Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

megee
11. nov 2008

moje skušenost malej měl průjem a kakal zeleně tak jsme šli k dr. udělala mu výtěr a zjistila že je pozitivní na adenoviry, tak jsme byli na dietě a do týdne se to spravilo samo...vážně bych si s tím nezahrávala protože u těchto virů může dítě skončit i na kapačkách na JIPce...

Nechci tu nikoho strašit, ale radši neváhejte a zajděte si k dr.

zuza.m
11. nov 2008

už ani doktorky nehovoria že su hladne,ale že vypiju len predne mlieko,skus ju nechat dlhšie na tom jednom prsniku aby si dala namahu a vypila aj to zadne.aspon ti trošku postimuluje bradavky a bude sa ti robit viac mliečko.ja si tiež myslim že ti pekne pribrala.určite by som nezačala dokrmovat lebo to si to kojenie len pokaziš.

e.vacka
12. nov 2008

Porazí ma!!! Už sme mali peknú stolicu a dnes ráno zase zelená.... v priebehu dňa taká zlatožltá. V noci zase papala strašne málo, to som ju už aj budila na papanie, lebo Barborka by si nepýtala...

zuzula20
15. nov 2008

Ahojte baby, tak mam super spravy, boli sme na prevazeni a mala za tyzden pribrala 300gr., doktorka si myslela ze sme ju uz zacali prikrmovat 😀 Strasne sa z toho tesiiim.A konecne mam pocit, ze aj prsia su dost naliate a mliecka je az az.
No a ta zelena stolica nebola z hladu, ale z tych bylink. cajov co som sa cez den nalievala. A bolo mi cudne ze ma mala stolicu rano krasnu zltu, v priebehu dna uz bola zltozelena a vecer riadne zelena.A kedze som v noci pila len vodu ked som ju kojila, tak rano mala vzdy stolicu zltu. Ale preventivne jej doktorka urobila ster.

e.vacka- chcem ta povzbudit, aj moja mala sa budi v noci len raz a kedze tak pekne pribrala za tyzden, nemyslim ze by bola hladna a tiez si nemyslim ze je tvoja Barborka hladna.Pokial pribera, tak je to v poriadku, to mi povedala doktorka.No skus zmenit trosku stravu, alebo tekutiny co pijes

stalida
16. nov 2008

zuzula a ked mala stolicu zelenu z cajov bola redsia ci hustejsia, lebo tiez mam podozrenie ci maly obcas nekaka zeleno z cajov. a aky cajik si pilla?

zuzula20
17. nov 2008

stalida- no ja som pila najviac caje na kojenie, potom aj harmancekovy a obcas aj zeleny 😅 Tu stolicu mala vacsinou dost riedku, ale boli tam take kusky, cize vyslovene hnacka to nebola. a doktora mi este povedala ze deti zvyknu kakat na zeleno aj vtedy ked im davame pit tie detske cajiky.

stalida
10. dec 2008

Ahojte, vie mi niekto poradit? Moj 11tyz. syncek, plne kojeny ma uz vyse mesiaca zelenu stolicu. Boli mu robene 2x vytery. Raz bol vyter ok, 2x mu nasli zlateho stafylokoka. Doktorka povedala, ze to preliecovat netreba. Podavala som mu ryzovy odvar, ale fakt minimalne, lebo ho odmietal a taktiez Hylak 2x denne 5kv., ale sme s tym prestali, pretoze mal po niích neuveritelne krce. Momentalne mu asi 3 dni nedavam okrem mlieka vobec nic . Stolica je niekedy kusok zlta, ale castejsie zlto-zelena alebo zelena. No a vcera bola uplne tmavo zelena, az som sa zlakla. Som na nemliecnej diete, takze alergia na bielkovinu kr. mlieka to byt nemoze. Inak maly vyzera spokojne, akurat vccera mel nejake velke bolesti bruska. Neviete mi niekto s tym poradit ako mu mozem pomoct aby ta stolica mala aspon trocha zdravsiu farbu? Nemate s tym skusenosti? Dakujem za kazdu radu.

