Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

emmajane
25. mar 2012

@belusa ahoj. zúbky- tak to je ďalšia z možností a veľmi pravdepodobná... 🙂 tak ahoj,pekný deň 😀

belusa
26. mar 2012

@emmajane dakujem veľmi pekne aj Tebe pekný deň 🙂 😉

ej10
13. apr 2012

nasa mala ma 2 mesiace, zacala mat zelenu stolicu. Zelenu ako spenat. Kakava raz za 3 dni. Nekojim, papa nutrilon a obcas som jej zacala davat harmancekovy cajik pre babatka. Poradte, preco ta zelena stolica?

moli24
19. apr 2012

ahojte mamicky mam otazocku mam mesacnu cerku a ma zelenu stolicu z coho to moze mat? musim ju aj dokrmovat bebou bo moje mlieko jej ne nestaci moje jej davam len sem tam bo uz jej nestaci poradite mi dakujem

katyxq
19. apr 2012

UM jsou obohacená železem, zelena stolice může být z toho, není to nic neobvyklého ano zdraví závadného.

baklik
19. apr 2012

@moli24 my sme ten isty pripad, aj u nas sa to vyskytlo. znamena to len tolko, ze mlieko preslo prilis rychlo traviacim systemom, to je vsetko. zakratko sa to upravi...

xpetruskax
20. apr 2012

ahojte, vcera sme boli u lekarky a pytali sme sa presne na zelenu stolicu, lebo nasa malicka je plne kojena a pred tyzdnom sa nam stalo, ze trikrat po sebe zelena stolica, ale lekarka povedala, ze je to v uplnom poriadku, ze mala vypila viacej predneho mliecka a to preslo velmi rychle traviacim systemom, ak by sa to objavilo castejsie, tak az potom je problem a treba sa hned ozvat lekarke...

moli24
20. apr 2012

@baklik takze neni to nic vazne ? malej sa po upravenka? boli sme aj u lekara a bral jej aj vyter. ale povedal ze urcite jej nic nieje, a dakujem 🙂

lakte
20. apr 2012

@moli24 ano moze to byt tym UM, pretoze obsahuje zelezo, neviem aky mate problem s dojcenim konkretne ak chces skus mi napisat do IP pokusime sa najst riesenie. 😉
V prispevkoch pred tym som citala, ze si niektore myslite ze ide o hladnu stolicu, nemusi to byt pravda, ako pise @xpetruskax zelena stolica nieje dovod na riesenie pokial dieta prospieva, ma pocikane plienky a predpokladame ze dojcenie je efektivne, dojci sa na poziadanie, a dieta nema ine tazkosti.
Slabe mlieko neexistuje, je to len mytus o dojceni. Ale su pripady kedy je treba dieta dokrmit ale dolezite je, ze je aj iny sposob ako to robit flaskou. Deticky niesu pahltne ani lenive, ony reaguju len na tok mlieka 😉
@moli24, tebe odporucam aspon takto na dialku, skontaktuj sa s poradkynou pri dojceni, ich zoznam najdes na www.mamila.sk, ukazu ti ako zvysit tvorbu mlieka, ako sa da dokrmit na prsniku bez toho ze dieta ani nevie ze z prsnika mlieko nepije, a tiez ak odsavas co som vydedukovala z toho co si napisala, tak aj ako sa vratit spat k dojceniu.Mate len mesiac, cim skor od porodu tym vacsia sanca ze to vyjde. 🙂

strapco13
20. apr 2012

@xpetruskax ..este by som dodala k lakte..ak mas bolesti bradaviek, alebo ich mas citlive aj medzi dojceniami..moze ist o mykozu, vtedy moze dietatko s mlieckom spatat aj krv a natravena krv potom moze takto sfarbit stolicu

moli24
20. apr 2012

to nie to nemam take bolesti
@strapco13

moli24
20. apr 2012

@lakte takze by sa dalo kludne vratit ku kojeniu ? bo moje mlieko jej nestaci, a da sa nejako podporit tvorba mlieka?

strapco13
20. apr 2012

@moli24 tak pokial bude dieta prospievat a bude spokojne, tak absolutne neries 😉 dojcnene dieta moze mat vselijaku stolicu..jediene co hned treba riesit je cerstva krv a neprospievanie a bolesti

strapco13
20. apr 2012

@moli24 da sa prejst na plne dojcenie 🙂 bez UM..chce to trochu nasadenia ale oplati sa to..ved @lakte ti uz napise podrobnosti

moli24
20. apr 2012

@strapco13 dakujeem 🙂 by som chcela prejst len na dojcenie bo teraz dokrmujeme bebou, a su nejake potravyny ktore podporuju vytvaranie mlieka?
@lakte

moli24
20. apr 2012

@baklik takze ked predje rychlo traviacim sistemom to preto je zelena stolica?

