Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

annag
31. dec 2008

pammy, zelená stolica môže byť pri infekcii tráviaceho traktu, čo však býva málokedy u plne dojčeného bábetka, lebo MM bráni prieniku baktérií a infekcií. No niekedy, ak sa infekcia v tele matky rozšír, prenikne aj do mliečka. Stav sa potom rieši tak, že sa musí liečiť matka i bábo, ale dojčí sa naďalej. Takisto môže bábo dostať infekciu z napr. cumlíka, z fľašky ... Evačka mala zrejme tú smolu. Jej malá musela mať aj iné príznaky, vlastne to aj sama napísala - vracala, mohla mať teplotu, mohla mať stolicu veľmi často a veľké množstvo - hnačku - stolica mala zrejme aj hlieny a zapáchala. Ak bábo vracia, tak sa dehydruje, pri takom malom bábetku je to vždy závažný stav, lebo úbytok tekutín môže byť veľmi rýchly a treba nasadiť infúzie a liečiť zápal podľa toho, čo je príčinou.

Pokiaľ však bábo dobre prospieva, priberá a lekár nenájde žiaden infekt, tak sa stolica považuje za normálnu.

dididi30
31. dec 2008

zelena stolica je ok v tom pripade,ze babo pribera, nemusi zas nenormalne priberat, tak v poho 😉
ak nedoslo k zmene v spravani, ak nema v stolici krvave nitky ci spenenu stolicu(anicka 😉 dik)
ako pise evacka, aj toto sa moze stat, ale zelena stollica nieje pravidlom infekcie, staci urobit stery a sa uvidi...nam ani to nerobil, totizto v anglicku je vsetko ok 😒 , chvalabohu uz prikmujeme a je to za nami a nic hrozne sa nam nestalo 🤐
je rozdiel ked je zelena stolica uz dietata kojeneho a u dietata nekojeneho ako pise annag 😉

vela stasticka a aby vas zelena kakuska obchadzala v novom roku 😉

e.vacka
1. jan 2009

pammy: najprv sme mali zelenu stolicu a potom o tri dni vracala, ale v obrovskom množstve, vlastne v brusku nezostalo nič... zvláštne bolo, že už počas sania MM všetko vyvratila, takže to nestihla ani prejsť traviacim traktom...

vzorky stolice nám brali na rozbor už x-krat a vždy boli negativne... doktori len krutia hlavou... skrátka sme niekde chytili nejaku hnusnu infekciu, ktorá malinku totálne premohla. Len ju nevedia identifikovať. Lekari tvrdia, že je to nejake novodobe svinstvo - soory za vyraz - ale neviem to inak pomenovat. Krv aj moč ma OK. Kým sa toto cele neudialo, tak som malu plne kojila, bola super papkáč, krásne priberala. Teraz už schudla vyše kila a pol a nie a nie to dohnat. Mala sondu v nošteku a uplne pri nej zlenivela a zistila, ze môže mať plne bruško bez akejkoľvek roboty 🙂 🙂

Ale túto noc sa madam zobudila na hlad, dokonca revala ako o dušu, čo u nej nie je zvykom a vypila z flaše 25 ml mlieka. Tak som sa skoro od šťastia rozplakala. Bol to ten najkrajší prechod do nového roka...Normalne sa prisala na cumel a tahala, ja som sa uz bala, že pôjdeme z nemocnice domov zo sondou... pije sice velmi malo, ale davam jej často, bude veľmi dlho trvať, kým bude papať ako predtým.

Najviac ma štve, že ju uplne dokatovali na infekčnom na Kramaroch. V živote ikdy viac tam nepôjdeme. Jak ju mohli nechať doviesť do takehoto stavu... žiadna liečba, len čakali, neboli schopní jej odobrať ani len moč na rozbor, lebo necikala, už vtedy mali vedieť, že je dehydrovana... najhoršie je, že som si myslela, že ked sme v nemocnici, nič sa nestane...

som sa rozpísala...

