Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

vivi77
28. jan 2009

Ahojte maminky. Mam otazocku ohladne zelenej stilice v kombinacii s probiotikami. Mala ma koliky a tak sme jej zacali od soboty davat Infants Dophilus, z coho jej, aspon si teda myslime, ze to moze byt z toho, zacala zeleniet stolica, az je teraz tmavo zelena. Mala je plne kojena a pribera pekne. Zial, v porodnici jej asi znicili crevnu mikrofloru, davali jej "pre istotu" atb a tiez jedna "skvela" sestra nutrilon 😠 . Od prichodu domov ju ale stale kojim. Mate niektora z vas skusenosti s probiotikami a zelenou stolicou. Moc krat dakujem.

Este jedna otazka mi napadla, nechavate babatka, aby si pytali same papat, alebo im robite 2-3hod rytmus tym ze ich budite? Nasa mala je v jedeni zatial dost chaoticka....

zuzanka26
28. jan 2009

Ahoj holky, přidávám se, jsme na tom úpně stejně. Sárinka kaká prakticky u každýho kojení a to i v noci a přesně, dopoledne a v poledne je to žlutý, jak postupuje den, mění se to do zelena a večer je to zelený. Pediatrička říká, že to nic není, že se to takhle mění. Taky mi dobře prospívá a v noci docela spí ( ale abych to nezakřikla), jen docela dlouho uspáváme.

zoeno.1
28. jan 2009

no maminky aspon viem,ze moja alicka nie je jedina,co ma tu zelenu kaku stale 😅
vivi,to ti neporadim,ci je to z toho... 😕 ja to nechavam na malej-ked chce papat,tak jej dam,tiez sme to mali chaoticke,ale postupne sa to zlepsilo,nikdy som malu nebudila,ona mi aj tak moc nepospala😉

levik82
29. jan 2009

my mame tiez zelene stolice. ja to ale nejak neriesim uz. pokial maly prospieva tak je to v pohode... a moze to mat viacero dovodov. ked napr. ste davali nejake tbl., alebo ked vy papate vela mliecnych potravin tak z toho to moze tiez byt alebo proste vase mliecko ma viac laktozy, teda cukru 😉 - a my s tym nic nenarobime a preto je stolica zelena.
a take ze rano zlta a poobede zelena tiez poznam. proste my v noci nic nepapame, tak ma babo zltu stolicu, ale akonahle pride den, pijeme mlieko, jeme jogurty, syry, tak vecer je zelena z nasich mliecnych vyrobkov.

vivi a co sa tyka systemu, ja som nasu fazulku nikdy nebudila na papanie. tiez som bola rada ked spinka, lebo on teda vel nenaspal este nikdy. u neho je stale prvotna potreba hlad a ta vitazi nad vstekym 😀 takze som nebudila a ani by mi nenapadlo budit. urcite by som to nerobila.

zoeno.1
29. jan 2009

este me napadlo,ze budit sa maju deticky co maju novorodenecku zltacku,lebo dlho spinkaju.

pammy
29. jan 2009

Vivi77:
Budit treba, ak je babatko slabe, nevladze riadne papat a nepribera. Nemusi mat ani zltacku, proste ked je po porode este par dni/tyzdnov unavene... My sme budit museli, lebo ak papal len ked chcel, tak nepribral ani g. Ale ak je babatko cule a pekne pribera, tak si vladze aj samo vypytat 😉

vivi77
29. jan 2009

Dakujem vsetkym maminkam za odpoved. Bola by som rada, keby sme uz mali nejaky ten rezim s papanim kazde cca 3 hodky a aj so spinkanim, ale zatial je od toho daleko. Tiez som rada, ked mi mala spi, tak cakam kym sa zobudi sama. Len ju vtedy nemozem prebalit a medzicasom sa jej chudatenku sparil zadocek. Vcera mi spala niekolko hodin a ked sa zobudila, bola hladna a revala jak tur, tak sa mi ani len prebalit nedala, potvorka. No, ty nasi drobcekovia s nami mavaju, jak chcu 🙂

