Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

pajinka23
26. júl 2009

ahojte babule moj drobec ma zelenu stolicu a strasne ho zapeka... ☹ ☹ ☹ musime mu robit hadicku aj 2as 3krat denne,najprv mu ide vzdy taka husta a ma v nej obcas aj hlien sa to tak natahuje ☹ ☹ ☹ zajtra idem k doktorke mam vziat aj plienku zo sebou aby to videla ci je to v poriadku???

evinkaa
26. júl 2009

pajinka23: Já jsem k doktorce s plínkou chodila, ona to chtěla vidět, že prý to je lepší. Takže já bych ji sebou vzala.

jabluncanka
26. júl 2009

Taky s dovolením přidám svou trošku do mlýna:

..taky máme zelenou stoličku.Vypadá to jako špenát se smetanou a v tom mléčné vločky.Naše MUDra prohlásila,že stlice na vzduchu oxiduje( 😕 🙄 ),takže se nic neděje...Když jsem zmínila alergii na BKM,tak to přešla mlčením...přišlo mi,že se jí s tím nechce zabývat...on totiž náš drobek(no drobek-v 6ti měsících 8120g) jinak prospívá...jen ta stlička vypadá hrůzostrašně... 😉

jeudi
7. aug 2009

ahoj holky.prosim poradte.muj maly ma normalne svetle zlutou stolici v podobe michanych vajicek..omlouvam se za ten vyraz...a dnes to mel tmavsi takovy zlutozeleny.mam strach..co to muze znamenat?je na umelem mlice a pije pravidelne kazde tri hodky mimo noci

brisalek
8. aug 2009

Chtela bych se take zeptat trochu na jine tema, ale nikde jinde jsem ho nenasla tak zkousim tady. Male jsou teprve 3 tydny a 4 dny a kaka tak 1x za den nebo 2 dny. Stolice je tmave zluta takova ridsi vajicka🙂, ale prijde mi ze dost kysele "smrdi". Nemate s tim nekdo zkusenost, jestli to vadi nebo ne??? Jen kojim a pije okolo 3hod v noci za 3,5 a z 5 a vetsinou tak 80-110.

jeudi
8. aug 2009

nam to tak,y smrdi kysele to myslim ze je v poradku i u prvniho syna sem to tak mela.

pavcik
18. aug 2009

Ahojky...mám taky dotaz ohledně stolice. Malej tak od víkendu špatně kaká. Skoro vůbec a musim mu pomoct trubičkou a pak něco málo hutšího. Tak jsem mu mlíko (nutrilon ) přestala zahušťovat a měl včera jednu řitší ale málo a dnes teda ted má tmavě zelenou. Na nutrilonu jsme celou dobu a bylo to v pohodě.
Je asi něco v nepořádku,ale co???

Setkali jste se s tím???

Dík

meusicka
18. aug 2009

ahoj my sme mali tiez zelenu stolicu. malo by to po case prejst, ale... ak ma babo bolesti bruska, ako mala moja dcerka, tak radim zavolat dr. a spytat sa. vraj je pri zelenej stolici narusena crevna flora. my sme dostali kvapky

evinkaa
18. aug 2009

pavcik: U dětí, které jsou na UM, je zelená stolička normální. Je to psáno i na některých mlíčkách UM, myslím že na Sunaru, ale nejsem si jistá, abych nekecala. My jsme taky občas měli zelenou hustší stoličku, takovou do tmavězelena.
Kdybys malýho jen kojila, tak bych v tom problém viděla. My jsme měli zelenou stoličku, když byla malá plně kojená, a kapky jsme dostali. Ale když dáváš UM, problém v tom nebude.

lyongirl
1. dec 2009

ahojte, náš malý mal dnes zelenú stolicu, ale takú čudnú zelenú, ešte som takú farbu nevidela...
nič zelené nejedol, takže zo stravy to 100% nemá...
Myslím si, že má kiahne, čo ale nemám ešte potvrdené, tak si to spájam s tým, no zajtra sa snád od doki dozviem viac...

