Zastaví masáž tvorbu mlieka?

dadulka19
19. sep 2008

Ahojte 🙂

Chcela by som vedieť,či máte niektorá skúsenosti s tým,že po masáži chrbtice stratila mlieko.Jedna známa má už dlhšie problémy(niečo vyskočené v krčnej chrbtici)a nedovolila jej doktorka ísť na masáž,vraj masáž spôsobí stratu mlieka.Viete niečo o tom?

dadulka19
autor
19. sep 2008

v názve má byť samozrejme "masáž" 😅

elize
19. sep 2008

nepocula som o tom, ze by dojciace matky nemohli byt masirovane kvoli moznej strate mlieka 😕 viem, ze sa to neodporuca tehotnym zenam ... Mna pravidelne mama masirovala. Nie je sice profesionalka, ale pomahalo 😅 A mliecka bolo akurat 😉

annag
19. sep 2008

Dadulka, naopak, masáž chrbta pomáha pri uvoľňovacom reflexe a často ju využívajú mamičky, ak musia mliečko odsávať. Ide o jemnú masáž pozdĺž chrbtice tak, že mamička sedí v predklone, prsia jej voľne visia - potom mliečko krásne tečie 🙂 Ten masér by mal len zvoliť jemný a citlivý prístup.

alififi
20. sep 2008

kazdy tyzden chodim na masaz, aj segra a kojime v pohode do teraz

dididi30
20. sep 2008

ja som bola na masazi chrbta ked mal maly mesiac a pol a vobec som mieko netratila 😉

vichrica
20. sep 2008

elize - To akože fakt sa tehotným neodporúča masáž?? A to už prečo? Mne to napríklad pomáha pri uvoľnovaní čriev a uvoľní mi to aj chrbtove svalstvo. Tak neviem 😒

sirinka
20. sep 2008

masaz na tvorbu mlieka nema ziadny vplyv, takze v pohode...

alififi
20. sep 2008

vichrica tebe uz to moze byt jedno 😉
ale nedoporucuje sa v 1 trimestri, moze vyvolat potrat, to iste aj napr. akupunktura.
ale skuseny maser, pripadne akupos, vedia co ano a co ne

zajo510
21. sep 2008

ahojte, neviem ako je to som stratou mlieka, ale po masáži ma stále upozornili, že môžem mať zvýšený výtok a výlučky zo všetkých otvorov tela a to z dôvodu, že sa telo očisťuje po masáži a uvoľňuje nahromadené toxíny a bordel z tela. už len preto by som nešla na masáž, keď kojím. predsa nebude bábo piť to, čo mi telo okrem lmieka ešte uvoľní. ked kamošku bolí chrbát, nech cvičí kalanetiku alebo jogy alebo niečo také naťahovacie. mne to veľmi pomohlo, nezadýcha sa a pomôže. ja som chodila už 2 mesiace po pôrode a kojím doteraz. nebola žiadna zmena chuti mlieka a ani raz mi malá neodmietla mlieko ani som svalovku nemala. chrbtica prestala bolieť asi po 4 cvičeniach. veľa šťastia.

zajo510
21. sep 2008

ale možno je nejaká špeciálna jemná masáž, ale určite nie klasická masáž celého chrbta. ale na to sa opýtaj radšej odborníka.

dadulka19
autor
21. sep 2008

baby,ďakujem za názory a skúsenosti 😉

emjee
5. feb 2009

tajava • 1d • Dnes o 21:44
ahojte, chcem sa opytat ci je bezpecne ist na masaz chrbta alebo reflexnu masaz ked dojcim. Nemoze mi to nejako ublizit? Teda tie tahy masera, ci mi tym nemoze nieco pokafrat. Mam bolesti krizov a medzi lopatkami - ako maleho dviham, nosim ... tak si chcem trosku pomoct masazou.

bubinko83 • 1d • Dnes o 21:51
tajava,ja chodim pravidelne na masaž a v pohode,myslim,že to vobec nevadi.

skrecok • 1d • Dnes o 22:32
Ahojte.
Mne by sa velmi zisla masaz, lebo uz kazde rano ci nadranom vstavam s prisernymi bolestami... No, lenze mam problem si lahnut na brucho kvoli prsiami , takze jedine v sede.

capy
6. feb 2009

ja tiez chodim na masaz a toto je prvy krat co pocujem ze mozem prist o mlieko 😅 a to som prveho syna kojila do dvoch rokov a druheho tiez kojim. podla mna to na tvorbu mlieka nema ziadny vplyv. a to chodim aj na normalnu aj na bankovu 🙂 🙂 🙂

stvura
6. feb 2009

Chodim na masaz chrbta a mliecko mam normlane...pocujem to fakt prvy krat. Viem ze masaz chodidiel sa neodporuca pri kojeni, no inac...{mne bankovanie odmietla pani ako dojciacej}

akrimbb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz