Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

martinkkka22
12. júl 2011

@xlucia ahoj....probiotika mu davam vsetko, aj sme boli v nemocnici, ale nepomohlo to...ine nic nevysetrovali..neviem vazne...je aktívny, čulý, ziadne zmeny spravania alebo tak...zajtra zavolam doktorke a opytam sa na tie hlisty..

andika10
2. okt 2011

ahoj ... syn má 3r. a už 2x mal takú stolicu že vnej boli kúsky zelenej ale takej až kriklavo zelenej, nemá s tym niekto skusenosti? ďakujem za každú radu

marusch.mat
2. okt 2011

@andika10 Nedal mu někdo želatinové bonbony? Ty mají takové divoké barvy. Mě holky jednou kadily křiklavě modře, dostaly totiž modrého nanuka.

poleva
2. okt 2011

ty sa riad tým,čo dcérka potrebuje,nie doktorkou

andika10
2. okt 2011

@marusch.mat neviem o tom ak aj zajtra bude také kakať tak ho zoberiem pre istotu k doktorke, dik

luthien.k
3. okt 2011

@andika10 , stolice neonové barvy bývá ve spojitosti s rotavirovou infekcí... Určitě bych se poradila s pediatrem.

andika10
3. okt 2011

@luthien.k dik , asi aj tak urobím,

mirip
1. nov 2011

Ahojte,chcem sa spýtaťak viete poradiť,malá mi papávšetko je taký superpapkáč, ráno 250ml,desiata 250 Nitrilon, obedpríkrm,doma varenýmusíbyť super hustý až v nom lyžička stojí a plný hlboký tanier cca 220-250ml, plus ktomu čaj, olovrant ovocie so sunarka cca100-150ml s keksíkom Sunarka ale musí byť aj trochu Nutrilonovej kaše cca100ml lebo samotné ovocie nás nezasýti a potom večer stiahneme 250-280ml mlieka a ide sa spať,kedže spíme až do rána ako sme prišli porodnice a sme v noci neboli na jedenie nikdy hore spímeaž dorána. Varímjej jedlo každý deň, vždy všetko spapá a stále ked kakáme máme zelenú stolicu akoby sme každý deň mali v príkrme špenát alebo brokolicu čo nemáme....je to tým že je hladná???? Neviem, káme 2-3x cez deň tak primerane,teda viem že je to jej množstvo za deň, 😀 ,teda ani viac ani menej, rotavírus máme očkovaný a hnačka to nie je.....len tá farba, tmavozelená ako brokolica 🙄

giselka
1. nov 2011

@mirip naše malá začala mít zelenou stolici po kašičce, ptala jsem se na to dr a prý pokud je stolice normální, formovaná, ničemu to nevadí, prý to může dělat železo, které je v té kaši 😉

mirip
1. nov 2011

@giselka tak to mi odlahlo,niekedy je to síce redšie niekedy hustejšie ale neobvyklá nie je len zelená

kristinka212
18. nov 2011

@luciferi
@luciferi ahoj môžem sa spýtať ake mliecko si jej začala potomdavat? Aj moja mala papa nutrilonHA a ma zelenu stolicu...

elana
18. nov 2011

@kristinka212 měli jsme to stejně...upravilo se to výměnou na Sunar Nutra Defense HA, stolice byla zas jako sluníčko 😉 (bohužel jen dva týdny, pak jsme začali s mrkví a je po sluníčku 😀 )

kristinka212
18. nov 2011

@elana 🙂 dakujem za radu vyskusame to aj my 🙂 😉

pipi11
12. dec 2011

ajojte moja malinka ma 9dni. zltozelenu stolicu ma 2krat za sebov mam ist doktorovy ☹ kojim

hojda
12. dec 2011

@pipi11 Kojíš z jednoho prsa nebo z obou? Tohle bývá, když mimi dostává jen to začáteční sladké mléko a nedostane se k tomu tučnějšímu. Na váze ti přibejvá?

pipi11
13. dec 2011

snazim sa striedat jeden mam taky bolestivy ze obcas vynecham a dam len zjedneho dve kojenia pribera

rora
13. dec 2011

@hojda moja mala mava zlto oranzovu stolicu, no obcas sa stane ze je zelena. to znamena ze ked sa napapa toho zaciatocneho tak je vpodstate hladna a vtedy ani nepribera?