levik82
29. jan 2009

nas maxik sa tiez ked zobudi nenecha prebalit. resp. necha, ale reve jak tur 😉 tak som pred mesiacom asi zmenila system a zasadne prebalujem az po kojeni. a osvedcilo sa 😉 vobec sa mi nepogrckava pri tom, treba len davat pozor a nedvihat tie nozky do neviem akej vysky 😉 aj v noci ho prebalujem stale az po kojeni. niekedy pri tom aj spi a v pohode sa nezobudi, len pri postolkach niekedy lebo ten suchy zips je hlucny 😀 tak skus tak. a ked sa ti zaparil zadocek skus iny kremik. my sme uz pri tretom lebo sa nam tiez zaparoval a tento sa osvedcil. mali sme aj indulonu, aj sudocrem co vsetci chvalia, nam sa ale osvedcila stara dobra rybia mast 😉

vivi77
29. jan 2009

levik, tiez som skusala prebalovat az po papani, ale mala bojuje s refluxom, tak mi vyblinkava, zial... tak ten vreskot musim vydrzat no a potom su chvile ako som pisala, ze ju neprebalim, co ma hrozne skre, ale niekedy to inak nejde. Ja teraz pouzivam na zadocek kremik z dm s extra davkou zinku, mala som este aj kremik z porodnice, neviem ci to nie je ta rybia mast, kuknem alebo kupim v lekarni. Inak dnes mi mala nekakala, resp. len tak smrncla do plienky, pre nas uplna novinka. Vcera sme uz zase dali tie probiotika, asi to budeme dlhsie obdobie sledovat a nie sa hned plasit. Myslim, ze to nekakanie moze byt znamenie, ze moje mliecko pekne spracovala cele. Aspon tak som raz pocula rozpravat moju pediatricku. Tak som teda zvedava, ako sa cela vec bude vyvijat, so stolicou aj s kolikami. Dufam, ze tie koliky uz ustupia, lebo tie jej krciky a vreskot su fakt hrozne 😖

vivi77
29. jan 2009

levik, tvoj maxik je inak rozkosne babatko, pozeram, ze aj my by sme mali dat nove fotecky, ved nasa slecna ma uz 7 tyzdnov 😉

jitrulka
29. jan 2009

ahojte holky, mám takový hloupý dotaz... Jak se pozná průjem u malého kojeného miminka. Konzistence je stále řídká, hlenovitá. Hodně holek popisuje průjem např. u zoubků atd. a já nevím jestli bych to poznala 😒

reba
29. jan 2009

prujem nas trapil od 2. mesice vicemene stale, obcas byla stolicka zelena..vytery negativni, spis se tam odrazelo neco, co jsem snedla..po case jsem vypozorovala, ze zelena stolice byla z plisnovych syru..muj muz vzdycky rikal, ze je to hnus 🙂 a ja je mela tak rada

levik82
30. jan 2009

jitrulka, my ked sme mali hnacky tak to sa pokakal pocas prebalovania aj 3x -to bola ina "sranda". to spoznas 😉 to je uplne jak voda. my tiez mame aj normalne dost riedku stolicu, ale hnacku spoznam 😉
vivi, dakujem za kompliment 😉

levik82
30. jan 2009

vivi, pozrela som albumik 😉 jeeeeej, vy ste este drobci 🙂 zlatunkiiiiiiii ste 🙂 🙂 🙂 ale aktualizuj 😉

tin007
30. jan 2009

vivi, ak mozem poradit, skus to robit (prebalovanie) tak ako my. tiez sme spociatku najskor po prebudeni prebalovali, takze si vies asi predstavit, aky to bol rykot. potom sme skusali prebalovat az po nakojeni, ale tiez sa nam drobec poblinkaval, takze sme to urobili inak: ked sa mi maly zobudi, tak ho nakojim z jedneho prsnika do stadia, ze uz netaha, iba cucka (to urcite poznas, kedy nastava ten okamih 😉 ), potom dame odgrgnut, resp. ak negrga (grga minimalne), tak ponosime na rukach do 5 minut. nasledne prebalime (s citom) a potom dokojim z druheho prsnika (nasledne kojenie zacinam z toho prska, na ktorom sme skoncili, lebo tam papa kratsie). za ten mesiac, co to takto robime, sa mi drobec pogrckal mozno 2, ci 3x (tak poriadne), co je, si myslim, super a hlavne sa netrapi a ani my (on, ze s nim bud s prazdnym, alebo uplne plnym bruskom manipulujeme a my, ze ho netrapime hladom). no a co sa tyka stolice, to sa neboj, aj moj maly ju mava obcas zelensiu (davame sab simplex na brusko), uz to neriesim a nestresujem sa kvoli tomu, kedze problemy ako je teplota, hnacka a pod. nema a pekne pribera. a priprav sa na to, ze probiotika budu sposobovat prave to, ze babo sa ti vykaka veeelmi rychlo (vacsinou pri poprdkavani si aj sprtne do plienky), niekedy to moze aj pretiect (hlavne, ak predtym malo babo iba 2, ci 3 plienky pocikane), ale hnacka to nie je.

