Zastavenie mlieka

pa3cia12
14. sep 2014

Ahojte, potrebovala by som poradiť.Mala som silné zápaly prsníka, tak som začala brať tabletky na zastavenie.Tak som si najprv odsala mleko, jasné, že nie úplne všetko, zdalo sa mi, že je dostatočne odsaté.Dala som si tabletku, napila som sa a nalialai sa m prsia mliekom.Tretí deň jem tie tabletky a mám poviazané prsia a mám tam stále mlieko. Prosím poradťe mi, čo mám s tým mliekom v prsiach robiť. Mám si ho odsať?povytláčať? Doktorka povedala, že ako začnem brať tabletky, tak nemám mlieko odsávať a vytláčať. Ďakujem vopred za rady

maribell
14. sep 2014

@pa3cia12 mala si prestat prirodzene, postupne a taketo problemy by si nemala 😉 ..

luba41
14. sep 2014

@pa3cia12 a bolo u teba nutné zastavovať laktáciu? ved zápaly baby normálne prekonávajú-s alebo bez ATB a dojčia ďalej.. ja sa len pýtam, či si také rozhodnutie neurobila z nedostatku informácii.. 😒

andelok
14. sep 2014

@maribell To je naozaj skvela rada...asi neprestala dobrovolne, ale kvoli silnym zapalom ako pise.

@pa3cia12 Neviem ti poradit, ale skus sa obratit na laktacnu poradkynu, zoznam najdes napr. na www.mamila.sk Poradia ti telefonicky a bezplatne a podla mna fundovanejsie nez bezny lekar.

maribell
14. sep 2014

@andelok ved tak isto mohla prestat aj nedobrovolne postupne a hlavne bez liekov! ktore jej teraz nedovoluju si bolave prsniky odsat .. ja som prestala postupne do dvoch tyzdnov bez bolavych a naliatych prsnikov ..

pribinak
14. sep 2014

Salvia znizuje tvorbu mlieka, tak pi caje

pa3cia12
autor
14. sep 2014

@maribell nevedela som, že sa to dá aj prirodzene, lebo som mala silné zápaly v oboch prsníkoch , tak som myslela, že to bude rýchlejšie. . @luba41 kto by chcel prestať dobrovolne dojčiť? Prestala som , lebo sa mi zápaly často opakovali a už som mala také bolesti tie posledné zápaly, že som odpadávala, mala som 40 teploty cely týždeň a neklesali dole . @andelok dakujem, skúsim teda kontaktovaž laktačnú poradkyňu

maribell
14. sep 2014

@pa3cia12 ja som prekonala 2 zapaly .. a to ako prestat kojit som sa docitala tu na konikovi 🙂 aj moja kamaratka prestala kojit tabletkami a tiez ju velmi boleli prsia, mala ich naliate a opuchnute ... lepsie je to urobit tak aby to bolo pre telo prirodzene

koniarova
14. sep 2014

Niektoré jaké múdre. 😠 😠 😠 😠

lulu369
14. sep 2014

@pa3cia12 Ahoj,neviem ako to je, keď sa laktácia zastavuje pomocou liekov ☹ Mne jedna tetuška poradila, že dobré je prsia stiahnuť a dať na ne obklady z bieleho vína. Ani ja som tomu nechcela veriť, že by mi to mohlo pomôcť, ale keď som prestala kojiť dcérku tak som laktáciu zastavila do 2 týždňov a pri synčekovi to bolo za cca 4 dni...Skús a môžno to pomôže aj tebe

luba41
14. sep 2014

@pa3cia12 a neriešila si teda vôbec ako tým zápalom predchádzať? teda nie s doktorkou ale s niekým, kto dojčeniu rozumie?.. možno stačilo len málo-skontrolovať a zlepšiť prisatie bábätka, prípadne odstrániť mykozu..od toho sú tie laktačné..

pa3cia12
autor
14. sep 2014

@lulu369 aj si si pred počas toho odsávala mlieko ?

pa3cia12
autor
14. sep 2014

@luba41 riešila, mala som pár krát už u seba laktačnú pani, ale nepomohlo mi to..Robila som všetko preto, aby som kojila, ale toto posledné, už bola moja posledná kvapka trpezlivosti,Pri každom kojení som plakala, rozthané bradavky som mala nonstop,cez klobúčiky mi papať nechcela.

sendy182
14. sep 2014

@pa3cia12 ahoj...určite menej tekutín....ak sú prsia priveľmi plné tak troška si odsaj.....ale len troška....držím palce...viem že si mala dôvod na zastavenie laktácie........ja som vyzerala ako chorá keď som končila s kojením...... 😉

pa3cia12
autor
14. sep 2014

@sendy182 ahoj,,Dˇakujem, bojujem s tým, lebo som veľmi chcela kojiť.. Kedy si skončila s kojením?

sendy182
14. sep 2014

@pa3cia12 "malý" mal 4 roky 😀 😀 😀 😀 ........už bolo na čase...... 😀 😀 😀 😀 ......no nebolo to ľahké....mlieko sa mi tvorilo.....gyn lekár mi dal lieky + zväzovať si prsia napevno....a menej piť.....keby si ma videla bola som s teplotou....ako chorá.......aj paralen som brala.....všetko ma bolelo........je to individuálne....nie všetky bábatka sa vedia dobre prisať....bradavku si "urobí" bábo samo.....každé dieťa ináč saje.......máš prsia plné mlieka.....

pa3cia12
autor
14. sep 2014

@sendy182 tak to ste pekne potiahli, ty brdo 😀

sendy182
14. sep 2014

@pa3cia12 pozerám že máš malé bábatko? blahoželám......vie piť z fľaše?......koľko si vieš odsať?....no neplánovala som tak dlho.....sám si to takto zariadil.....,-))))

lulu369
14. sep 2014

@pa3cia12 keď som prestala kojiť dcérku, tak áno ale len minimálne...Keď som prestala kojiť syna, tak som nemusela odsávať vôbec, stačilo len dať obklad a stiahnuť...

luba41
14. sep 2014

@pa3cia12 a čo tak skúsiť kompromis? odsávať by sa Ti nedalo? niekolkokrát denne..pravdepodobne aj tak si mala vela mliečka..síce odsávačka tiež nič moc na bradavky..ja som takto fungovala pri prvých deťoch, ked sa odmietli prisávať, začala som odsávať..a vydržala som niekolko mesiacov..