Zápcha u 3 mesačého kojenca - už asi týždeň. Poraďte

janocka77
23. júl 2009

Kedze som v podobnych temach nenasla odpoved na nas porblem dovolim si zalozit novu temu. Moja Bambulka je plne kojena a do 2 a pol. mesiaca mavala stolicu niekolkokrat denne. Potom sa to zuzovalo raz za 2-3 dni, potom raz za 5 dni no teraz uz tusim presahuje tyzden co sa nevykakala a nic zo znamych metod nepomaha - masirovanie bruska olejcelkmi a kremikmi, cvicenie ba ani rektalna trubica nezabrala! Prosim poradte ak viete (rada by som sa vyhla prehanadlam ak to je mozne). Dakujem!!

aanda
24. okt 2009

ahojte, prosim vas,my sa dokrmujeme... maly ma necele 4 tyzdne. papa materske a aj umele... uz my 4 dni nekakal. brusko ma uplne makucke, prdi, nema krce ani nejako velmi neplace. jednoducho sa mi nezda, ze by ho nieco bolelo. predtym mi kakal kazde 2 dni.... teraz sa bojim, aby sa mu nieco nestalo.... 😒

gloria78
24. okt 2009

aanda, tak ako píše saska, 8-10 dní to môže trvať. Ak by sa mu niečo vážne stalo určite by ti to dal vedieť aspoň, nepokojom, častým plačom, tvrdým bruškom. Ale masážou bruška a čajíkom nič nepokazíš 🙂

petra1985
25. okt 2009

aanda moja mi nekakala v 3 mesiacoch tiez dlho a potom to prislo nemaj strach.. hlavne, ze neplace a je spokojny

sunea
25. okt 2009

Aanda, aj nas maly je kojeny + UM, ked bol vo veku tvojho maleho, kadil len raz za 2-3 dni, prdikoval normalne. Pokial nema ine problemy, netreba to riesit. Keby si z toho bola velmi nervozna, da sa dat stvrtka gllycerinoveho cipku do ritky alebo vsunut teplomer - babatko citi, ze ma nieco v ritke, viac zatlaci a je to hotovo (a mate "vymalovane" 😉.

susisus
2. nov 2009

Baby a okrem toho masla nemáte nejaký recept proti zápche? Moja malá má skoro 2 mesiace, je na UM, teraz sme sa zbavili koliky a nastúpila zápcha, ale ju to evidentne veľmi bolí. Plačká, stuká, pučí a nejde jej. Tak to z nej dolujem teplomerom ale zdá sa mi to drastické, poraďte mi prosím niečo... 😢

mones28
22. sep 2010

ahojte mne tiez malucky nechce kakat ☹ ale ako citam komentare tak som kludna maly ma 2m a 8dni tiez pekne kakal a zrazu sa to zmenilo ☹

erica29
28. nov 2010

ahojte, poradí mi niekto? Môj malý má dva mesiace a dva dni nekakal. Je plne kojený- viem, nemusí kakať aj 10 dní...ale on sa očividne chce vykakať a nemôže,pučí sa , plače, veľmi plače ☹ . Nepomohla masáž bruška, rektálna rúrka, cvičenie s nožičkami ☹ skúšala som mu dať aj glycerínový čípok, ale vždy sa pučil tak, že ho vytlačil, hneď po tom čo som mu ho dala. Strašne kope s nožičkami, očividne ho to bolí, prosím poradte mi, nechcem aby sa tak trápil ☹

wladymyra
29. nov 2010

nam pomohli kvapky Sab Simplex, dcerka kakavala raz za tyzden a vzdy sa uz na taky treti, stvrty den pucila a tlacila nadranom niekolko hodin v polospanku. budila sa na to, mrnkala... tiez sme do zblbnutia masirovali brusko, cvicili s nozkami.... s kvapkami kakala 2x do tyzdna a "pokojnejsie".

lucka11123
1. máj 2011

ahojte prosim poradte mi, moj maly ma 3,5 mesiaca a je plne kojeny a vobec nekaka, tlaci tlaci a nic aj vecer aj rano a nic brusko ma makke ked mu ho masirujem a potom zacne strasne plakat. berie kvapky espumisan a nic.

desmodka
1. máj 2011

@lucka11123 skus ho dat do kybla z teplou vodou, aby mal nozicky pritiahnutr k brusku... my sme vtedy vzdy pokakali 🙂

lucka11123
1. máj 2011

dakujem urcite skusim 🙂

peepka
1. máj 2011

normalka, moj raz nekakal dva tyzdne..u kojenych je to normalny jav.

akzuzs
15. máj 2011

Čaute, chcela by som poradiť
Malá mi nekaká už 4 dni. Nerobila by som paniku lebo môj synátor mi nekakával ked bol kojený aj týžden, lenže bol iba kojený a nič viac. Malá je síce kojená ale už som jej pred mesiacim začlal dávať tak raz za dve tri dni na ochutnanie jablčko, jablčko s mrkvičkou len tak za dve tri malinké lyžičky. Všetko bolo OK kakávala aj dva tri krát za den či už len o mliečku matersokm alebo aj s príkrmom. Nebol problém ale teraz od 4 mesiaca sa to zmenilo nič nekaká a mám pocit že by aj hej ale nedá sa jej troška by som povedala ž eje aj nervózna ale nie moc lebo ona je celkovo zlaté dieťatko. Aj s prdkaním som si všimla že to moc nejde. Neviem ako mám teraz k nej pristupovať. Nevsímať si to alebo jej dať trubičku. Syn bol kojený nekakával a do teraz a to už má tir roky ma hrozné problémy s kakním to by som nechcela dať zažiť nikomu a pritom je úplne OK len psychcky sa bojí kakania a to sa prejavuje na zápchach a bojjím sa ž eaj malú to čaká 😖

marta.96
15. máj 2011

@akzuzs a probiotiká ako je biogaia si neskúšala?Možno by vám to pomohlo 🙂

mariankab
28. mar 2014

ahojte, môj malý ma tri mesiace a tiež už vyše mesiaca sa vykaká len tak za 8 dní, je plne kojený. Zdá sa mi byť spokojný, len niekedy tak štvrtý alebo piaty deň býva nervozný a bolieva ho bruško, ale potom je to preč. Tiež ma pediatrička ubezpečovala, že je to v poriadku, keď nemá žiadne bolesti, že to tak býva u plne kojených detičiek. Aj my každý deň cvičíme nožičkami, masírujeme bruško ale nepomáha. Príde to len tak po týždni, niekedy len na 9 deň.

alikaa
28. mar 2014

@mariankab Plne kojene deti nemusia kakat aj dlhsie ako tyzden, vsetko mliecko ich telo spotrebuje. Nejde o ziadnu zapchu

kiwidlo
15. aug 2014

Plne kojene babo minus stolica (5 dni) plus glycerinovy cipok (2 Eura) = hovienko do 5 minut 🙂