jankando
5. feb 2009

Ahojte baby,
citala som par prispevkov, no velmi sa mi o takomto case viac citat nechce
len sa chcem spytat, ci je tu niekto, kto ma zelenu stolicu stale..nie len niekedy.myslim samozrejme dietatko

Pokial som kojila, bola stolica ok, ale kedze sa mi nechcel nasat maly, tak sme museli zacat s UM , lebo hladneho by som ho urcite nenechala...tak a tym sa zacala nasa zelena kaku...
Bolesti bruska nema, nevidno, zeby sa pucil, alebo by plackal....tak neviem comu to zarazdit..na Um sme uz 3 mesiac..a stale je to rovnake... 😠 kaku je stale zelena a tvrdsia a potom ta konecna je trochu zlta....ale prevazen zelena......
tak u nas to tym prednym ci zadnym mlieckom byt nemoze...skusala som najst od hippu napoj slivkovy, ale nemozem ho zohnat a to som presla par obchodov..tak som kupila slivky..no asi mu skusim dat trosku stavicky
inak, kakame len velmi malo...obcas len 1 za 2 dni a obcas i kazdy den pekne, ale i tak je to malo..a tuna mi lekrai na zapchu poradili Pomarancovy dzus...ten sa bojim dat, kvoli alergenom-citrusy.... 😖

Mate niekto rovnaku skusenost, pripadne ako sa to da riesit?

annag
5. feb 2009

jankado, UM bežne spôsobujú zelené zafarbenie stolice,lebo sa tam pridáva železo - pozri na škatuli, možno tam bude aj nejaké upozornenie, pomarančový džús nedávaj, môžeš dávať pomedzi mlieko vodu a čajíky - hocijaký detský - napr. fenikel,tekutiny zabraňujú zápche, a môžeš už začať aj s príkmami - tie stolicu zriedia - ovocie i zelenina,najmä ich surová podoba, lebo obsahujú vlákninu , neskôr ovsené vločky - pozor, majú lepok

jankando
5. feb 2009

Annag
dakujem

Takto.....isto viem,ze sposobuju Um zapchu,ale skor som myslela, ze kym si na to jeho telicko zvykne, a ze to povoli...
cajik fenikel som davala, i davam obcas, ale stale som upozornovana vsetkymi, ze obsahuje vela cukru, tak radsej nedavam..no vodicku nechce ani tomu pit....ho natahuje..tak skusam davat cajik, ale menej toho feniklu do vodicky..i tak nechce..cez flasu vobec nie a po lyzickach , no myslim, ze viac vypluje, nez vypije.. 😠
s prikrmami som zacala..mrkva mu vcelku chutila, a teraz sme dali mrvku so zemiakom a to nijak nechce...tak neviem ci to nie je tym, ze sme nachladeni..Petkovi tecie z nosika, davame kvapocky a tiez sirup na teploty...

Takze surova podoba i jablcka?

lucinda251
6. feb 2009

jankando:
My sa borime s tymto problemom uz vyse mesiaca. Presne ako ty hovoris, stale ma zelenu stolicu, niekedy je tvrdsia, niekedy ako hnacka, ale kazdy krat zelena. Pytali sme sa na to doktorky, a ta nam povedala, ze to byva vtedy, ked idu zubky. Nas maly ma 4 mesiace, a fakt odkedy sme postrehli ze sa mu zacali tlacit zubky, ma aj zelenu stolicu. My sme na umelej vyzive od narodenia, zo zaciatku kakal Kubko aj 2x denne, a teraz kazdy druhy den, a obcas sa stane, ze aj na treti den sa az vykaka.. Aj na to nam povedala doktorka, ze je to v poriadku.. Tak teraz neviem. ALe netvari sa ze by ho nieco bolelo. Skor by som povedala, ze je v pohodke..