zuzana76
10. dec 2008

stalida, aj my sme mali taku zelenu stolicu, akurat ze nikto s tym nic nerobil , robili mu aj vyter, najskor neico nasli, ale nepreliecovali, ze je to ok, lebo prospieval a druhy krat bol vyter uz OK, takze nerobili nic, eln som mu daval probiotika pre babetka, bol plne dojceny, ja som nebola na diete, ale nejedla som vela mliecnych veci, len syry a jogurty, nic ine som nejedla, ani nepila z mliecnych veci. No a ked som zacala prikrmovat maleho, tak sa stolica sama upravila, takze zelenu kaku mal asi 3 mesiace, takemr denno-denne. od 3 mesiaca az po ten 5-6 mesiac, ked som zacinala s prikrmami, takze ja si myslim, ze tomu mojmu, asi enstacilo len moje mliecko, reps, si stale vytiahol len predne, hoci som dojcila len z jedneho prsnika, neviem, ani ja tomu nerozumiem, teraz mava zelenu kaku, len po spenate a brokolici. Inak velmi pekne prospieval, priberal, rastol, je zivy, aktivny, zatial nebol este chory klop klop. takze neviem, asi to netreba riesit a pockat na tie prikrmy.

annag
10. dec 2008

stalida ako často dojčíš, ako dlho papá, a pri jednom raze papá z jedného či oboch prsníkov? piješ bylinkové čaje? neužívaš železo, vitamíny nejaké? ako malý priberá?

zelenú stolicu netreba riešiť,ak bábo prospieva, pekne priberá a je spokojné, samozrejme, občas bruško môže zabolieť, tak ako včera.

stalida
10. dec 2008

dakujem kocky za vase reakcie

zuzana-a syncek maval tu stolicu velmi riedku? lebo moj ju ma dost riedku....tiez sa tym utesujem ze po prikrmoch sa to zmeni, tak hadam to nebude nic vazne. Lekarka rozmysla ze nas posle na gastro, ale tomu by som sa rada vyhla, nechcem to male chudatko prevlacovat po lekaroch....

annag-dojcim na poziadanie, v noci tak 2-3x a cey den ked si zapyta, niekedy aj po hodine je hladny tak ho nakojim. Pri jednom raze sa snazim aby papal iba z jedneho prsnika, ale niekedy sa stane, ze vidim ze uz je na nom dlho a zrejme mu to mliecko az tak dobre nejde, tak ak chce dam mu aj druhy, ale vravim ze to nie je pravidlo.
Caje bylinne pijem, teda tie na podporu dojcenia, ale nemyslim ze by to bolo z toho, pretoze raz som ich uz na 1 tyzden vynechala a nic sa nezlepsilo.
Zelezo ani nic ine neuzivam, jem len par druhov potravin.hydinu, bravcove, ryzu, yemiaky a polievky, obcas chlieb alebo suchare.ň, sunka, ryby, banany a mrkvu...a to by bolo zhruba vsetko 🙂 (bojim sa kolik)
maly pribera pekne -por. vaha 3680g v 10 tyzdnoch 5900-myslim ze je to normal 🙂

takze aj tak pricinu zelenej stolice v tomto neviem najst.----este som myslela ci fakt nevypije viac toho predneho mliecka, pretoze je niekedy na prsniku dost spavy....

luciauk
10. dec 2008

ahojte, my sa tiež už dva týždne trápime so zelenou riedkou stolicou. dnes som poslala do nemocnice vzorku. malý vyzerá byť ok, ale stolicu, či skôr zelenú tekutinu má aj 2x za hodinu. nie je dehydrovaný a celkovo ako keby mu nič nebolo. pred troma týždňami mál stafylokoka na koži. liečilo sa to ATB masťou. podľa mňa to súvisí, ale doktor si myslí, že nie. som veľmi zvedavá na výsledky z labáku.
pred dvoma týždňami som pila na návšteve ovocný čaj... 😒 žeby z toho???

pammy
30. dec 2008

Ahojte baby, moj Maxik (8 tyzdnov) ma uz asi 5 dni zelenu stolicu :( Je plne kojeny a nic sme v poslednej dobe nemenili, je kazde 2-3 hodinky, vecer aj castejsie, to mam pocit, ze to uz len zmyka zmyka a moc mu nejde. Kojim z oboch prsnikov tak 15 minut. Casto pri papani zaspava, hlavne vecer, ale dnes aj cez den zaspal. Zo zeleza to nie je, tak mam obavy, ci nie je hladny. Dakujem.