lakte
20. apr 2012

@moli24 uz som ti napisla v Ip podrobnosti,jednoznacne potrebujes odbornu pomoc poradkyne.
A mliecko materske dietatku staci , ved je pre neho stvorene, a tiez by to bolo proti prirode, ak by priroda stvorila druh, kde by mu vlastne mlieko nestacilo,alebo ublizilo, ze ano 😉
Musis si zacat verit, a pripravit sa na to, ze to nebude jednoduche ,ale pokial zabojujes realne to je, a pevne verim, ze to zvladnes.Drzim paste!

baklik
20. apr 2012

@moli24 tak podla toho, co som sa docitala v knihach, tak ano. a pise tak aj @xpetruskax, ze im tak povedala lekarka...

mt1986
20. apr 2012

ahojte babenky zelená stolica je preto lebo prejde rýchlo cez črievka, a preto rýchlo prejde cez črievka bo sa drobček napije predného cukornatejšieho mlieka . Ale som múdra keď som bola na prednáške s laktačnou sestrou 😀

nikusa2011
27. máj 2012

no my mame problem so zelenou stolicou od narodenia,najprv to bolo kvoli tomu,ze mala si netahala dost mliecka a ked som ju zacala prikrmovat tak to prestalo teraz kakame uz 3.tyzdne tmavozelenu stolicu,dva vytery z dupky su negativne tak nas teraz caka gastroendoskopicka ambulancia a uvidime co bude ........dufam,ze jej nebudu robit gastroskopiu.....ale vravia,ze dieta nema mat co tmavozelenu stolicu.....nasa mala ma 5.mesiacov,pijeme hypoalergenu Bebu AR.......fenyklovy cajik pila stale a nie vzdy mala zelenu stolicu,davame pomaly uz grulky,mrkvicku,vyzivku a vyvar.....stolica ma| trosku inu farbu po kazdom prikrme ,ale stale je tmavozelena......uz fakt neviem,co robit a najhorsie je ze niekedy ma tvrdu stolicu niekedy riedsiu......... 😒 😨

tymothy
27. máj 2012

Nikusko, obě mé holky měly také tmavozelenou stoličku - hodně řídkou. U mých dětí to bylo způsobené alergií na kravské mléko - ještě k tomu teda dost ublinkávaly...Asi bych na tvém zkusila koupit mléko určené pro alergiky (Nutrilon Alergy Care nebo Nestlé Althéra) a budeš vidět, jestli se to zlepší. I kdyby to tím nebylo, rozhodně ji tím neublížíš...A ještě jsem chtěla napsat, že výsledek u mých holek byl znát až po 3 dnech.

mojong
6. jún 2012

ahojte necitala som celu diskusiu ale moja mala tiez teraz 2x zelenu stolicu, vyzerala ako spenat ale este tmavsie skoro az do cierna, najskor som si myslela ze to bude preto lebo papala avokado, ale mala to aj dneska a avokado predtym nejedla, inak je spokojna brusko ju zrejme neboli lebo nejavy take znamky. Mam pocit ze to bude asi tym ze jej idu zubky (uz horne) aj dojcenie sa zmenilo pre mna je bolestne lebo si moje dievcatko hlada miesto tak aby si mohla pri piti masirovat dasienka (takze mam bradavky uz dokrvava dufam ze po vyraseni dalsich zubkov sa zas vratime do normalu) takze pri piti asi vypije aj trosku krvi. Moze mat kvoli tomu taku skaredu stolicu?

vendenberg
7. jún 2012

Tu je jeden citat z clanku
http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?i...

"Pitie len predného mlieka sa môže prejaviť neprospievaním alebo zeleným sfarbením stolice. Najčastejšou chybou v tomto prípade je tvrdenie, že zelená stolica je z hladu. Pričom skutočne nejde o hladové stolice!! Zelené stolice sú u niektorých detí normálne, niekedy je to reakcia na zloženie matkinej stravy. Najčastejšie však sú zelené stolice spôsobené pitím iba predného mlieka s vyšším obsahom laktózy. Tu je potrebné upraviť techniku dojčenia dopitím jedného prsníka „ do dna ", a až potom priložiť dieťa k druhému prsníku. Zabezpečením dostatočného prísunu výživného zadného mlieka dieťa začne priberať a zelené stolice vymiznú."

