Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

ssuekk
27. dec 2012

Ahojte,moja mala ma hnedozelenu stolicu uz asi mesiac,vymenili sme aj umele mliecko lebo nechcela jest,ale stolica pretrvava,vytery ma dobre,davam jej aj biogaju a stale je stolica rovnaka. co s tym? vdaka

mamaz
6. mar 2013

dcéra má 2 mesačného synčeka a odkedy začala prikrmovať Bebou malý má špenátovú stolicu
, tak bebu vymenili za Nutrilon a teraz má krásnu praženičku síce až za 3 dni ale je pokojný,

barbade
18. júl 2013

Moze byt zelena stolica (u nas dnes rano tmavozelena, inak je vzdy skor hneda/Zlta, je dojceny) ked mi drobec vcera spapal asi tretinu flasky slivkovej presnidavky?? 😕

susi001
10. okt 2013

co v takom pripade ked papame nutrilon HA,a prikrmujem ona zje uz vsetko ma 8 mesiacov dostala horucky a mam pocit ze ju brusko bolelo vecer samozrejme zelena stolica kazdy druhy den

leanny
15. jan 2014

Malý (10 týždňov) má tiež zelenú stolicu. Nič iné mu ale nie je, pije len MM, mohlo by to byť z mojeje stravy? Z mliečnych výrobkov, napríklad?

satanka1
15. jan 2014

@leanny u dojceneho babetka je zelena stolica bezna,moze byt aj taka zltooranzova s nestravenymi
kuskami mliecka.

satanka1
15. jan 2014

@leanny u dojceneho babetka je zelena stolica bezna,moze byt aj taka zltooranzova s nestravenymi
kuskami mliecka.

pinzeta
20. jan 2014

ahojte mamicky, moja 3 mesacna dcerka je papa Nutrilon HA, nakolko mame obaja alergiu, no ma po nom taku strasne zelenu a zapachajucu stolicu. A kym sa vykaka, cela vecnost. Je to normalne? Maly (19 mesiacov) pil tiez Nutrilon HA a nikdy nemal taku stolicu. Myslite, ze ked dam obycajny nutrilon sa to zmeni?

dominika3012
21. apr 2014

dobrý den, moj 2mesačný syn má žltú s nádýchom zelenu stolicu, je to že strácam mliečko?

hatapkagb
14. jún 2014

Prosim vas moja dcera bude mat 6rokov,od vcera ma zelenu stolicu,co to moze byt?je to vazne alebo?Dakujem za odpoved

lenkadenisa
9. nov 2014

Baby, prosím vás, poraďte. Malá mala 2 týždne, papá bebu ha a pár krát za deň som jej dala moje mlieko, keď som "nadojila" (veľa ho nemám, preto tá beba). Posledné dni kaká zelené (ale nekaká každý deň), smrdí to strašne, aj prdká a bolí ju bruško, to plače ako o život, aj keď masírujeme. Myslela som, že je to z môjho mlieka, že som niečo zjedla, tak od piatku jej dávam len bebu a dnes ráno mala zas zelenú stolicu a cez obed plakala kvôli brušku až ju zadúšalo. Pomôžete?

dollynkaa
9. nov 2014

@lenkadenisa ja som povacsine len kojila a mavala zelenu stolicu . A ked mala tolko co tvoja tiez ju bolievalo brusko asi koliky do 3mes to preslo. Nemusi to byt z tvojho mliecka to mozno jej aj ta beba nesadla. Nam tak nesadol nutrilon iba sunar. Ja sunar odporucam

sam2
9. nov 2014

@lenkadenisa moj maly mal zelenu stolicu ked som zmenila UM (papali sme Hipp, skusala som dat Babylove). Proste mu nesadlo. Ked sme sa vratilo k Hipp, stolica sa upravila. Mozno to bude mlieckom, ze jej nesedi....ale skus sa opytat lekarky ked mas pochybnosti. Ja som lekarke nevolala, ale moj je starsi....vedela som ze je to z mliecka kedze som menila 😀

luba41
9. nov 2014

@lenkadenisa možno jej celkovo nerobí dobre umelé mliečko..malinká je ešte malinká, nechceš skúsiť rozbehnúť dojčenie? ste len na začiatku, to zvládneš..kolko odsaješ nie je smrodajné, lebo bábo vysaje inak a iné množstvo mliečka..s dobrou laktačnou dokážeš plne dojčiť..ukáže Ti, poradí, vysvetlí.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/dost-... a prečítaj aj články nalavo dole, tie sú pre Teba aktuálne.. 😉

barborka486
25. feb 2015

Ahojte, prosím vás. Môjho priateľa bolí brucho a má celý deň zelenú stolicu? Neviete, od čoho by to mohlo byť, a čo by som mu na to mohla dať, aby mu to ustúpilo? Ďakujem