krista
19. dec 2009

elzik • 2d • 17. prosinec 2009 v 18:59
Maminky, 14 dní jsem musela dokrmovat našeho Šimonka, protože jsem měla málo mlíčka, teĎ v poradně mi doktorka řekla, že máme dokrm vynechat a zkusit zase jenom kojit. Měla jsem velkou radost. Dnes mě ale zarazilo, že měl Šimi takovou zelenohnědou stoličku. Moje mamča tvrdí, že to znamená hladovou stolici. Tak se chci zeptat, zda to tak někdo má. První dva měsíce, kdy jsem plně kojila tak měl Šimi stoličku barvy jak míchaná vejce, tak fakt nevím. Moc děkuji

rimmel • 1d • 17. prosinec 2009 v 19:13
zelena stolica je normalna ak ale nepretrvava viac dni, tyzden. 😉

rimmel • 1d • 17. prosinec 2009 v 19:13
ak ma babatko dostatok mokrych plienok nemusis sa obavat ci ma dostatok mliecka

sayast • 1d • 17. prosinec 2009 v 19:53
ja si teda myslim ze je hladova 😅. nase julca je stale kojena a nikdy zelenou stolici nemela 🙂
podle me procurane plinky znamenaji ze to dite neni dehydratovane,ale to neznamena ze neni hladove. muj nazor 😉

rimmel • 1d • 17. prosinec 2009 ve 20:18
sayast ja to mam od doktorky nakolko sme mali dvakrat zelenu stolicu a mliecka sme mali habadej a povedala ze ak sa bojim ci ma maly dost mliecka, dostatok mokrych plienok a prirastok na vahe su jedinym ukazovatelom a ze sa nemam obavat zelenej stolice ktora trva den,dva, nakolko to moze znamenat aj vseliake zmeny, vyvoj traviaceho traktu 😉

poletucha • 1d • 17. prosinec 2009 ve 20:20
mne doktorka rekla,ze muze byt i zelena stolice,ze to nic neznamena...stava se to i treba kdyz je pokadenej dyl...ze normos stolice v plince zezelena 😉 Danny ji mel prvni mesice nekolikrat a hladove teda nevypada 😀 Jak pise rimmel,az kdyby to bylo nejakou delsi dobu,tak bych radsi zabehla k MUDr.

katka82 • 1d • 17. prosinec 2009 ve 20:37
Elzik neboj hladová spolička to určitě není 😉 může to být i třeba tím že malej trochu zahleněnej nebo má stoličku po menší pauze 😉jak už tu bylo psáno 🙂 my měli to samé,ale až ve 4 měsíci měla jsem laktační krizy a musela jsem chvilku sem tam dokrmovat a aji jsem volala laktační poradkyni a pokud má alespoň 8-10 počůraných plenek tak hladíka určo nemá 😉 🙂

luccii • 1d • 17. prosinec 2009 ve 21:11
hladova stolicka neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hlavne to neres, ja resila a zbytecne... byli jsme i na pohotovosti... Vojtik ji mel zelenou hodne dlouho a nic to neznamenalo, hlad nemel, krasne prospival a rostl... jen bacha, kdyby tam byla i krev, pak to neco znamenat muze, ale znam i pripad, kdy jim nic nenasli a krev ve stolicce meli

simicak • 2d • 17. prosinec 2009 ve 22:32
Nevadi,mi ji meli nekolikrat a rekli nam,ze u kojeneho zelena nevadi. A taky hladova mala nebyla,jedla tak jak vzdycky a nabirala perfektne. Takze bych si s tim hlavu nelamala 😉 Ja panikarila a ptala se dok.,na poradne a pak i v nemocnici,kdyz jsem tamm byla s necim jinym a vsude mi rekli stejne

elzik • 2d • Včera v 07:37
Ahoj holky, moc děkuji 🙂 Trošku se mi ulevilo. Je fajn vědět, že existují maminky, které řešily podobný problém. Snad to bude opravdu o.k. Je fakt, že se mi zdá Šimonek trošku zahleněný a nachlazený, takže to možná bude i tím. Opravdu moc děkuji 🙂 🙂

betelgeuzz • 1d • Včera v 08:32
Že je zelená stolice hladová je pověra. Ale jak je vidět, ještě u spousty mamin tahle pověra přetrvává 😠 Zkuste si pročíst stránky www.kojeni.net, dělá je laktační poradkyně a je tam spousta otázek a odpovědí z různých situací ohledně kojení.