jankando
7. feb 2009

Lucinda
aj nas sa tvari,ze je vse ok..
ono predtym mal i 4-5 dni zapchu a to sa fakt pucil, a plackal, to som videla, postrehla..ale teraz nic..i vetry ma...
ale zelenu stolicu stale.......a nas ma 5 mes a nejdu zubky este..aspon som ich nevidela..teda nema.. 😀
tak ja neviem.....dufam, ze sa to kakanie coskoro upravi...
aj vam to prajem

lucinda251
7. feb 2009

Jankando:
Aj nase kuriatko sa tvari v pohode. A len ked sa nevie tie 2-3 dni vykakat, tak to mame doma hotoveho operneho spevaka 🙂
Snad to teda nie je nic vazne. ALe myslim ze keby bolo, tak sa netvari tak spokojne, ako sa tvari napr. tearz.. 🙂
Vela zdravicka prajeme.. Potom zas napis, ci mate nieco nove.

jankando
8. feb 2009

Luci
nas sa vobec ani ked nekaka 2 dni netvari , ze ho nieco boli...
tak mije to cudne.. 😕
no uvidime...co sa bude diat dalej..snad len na dobre sa obrati.. 😉

gabii83
8. feb 2009

ahojte moja 7 t. Leika ma tiez sem tam zelenu stolicu dr. nam predpisala BioGaia kv. - homeopatikum ale to je len od dokonceneho 3. mes. tak neviem , zatial som jej to este nedala, vcera sme to kupili zajtra si to opytam od nej telefonicky, ma z Vas niekto s tym skuusenosti.?? diky

lucinda251
8. feb 2009

Ahojky Gabii83, mne teraz mama doniesla prospekt o tej BioGaia, vraj je to dobre, a to je na predpis? Ideme to skusit aj my.. Ozveme sa, ze co a ako..

lucinda251
8. feb 2009

Jankando:
No, aby sme to teda uviedli na pravu mieru, Kubo dnes treti den nekakal, a je uplne v pohodke.. Zacali sme s Nutrilon kasickami, co su od stvrteho mesiaca,a tvari sa velmi spokojne.. Uvidime, ake bude kako 🙂

gabii83
9. feb 2009

lucinda251 nie je to na predpis, stoji 10 euro, ja zajtra idem s dcerkou na pecenove testy opytam sa vtedy ci to jej mozem dat, lebo nema este tri mesiace, a potom aj mi sa ozveme....

a to ze nekaka 3 dni je ok, mne povedala sestricka ze ani by to nevadilo ak by nemali 6-7 dni stolicu, no to by mi uz vadilo, aj keby to ze vraj je normalne 😖

lucinda251
9. feb 2009

gabii83:
kojene babatka vraj nemusia mat stolicu aj 10 dni, ale my sme na Nutrilone od zaciatku, teda od narodenia, pretoze som mlieko stratila po dvoch tyzdnoch.. ☹
Zajtra ideme aj my do poradne, hned to asi pojdem kupit a uvidime..
Drzte sa.

gabii83
9. feb 2009

lucinda251 je mi to luto , ze nemas mliecko, ale nie si prva ani posledna, hlavne je ze nech je babo zdrave a to moze aj s umelym mlieckom byt

poradila mi dnes baba v lekarni ze si tie BioGaia kvapky mam si dat ja a to cez mliecko pomoze aj malej, tak som si dnes dala 5 kvapiek, prajem vsetkym maminam a deturencom vela zdravia a nech vas obide chripka 🙂

dobru noc vsetkym

lucinda251
11. feb 2009

CAute baby.
Takze zacali sme avat Kubkovi vecer kasicku od Nutrilonu, a stolica sa zmenila na zltozelenu, comu sme celkom aj radi, lebo uz to nie je taka uplne tmavozelena.. Snad nam to vydrzi 🙂

bibka333
11. feb 2009

ahoj babyja malu plnokojim azelenu stolicu ma ked zjem jablka