Závislosť na mojich prsiach

ena1903
10. dec 2014

Mnohé ženy tu riešia, ako dieťa odstaviť - my máme toto už viac-menej za sebou. Ale odkedy som Peťka začala odstavovať, začal byť strašne fixovaný na moje prsia. Verím, že aj iné deti šahajú mamke do výstrihu a na prsia, ale to, čo môj malý predvádza v poslednej dobe, je už na mňa trošku veľa. Len čo ho vezmem na kolená, aby som ho uspala, už mi strká ruku pod tričko. Ochytá mi celé prsia, až sa prepracuje k bradavke a tú mi žmolí, skrúca, zatína do nej nechty... Okrem toho, že to častokrát bolí, mi to už strašne začína liezť na nervy. A mám pocit, že aj jeho to pri zaspávaní vyrušuje - ale na druhej strane sa zdá, že už bez toho nezaspí. Keď mám na sebe niečo ku krku, je normálne zúrivý a plače, že sa mi nemôže dobre dostať k prsiam. Nadránom ho ešte kojím, leží pri mne v posteli a celý čas mi prsia ťahá, štípe, žmolí... On síce drieme, ale ja nie. Keď to trvá zo 2 hodiny, je to už fakt dosť frustrujúce. A robí to aj cez deň, či doma, či na verejnosti - hocikedy mi strčí ruku do výstrihu. Ja viem, že je ešte maličký, že si zjavne vynahradzuje to, o čo prišiel pri odstavení, ale strašne mi to už vadí. A neviem, čo mám s ním robiť. Nemáte s tým skúsenosť? Ako ste to vyriešili?

ena1903
autor
11. dec 2014

@marcelatje Inac to si v podstate myslim aj ja. Urcite pravidla musia byt, len ja nechcem tych pravidiel zbytocne privela. Dufam, ze ich dobre vyvazim s empatiou.

katkaagabko
11. dec 2014

Ja som mala rovnaky problem, neskutocne mi vadilo zmolenie prsnika pri dojceni. Dojcila som 25 mesiacov. A presne ako ti tu radili, dala som dcere do ruky oblubeneho plysaka, zakryla som si druhy prsnik pyzamom alebo som si ho drzala, zakryvala rukou. Teraz uz 3 mesiace nedojcim a stale ked ju zoberiem na ruky, tak sup rucicky do vystrihu. Upozorni ho, ze ta to boli, ze ti robi bobo a to predsa maminke nechce. U nas to pomohlo. A teraz tochu na zasmiatie a uplne z ineho sudka. Boli sme v meste, ideme okolo hotela a tam taky afroamerican a moja cicka sa ho pyta: ujo a kde mas bielu hlavu a ruky tiez?🙂

ena1903
autor
12. dec 2014

Dakujem. Som rada, ze niekto uz ma overene riesenie na presne rovnaku situaciu. Vecer vymyslim nejaku vhodnu hracku a skusime to.

luba41
12. dec 2014

skús prečítať tuto a pochopíš, o čo ide Tvojmu dieťaťu.. https://www.modrykonik.sk/group/4722/

stepanka274
12. dec 2014

@ena1903 ja som malú dojčila 2 roky, s ťažkosťami som ju odstavovala ale podarilo sa po zaväzovaní, a homeo na odstavovanie, no a to žmolenie bradavky nám žiaľ ostalo, a dosť dlho, nevedela sa toho zbaviť, lenže mňa začalo po nejakom čase normálne tak zvláštne rezať okolo bradaviek, bola som aj u lekára aj som sa zľakla,že musím byť rázna a malej som to normálne vysvetlila a ona to pochopila, že maminka bude musieť ísť potom do nemocnice a bude chorá, tak prestala a začala si chytať svoje 😨 , lenže sa toho nevedela dlho zbaviť.

ena1903
autor
12. dec 2014

@stepanka274 Len moj je este drobec maly, on este nepochopi, ked mu budem vysvetlovat. A ze si zacala chytat svoje 🙂 Pekne to vyriesila 🙂 Bola by som rada, keby moj drahy zacal chytat radsej nieco ine... No uvidime...

jonas17
12. dec 2014

Ja som kojila 3,9 roka. našťastie sme nemali žiadne žmolenie prsníka, nič zvláštne. proste som ju pomaly pripravovala na to, že skončíme s kojením, vynechávali sme kojenia, postupne menej a menej..až raz povedala, že od zajtra sa nekojí...a nekojila sa..možno je fakt doležité nechať to na dieťa..poznám veľa mamičiek, ktoré prestali skoro kojiť a dieťa dlho predlho zaspávalo žmolením prsníka...

ena1903
autor
12. dec 2014

@jonas17 Och, ale ked nie vzdy sa da kojit tak dlho, ako by dieta chcelo. Ak by som nechcela cim skor druhe dieta, este by som ho kojila, aspon do 2 rokov, ale tak dlho ako ty by som to asi nevydrzala. Neviem si pravdu povediac predstavit kojit take velke dieta. Ale tak je to kazdeho osobbna vec a je urcite lepsie, ked ma dieta moznost odstavit sa samo. Inac ani my sme nemali problem ,kym sa kojil, az teraz. Ja viem, ze to s tym suvisi, ale co uz teraz narobim...

