Zamrazené umelé mlieko. Bude dobré na použitie?

lienka.
27. feb 2007

Mate niektora skusenosti so zamrazovanim MM?Zatial ho mam dost,mame nakazane koli vahe maleho 5400g/6tyzdnov/ davat mliecko len z jedneho prsnika.Tak to odsavane by som chcela uchovat,ak by som ho nahodou stratila.Vychladnute davam do umelohmotnych flias do mraziaka s datumom.Citala som ,ze by malo byt v teplote -19-25C neviem vsak kolko mame v nasom mraziaku,musim kupit teplomer.Viem,ze by malo vydrzat 3 mesiace.Radsej by som ho chcela pouzit o trochu skor,ako mam napisany datum.Myslite,ze mu nic nebude?Dakujem.

alexandra
27. feb 2007

lienka myslim ze nie, ale pre taketo pripady si radsej kup VIA pohariky od Aventu, tie su na to zamrazovanie robene.. ja to riesim rovnako..

lienka.
autor
27. feb 2007

A uz si rozmrazovala?Nebolelo maleho brusko alebo necitil,ze je ine to mlieko?

janinah
27. feb 2007

sesternica zmrazovala mlieko,mala ho veľa a dávala dieťatku po operácii srdca, ktorého mamka nemala mlieko,dávala ho do sklenených vysterilizovaných fliaš a maximálny pozor na čistotu pri manipulácii.

tinockaaa
27. feb 2007

lienka prečo ti to nakázali? tomu nerozumiem. to akože je tvoj malý vo veku 6 týždňov veľký alebo má nadváhu alebo ako? 😕

janinah
27. feb 2007

a vieš o možnosti mlieko darovať resp. predať? neviem podrobnosti, ale kamoška tak odsávala prebytočné mlieko a každý deň pre to chodila sanitka, keď som bola v pôrodnici jedna mamka si tak zarobila na televízor, to je len tip, nechcem tu vyzerať, že všetko speňažujem

lienka.
autor
28. feb 2007

to by som rada robila aj ja,ale do nemocnice mam daleko.Dala by som ho zadarmo,keby niekomu pomohlo.

lienka.
autor
28. feb 2007

asi je to vela .lebo v 5tyzdnoch mal 5400g ked sme boli na poradni a povedala mi,ze ho prekrmujem.no a ma 60cm.

tinockaaa
28. feb 2007

lienka aj tak nechápem, ako môžeš dieťa "prekŕmiť" materským mliekom. Všade sa píše, že si dieťa zoberie koľko potrebuje a že mu treba dávať vždy keď je hladné. Aj naša Alica pribrala za mesiac 1400 gramov, čo je dosť, má teraz 5150 a lekárka sa ma pýtala či prikrmujem. keď som jej povedala že to je všetko z materského mlieka, tak nič nenamietala. je to nejaké zvláštne. ☹ nie je malý hladný?

lienka.
autor
28. feb 2007

hladny?to je slabe slovo,ked sa blizi uz ta 3 hodinka tak ide zdiviet,tak to nevydrzim a dam mu o polhodinu skor.Tiez tak vela pribral za 20dni cez kilo.Ale asi bude riadny chlap,muz ma 190cm,brat194 cm ,ja 154cm takze dufam,ze sa vytiahne.

ramzesa
28. feb 2007

moja tiez prve mesiace priberala cez kilo, kojili sme sa cez den niekedy aj po hodinke, ale kedze vecer cely prespinkala prip. bola hore len raz, musela to niekedy dohnat 🙂 . Teraz pribera menej, ale uz sa aj viac hybe a pomalsie uz deticky rastu, takze je to OK. Podla toho, co viem ja, kojene deticky sa neprekrmia, same si urcuju kedy a kolko spapkaju, takze obezita im nehrozi 😀 . Toho by som sa nebala. Moja je aj dost dlha (asi po manzelovi, ja som taky krpec 🙂 ). Na sedem mesiacov mala 72 cm.

jamik
24. aug 2007

Moze sa zmrazovat aj take mliecko, ktore pozlievam z celodenneho dostriekania po kazdom kojeni? Samozrejme ho mam cely den v chladnicke a vecer sup do mraznicky.

lilyk
24. aug 2007

jamik, tak to by zaujmalo aj mna, moze sa to zlievat do jedneho? 😕

bliss
24. aug 2007

Jamik, tak sa to vraj robit moze. Len sa nesmie zlievat napr. z dvoch dni.

zuz11
24. aug 2007

no ja som mala zmrazene este na zaciatku kedze som sa bala ze stratim alebo pripadnych kriz.... davala som ho v sklennych poharikoch od vizivy.....
tak ci tak som ho vyhodila kedze mam dost az doter 😉
radcej nech si potiahne z prsa ako zo striekacky alebo tak 😉
a ja kojim od zaciatku az doteraz vzdy co kojenie to jedno prso a mam dost mliecka takze ja by som to neriesila sposobom ze z jednoho nakojim a druhe odsajem 🤐 ved to budes mliekaren 🤐 vebo aky dopyt taka ponuka 🤐
inak viem ze na kramaroch mliecko kupuju ale je to tak ze liter denne musis mat a oni si pon chodia ale pred tzm ako ho ides k nim predavat tak pridu ta zaskolit co a ako a daju ti vlastne nadobky 😉 a potom si pon an chodia ale vravim liter za 24 hodin sa mi zda musi byt minimalne 😉 alebo pol, uz si nepametam 🤐

varticek
8. apr 2009

Môžem zamrazovať MM do obyčajných sáčkov, ktoré sú určené na zamrazovanie bežných potravín? Čítam, že do pohárikov od výživy, ale keď ja doma žiadne nemám a tie poháriky a sáčky určené špeciálne na MM sú neskutočne drahé. Máte nejaký dobrý tip?

zoeno.1
8. apr 2009

varticek nadoby/sacky na zmrazene mliecko by mali byt sterilne,tak neviem....mas predstavu ako tie sacky spravis sterilne?a nejake ine sklenene flasticky,alebo umelohmotne misticky do mraziaku nemas?

cessy
9. apr 2009

ja som mala na zmrazovanie MM sacky Medela a myslim ze to je investicia na ktorej netreba setrit... 😉 je to predsa pre tvoje dieta.......

gucz
9. apr 2009

ja som zmrazovala mliečko tiež v pohárikoch od detskej výživy, samozrejme vo vysterilizovaných. Cez deň som odsávala a dávala do chladničky, ale moja malá bola kŕmená len odsatým mliekom, takže čo zvýšilo za deň, to som zmrazila. Mliečko vydrží v mrazničke 3 mesiace. Po vybratí z mrazáku ho treba dať do chladničky a tam sa pomaličky rozmrazí samé asi za 12 hodín. Potom ho treba pretrepať, opatrne zohriať, napr. v teplom kúpeli. Rozdiel v chuti nieje, malá to nejak neregistrovala, ale nie je tam potom toľko dobrých baktérií dobrých na trávenie, preto je dobré dávať miminku aj nejaké probiotiká. Toľko naše skúsenosti 😉

katka.m
9. apr 2009

varticek: pozerám, že už tvoj malý má cez pol roka, tak hádam už môžeš začať aj s výživkou a potom budeš mať 😉