😉

mukky
1. jan 2009

e.vacka jeeeeeeeeeeeeeeeeeej to si ma ale potesila ze Barborka chcela papat,myslim na Vas a potom mi prosim napis ze ako je s tym chlapcekom,ahoj,Barborkre posielam pusku

simonn
2. jan 2009

Moja mal mavala tiez zelenu stolicu.Razmi bolo povedane,ze je to preto ze bola hladna,potom preto ze ked som ju kojila z jedneho prsnika a potom este aj z druheho...A doktor mi dokonca povedal ze to moze byt aj vtedy ked je ta stolica dlho v plienke.Uz ju dlho nemala zelenu.

pammy
5. jan 2009

Ahojky,
baby dakujem za Vase odpovede.

No my zajtra (dnes) pekne ideme k doktorke.... Vo stvrtok/piatok sa nam to polepsilo, tak som si uz myslela, ze sme na dobrej ceste. Ale vcera mal hnacku (zltu) a dnes zase zelena stolica. Okrem toho som mu tam objavila malilinke vlakienko krvi.

Asi to bude teda tym hladom, aj ked tomu nerozumiem.... Niekedy mam prsia plne, ak papa pekne, kazde 2-3 hodiny, tak sa mi to mieko vytvorit stihne, ale ak papa tak, ze pri tom stale spi, tak mam pocit, ze cim dlhsie je pricucnuty, tym je mlieka menej. Predtym zaspaval vecer, ale teraz uz aj pocas dna, tak uz nie som kludna, ze sa doje pocas dna, alebo v noci.

Vcera sa mi zase upchal mliekovod, a nesiel odblokovat cely den. Az v noci, ked mi to manzel asi hodinu masiroval vrelymi uterakmi, som si z 'hlbin' bradavky vydolovala bielu bodku. Vyhladoveleho Maxa zatial v kychyni krmil moj otec lyzickou.

Dnesok nebol o nic uspesnejsi, lebo Maxik od skoreho poobedia stale zaspaval. Prilozila som ho, spal, odstavila som ho, zacal kricat, lebo bol hladny. A tak stale dookola. Prehadzovala som ho z jedneho prsnika na druhy, ale nepomahalo to, lebo on nepil napriklad 5 minut, ale on 2x potiahol a zase spal. Takze to nemalo ziaden vyznam. Nakoniec som mu zase dala mlieko z mraznicky lyzickou a potom zase nakojila. Teraz pred chvilou zaspal, asi uz od unavy, chuda.

Ja neviem, ako mu zabezpecit, aby sa dobre najedol. On asi nevladze riadne sat, nikdy sa nenaje dosyta. Keby som ho nechala, on je na prsniku aj cely den. (To si potom niekedy ani nemam cas aplikovat candibene, aj ked Annag, naozaj sa mi ta bolest uz zmiernila... klop klop klop. Dakujem !!!) Aj ked ako som pisala, niekedy su dni dobre, papa pekne a inokedy zase horsie.

Nechcem ho dokrmovat, chcela by som ho stale co najdlhsie kojit, ale zase nechcem aby bol hladny. Je stale este velmi malicky. Ma 8 tyzdnov a pod 4 kg. Tak pekne priberal, aj ked sme dokrmovali od 3 do 5 tyzdna, aj potom ked sme uz prestali a teraz sa to zase pokazilo.

Maminky, ak by ste mi vedeli nejako poradit, budem Vam velmi vdacna.
Dakujem.
Dobru noc.