jonas17
12. dec 2014

@ena1903 no, nenarobíš nič, netreba už teraz riešiť , že prečo si prestala...ja som si tiež nevedela predstaviť kojiť tak dlho. vždy som hovorila, že dva roky a dosť. ale moja bola fakt závislá.nezaspala nijak, len na prsníku. bolo to hrozné. ja som vlastne až do nedávna nikam večer nešla, až kým som ju neuspala a to nespala celú noc, ale budila sa pravidelne, aj po hodine. ale je to moje tretie dieťa, ja to už beriem inak. proste som si ju užívala. a fakt som chcela, aby sa odstavila sama, čomu som neverila, že príde. 🙂 nakoniec ma prekvapila 😉 ja vlastne všetko, čo sa malej týka, beriem už inak, ako pri synoch. viem, že sa to raz skončí. proste mi to nejde na nervy. ani spanie v spoločnej posteli. len pár mesiaco spí vo svojej izbe, a čuduj sa svete, bez plaču, bez problémov, sama a celú noc 😉 všetko má svoj čas. skús mu nedať tie bradavky, či prsia, nech ich vobec nechytá. skús mu stále vysvetlovať, že ti je to nepríjemné, vydržať. nie raz dať a potom nedať. proste nedať. naučí sa to, neboj 😉

danieli
12. dec 2014

Moj pri kojeni stipal prstekmi kozu na predlakti, rovnako bol nervozny, ked som mala dlhy rukav a nevedel sa dostat na kozu, ostalo nam aj po odstaveni a to sa odstavil sam okolo 20-teho mesiaca, dodnes vecer ked zaspava a to uz ma 3, potrebuje zmolit moj laket, vie vsak, ze to moze len vecer pri zaspavani, cez den nie, volajako som sa s tym takto zmierila, ale predtym to robil casto aj cez den, aj ked sa hneval, doslova akoby si chcel na mne odburat svoj hnev, ked som nieco nedovolila, tiez ked sa nudil, straaaaaasne mi to prekazalo, tak som cez den postupne nedovolovala, odvadzala pozornost, zabavala, steklila, hocico, vysvetlovala, ked uz chapal, ale zas povolila som pred spanim

dellfi
7. jan 2015

Necitala som absolutne vsetky prispevky, ale na niektore musim napisat toto: Kokos vy ste tu ake krutasky. Aj ked sa s toho idem dakedy zblazni, nenecham ju predsa vrieskat ved to prejde. Je to predsa moje dieta a to znamena moje vsetko! A ked su moje prsia pre nu dolezite, nebudem jej ich odopierat. Moja dcerka ma pri kojeni casto bije, skrabe alebo taha za vlasy. No tak jej chytim rucicku a hladkam. Vzdy sa napokon upokoji a napokon zaspinka.

alicka_b
3. apr 2022

@ena1903 ahoj, obnovim tuto starsiu diskusiu… pozeram ze to uz bolo davno, tak ako ste sa s tym popasovali??… mam uplne rovnaky problem.. ja dokonca este kojim, ale syn aj tak robi toto s mojimi prsiami… skusam mu dat aj nieco ine do rucky no nepomaha… som z toho vazne na prasky, lebo ja som naozaj cela ubolena

ena1903
autor
3. apr 2022

@alicka_b Fakt by som ti rada poradila, ale ja uz ozaj nepamatam, ako sa to skoncilo. Medzitym som mala dalsie 2 deti a tie spomienky uz nejako splyvaju. Len to ti mozem povedat, ze vsetko raz skonci. Bude dobre. Nejak to zvladnes a casom na to zabudnes, ako ja 🙂 Ozaj by som skusala len dat do rucky plysaka alebo nieco ine. Inak moje 3.dieta ma uz 3,5 roka, pri zaspavani sa stale koji a toto je namiesto prs fixovane na moj pupok 🤦‍♀️ Dozaduje sa, aby som mala vyhrnute tricko a ona mi pcha prsty do pupka 🤷‍♀️ Neviem, co je horsie, ci prsia ci toto. Ona uz aj chape, ze je mi to neprijemne, ale je to u nej podvedome a bez toho je nervozna. No snazim sa ju drzat za ruku, ked zaspava, aby mala pocit, ze ju lubim a zaroven sa drzala dalej od pupka 😂 Vidis, je to moje 3.dieta a stale som v niektorych situaciach pomerne bezmocna. Esteze prostredna bola v tomto bezproblemova.

alicka_b
7. apr 2022

@ena1903 dakujem velmi pekne ze si odpovedala 🙂 medzicasom som uz skusila nejake kroky… lebo som si povedala ze ked mne to ublizuje a potom som neprijemna tak to za to nestoji, aj ked maleho to upokojuje … tak som si povedala ze tu je hranica :D kojiim pred spanim a do postele uz ideme s tym ze som oblecena a maly skusa stale pchat rucky ale pekne mu stale hovorim ze mamku to boli dam prec a hladkam, spievamdrtim ho za rucku.. a ani neprotestoval tak velmi ako som cakala 😁