Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

mailinka
10. júl 2009

ladybird-ja mam tiez podobny problem ako ty.nasa mala ma 5 mesicov a nieco vyse 2 tyzdnov ma zelenu stolicu atakze hlieny ako ty pises v nej.vobec neviem com to je.inac je spokojna.my mavame stolicu tak raz za 2 dni.a tiez patram po vseliakych informaciach co by to mohzlo byt.uz som pisala aj do temy dakujeme annag a ona mi odpisala,ze pokial nema tu stolicu nejako casto,aj niekolkokrat za den a je poskojna ,tak aby som to neriesila,tak uvidime,vysdila som nejake vitaminy co som jedla a uvidim ci sa to zmeni alebo nie.

blandik
10. júl 2009

Ahoj ladybird, určitě to řekni dětské, jestli nepapáte nic jiného (což nepředpokládám při stáří miminka) - tak se může jednat o nějakou reakci na to, co jíšt ty a přechází do mlíčka (může to být i alergie na BKM) - zvláště pokud by malá měla i nějakou osypku nebo suchá místa na těle. My máme ekzém a asi nějakou reakci na BKM a chodíme i na gastro /taky zelená stolice - celou dobu, jen občas žluté, kyselé řidší stoličky/ a jednou jsme taky měli soplík ve stolici a na gastru to okomentovala, že se nejspíš bude jednat o nějakou formu nestnášenlivosti kravské bílkoviny. Ale samozřejmě asi existují i jiné možnosti. To je jen naše zkušenost. Určitě by ale o hlenovité stolici měl vědět lékař. Taky dáváme probiotické kapky asi od 4M (tedy už 5M) od Bio Gaia (Probiotické kapky pro děti) a malému se stolička upravuje, sice je pořád do zelena, ale už je tuhá, bobky a jen občas ten jeho žlutý kyseláč s nestráveným mlíkem (pozn. jsme na UM).

mailinka
10. júl 2009

blandik-trosku si ma znepokojila,tak pri alergii na BKM moze byt takato stolica??? a prejavilo sa to az teraz,ked ma mala 5 mesiacov???ona je zatial len kojena.raz sa mi vysypala na hrudniku,neviem cim to bolo,myslela som si ze tym ze som zjedla nektarinku,dala som jej fenystilove kvapky a odvtedy sme mali pokoj.no tak asi budem musiet zajst za doktorkou a oradit sa s nou.

evinkaa
10. júl 2009

ladybird: My jsme měli stejný problém jako máš Ty a to v necelých 4 měsících. Malá měla stoličku jako špenát a plnou hlenu. Chodila jsem k doktorce skoro denně na převážení, ale nepřibírala. Byla plně kojená. Bojovala jsem, jak to jen šlo, zkoušela jsem častěji kojit, aby vypila víc mlíčka, ale nepomáhalo nic. Říká se, že zelená stolička není hladová, že to je jen pověra, ale musím říct, že sotva jsem dala na doporučení doktorky a po kojení ještě dokrmuji Nutrilonem HA 1, tak je vše v nejlepším pořádku. Malá má stoličku ukázkovou, asi 2-3x denně, jako míchaná vajíčka. Ze začátku jsem nemohla uvěřit, že mám třeba málo mlíčka, malá spávala celou noc (10 hodin), byla veselá, klidná, bez teplot. Ale bohužel, i přesto, že byla takto v klidu, měla hlad. Zkus se ale raději napřed poradit s dětskou dr. Měla jsem s tím obrovské starosti a teď jsem ráda, že dokrmuji UM. Ono se někdy prostě nedá nic dělat, i kdybychom se my maminy přetrhly. 😉 Hlavně hlavu vzhůru, to bude dobrý.

blandik
10. júl 2009

Dle gastro ano -ale asi bude i více příčin. Ale my třeba jsme měli hlen jen jednou a to už 5M pije Nutrilon Allergy Care. Myslím, že nejlepší je jít k lékaři - hlen ve stolici by neměl být.

