Z koľkých hltov sa dokáže najesť kojené bábätko?

martina46
3. jún 2008

Viem, že je to švihnuté, ale ja niekedy hlty počítam, rozmýšľala som nad tým, aké množstvo mlieka dieťa vcucne pri jednom ťahu a koľko hltov mu stačí na najedenie.
Nemali ste tiež niekedy takéto pokusy? Malá keď bola menšia totiž pila strašne dlho a iba občas prehltla, tak som sa bála, či vypije dosť, ale pekne priberala.

bambusko
3. jún 2008

fakt svihnute 😀 ale zaujimave. spocitam aj ja, ale prave sme dojedli, tak vydrz 😀

skolara
3. jún 2008

kocky ja mam aj vahu takze odvazim, spocitam hlty a znovu odvazim 😀 😀

bambusko
3. jún 2008

super 😀 nie ste vy dve nahodou matfyzacky?

martina46
autor
3. jún 2008

😀 to som zvedavá...

martina46
autor
3. jún 2008

ja viem iba trosku pocitat a fyzika mi nesla 😀

kacicka33
3. jún 2008

ja som zatial nepocitala, ale v poslednom case moja mala pije strasne malo. Volakedy to bolo kazdu hodinu a teraz max 4xdenne. teda plus v noci 5krat. a je to naoyaj malo hltov. Ale oni kedze su uz vacsie maju silny tah 😀 takze mozno na 5hltov vypiju tolko, ako pred 3mesiacmi na 15 🙂 ...ale to je len moja teoria 😀

gurti
3. jún 2008

a pri kazdom kojeni pocujete, ze deticky prehltaju? Moze cucat aj naprazdno?

denisocka
3. jún 2008

no vis´diš maťa, niesme švohle sami-naposledy som spočitala 66,ale to bolo len take medzikojenie,takže teraz skusim zas

elicka
3. jún 2008

ahojte, ja som sa prave vratila od lekarky a za posledne 3 tyzdne mala pribrala len 100g, ale porastla 2cm. ale aj tak mi lekarka navrhla prikrmovat umelym mliekom. malu kojim 2-3 hodinovych intervaloch... ale asi jej pojdu zubky a viac sa hrava na brusku, tak aj viac vygrckava.... asi ju budem musiet viac ponukat. a na zaciatku mala pila kazde 3 hodiny, ale cucala hodinu. teraz papa viacmenej kazde 2 ale iba 5-10 minut.

kacka.va
3. jún 2008

no tak hlty mě teda nenapadlo počítat, protože na každý hlt může natáhnout jiné množství 🙂

bambusko
3. jún 2008

snazila som sa ratat, ale velmi mi to neslo. martina podla coho ratas, podla zvuku? takze priblizne 58 hltov to bolo, do 40 jeden hlt na dve potiahnutia a potom na tri. potom driemal a este tak cuckal a prehltol mozno 3-4x ale to som uz nepocitala. jedli sme po 3 hodinach, len z jedneho prsnika a maly sa rehoce, takze sa najedol dobre 🙂

martina46
autor
3. jún 2008

bambusko,
pocitam podla zvuku, presne viem, kedy prehlta.
tak ked ti malemu stacilo takto... no my sme malinko starsi, tak ja neviem, tych 120 hltov pokladam, ze sa napala. ale terz papame casto, niekedy jej ponuknem, spapa iba zo 20, to berem ako od smadu.