darja12
25. jan 2016

musím sem napísať moje skúsenosti so zelenou stolicou bábätka.. Teraz má 4 mesiace, je plne kojená.. Len zo začiatku mala krásnu zlatú stolicu a potom sa to zmenilo a bola prevažne zelená dlhodobo.. Priberala krásne, každý mesiac +- kilo.. čiže všetci ma upokojovali, že nech to neriešim, keď pekne priberá.. Dávala som 3x jej stolicu na rozbor a vždy vyšli výsledky negatívne. na stránke mamila sa tiež dočítate, že ak dieťa pekne priberá, tak sa zelená stolica absoutne nemusí riešiť. LENŽE: v mojom prípade sa dialo toto: už na začiatku som mala vyššiu produkciu mlieka a bolestivé bradavky.. toto zapríčinilo, že som bola celá šťastná ak som vydržala z jedného prsníka kojiť aspon 10 minút. potom som bábo prehodila na druhý.. z toho mala samozrejeme zelenú stolicu, pretože pila viac predného mlieka, moje predné mlieko obsahovalo aj tuk a preto pekne priberala.. NIE JE JEDNO či má a či nemá dieťa zalenú stolicu aj keď pekne priberá, pretože v tzv zadnom mlieku sú doležité látky nachádzajúce sa v tukoch, ktoré obsahuje a preto je dôležité aj napriek tomu, že je dieťa spokojné, že priberá snažiť sa kojiť tak, aby ste vyprázdnili prsník.. Keďže ja som popri boľavým bradavkám mala aj nadprodukciu a teda bolo pre mna lepšie, ked som jej dala aj druhý prsník ešte pred tým, ako dopila prvý, aby sa mi znížil vzniknutý tlak na druhom prsníku a nedostala mastitídu.. Dnes po 4 mesiacoch však mením techniku kojenia.. Uvedomila som si, že je naozaj veľmi dôležité vyprázdnik prsník, aby sa dieťa dostalo k všetkým zložkách mlieka, ktoré sa v prsníku pre neho vytvorili.. Škoda, že na internete a dokonca aj v lekárskych kruhoch to žene dostatočne nezdôrazňujú a hľadia len na aktuálnu spokojnosť dieťaťa a to či priberá.. Lenže dôležité je aj to, aby malo dostatok výživných látok aj zo zadného mlieka.. Akonáhle som zmenila techniku kojenia.. Momentálne je to len 2 deň a už má dcéra krásnu zlatú stolicu.. Po 4 mesiacoch.. Samozrejme, že keď zjem veľa listovej zeleniny, tak budem očakávať zmenu zafarbenia.. ale mala som teda potrebu napísať, aby ženy, ktorých deti majú dlhodobo zelenú stolicu prehodnotili techniku kojenia a naozaj sa snažili vyprázdniť prsník pri každom kojení.. Ja to robím tak, že ten druhý si trošku odstriekam, aby nebol napätý, keďže musí počkať až do ďalšieho kojenia.. Ak žena vyprázdni prsník a dieťa má aj napriek tomu zelenú stolicu, tak až potom prichádzajú do úvahy všetky tie teórie o zelenej stolici: veľa mliečnych výrobkov v strave ženy, zaplynené dieťa, pričom stolica získa zelený nádych už v čreve vplyvom pôsobenia oxidácie, veľa listovej zeleniny v strave matky, choroba atd, atd.. Tak toľko moje skúsenosti..

luba41
25. jan 2016

@darja12 aj si to na začiatku s niekým konzultovala ? teda keby si opísala dojčenie takto /10min na jednom prsníku, bolestivé prisatie, potom prehodenie na druhý/-určite by Ti odporučili skontrolovať prisatie, preliečiť mykozu, dieťa nechať na jednom prsníku dostočne dlho a potom znížiť nadprodukciu...teraz dojčíš viackrát z toho istého prsníka? či si predlžila dobu dojčenia? bradavky Ťa už nebolia?

lubka9000
2. feb 2016

@adelav Ahoj aja mam 3 mesacnu cerkuaj moja ma sem tam zelenu stolicu a tiez papa nutrilon dakto povie ze nutrilon zapeka 😒 ale dakto povie ze neje to ptavda a sunar zapeka tak neviem

darja12
2. feb 2016

@luba41 ahoj, nakoniec je to takto: snažím sa kojiť z jedného čo najdlhšie. stolica je väčšnou krásne zlatiská, sem tam trošku zelená.. ale zase mám problémy s bradavkami.. zase.. bola tu laktačná.. malá je dobre prisatá, mám dobrú polohu.. bola som na kožnom a kožná mi na to povedala, že ked nechcem aby ma to bolelo nech nekojím.. fasa. akože už fakt neviem, že čo. podla mna mám kandidozu.. dieťa soor nemá..