evinkaa
10. júl 2009

blandik: Souhlasím s Tebou, k Dr by se zajít mělo v každém případě. Já raději šla hned druhý den...

blandik
10. júl 2009

Evinko - a co vám Mudra řekla?

evinkaa
10. júl 2009

blandik: Prý, že má malá asi hlad. Ale jak říkám, fakt jsem tomu zezačátku nechtěla věřit. Ale když stála 10 dní s váhou, tak jsem UM začala dávat. Ale je to jen moje zkušenost, zelená stolička může mít patrně víc příčin, co jsem tak četla různě na netu.

veronika1982
10. júl 2009

ahojte. nas maly ma uz 2 tt zelenu stolicu. brali mu vytery na bakterie a vsetko bolo v poriadku a tiez sme dali vysetrit aj stolicu na virusy a tie tiez boli v poriadku. maly kaka hlavne vtedy ked sa napapa a hned na to ako ho dam odgrgnut tak sa pokaka.. ale v noci mi to nerobi len pocas dna.. skusila som si najprv predne mlieko odsat a ani to nepomohlo. potom som skusila 2x za sebou krmit z jedneho prsnika a tiez to nepomohlo. zo stravy som nateraz vynechala jablka a caj pre dojciace a papame banany a horku cokoladu. dnes prvy krat po papani nekakal tak uvidime. doteraz bolo vetko ok. krasna zlta stolica az od teraz je to zelene, hlienovite a zapacha to. na vahe sme na tom super. vazime 5910 a od poslednej poradne to vychadza 160 g na tyzden. na buduci tyzden ideme opat na prevazenie..

evinkaa
10. júl 2009

veronika1982:My nemáme ve 4 měsících ani 5 kg... ☹ Ale snad to doženem. Malá se narodila o něco dřív a měla při odchodu z porodnice jen 2,5 kg. Ve středu jedeme na převážení, tak jsem zvědavá, jak 14 dní dokrmování Nutrilonem zabralo.

ladybird1l
10. júl 2009

dakujem, kocky, za reakcie... blandik - co je to BKM? moja mi kaka tuto stolicu posledny tyzden, stolicu ma tak raz za den, alebo za dva dni. Nezda sa mi ze je hladna, cucka mi tak pat minut, ale viac nechce, kazdu chvilu jej nukam,ale odvracia hlavu s nervami, ze ju otravujem 🙂 a je spokojna, vesela...aj ona sama casto pyta, lenze to si chvilu cucne, a zase odvracia hlavu...co sa tyka hmotnosti, tak mi super pribera, ma styri mesiace a uz 7.700 g, tak neviem, co by jej mohlo byt, ze take cosi kaka...davam sa si pozor na jedalnicek, jem tak ako pred tym tyzdnom co zacala takto kakata...evinkaa- dakujem za tvoj prispevok, nieco som si z neho vzala, ale UM jej nechcem este davat, ved vazi tolko, ze keby aj mala akusi krizu, tak dieta jej neuskodi 🙂 neviem, ci to bude cajom na kojenie, zeby som mala zmenit znacku, no ale pijem dva mesiace tu istu...mohli by uskodit susene hrozienka? teraz ma napadlo, ze som ich jedla take tri dni za sebou po troske....