kacka.va
3. jún 2008

holky, podle mě je to blbost počítat, i v prsu očas cítím jak potáhne víc a jindy jen trošičku a mimčo se stejně většinou samo pustí, když má dost, tak bych to neřešila 😉

bambusko
3. jún 2008

martina, hej staci, narodil sa 3,30kg a teraz ma 7,20kg. on bude ten typ, co sutazia v piti piva a vypiju pollitra na jeden hlt za 5 sekund 😀

tiez je to podla mna blbost pocitat... som to skusila pre zaujimavost

denisocka
3. jún 2008

tak celkom ho hluposť nie je,ked porovnátwe približne stare decká,ako vidím,my sme podobne ako male bambusiatko,od smädu teraz bolo 16x

martina46
autor
3. jún 2008

😀
ale mna to trosku ukludnuje
😀

beruska1979
3. jún 2008

ahoj holky,

ja jsem hlty nepocitala, ale mala mne posledni dobou pije max 4 min, intervaly mezi kojenimi tak 2,5 az 3 hod, pristi tyden jdem na prevazeni, tak uvidime. Davate miminkam v techto vedrech vedle kojeni pit cajiky nebo vodu?

martina46
autor
3. jún 2008

beruska,
ja nedavam. my sme na tom stale rovnako s nasim nejedenim, akurat sa mi dari kojit trosk v lahu, preto teda ponukam aj kazdu hodinu.

bambusko
3. jún 2008

asi som sa nakazila ☹ zase som pocitala ☹ 37 rychlych hltov a 47 pomalsich, cize spolu 84. ale to uz bolo nanho vela, daco si odgrcol 😒 dufam, ze mi to neostane, to pocitanie ☹

martina, nezaoberas sa tym kojenim nejako privelmi? polrocnemu dietatu davat pit kazdu hodinu, to sa ti ani poriadne nenaje, vzdy len vypije trochu predneho mlieka a k zadnemu sa podla mna nedostane, pritom to obsahuje viac tuku, aj zasyti, aj sa z neho pribera.

beruska, netereba davat nic okrem mlieka, ak len kojis, zlozenie mlieka sa meni v priebehu dna, ak je horuco, je "redsie". moj maly nepije castejsie ako po 2,5-3 hodinach a smedny nie je, je spokojny, plienky pocikane ok, jazyk ruzovy, fontanela ok, akurat ho nechavam vecsinou rozbaleneho vyvalovat sa na hracej deke 🙂

martina46
autor
3. jún 2008

bambusko, to mame trochu komplikovane. ona neje iba v spanku, inac nechce. je schopna v tychto horucavach nepit aj 5 hodin, ja to takto musim robit. ale to je uz o inom 🙂

sammy
3. jún 2008

Martina, citala som uz niekde o vasich problemoch s refluxom.
Mala ti nepribera? Alebo kde je problem okrem toho refluxu?
Lebo sa mi zda, ze to kojenie velmi riesis, ratas hlty, asi aj stopujes, ja neviem...
Moja mala mala tiez obdobie okolo 4. mesiaca, ked sa mi zdalo, ze malo je (trvalo to asi mesiac), no az tak som to neriesila, proste som si povedala, ze jej asi staci a hotovo. Od 4. mesiaca sa vzdy najedla za 3-4 minuty, uz som si zvykla. Dnes som teda naschval pocitala kolko to je hltov - tak okolo 90 som naratala. A pribera dost, do 7. mesiaca bola viac-menej len na MM, lebo mi nechcela jest prikrmy.

martina46
autor
3. jún 2008

pribera. ja by som to ale neriesila, kebyze ona po 5 hodinach uz zjavne je hladna a pritom place a odtahuje. to ma desi. tiez sme zo zaciatku kojili aj hodinu a behom par dni sa to skratilo a bolo to naozaj par minut, to bolo v pohode, uz som to tuzobne ocakavala. ale s tymi hltmi, to nie je so mnou az take vazne so mnou 😉

martina46
autor
16. júl 2016

Po rokoch opäť počítam, je to ukľudňujúce 😁

erickatt
16. júl 2016

@martina46 ale netreba to nejak percentualne a odmocninovo prepocitat? Predsa dievca a chlapec. Ako baby pisali.. Chalan je geneticky nastaveny na pivko... A BLAHOZELAM K SYNCEKOVI

martina46
autor
16. júl 2016

@erickatt ďakujem ☺
Áno, treba, to je ten prúser, všetko je zrazu ináč 😁