tonicka
30. dec 2008

Ak nie je nepokojny, tak mu to staci... ma tu stolicu zelenu stale, alebo sa za tych 5 dni objavi aspon trocha zltsia?ja som davala karolinke z jedneho aj 2x za sebou, a potom uz zelenu nemavala, akoby som mala viac toho predneho mliecka 😉

pammy
30. dec 2008

Praveze cely den je zelena, niekedy trosku zelenozlta, ale aj tam prevazuje zelena farba.... ☹ Nepozorujem u nho nejaku vyraznu zmenu chovania, len pocas 24.12.-26.12. na prsniku viac spal ako jedol a potom stale krical, lebo bol hladny ... a tak dookola. Teraz je uz lepsie, aj si pospi a potom vladze jest, ale stolica je zelena furt.

marfusaklimca
30. dec 2008

pammy- to isté som mala s Miškom...zbehli sme na pohotovosť, tam ma okamžite poslali kupiť umelé mliečko..a tým sme to poriešili, tým sa stolica znormalizovala. proste to bola "hladová stolica".
Držím palce!!

pammy
30. dec 2008

Marfusaklimca - asi to bude tym ☹ Len ja nechcem dokrmovat, aby sa mi neprestalo tvorit mlieko.... U Teba to dokrmovanie bolo len jednorazova zalezitost, alebo ako dlho to trvalo? Vdaka za odpoved.

marfusaklimca
30. dec 2008

U mna bolo dokrmovanie dlhodobo, aj ked som kojila medzitým, proste Miško sa nevedel poriadne napapať z môjho mliečka, totálne ma vycucal a bolo mu málo, zakaždým stiahol ešte 100 ml z fľaše Nutrilonu. ja som mala mliečka dosť a napriek tomu mu to nestačilo, ja som nechcela ani veriť tomu že to môže byť od hladu tá stolica, ale fakt bola.

marfusaklimca
30. dec 2008

pammy ja som si teraz všimla, že tvoj malý má len skoro 2 mesiace, Miškovi to všetko začalo keď mal 5 mesiacov, takže vlastne po mesiaci dokrmovania + kojenia som začala pridávať aj nejaký ten príkrm..
No ťažko sa radí, ale ja mám takúto skusenosť.

pammy
30. dec 2008

No prave, chcem ho kojit co najdlhsie. Moje okolie by mu najradsej stale davalo umele mlieko, nejako tomu mojmu nedoveruju ☹ Potom som z toho smutna... Skusim prikladat este castejsie a v noci ak bude dost, tak si zacnem odstriekavat... Uvidim. Ak ale zacne uz aj plakat hladom, asi mu trosku um lyzickou zajtra dam... neviem.

me2xgy
30. dec 2008

pummy mam 11 mesacnu dcerku a tiez sme mali zo zaciatku ten isty problem a aj ja som sa hrozitansky bala umeleho mlieka, zasla som za dr. ta malu prevazila povedala ze pribera dobre, takze kym maleho neprevazis naozaj nemaj stres... ak je to predsa len hladom laktacna kriza sa prejavuje kazde 2-3 mesiace a vyriesi sa presne tym ked ho budes castejsie prikladat a ak sa mu v noci nece odzmykat, treba len vydrzat po tyzdni sa to upravi ja som vstavala kazdu hodinu v noci k odsavacke alebo k malej je to na nervy ale mne to pomohlo a mliecko mame stale, nenexaj sa odradit... a nedavaj mu umele mliecko kym si ho neprevazis, moze si zvyknut a na tvoje sa vykasle...