mukky
5. jan 2009

ahoj,no ja Ti len poviem moju skusenost,plne som kojila len do mesiiaca a kojim,,maly si po 3otich minutat papania stale papal rucky,a to sa narodil so silnym sacim reflexom,kamoska mi ho v porodnici zvazila a on mi spapal tridsiatku mliecka,co vraveli zze je dobre,narodil sa mal 3250,potom spadol hadam na 29oo,neviem presne ale ked mal mesiac mal asi 3ooo aj nieco,no mudr na mna vyletela ved vy vobec nemate mlieko 😠 ,bol chuducky,kazdy ma prehovaral daj mu um,no posledny den pred kontrolou som mu dala lebo som to nevydrzala,a nechapal a spapal 60tku nutri.a zaspal skoro na 5 hod,co on spaval 2ominutovky a to som vedela ze sa napapal,takze tak..no chcem velmi kojit a kojim dodnes a prikrmujem,kojim smiesne,vselijake polohy,lebo lepsie je mu z fflase,ale v noci ho naschval budim a vtedy papa len moje mliecko..zelene stolice nemaval,ale ako som uz pisala stranku spat,svetlo v spalni tu kaku farbilo do zelena,stale som myslela ze ju zelenu ma 😀 to robilo osvetlenie...no zelena stolica vraj nieje stolica hladova,ahoj

mukky
5. jan 2009

Chcela som povedat len to,ze niekedy sa mozme naozaj snazit,no toho mliecka asi nemame dost ked mi prvy mesiac nepriberal,takze je to na Tebe,a Tvojej pediatricke,opytaj sa jej ci mozes mat menej mliecka,je tu ta moznost ako to robim ja,tak i tak,a tu zelenu stolicu daj napr,na rozbor ak sa Ti nepozdava,porad sa s lekarkou urcite

pammy
6. jan 2009

Dakujem.

Boli sme vcera u dr. a urobila nam vyter, tak v piatok uvidime, ci nema aj nejaku infekciu. Vravela ziadne jedenie dlhsie ako 30min., ze to nema vyznam ak pri tom spi. Ak cuca naprazdno stale sa mu tvori kyselina a rozleptava crievka. To je vlastne pochopitelne.
Vcera bol ale dobry den, papal disciplinovane kazde 2-3 hodky, bol spokojny. Dnes je to trochu horsie, zase zaspaval, nic nepil. Takze som zvolila taktiku, ked nepije, rychlo ideme von a ked sa trocha vyspi, ma viac energie a ja viac mlieka. No uvidim, ci to bude takto fungovat.

pammy
6. jan 2009

Inak som zabudla napisat, ze stolica je stale zelena, aj ked pribera vraj pekne, ma sice len 3980g. Dnes sa ale riadne certi, pri papani sa odtahuje, natahuje hore dole, myka hlavou, sam sa pusta a potom place.... Dufam, ze to nevesti nejaky dalsi problem... 😕

mukky
6. jan 2009

pammy tak vela stastia,no neviem ci som Ti pomohla,chcela som byt naj mamkou malemu,dat to najlepsie,no ale ked bol stale hladny,inak som robit nemohla...Najdolezitejsie pre mna je ze kojim nadalej,i ked to bolo strasne nazaciatku...krvave doranane bradavky,infekcia,ostre bolesti..no kojila som so slzamy i placom,manzel ma hladkal po vlasoch,vravel nech to necham tak,nech nekojim,nebudem prva ani posledna....trapil sa maly i ja ☹ ale vsetko pominulo,kojim i prikrmujem..zelene stolice neboli,pevne verim ze ta zelena kaka neni nic vazne,daj urcite vediet.....

kingstonka
7. jan 2009

pammy- moja mala mala asi od 2 mesiaca prevazne zelenu solicu- ale vyter a krvny obraz mala v poriadku (vyter sa robil 2x) a priberala dobre- nevyzerala, ze by jej nieco bolo tak to bolo v poriadku... nedokrmovala som ... stolica bola castejsie zelena ako zlta- ale lekarka povedala ze je to ok...
- skusala som obmedzit mliecne vyrobky- ziadna zmena
- prestala som pit isty druh caju pre dojciace matky- mala som pocit ze to z toho...ale zmena bola minimalna... tak som to nechcala tak
-tak ak vysetrenie u lekarky neukaze nic zle -tak sa netrap- u dojcenych deti to naozaj moze byt normalne...

pammy
7. jan 2009

Mukky:
Aj tak si malickemu najlepsou maminkou, netrap sa, ze musis prikrmovat... nie je to koniec sveta.
My sme si presli tym istym, ako si pisala ty.... tymi bolestami, infekcie atd... tiez mi manzel vravel, ze sa svet nezruti, ked s tym prestanem, nemohol sa chuda pozerat ako trpim... ale ja som chcela a chcem vydrzat.
Teraz mi casto pomaha z vycucavanim bielej bodky z mliekovodu, co sa mi stale upchava.... najprv sa mu zdalo veru divne, co to odo mna ta moja zena chce ??? 😀
Inak musim napisat, ze to svetlo naozaj robi svoje, vecer sa uz nekukam na farbu stolice, iba cez den, a dnes bola pekna zlta. Uvidim piatok ako dopadol vyter.
Diki. Papa.