evinkaa
11. júl 2009

ladybird: U nás se zelená stolička objevila poprvé hned po očkování a právě v době, kdy jsem dostala první menstruaci po porodu, tak nevím, jestli to na to má nebo nemá vliv. Ohledně diety při kojení každý říká něco jiného. Někdo, že můžeš jíst všechno, ale s mírou, někdo zase, že ne... Je to různý. Záleží na každém miminku, co snese a co mu neudělá dobře. Patrně nezbývá, než zkoušet a pozorovat. 😉 Každopádně se u nás zelená stolička objevila z ničeho nic a nezbavili jsme se jí do té doby, než jsem začala dávat UM. Ale chápu Tě, taky bych raději jen kojila, ale bohužel... Máme s váhou narozdíl od vás velké problémy. ☹

marosko08
11. júl 2009

ahoj.som Katarina.nas maly mal zelenu stolicu z antibiotik.museli sme davat na upravu mikroflory v zaludku kvapky biogaja,alebo prasok v sackoch biopron.ale mala moze mat stolicu z banana.neboj sa.a ku kojeniu-nas maly bude mat teraz 9mes.a ja kojim este stale.myslim,ze nieje nic lepsie.papa

blandik
11. júl 2009

BKM je bílkovina kravského mléka - ta složka, která alergizuje /může vadit i laktóza/. Ale jak jsem psala - s hleny ve stolici - určitě za dětsku a nenechat se odbýt:o)
Mě se to zdá divné - s tím mateřským mlékem, že by nestačilo a bylo nutné dávat UM - přeci jsou obě víceméně stejně výživná - a pokud je ho málo - tak se snažit odstříkat a třeba přidat ke krmení (tím se i znásobí tvorba mlíka).
Mimojiné - taky jsme měli stolici na rozbor (vše - bakterologie, viry (adeno, rota..), mykologie (kvasinky, plísně) a taky vše negativní (tedy naštěstí). A stolice stále zelená. Pokud vím - tak zelená stolice při UM může být způsobená i nadměrným vylučováním železa, kterého je v UM "nadbytek" a tudíž je vylučováno, ale to myslím ta stolička zezelená až po vykadění, což není náš případ. Paradox byl, že když jsme přešli z klasického nutrilonu na allergy care - tak stolice byla ještě zelenější a při přechodu na Neocate - byla úplně brčálově zelená (ale ten jsme pili jen 6 dní), te'd jsme na allergy care a taky přikrmujem, občas už má zelenožlutý nádech a máme bobky dopoledne tak 3x, pak už je taková nažloutlá a kysele páchne.

evinkaa
11. júl 2009

Blandik: Snažím se odstříkávat i teď, malé to přidávám k UM, jinak ode mě ještě pije, ale s bídou za den odstříkám 60 ml. Odsávat mi bohužel nešlo, dělám to ručně. Myslím, že jsem měla opravdu málo mlíka, protože malá mi hned po kojení ještě vypije v průměru 90 ml UM, k večeru i 150 ml UM.

blandik
11. júl 2009

My jsme byli to samé - v porodnici se to zapinkalo, navíc kojení bolelo, takže začal pít až tak po měsíci a půl ode mě, ale už mrčel - teklo to pomalu. Vydrželi jsme do tří měsíců a pak dali lahvičku a byl konec. Vždycky jsme dokromovali UM. Ale má zkušenost je - že nejprve jsem používala odsávačku a šlo to (ztuha, odsávala jsem několikrát denně vždy tak 15 -30 minut), pak jsem začala jen kojit a odsávala málo a pak odsávat přestala a v těch 3M jsem se chtěla vrátit k odsávání a nešlo to, pritom kojení šlo - jenže malý už po lahvičce nechtěl. Tak myslím, že by se to s tou odsávačkou moho rozjet. Navíc je nutné odsávat naposledy aspo'n tak v 11 večer, aby se to bralo jako noční krmení a mlíčko se tvořilo. Nejlepší prý je vydržet odsávat v noci co 2 hodiny - to se mléko nejvíce tvoří a po cca 3 týdnech se najednou tvorba mléka rozjede...já jsem to zkoušla, ale nevydržela tak dlouho...měli jsem složitou situaci a já byla úplně vyčerpaná. Ale myslím, že jestli máte s váhou problémy jak píšeš - tak hlavně a't malá přibývá:o)

