Zápal prsníka počas dojčenia

tina_tar
5. nov 2021

Ahojte, mám týždňové bábätko, dojcim a včera ráno som vstala s riadnou hrčou v prsníku, do večera mi teplota vybehla na 39.
Samozrejme som nahrievala, masirovala a odsavala - bábätko ten prsník odmietalo a stále odmieta.
Dnes som vstala už síce bez teploty, no stále tam mám poriadnu boľavú hrču a pocit plného prsníka. Problém je ten, že ani po nahriati soluxom, horúcej sprche a masáži sa mi nepodarilo odsať ani kvapku. 🥺
Ma niekto skúsenosť s tým čo robiť, alebo či sa tá hrča proste sama "rozpustí"?

marvin1234
5. nov 2021

@tina_tar nerozpusti. Ak je to mlieko musis ho dostat von. Alebo mozno zdurena uzlina, to ale vie iba lekar. Ja som takto raz musela fakt ze nasilim vymasirovat az som revala. Nemas upchaty mliekovod na bradavke? Niekedy staci vytlacit taku bielu bodku a vytecie to.

evabb35
5. nov 2021

@tina_tar odznie to až za niekoľko dní. Celý deň a noc ešte nahrievať soluxom a postupne masírovať a odsávať ručne, nie odsávačkou a veľmi veľa piť.

barb06
5. nov 2021

mna na zápal prsníka pomohol nastrúhaný zemiak; ale teda ja som nemala problém dostať mlieko von ...tak toto bude možno niečo iné

halci
5. nov 2021

Mala som upchaty mliekovod a pomohlo len to ze som odsavala, tepla sprcha, postupne to odznelo, gynekolog mi dal antibiotikum, tusim Zinnat ale nakoniec mi to ustupilo tak som ho nemusela uzivat.

ivkasrnka
5. nov 2021

@tina_tar mne na toto najviac pomohlo kapustny list z chladnicky dat na prsník na celu plochu okrem bradavky. Ked sa zohreje vymeniť. A to som mala tri dni 39ky nakoniec len toto pomohlo