Kingstonka:
Dakujem, uvidime piatok, ake budu vysledky... predsa len ma to troska vystrasilo. Ale mozno bude maly tiez taky 'nazelenokakac' 🙂
Aj ked dnes mal zltu...

annag
7. jan 2009

pammy, ak Ti takto zaspáva,resp. nevládze sať,resp. je chorý, tak si mliečko musíš veľmi intenzívne odsávať-odstrekovať, lebo ho prudko ubudne, najmä v noci sa premôž a odsávaj aspoň dva krát, vždy odsávaj z obidvoch prsníkov napr. 10-15 z jedného, 10-15 z druhého do cca pol hodiny, nie dlhšie a často, aj každé dve hodiny, musíš si udržať laktáciu ba ešte ju zvýšiť aby mu mliečko tieklo ľahko

pammy
7. jan 2009

Ach Annag ☹
Budem sa snazit, aj ked neviem, lebo on zaspi okolo 00.00 (predtym papa), potom papa okolo 3.00 a potom okolo 7.00.... (Papa, place, treba ho cicikat, kym zase nezaspinka... ubehne aj hodina... Tak kedy este odsavat?)
Tuto noc som sa zobudila na upchaty mliekovod a Annag odsala som 90ml.... z praveho prsnika.

annag
7. jan 2009

pammy, to odsaješ úžasne, mliečka máš dosť, ale ak takto papá, tak to papá dosť. Aké má vlastne intervaly? A ako dlho papá kým sa nezačne zlostiť?

annag
7. jan 2009

a akú má malý teraz pusinku? má v nej soor?

pammy
7. jan 2009

Annag ale to bol skor zazrak... tych 90ml, som tomu ani nechcela verit....

23.54, 3.30, 7.25, 10.53, 12.45, 14.34, 17.00, 18.50, 20.38, 22.51 (to bolo napriklad vcera)... Ja si to totiz vsetko zapisujem od narodenia 😀

No to zlostenie trva tusim 2dni, ale nie pri kazdom kojeni, asi 5 minut papa, zacne sa zlostit, natahuje velmi hore dole, pusta sa. Myslim, ze vtedy este nie je najedeny.... lebo aj sam sa zase chce chytit a papat znova, ale zase natahuje a tak dookola.... to je teraz novy problem...

pammy
7. jan 2009

Annag:
Niekedy je mlieka naozaj dost, citim v prsiach, ale ine dni som zase vyzmykana, snazim sa odpozorovat, cim je to sposobene....
Napriklad dnes sa mi uz pocas dna nepodarilo skoro nic po kojeni odstriekat, ale bude to trochu aj psychologicky problem... uz sa totiz neviem dockat novej Avent odsavacky.

mukky
7. jan 2009

pammy dakujem 🙂

annag
7. jan 2009

- juj, veď papá krásne, on vôbec nemusí byť hladný, niekedy sú deti len smädné a stačí im pár hltov a aj 5 minút je krásny čas, moja tak pije stále 5, max 10 minút a papá každé dve - tri hodiny, niekedy aj menej často
- ak Ti na prsníku zaspáva a Ty mu ho vezmeš, samozrejme že sa hnevá, chce mať to, pri čom zaspal, prsíčko si cuckať, nenechávaj ho spávať na prsníku, keď si len cucká, nie je hladný, nemá zmysel ho nútiť pappať, radšej ho strč do kočíka a povoz - alebo ho daj dedkovi, nech sa hrdí vnúčikom on
- nútením ho iba viac a viac vynerváčiš, myslím, že už teraz si v štádiu, keď nevieš rozlíšiť, či je alebo nie je hladný, zaveď mu aspoň dve prechádzky do dňa, on je unavený a potrebuje v kľude spinkať, nie cítiť Tvoj stres