Takze tvrdenie, ze dieta je "hladne" je len prilievanie stresu o "nekvalitnom" mlieku dojciacej matky, ktora podobnymi recami moze iba o mlieko prist.

adnrea
12. jún 2012

Ahojte. aj nás trápi zelená stolica. Môj syn už papká aj zeleninku , na večeru má kašu a je na UM. Pýta si papkať každé 3-4 hodiny. No napriek tomu že stále papá má zelenú stolicu- hustú, zelenú stolicu . Občas sa stale že má aj žltú ale tiež sú tam také zelenkasté náznaky. Navonok sa Chlapča tvári spokojne, napapane len tie hovienka... A ja sa obávam či to nebude nejaký "zdravotný problém"... poradíte?

feb13
13. jún 2012

Ahojte chcem sa aj ja spytat. Moj maly ma 3 tyzdne, je plne dojceny a ma zelenu stolicu so zltymi kuskami - nie je to hnacka, iba ta farba sa mi nepaci. Zacal to mat po prichode z nemocnice teda cca. pred 10 dnami. Pitim len predneho mlieka to nie je, prsnik mi dopije a ked nie tak mu na dalsi krat ponuknem najprv ten nedopity. Myslela som si, ze za to moze fenyklovy caj ktory som pila ja, ale zelena stolica pretrvavala aj po vysadeni caju. Skusila som vysadit zo stravy kravske mlieko a po cca. 24 hodinach uz bola stolica zlta. Tak som si vcera mlieko znovu dala a dnes kazda stolica bola zase zelena. Myslite si ze je to zle? Nemam to mlieko pit? Alebo ta farba nevadi ak nema ine problemy? Inak krasne pribera aj do dlzky rastie. Ja mam mlieko velmi rada takze sa ho nechcem vzdat pokial nie je treba a tiez ho nechcem zbytocne vlacit k lekarke a na vselijake vysetrenia a celkovo nechcem nic nafukovat co je normalne ale predsa ma to znepokojuje. Ma niekto s tym skusenost?

aned
13. jún 2012

My sme tiež mali zelenu stolicu, prakticky od 1 mesiaca do cca pol roka. U nas boli (po lab.vysetreni) na vine kvasinky v crevkach, nic nezaberalo, ziadne lieky..... doktorka mi povedala, ze to musi prejst asi same a tie creva sa s tym musia vyporiadat po svojom. Tak som to zobrala do vlastnych ruk a ked sme zacali prikrmovat, tak som varila pravidelne malemu pohanku a crevka sa "vycistili" . A potom sa ma pani doktorka pytala, kde som na toto prišla ;) že dobry poznatok aj do jej "praxe"

lenkalis
6. aug 2012

Chcem sa ešte spýtať k zelenej stolici. Malá - 7 týždnov - mala teraz 1x zelenú stolicu, a posledné dni veľa plače, hlavne večer, je kojená. Tu v diskusii som čítala, že deti na UM majú zelenú kôli vyššiemu obsahu železa v UM. Môže to byť tým, že týžden užívam železo? Predpísala mi ho gynekologička.

feb13
24. aug 2012

@lenkalis Inak ja som na to zelezo mala tiez podozrenie, ale uplne sa mi to nepotvrdilo. No skus par dni vynechat, nic sa ti nestane. U nas ta zelena stolica presla po nejakom case a ziadnu specialnu pricinu som nezistila.

danculik
3. okt 2012

Ahojte, chcem sa opytat, moj syn ma 1 rok a uz od vcera ma hnacky...najskor iba taku redsiu hnedu stolicu, dneska uz ma žlto-zelenú...dosť často kaká...je pravda že mal aj soplíky ale tie mu prestali pred dvoma dňami..a odvtedy má takú stolicu a v nej aj hlieny...a taktiež mu idú zubky...a ešte k tomu je tá stolica zapachajúca...teraz sa obávam že čo s tým?..či je to zo zúbkov, alebo je to niečo iné? v jedle viem, ze nič nezjedol iné čo predtým...čo robiť?..a hlavne ako a čím sa dá zelená stolica vyliečiť?

januarova
3. okt 2012

@danculik, skus mu nasadit dietu ako pri hnacke, bez mlieka, suche rozky, ryza varena vo vode, suche zemiaky, suche cestoviny, kuracia resp. zeleninova polievka a pod. pomozu aj probiotiks Nutrolin-B sirup. a ked mu to do dvoch dni neprejde alebo sa zhorsi chod k lekarovi, moze to byt nejaka bakteria. Nam sa tak pred 1,5 roka zacinala infekcia bakteriou Campylobacter a museli sme ist do nemicnice. Tiez to zacalo zelenou stolicou, strasne vodovou aj 8x denne, potom sa pridalo vracanie a krv v stolici. a to sme uz utekali na prijem. ☹