luba41
2. feb 2016

@darja12 a priberá dobre? neklesla Ti tvorba mlieka ak dojčíš viackrát z jedného? neštrajkuje dieťa? mykozu si vieš preliečiť sama..ako Ťa bolia bradavky?

darja12
8. feb 2016

Priberá cca 1kg za mesiac a to má aj reflux.. čiže super.. tvorba mlieka ešte nepoklesla.. dieťa štrajkuje, ked mám preplnené prsia a strieka jej to.. bola som u kožnej a tá mi predpísala nejaký roztok borovej vody, čím si mám bradavk potierať po kojení a nato cicadermu.. tak kojím takto, ale nie je to uplne preliečené ešte.. bolí ma to tak ťahavo nejako.. neviem to tak popísať. už je to lepšie, predtým to svrbelo atd

luba41
8. feb 2016

@darja12 skús potierať roztokom citricidalu, alebo vyskúšaj Canesten, Imazol krem, univerzálnu antimykotickú mastičku od lakatčnej.. gencianka je najsilnejšia / ak nič iné nezberie/..lanolín zhrošuje mykozu..
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

darja12
8. feb 2016

predtým som používala citrovitalový roztok a genciánku, ale stále sa mi to vracalo. chcela som niečo nové vyskúšať a preto som išla aj ku kožnej.. Canesten mi veľmi nezaberal, tiež som vyskúšala.. ďakujem za rady.. v lekárni mi povedali, že tá univerzálna masť je hardcore. sú tam 3 antibiotiká v jednom, že to nie je dobré.. a jednu zložku toho už ani nevyrábajú..

luba41
8. feb 2016

@darja12 a protikvasinková dieta? lebo mykoza na bradavkach je prejav premnoženej kvasinky v črevách..a gencianka nezabrala?

luba41
9. feb 2016

@darja12 a ako dlho si používala tie antimykotiká? našla som príspevok, kde jedna píše-používala medzi dojčeniami chrániče na bradavky s otvormi / aby sa bradavky nešúchali o oblečenie/, a natierala bradavky tinkturou z kapucínky..

darja12
9. feb 2016

genciánka zabrerie vždy, ale vráti sa to. teraz je to už ok. používam tú borovu vodu a cicadermu... dá sa.. nie je to síce tak, že necítam bradavky, ako by to malo byť, ale normálne kojím. ked jem sladké, tak sa snažím v ten den zjesť aj dosť zeleniny.. kožná povedala, že nemám kvasinky na bradavkách... ale dakujem za rady

luba41
10. feb 2016

@darja12 kvasinku množia najviac cukry, sacharidy, mlieko a mliečne výrobky, takže výrazne obmedziť v strave..ja s nou tiež bojujem.. 😒

darja12
11. feb 2016

no veď ja viem.. 🙂

lunuska
13. máj 2016

Ahojte.ja mam. 2 mosacneho chlapceka.a ma riedku zelenu stolicu.davala som mu bebu ale stoho ho zapekalo a nemohol sa sam vykakat.a grckal dost vela.zmenila som mliecko na bebu ar.a sam sa nevi vykakat.ja mu musim furt pomahat.a ked sa vykaka tak ma zelenu riedku stolicu.co to znamena?????

darja12
13. máj 2016

@lunuska ja mám skusenosti len pri zelenej stolici plne dojčených detí, tiež sme si užili. ale myslím, že baby väčšinou píšu, že pri umelom mlieku sa vyskytuje zelená.. ale neviem to naisto.. naša mala ako plne dojčená väčšinou zelenú stolicu na 98%.. skúšala som kadečo, ale stále to bolo zelené a do zelena.. 4x som do dala na rozbor a ok, pekne priberala, takže sa nič neriešilo. kakala aj 5x denne.. a vraj aj ked nekaka dieťa 10 dní, tak je to +- v norme.. všeobecne sa tvrdí, že zelená je z toho ak žena kojí krátko z jedného prsníka a dieťa pije prevažne predné mlieko s vysokým obsahom laktozy, dalej može byť zelená z toho, že zoxiduje vplyvom plynov už v bruchu, može to byť z tvojho jedla, ak si jedla niečo zelené.. píše sa, že zelená je aj z toho, že dieťaťu to dobre nestrávi.. ale doktori to berú asi tak, že ked pekne priberá, je spokojné, tak to neriešia.. niekedy odporučia prikrm mrkvu, ale my sme nedávali a pekne som podbala na to, aby som kojila celých 6 mes výhradne.