- skús si odsávať mliečko iba raz -dva krát do dňa, stačí odsávať chvíľu , maximálne 20-30 minút - už to Ti pomôže udržať laktáciu pri prechodných problémoch s papaním

pammy
8. jan 2009

Dakujem Annag za vcerajsiu, resp. dnesnu 🙂 odpoved, dam Ti vediet, ze ako to pokracuje s tym natahovanim a metanim sa pri papani. V noci to bolo nieco strasne, hlavickou mykal hore dole, pusal sa, potom zase hladal, plakal, skoro celu noc sme boli hore.... dnes cez den to bolo trochu lepsie....ktovie kolko to bude trvat a co to sposobuje... lebo on ked sa pusti, sam si zase hlada, ja by som ho nenutila, keby chudak nechcel..

annag
9. jan 2009

pammy, stolica je stále zelená? bude treba odsávať, aby Ti mliečko neodbúdalo, už prišla Aventka? Ona má veľkú výhodu v tej masážnej vložke, ona oveľa lepšie stimuluje dvorce, mliečko sa ľahko odsáva, nevieš ako priberá? ciká dobre?

pammy
9. jan 2009

Tak uz mame vysledky vyteru.... Ma Pseudomonas ☹ ☹ ☹ Chuda male, ktovie kde to mohol chytit....
Budeme uzivat probiotika, kedze na to neexistuje liecba. Az pri vaznych priznakoch sa atb aplikuju intravenozne, snad to nam nehrozi....

Stolica je teraz zlta, tak snad sa to zlepsuje. Uz ide ba o to, aby nebola prilis casta a tekuta, ale taku mal len raz.
Je dost ospaly, ale zatial papa pekne, mal kludnu noc.

Aventka este nedosla, jaj, neviem kde trci...

pammy
9. jan 2009

V pondelok mal 3980g, doktorka povedala, ze pribera pekne, znamky dehydratacie ziadne. Povlak na jazyku ma, ale ze vraj to soor nie je (potrdene od dvoch pediatrov). Cika dobre, aj ked neviem presne co sa mysli tym 5-6 premocenych plienok. To je individualne, ma byt toto mnozstvo plienok uplne mokre, resp. tazke?

annag
9. jan 2009

pammy, tá baktéria je všade okolo nás, v črevnej flóre starších detí, dospelých sa normálne nachádza, problém je, keď sa neúmerne premnoží - preto aj lekárka dala len probiotiká na úpravu črevnej flóry. Materské mlieko je pre neho tiež liek na to, aby sa črevná flóra upravila - práve ono zapracovalo, aby sa črevná flóra upravila, mm obsahuje tiež správne baktrérie - napr. probiotká. Jeho imunita iba dozrieva, je náchylnejší ako každé bábetko na infekcie. S čím si Tvoj imunitný systém hravo poradí, s tým môže malý riadne bojovať. Takže si nič nevyčítaj. Keďže pekne priberá, lekári vylúčili ochorenie pusinky, tak Tebe už nič iné neostáva, iba ho dojčiť a dodržiavať pri tom zásadu - hnevajúce bábetko nemá byť na prsníku - keď sa začne hnevať - stiahni ho z prsníka a bude dobre. Opakujem . dĺžky dojčení počas dňa sa môžu veľmi líšiť, treba sa viesť požiadavkami bábetka, lebo nútenie do papania vedie k iba väčšiemu problému, bábetko začne prsník úplne odmietať, prsníky sa začnú zle vyprázdňovať a dôjde k úbytku mliečka - úplne zbytočnému. Netreba hľadať problém tam, kde nie je.
Ak ho aj bolelo pre premnoženú baktériu bruško, tak takisto platí, že nútiť do papania sa nedá. Treba trpezlivo často dojčiť a tešiť sa aj z pár ťahov, čo bábo vypije, lebo ak začne odmietať prsník dôjde počas hnačky oveľa rýchlejšie k dehydratácii.