evinkaa
11. júl 2009

blandik: Ve středu vyrážíme na převážení, tak doufám, že to už bude lepší. Děkuju za povzbuzení a za rady, jsi moc hodná. 😉

blandik
11. júl 2009

Evinkaa - ještě tip - vyfoť tu stoličku digitálem na makro bez blesku - a můžeš mudře ukázat stoličku v detailu - bude se jí to lépe posuzovat. Já jsem tak nafotila ekzém, stolici a ukazovala na gastru, alergologii, kožním...tedy měla jsem vyvolané fotky, ale podle mě stačí ve fo'táku na displayi; a na RHB zase ukazuji na kameře, co malý dělá doma, protože když dojdem do ordinace, tak se tam sotva pohne. Hodně štěstí.

daducha
11. júl 2009

Ahojte,

tak aj u nas sa od 3 mesiaca objavila zelena stolica s primesou hlienu.Maly je stale plne kojeny,dovtedy bolo vsetko v poriadku tak som zacala patrat co by to mohlo byt.Ked sa to ani po mesiaci neupravilo a v poradni som zistila ze maly pribral iba 150 g, zacala som sa fakt obavat.Najzvlastnejsie na tom bolo, ze maly bol absolutne v pohode.Kedze mame uzasnu detsku doktorku,poradila mi vysadit akukolvek mliecnu stravu a sledovat, ci sa to upravi.Uz po dvoch dnoch sa farba zacala menit a po tyzdni to bolo jasne-kakame krasne zlto,maly pravdepodobne neznasa bielkovinu KM ktora sa k nemu dostavala z mojej stravy cez mliecko.A ked som sa opytala, ako je to mozne ze 3 mesiace bolo vsetko OK, tak islo o to, ze davka, ktoru vypil bola mala a problemy mu nespôsobovala.No cim je starsi, viac vypije a problem je na svete.Zatial to nemame potvrdene z krvi, no ked bude cas pre zavadzanie mliecnych veci do jedalnicka, budeme to musiet dat vysetrit, aby sme si boli na istom.A co je na tom zvlastne, tak odkedy som vynechala absolutne vsetko kde je co len minimum mlieka, tak mi zmizol ekzem,ktoreho ma kozna nevedela zbavit 10 rokov a ja konecne môzem ist na ulicu aj bez make-upu.Ale trpim ako pes, syry mam veeelmi rada.

blandik
11. júl 2009

Daducha - jen doporučuji se neřídit jen testy z krve ani u malého ani u tebe. Ono totiž ty alergie a intolerance nemusí být vždy jen toho druhu, které jdou zjistit z krve (jsou i jiné druhy) a řídit se tím, že tobě i malému prospívá nejíst BKM (což je u obou z vás zcela zjevné). Malému bych mléčné věci nedávala do tří let, aby vyhasla potravinová reakce na BKM. Můžeš ale udělat malý test, až budeš chtít něco mléčného zavést do jehé příkrmů a to namazat slabě mléko n kůži kolem pusinky - a uvidiš, jestli nastane kožní reakce, ale každopádně do roka bych to vůbec nezkoušela a asi bych to zkusila až kolem dvou, tří let. Ono čím je dítě mladší, tím dříve jeho organismus zapomene, že na něco zareagoval, ale i tak je to min. 2-3 roky. Čím je člověk starší, tím to trvá déle. A když malému nepodáš níc, co obsahuje mléko dostatečně dlouho, tak je velká šance, že mu mléčné věci nebudou vadit tak jako tobě:o)

evinkaa
12. júl 2009

blandik: K doktorce jsem nosila pokakaný plínky, aby se mrkla, jak to vypadá. Měli jsme to bohužel i v kombinaci s průjmem, takže jsme s malou už málem skončily v nemocnici, byla dehydrovaná. Ale naštěstí jsme to ustály.
daducha: Tak to mi dětská Dr vůbec neřekla, že by ta zelená stolička a nepřibírání mohlo být z toho, že by byla malá alergická na kravskou bílkovinu. Mléčné výrobky jím hodně... Měly jsme úplně shodné příznaky jako vy... Malá byla hrozně spokojená a veselá a přesto jsme s váhou stály a stolička byla jako špenát. Škoda, že už malá moc nechce ode mě pít, má raději UM z lahve. Prso teda neodmítne, ale napije se jen tak trošku na žízeň a zbytek dopapá Nutrilonu HA.