mariv • 1d • Včera v 16:17
Mala mela taky ze zacatku ukazkova michana vajicka a od druheho mesice ma zelenohnedou stolici a ptala jsem se doktorky a ta rikala, ze to vubec nevadi. Takze klid 🙂 Hlavne, ze kadi 🙂

marcelapetrikova • 2d • Včera v 16:20
;malá má taky zelenou stolici vodnatou měla v tom i hleny to je problém ale dostala na to hylak kapky a ok a luccii malá tam měla i nitky krve a dr říkala že to způsobuje nějaká bakterie a taky to že dítko tlačí a praskne žilka
samo že to nesmí být moc krve 😉

rimmel • 1d • Včera v 17:28
co sa tu furt riesi? 😀 😀 otazka uz je davno zodpovedana ci nie?

kristufka • 1d • Včera v 19:41
Přeci stolice rimmel 😀 😀 😀 😀 😀

pogik
24. jan 2010

neviem či to môžete mať aj vy ale moja dcérka má väčšinou zelenú stolicu keď ja zjem niečotaké čo jej nepasuje 😖

zuzana581
5. feb 2010

Ahojte, prečítala som prvé dve strany ale je tu toho hrozne moc, tak nestíham čítať všetko. Máme zelenú stolicu a papáme Hipp 2. Bola som taká rada, že po Nutrilone a Sunare, ktoré ho velmi zapekali sme našli mliečko ktoré vyhovuje. Kakal raz za deň a bolesti bruška boli tiež preč, ale asi po dvoch týždňoch začal mať stolicu zelenú ako vojenská zelená, taká tmavšia šedo zelená. Lekárka robila výter aj zobrala kako na rozbor, ale všetko ok a povedala, že to je z UM a mám zmeniť, ale teraz som dala tretí deň mliečko Holle to je z AT a mám pocit, že ho bolieva bruško a dnes kakal zasa tvrdé, tak ja už fakt neviem. Vela mamín tu píše, že ak je dieťa na UM, tak môže byť zelené kako. Poraďte mi prosím, mám dávať tú Hippku, alebo má meniť až kým nenájdeme správne?

moravanka
5. feb 2010

my jsme meli bebu ha a zelenisko totalne. nic to ale nebylo, po tom ha to miva hodne deti, je to napsane i na krabici. pak jsme presli na normalni bebu a zase zelena. doktorka rekla, ze to nic neni, po um je to mozne. presto jsem si vyzadala vsechna mozna vysetreni a v poradku. ted papame prikrmy a stolice je ruzna. pokud mame vic mlika, nebo zelene fazolky, nebo brokolici je stolice zelena. po bramborach, cocce, mrkvi, kvetaku, hrusce zlutocervena.
jsem kvuli tomu prohledala cely internet, ruzna fora a tento problem ma hodne deti a pritom je vse v poradku. my papali bebu dal, krome zelene stolice bylo vse v poradku, mleko jsem nemenila a bebu mame doted.

zuzana581
5. feb 2010

MORAVANKA ja už teraz tiež uvažujem že som asi nespravila dobre, keď som zasa menila. Veď keď mu nič nebolo a aj vyšetrenia mal v poriadku, tak to asi nevadí, že to bolo zelené. Len neviem, prečo povedala lekárka že mám to mliečko vymeniť. Som z toho na nervy. Pri dcére sme takéto problémy s kakom nemali.

moravanka
5. feb 2010

u nas to byl vylozene spenat v plince, ale az asi 14 dni po piti beby. letela jsem k doktorce s plnou plinkou, aby se na to podivala a doktorka ze to nic neni. tak normalne jsme meli dal tu bebu. ale to vis, trvalo to, nez jsem si na tu barvu zvykla, clovek ma pocit, ze neco neni v poradku. ted pijeme normalni bebu a sem tam je jeste zelena, ale po prikrmech uz ne tak extremne. proste male z toho mlika nic neni, chutna, zadna zacpa (bobkovani a pomahani rektalni rourkou vubec nezname), jenom je ta stolice zelena.
vysetreni ma mala v poradku, tak co.

perla200
14. feb 2010

ahojte baby...moravanka - tak sa mi trošku ulavilo lebo aj my dávame BEBU H.A (mala mala intoleranci laktozy ale výsledky sú ok tak sme začali dávat toto mliečko aby si zvykala na laktozu) a začala mať zelenú stolicu....tak to pripisujem zatial tomu že si zvyka na mliečko - pijeme ho dva týždne....ale kakame také bobky zelené ale jeme príkrmy tak tie bobky sú z toho to viem....ale dúfam že to bude ok.

