Z jedného kojenia v noci zrazu tri. Je hladná?

jananinka
3. nov 2009

Ahojte maminy, moja mala ma rok a poslednu dobu uz papala v noci iba raz okolo tretej, strvrtej. Teraz poslednych par dni sa v noci casto budi, niekedy staci dat cumel a spi, ale niekedy ked jej ho chcem dat, alebo caj, tak sa uplne odvracia a zacne plakat este viac, ani na rukach nechce byt, uplne sa odtlaca a vtedy jedine co zaberie je nakojit ju, a potom zaspi. Vcera to bolo 3x za noc a to raz uz po dvoch hodinach. Myslite si, ze je hladna? Je to mozne? Mohli by to byt aj zubky, lebo jej stale nejake idu, ale to mi nejde do hlavy, ze ju nakojim a spokojne zaspi. Mate niektora taku skusenost? Som myslela, ze sa toho nocneho kojenia zbavime a teraz je to prave naopak ☹ Dakujem za radu.

biba12
3. nov 2009

Ja som syna kojila 17 mesiacov a posledne mesiace sa budil kazdu 0,5 - 1hodinu. Preto som prestala s kojenim, lebo som to fyzicky nezvladala. Teraz ma 2 roky idu mu 5-tky a budi sa o 5- 8 krat za noc. Este neprespal celu noc, co sa narodil a Vianoce som mala, ked sa tyzden zobudzal 2-3 krat. Dufam, ze u Teba to bude ine. A nebude sa to stupnovat ako u mna.

babofka
3. nov 2009

a nejdu jej zubky? napr stolicky? to by ju mohlo budit aj viackrat za noc.

dididi30
3. nov 2009

ajajaj, nie len tri ale aj viac budeni bude 😉 zubky su neplechy a prsia utechy 😀 😎

jananinka
autor
3. nov 2009

no dik baby, takze to je len zaciatok???? Ma uz vonku 2 stolicky, teraz jej ide ocny a mam pocit, ze stale sa jej nejaky tlaci, uz ma 10 zubov. Som zvedava na tuto noc.
Biba12, co s nim robis, ked sa ti zobudi?

musko
3. nov 2009

jani, očné sú pre dieťa najhoršie, tak to asi budeš musieť vydržať.

biba12
3. nov 2009

Nic, iba si k nemu lahnem. On totiz nic nechce, ani pit len, aby som s nim lezala. A ja som uz tak unavena, ze kolkokrat ani neviem ako tam zaspim a zobudim sa o 1-2 hodiny a stahujem sa dalsiu 1-2 hodky do spalne. NIekedy ledva zaspim a on je znovu hore. Stretla ma kolegyna asi po roku a skonstatovala, ze jeeej, Ty vyzeras strasne unavene. Tak odvtedy pouzivam Make-up a spiralu🙂 Musis vydrzat. Ja ked som ho odstavila, tak som sa rozhodla, ze mu v noci nebudem nic davat,len vodicku. Zarabat mlieko by som fakt uz nezvladla. Spanie sa mu zlepsilo po odstaveni, ale teraz som znovu tam, kde pred 9 mesiacmi. ALe pripisujem to tym 5-tkam. A ked mu konecne vyrastu vsetku zuby, tak to od radosti asi neprezijem...

timbouctou
3. nov 2009

jananinka - my takhle skoncili s kojením v 15 měsících, připadalo mi, že už je to jen o uspání u prsa, párkrát cucnul a konec a za maximálně hodinu znova. To se dlouho nedá vydržet, tak jsme odstavili. První noc byla špatná, málem jsem to nevydržela a dala bych mu napít, ale druhou noc se vzbudil už jen jednou. Pak to zkusil jednu noc asi za čtyři dny, že se jako budil na kojení, dělal, jako by to bylo normální 😀 kašpárek. Ale pak už si ani nevzpomněl. a na bolavé dásničky u nás jde koupi Calgel, to je slabé anestetikum. Namažeš to před spaním a případně když je velká bolest v noci. Možná to je na předpis, u nás ne ale třeba v Praze jo.

jananinka
autor
4. nov 2009

Dakujem baby, tato noc bola lepsia, zobudila sa o druhej a potom o piatej, napapala sa a spala, uz sa tolko nebudila. Kupim si ten gelik, ten Calgel chvalia aj druhe mamicky.

zuzula20
4. nov 2009

jananinka - tak presne ako pises, aj moja dcerka mava take stavy, place, vyhadzuje dudu, odmieta cajik, odtlaca ma, pomoze len prso ked jej dam. Ale vsimla som si ze to robi len vtedy, ked jej ide nejaky zub, alebo je chora. Nam ide tiez prave ocny, tak mame v noci veselo, ale vzdy sa to potom vrati do normalu. Musime len vydrzat 😒

Inak tiez pouzivam calgel, ale ked jej v noci natrem dasna, tak sa aj tak budi, tak neviem... Tiez sa uz tesim, ked budu vsetky zuby von.

timbouctou
4. nov 2009

zazula20 - je to jen slabé anestetikum, pomáhá od nejhorší bolesti ale bohužel asi ne dost. Ale fakt je to o něco lepší, a proč nechat chudáčky trápit víc, než je nutné.

zuzula20
5. nov 2009

timbouctou - ja viem ze asi tu bolest uplne neodstrani, ked niekedy fakt neviem ci je ten plac zo zubkov, alebo co a neviem ci jej to mozem natriet zakazdym ked sme v noci hore (po dvoch hodinkach) - to asi nie, ze? Inak cez den nenatierame, nie je placliva ani podrazdena, fakt je to len v noci.

jananinka
autor
6. nov 2009

zuzula presne ako pises, cez den pohodicka, ziadne place, nervozita. Akurat tie nepokojne noci. Ja som citala, ze tusim po 6 hodinach sa moze ten calgel znovu pouzit, bolo to myslim na tom pribalovom letaku napisane. Dakujem za podporu 🙂

mami.sk
25. nov 2009

dcerka prespala od 8. mesiaca uplne celu noc, bola som nadsena 😉
no posledne 2-3 tyzdne sa budi aj 3x za noc a stale chce mliecko 😔
myslim si ze to budu zubky, zatial ma len 2 spodne ale je nepokojna, mrnci, celu noc sa prehadzuje a doslova cestuje po celej postielke 😒
cez den je v pohode 😉