daducha
12. júl 2009

Evinkaa,

nechcem urazit ziadnu doktorku, no to nenapadne väcsinu,teda aspon u nas.Hned poradia dokrmovanie, ako keby to bolo jedine riesenie.My mame doktorku ktora je aj homeopatka,ATB predpise az ked je to naozaj nevyhnutne,svojej praci rozumie a ma moju plnu dôveru.Ved ani mna to nenapadlo, ze by takto mohol reagovat cez moje mliecko.ANi si nechcem predstavit co by sa stalo, keby zjedol v tych cca 9 mes.jogurt.Takto sa budeme musiet zaobist bez mliecnych vyrobkov, no koniec koncov ani slon, ci krava po ukonceni kojenia nepiju mlieko iba vodu a este som nikdy nepocula, ze by nejake zviera malo málo vapnika ci osteoporozu 😀 .Inak trosku mimo - v Sumperku mam babinku, môj otec je zo Sumperka a o 2 tyzdne tam ideme na navstevu.Uz teraz sa velmi tesim, prezila som tam cele detstvo kazde prazdniny.

evinkaa
13. júl 2009

daducha: Však jsem Dr hned neposlechla a zkusila ještě bojovat, že jsem malou přikládala častěji a v noci budila (prospí mi totiž už tak od 2 měsíců 10 hodin bez buzení), ale ani to nepomohlo. Ptala jsem se jí taky, jestli to může být něčím, co jsem snědla, ale vždycky mi řekla, že můžu jíst všechno. Nakonec jsem ze strachu o malou UM začala přikrmovat a vše je OK. Jen to kojení mě mrzí, ale malá si odě mě bere už fakt jen trochu. Přes den jí něco odstříkávám a dávám jí to k večerní dávce UM.

marrrka
13. júl 2009

neviem, ci s atu jedna o zelenu stolicu z kojenia alebo po UM, ale ak papate UM hypoalerhennu formulu, zelena stolica je z toho

evinkaa
13. júl 2009

marrrka: Zelenou stoličku jsme měli právě jen když jsem kojila. Když jsem začala dávat UM HA, tak se to spravilo, viz diskuse výše.

marrrka
14. júl 2009

evinkaa, citala som to na pribalovom letaku ci brozurke k bebe ha1

murinka
14. júl 2009

ahojte.aj moja mala mala zelenu stolicu a hnacky 😖 a museli sme ist do nemocky 😖 tam jej zistili campylobactera 😖 strasne to bolo,kym sa z toho dostala 😖

bevab
14. júl 2009

Murinka, aj my sme ho mali. Boli sme 5 dni na infekcnom v Bratislave. Ked mala dostala antibiotika, tie jej pomohli.

murinka
15. júl 2009

my sme neboli na infekčnom ale na detskom odd-neviem preco-taketo pripady patria na infekcne 😒 my sme boli v nemocke tyzden.............ale kym sa z toho dostala-bolo to hrozne 😖 a teraz mi vobec nechce papat 😖 beria uz druhe probiotika a nic..........................papa zalostne malo 😖 😖

bevab
15. júl 2009

Joj to aj my, my sme 2 tyzdne predtym nabehli na prikrmy a ked sme prisli domov nechcela. Tak sme tyzden davali len mlieko a potomm postupne zacali a teraz uz v pohode. Mame doma Biogaiu tu nam odporucili v nemocke. Jedine co mala odvtedy nechce je jablko a baban to som jej musela davat v nemocnici