moze to byt aj miernou dehydrataciou, vtedy staci dat mu prevarenu vodicku dojcensku, cajik mozes skusit feniklovy-chlapci maju vraj castejsie koliky a problemy s kakanim takze to moze byt kludne krik kvoli brusku (aj u nas sa par krat "hlad" skryval za zastavene vetriky - a ja som jej len didi furt pod nos pxala-no casom sme sa poxopili) 😉

no a nakoniec to nemusi byt nic, mne mala mala zelenu stolicu da sa povedat v kuse a stale som bola nepokojna a dr. povedala ze to moze byt aj tym co ja som zjedlaa tak, kazdopadne sa mu teraz tvori crevna mikroflora a aj najmensi bacil ktory sa mu do tela dostane cim kolvek co zuzle (ani tvoje ruky nie su sterilne) sa prejavi zelenym kakancom - a to nam zas povedali v nemocnici, tak dufam ze som ta upokojila

zelenym kakancom sa nevyhnes ani ked je babo ok

annag
30. dec 2008

pammy,
med2xgy Ti to krásne vysvetlila, neodváž sa dokrmovať 😉 , len sa upokoj a pekne dojči ďalej, tých príčin môže byť milión
Hladová stolica je zmavozelená, veľmi zapácha, je to skoro čistý hlien a môže mať prímes krvi. Stolica, ktorá je rovnaká ako žltá, len je zelená je normálna stolica a nie je od hladu. Jej zafarbenie väčšinou spôsobuje mliečny cukor, viac sa ho nachádza v prednom mliečku, ale nachádza sa ja v zadnom. Niekedy ani lekári nevedia, prečo je zelená, nenájde sa zjavná príčina. Môže to by metabolická príčina, organizmus ju jednoducho takto spracuje. Môže ju zafarbiť Tvoja strava či tekutina (napr. mlieko a mliečne výrobky). Môže tam byť nejaká infekcia tráviaceho traktu, čo je však málo pravdepodobné.

Na to, aby sa dalo povedať, že bábo vo veku malého je hladné, musia byť splnené aj ďalšie podmienky - málo ciká -menej než cca 5-6 plienok, moč je tmavší, málo priberá, stolica je hladová (ako som písala vyššie)

Nevysvetľuj si jeho plakanie hladom, keby bol hladný, tak od hladu asi nezaspí, bude si prsník pýtať a keby mliečka vôbec nebolo, tak sa na prsníku bude hnevať. Ak plače, tak preto, že je v strese. Nemáte veľa návštev? Nie si chorá, unavená podráždená Ty?

Dojči ho na požiadanie a mliečko si po každom dojčení odsávaj z obidvoch prsníkov, hoci odsaješ len pár ml (neboj sa, že keď odsaješ málo, že mliečko nemáš, máš, len on ho vypil) A samozrejme môžeš aj keď máš pocit plných prsníkov. Neviem, ako papá v noci, ale môžeš ho v noci nadojčiť tiež častejšie - aspoň 2-3 krát. AK na prsníku zaspáva, striedaj ich aj viackrát počas jedného dojčenia, pričom striedaj polohy.

Dokrmovanie je najväčšia chyba v tomto prípade, keby aj bolo mliečka menej, tak si ho bábo vyrobí samé - častejším dojčením, trebárs každú hodinu. AK mu dáš UM, tak mu vezmeš šancu vyrobiť si mliečko. Dokrmujeme v nevyhnutnom prípade - ak je mamička chorá, nedonosené slabé bábo - a to hlavne svojim čerstvo odsatým mliečkom, nie UM.

Moja prvá dcérka mala zelenú stolicu dosť dlho, niekedy až čiernu a pediatrom to vôbec nevadilo - vedeli o nej zhodou okolností traja 😉

mukky
31. dec 2008

Ahojte,ja len pridam jednu moju skusenost,ked sme si priniesli maleho z nemocnice,niekedy maval zelenu stolicu a vtedy som este nemala net a ziadne informacie...bala som sa ..no ale malo to nakoniec usmevny pribeh 😀 ,on zelenu stolicu vobec nemaval,to len svetlo v spalni nam tak svietilo ze proste ta kaka bola zelena,raz som na to prisla ked som plienku preniesla do obyvacky a po zelenej stolici ani stopy a ani na dennom svetle 😀 ,takze tak 🙂

annag
31. dec 2008

mukky 😀

mukky
31. dec 2008

annag no mozno to je pripad aj tychto niektorych mamiciek,osvetlenie robi vela na farbu stolice,v spalni pod inou ziarovkou bola zelena ako pod inou ziarovkou v obyvke 🙂 mamky skuste to aj vy preskumat,ahojte