zoeno.1
28. jan 2009

ahojte,mate niekdo podobnu skusenost ako ja?ja viem,ze o zelenej stolici sa tu uz popisalo vela,chcem vam napisat ako sme na tom my.tak nasa mala ma skoro stale zelenu stolicu,da sa povedat,ze kazdy den...rano ked sa vykaka,tak vtedy byva povacsinou zltsia,ale ako ide den,tak tmavne do zelena...cim to moze byt?isto nemam slabe mliecko-take neni,neni to tym,ze by pila len predne si myslim,lebo som si par krat pred kojenim odsala aj 50-80ml (raz aj 100ml ),malu plne dojcim,mliecka mame haba kuk dr. mi povedal,ze je to ok...ze hovienko oxyduje do zelena,ano to viem,ale ja ju hned prebalujem ked sa vykaka (viem ze stolica moze zoxydovat uz v crievkach,lenze to by ju mala zelenu uplne stale,aj rano nie?) pijem mlieko kazdy den-skusila som ho vysadit,no zmena ziadna,takze asi to nesuvisi z alergiou na bkm.tak ma uz len napada,ze ci to neni surovou zeleninou,jem ju kazdy den,aj zelenu aj cervenu...len zase az tolko tej zelenej neni,aby mala stale zelenu stolicu,alebo staci malo?inak mala pekne prospieva ,ked sme boli na posledne kontrole v tretom mesiaci,tak mala 6270gr a 60,5cm (pri nar.3640gr a 54cm) kolika sa nam vyhla velkym oblukom,mala je spokojna,usmievava,chora nebola-sopliky neratam,v noci pekne prespi,na papanie sa budi raz,dvakrat,sem tam vobec, cez den papa cca kazde 3hodky posledny mesiac,predtym 2hodky.samozrejme,ze niekedy jej dam aj po hodinke....drzim sa toho,ze papa ked si pyta,akurat mam sem tam pocit,ze si ani nepyta,tak je dam sama a pekne papa,za 24 hod.papa 5-6krat. este som zabudla napisat,ze kaka 2-4krat denne.pouzitych plienok za den mame 4-5,co si myslim,ze je malo,ani nejak tazske nie su,dehydrovana asi tiez nie je,lebo fontanelu nema prepadnutu.no tak neviem ci stou nasou babulou nieco je ,alebo je "vse,jak ma byt"....

annag
28. jan 2009

zoeno, pokiaľ je pod dohľadom pediatra a ten nezistil ochorenie, tak sa na to vykašli, stolica rýchlo prechádza tráviacim traktom, každé bábo má iný metabolizmus, ovplyvňuje ju aj Tvoja strava,lieky veľmi často sa príčina jednoducho nezistí. Pokiaľ je malá zdravá, spokojná, nemá ekzém, priberá, tak to nerieš. Jedine, čo by si mohla vyskúšať sú probiotiká, ale vôbec nemusíš, pretože MM obsahuje samé osebe probiotiká a samé si črevnú fĺóru upravuje.

zoeno.1
28. jan 2009

dakujem anag.skusim tie probiotika a ked sa to nezmeni,tak sa na to vyflaknem 😉 este ma napadlo,ze nezistil ochorenie,lebo v podstate ani ziadne nehladal...myslim tym,ze ziadne vysetrenia sme nepodstupili a tu maminky casto pisu,ze zobrali ster atd... alebo doktorovi staci fakt,ze pribera a je spokojna? 😕

holly1
28. jan 2009

zoeno, my jsme na tom ÚPLNĚ stejně jako vy - ráno žlutá jak kanárek, pak dopoledne a vpoledne taky žlutá, odpoledne žlutozelená a večer už úplně zelená. Přesně jak píšeš. Malá kaká po každém kojení, přebaluju 6-7x denně. Myslím, že malá je taky v pořádku a nic jí není.