moravanka
14. feb 2010

my jsme meli zelenou stolici celou dobu, co jsme papali tu bebu.

beruska24.9.
14. feb 2010

Ahoj, my papáme sunar HA a také zelená stolice. Při kojení míchaná vajíčka nebo hořčice. Posledních 14 dní ze 2/3 sunar a jakoby zelené bahno 😕 nebo jak jinak to nazvat. Ale prdíky jdou, takže bříško asi v poho.

beruska24.9.
14. feb 2010

Ještě mě napadlo, když se objeví zelená stolice u plně kojených dětí:
- moje Dr. řekla, že to je, když je déle na vzduchu. Nevím, přebalovala jsem vždy hned. Pak už jsem neřešila, bylo to přechodné.
- ségře Dr. řekla, že omezit pití čaje na podporu kojení a mléčné výrobky, aby si dítko nevypěstovalo alergii.
Tak si vyberte a příp. vyzkoušejte 😉

kvetinka7
5. apr 2010

Ahoj holky, nas taky trapi zelena stolicka ..je takova tamvo zeleno hneda a dost vodnata ..driv mivaval vzorove michane vajicka, pak ale asi pred mesicem prodelal virovy prujem a od te doby se to nelepsi..obcas tedy uz miva mlecny zapach,ale casto smrdi uplne hnusne.
Mlecne vyrobky jim,ale ne nejak hodne , zelezo extra nejim. Muzete poradit?

latvia
5. apr 2010

kvetinka, asi by som zasla na kontrolny vyter, ci je v stolici vsetko v poriadku....ked je stolica zelena, nevadi to, ale nemala by byt vodnata...

danca81
9. apr 2010

holky, tak mě se včera objevila 2x po sobě u Tomáška žlutozelená stollice. Dnes ráno měl jenom prcnuté, ale už byla zase ta žlutá barvička, tak jsem se uklidnila 🙂 . Jen mě teď zaráží pojem vodnatá stolice 😲 . Jelikož plně kojím (malý má 13 dní), tak má tu stolici spíše vodnatou. Je to problém? Myslela jsem, že jelikož pije jen mlíčko, tak je samozřejmě stolice řídká

latvia
9. apr 2010

danca, vodnata stolica je fakt vodnata, cize plienka nou uplne nasiakne ako keby bol pocikany spinavou vodou....riedka stolica je ok 😉

danca81
13. apr 2010

latvia - děkuji 🙂

latvia
13. apr 2010

ako hovori moja dr., zelena farba stolice u kojenych deti je normalna, su to chemicke reakcie, mlieko s vysokym obsahom laktozy takto zafarbi stolicu....ak je stolica riedka, ako kasa, zlta alebo zltozelena s akoby kuskami tvarohu tak je to ok. a pokial mas doma vahu a tomasko pribera, tak je to tiez ok.ked bude umrncany, placlivy a nebude priberat tak vtedy treba riesit doktorku a laktacnu poradkynu

bibione
13. apr 2010

no asi tak nejak...latvia,tiez ma maly zelene kaku ale aj riaaaaadne smrdi...aj ked prrrdiii,tak to je smradek za vsetky prachy 😝 a k tomu nepribera 😒 ...za 3tt len 300g...slabota riadna,takze riesime to a uvidime na dalsi tyzden ci pribral...museli sm,e zmenit mlieko za nutrilon

latvia
14. apr 2010

300g za 3tt sice vela nieje, ale nieje to ani najhorsie 😉 ale smrad by nemal byt, pokial neprikrmujes, myslim ovo a zelenina/...

bibione
14. apr 2010

latvia: este nie...akoze dr je technicky spokojna s jeho vahou kedze ma dvojnasobok svojej povodnej...len mi prislo divne,ze tak malo...smrad riadny,ze ked aj smrdi nakyslo,tak to je intolerancia laktozy,co sunar dost laktozu obsahuje...a jak som vymenila za nutrilon,si predstav kaku hned normal zlta a bez smradu 😎

latvia
14. apr 2010

az taka reakcia na sunar? 😅 no nutrac je klasa, darmo 😀