hojda
13. dec 2011

@pipi11 Jestli přibírá, tak bych to neřešila.

hojda
13. dec 2011

@rora Ono je to s tím předním a zadním mlékem zvláštní, někdo tvrdí, že nic takového není, jiný že ano. Pokud dítě přibívá, tak bych to neřešila.

hojda
13. dec 2011

Tady je k tomu opravdu hodně informací.

mamkabeika
23. feb 2012

Stolica dojčaťa (dieťaťa do 1 roka)

Prvú stolicu novorodenca nazývame smolka, čo je lepkavá čierno-zelená hmota, ktorá sa skladá najmä z hlienu a žlčových farbív. Počas jedného až dvoch dní sa stolica mení na zelenkasto-hnedú, neskôr získa žlto-oranžovú farbu.
Väčšina dojčiat sa vyprázdňuje niekoľkokrát denne, no sú aj také, ktoré sa vyprázdňujú raz za niekoľko dní (až týždeň). Interval vyprázdňovania nie je dôležitý, pokiaľ nie sú prítomné iné chorobné príznaky ( viď nižšie).
Stolica dojčeného dieťaťa:

mäkká, kašovitá
zväčša žlto-oranžovej farby ako praženica
môže v nej byť viditeľný hlien
zvykne páchnuť po kyslom mlieku

Zelená stolica dojčiat

Zelená stolica naznačuje, že potrava prechádza črevami veľmi rýchlo. U dojčených detí je zelená stolica normálna, ale u nedojčených detí môže byť taká stolica známkou črevnej infekcie.

kamilkanr
23. feb 2012

zelena stolica je hladova stolica

eriana22m
23. feb 2012

ahoj, moj maly ma 3 mesiace je plne kojeny, stolica je zlto oranzova, asi tak 3krat denne, ale uplne vodova, tekuta, je to normalne? trva to asi tyzden, predtym bola kasovita

janie22
24. feb 2012

@eriana22m Ahoj, moja mala mala tiez zelenu velmi tekutu stolicu, uplne sa jej to prelievalo v plienke, trvalo to asi 2 alebo 3 dni, som cakala, ci sa jej to samo upravi, ale nezmenilo sa to. Tak som volala pediatricke a ta mi jednoznacne povedala, ze je to crevna viroza. Poradila nam kvapky Bio Gaia a ozaj su zazracne, ucinkuju okamzite, takze nastastie po par hodinach bolo po probleme 🙂

janie22
24. feb 2012

Hovori sa, ze kym je dieta dojcene, zelena stolica byva z toho, ze papa vela predneho mlieka a ked je na umelom mlieku, je to z prebytku zeleza.

belusa
23. mar 2012

Ahojte chcem sa opýtať môj 7 mesačný syn má posledné 2 dni tmavo zelenú stolicu tvrdšieho kalibru neviem nikdy to nemal špenát papal pred týždňom tak mám trochu obavy, aby som niečo neprehliadla.Pijeme mliečko hami ale to pijeme už od narodenia.Viete mi poradiť?Dakujem

belusa
23. mar 2012

to som fakt jediná tak to už mám vážne strach ☹ ☹ ☹

amouramour
23. mar 2012

ja som sa pytala na zelenu stolicu lekarky a ze to je ok, mala je na UM a papame Bebu 1.HA Premium a pijeme fenyklovy cajik, co zevraj samo o sebe sposobuje zelene zafarbenie

emmajane
23. mar 2012

aj mne povedala lekárka,že zelená stolica je ok pokiaľ je malý na pohľad v pohode,tak ako inokedy,keď nemá nejaké viditeľné ťažkosti,pokiaľ normálne spinká,papá a je čulý ako inokedy...... to,že papal špenát pred týždňom nič neznamená.záleží na tom ako často kaká,kľudne to ten špenát byť môže,ale môže to byť aj z inej stravy.ešte je dôležité ako stolica zapácha, či normálne ako vždy alebo inak intenzívnejšie.... hlavne neplaš,keď tak mi odpovedz na dotazy a uvidíme...

belusa
24. mar 2012

@emmajane ahoj dakujem za odpoved no nezapácha chvála Bohu len je taká hustá nie riedka ako inokedy a vyzerá celkom v pohode ako inokedy len myslím, že nám idú aj zuby ☹ ☹ či to môže byť aj z toho 😒 😒