marfusaklimca
31. dec 2008

Dcéru som kojila rok a pol, málo priberala a po pol roku odmietala akýkoľvek príkrm, rok bola LEN kojená, potom začala máličko papkať aj iné, a nikdy som nezistila že by mohla byť hladná, boli sme aj nemocnici na Kramárach viac dní, kvoli tomu jej jedeniu, vlastne nejedeniu- všetko mala ok... stolicu mala pravidelne a normálnu.
Miškovi to proste nestačilo, ja som tiež toho názoru že mliečko nemôže byť slabé, lenže ak vám to dieťa reve pred jedením, po jedení ešte viac, stolicu má hlienovú, zelenú s prímesou krvi- , vkuse je prilepený na didíku, nie len každú hodinu ale častejšie, je najvyšší čas niečo konať. Mliečka bolo nadostač, aj ked ma vycucal tak, že som si myslela že mi až mozog vycucne, nadalej sa tvorilo.... viem len to, že jemu UM pomohlo, hoci po mesiaci začal dostávať ostatné príkrmy, takže až tak dlho nebol odkázaný na UM, hoci pre mňa to bolo dlho, mala som výčitky že sme mohli ešte ten mesiac vydržať bez UM...
Veľa šťastia!!!

dididi30
31. dec 2008

ja stale kojim, thomasko mi malo papaval, nevytiahol cely prsnik...stolice maval od 3 mesiaca zelenkave a boli sme v poho a priberali sme....zelenkavu stolicu maval z kolik a preto lebo pijaval viac predneho mliecka...
mlieko sa prisposobuje veku dietata. SLABE MATERSKE MLIEKO NEEXISTUJE!!!, je to iba vymysel nasich mam a lekarok pred dochodkom, proste volakedy nebolo kojenie take trendove ako teraz, ked babo menej priberalo hned sa siahalo po umelom mlieku.
materske mliecko je naj, nechyta sa na neho ani umele ani kravske(ktore skodlive!)
baby nevzdavajte to 😉

tin007
31. dec 2008

ahojte, dnes v noci (no, nebola to najlepsia noc, asi som nieco zjedla, ale netusim co to mohlo byt, co drobca naduvalo, nastastie prdkal statocne a nedrzalo sa mu to v brusku) sa maly pri prebalovani pokakal a kakal tmavozelenu-hlienovu stolicu. tiez ma to dost vystrasilo, ale ked som si pozrela prispevky k teme a pri dalsom prebalovani nasla stolicu zelenozltu, tak som sa ukludnila a uvedomila si, ze drobec si kazdu polhodinku od vecera cuckal prsko a pravdepodobne si vzdy cucol iba predneho mlieka. no a nad ranom, ked uz ho to preslo a napapal sa poriadne (na 3x vycucol prsko) uz kakal normalne a aj cez den, co som velmi rada. mimochodom, moja mama ma tiez poznamky o slabom mlieku 😨 ide ma z nej rozhodit.

ingulka
31. dec 2008

tin007 ... na reci o slabom mliecku sa pripav 🙂 je to v nasich mamkach / svokrach hlboko zakorenene 😀 a uz ich nezmenime... len sa obrni trpezlivostou 😉

ja som podla vlastnej skusenosti viem, ze ked som ja bola chora - jeden den som mala crevnu chripku, nic som nemohla jest, ani vody sa poriadne napit, lebo to hned islo zo mna von - tak mala mala zelnu stolicu... ale akonahle som sa pomalicky dostavala do normalu a aj viac jedla, tak sa stolica upravila 😉 takze nezufaj, a kludne koj dalej... ak by to ale ani po par dnoch neustupilo, tak sa porad s lekarkou... ale verim, ze to prejde a vsetko bude OK.

e.vacka
31. dec 2008

no na zaklade vlastnej skusenosti: zelena stolica nie je sranda. my uz mesiac lezime v nemocnici a nevieme sa dostať normalneho stavu. Tiež to začalo zelenou stolicou, kt. sme mali tri dni a už ju máme mesiac, pokračovalo vracaním a skončili sme na infekčnom. Odkial nás po týždni previezli na detsku kliniku vo vážnom stave... Malinka teraz je už ako tak lepšie, ale odmieta papat...

pammy
31. dec 2008

Ahoj e.vacka,
nam sa to este nezlepsilo, tak sa chcem opytat, ci si pozorovala aj nejake zmeny v spravani, alebo proste este nieco, co bolo ine. Dakujem.