc, cez den tri, styri krat.. inak ked jej isli teraz zubky, tak 15x.. ale zatial to citim tak, ze je to normalne, aj ked som unavena, a nechce sa mi rano vstavat, lebo mam pocit, ze nemam vobec dospatu noc.. ak to ty citis inak, tak to zmen..

alififi
22. jan 2009

anavila ja davam vecer UM - vypije 240 a aj tak v noci kojim 2-3 alebo 4-5 x 😀
( takze neni nikde napisane, ze ked das UM - tak nebude hore )
mala ma 14 mesiacov a nikdy nespala celu noc. ani 5 hodin v kuse.
( chodim uz aj na polovicny do prace, tak by mi bodlo aspon tych 5 hodin 😉 )
moze to byt aj o tom citeni. nemusi byt smadna. ale mozu to byt zuby, zly sen a neviem co este.
niektore decka proste aj horsie spia ako ine

jankapo
22. jan 2009

misakulicka, fu, rad mas habadej, len troska empatie ti chyba 😉

nevesta
22. jan 2009

Anavila nepisala, ze nedava aj ine veci ako MM 😉 Teda normalne jedlo... 😉

tonita
22. jan 2009

jankapo uplne s tebou suhlasim...

geegee
22. jan 2009

moj prvy syn prestal v noci vyzadovat kojenie ked spal tyzden so mnou v posteli 🙂 Mal vtedy 10 mesiacov. Neriesila som nic, ked chcel, v noci papal a bolo 😉
Druhy ma moje prsia na haku, papa moje odsate MM 😠

crysmile
22. jan 2009

suhlas.. 😉

crysmile
22. jan 2009

teda suhlas s jankapo 🙂

misakulicka
22. jan 2009

empatie mám habakuk....o to se nebojím...jen nechápu ten strach maminek z umělé výživy................................nic víc.....nic míň.......chtěla jsem jen "dodat" víc odvahy - no asi jsem zůstala nepochopena! že by to byla jazyková bariéra:o))))jo to byl vtip.....

crysmile
22. jan 2009

misa, lenze ona nema problem dat UM, ona nevie ci ho ma dat, alebo kojit.. podla mna v tom strach nie je..

barny
22. jan 2009

no to je pravda aj ked maly papal sunar pred spanim tak sa budil a v noci som ho kojila zo 3 krat, ale ked sa odstavil, tak zobudi sa raz, napapa sa a spi dalej, ale ja rady nedavam, ja robim to co uznam za vhodne, ked mam pravdu povedat, robim to, co sa mi zda spravne, vyhovuje malemu a aj mne, proste keby mi sto ludi povedalo co je spravne a ja mylsim opak je dobry tak nepocuvnem 😀 teraz je tolko materialov a clankov, proste to mozes od toho mesiaca, to zas od toho a ked to porusis a zacnes alebo nezacnes o mesiac skor alebo neskor je zle,vsetci sa divia a davaju rady co a ako a preco sa nedrzis noriem a tak dalej a to je hlavny problem, rob to co sa ti zda pre vas spravne a bude dobre, ja uz pocuvam len moju DR a seba a ide to super, maly je zdravy, rastie, zacina konecne lozit, chory okrem jednej nadchy nebol, tak mne to staci (to zas nemyslim ze malemu davam slaninu alebo klobasu, jedla nesolime, necukrovime a tak dale, a ked nieco chcem, pocuvam sestru a bratrancovu manzelku, tie vychovali 3 deti a vsetky su v pohode a zdrave)

alusha
22. jan 2009

ja by som vytrvala v kojeni a obcas skusila dat vecer kasu alebo UM, ci by si nieco zlepsilo 😀

misakulicka
22. jan 2009

já zastávám názor--to nejlepší pro miminko.....na svý pohodlí až tak nehledím.....no každá to máme jinak.....než aby kulíškovi kručelo v bříšku....tak raději přejdu na Sunar.....nic...mizím....zastávejte své názory a já jdu probudit toho našeho spáče....už totiž je čas na jídlo:o) 😀 😀 😀 😀 😀

alusha
22. jan 2009

co je lepsie pre miminko ako materske mlieko 😲 ??? samozrejme, ked ho je dostatok 😀

misakulicka
22. jan 2009

samozrejme-keď je ho dostatok................ale keď nie? ale věčně být na MM dítě nemůže....půl rok---prosím-ale neumím si představit, že by náš malej pil jen mlíko a mlíko a mlíko....v tom věku už jsou nějaké doporučené jídleníčky...aby měli dostatek všeho potřebného....vitamínu, železa, vápníku.....

barny
22. jan 2009

alusha keby mam mlieko tak kojim, ked nie je tak UM, no tak som s tych mam, ze nemam vycitky, ze nemam uz mlieko, ved sme sa kojili do konca piateho mesiaca a beriem to za uspech, ja som neodsala nikdy ani kvapku, to bol horor aj v nemocke, ked mal maly zltacku, 20 ml som odsavala 5 hodin, totalna depka a hroza a este ked ti sestricka povie, ze to je blbost, ze to musim odsat za 20 min. ja som mlieka nemala dostatok, aj caje som pila a rozne blbosti nepomohlo,ale ked mliecka mas, tak koj pokial sa da a vyhovuje to Vam obom, drzim palce, ale netreba sa cudovat mamam, ktore mlieko nemaju a veria, ze umele nahradi materske,je to aspon nas nazor