Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

petrablanka
26. júl 2010

Mi papáme Bebu. Ze začátku jsem dávala nutrilon, protože malá je nedonošená.

motylik22
13. aug 2010

moj mali mal z nutrilonu zltu stolicu z ha nutrilon a ked som presla na sunar ha ma tmavo zelenu...myslite si ze by som sa mala vratit k nutrilonu???

junovka
13. aug 2010

@motylik22 koli comu si vlastne presla z Nutraku na Sunar???Hadam nie koli tomu, ze mal zelenu stolicu??? 😕 Ak si na Sunari a nerobi mu problemy, tak uz na nom zostante 😉

keminek
13. aug 2010

malý nikdy neměl míchaná vajíčka a žlutou stoličku.. byl plně kojen.. natrávené mlíčko ve stoličce bylo, ale vždy byla zelená nebo žlutozelená. A přibíral krásně, ukázkově.. Asi jsem měla víc mlíka, pil víc předního.. v létě horko.. ale dostal se jistě i k zadnímu. Žádný problém jsme neměli. Koliky klasické, ale nic dramatického.

Malá měla od narození míchaná vajíčka, ale té jsou teprv 3 týdny.. Mám málo mlíčka. Ale když je ho víc a víc pije, tak se trochu horší ty koliky.. asi.. nevím jistě..

motylik22
15. aug 2010

@junovka ne on mal zelenu stolicu zo sunaru ale preto som presla lebo som myslela ze ho viac zasity lebo je to sunar davno zname ze sunar je sytejsi...ale nerobil dobre tak naspet nutrilon... 🙂

lenocka84
15. aug 2010

@petrablanka a kolko take tt? dakujem

@motylik22 a ake ste mali problemy?

lenocka84
15. aug 2010

@petrablanka kolko mate tam malo byt 😅

motylik22
16. aug 2010

@lenocka84 tak mali papal nutrilon mal zltu stolicu a ked som mu zmenila na sunar tak mal tmavo zelenu a potrebovala som vediet ci to nevadi ked ma taku tmavo zelenu stolicu z ineho mliecka...

lenocka84
16. aug 2010

@motylik22 zo sunaru mame aj my zelenu, z nutrilonu bola zlta, obcas krupickova, ale zlta
asi je to normalne

motylik22
16. aug 2010

hej sak sa mi mali zdal aj taky nekludny tak davame zase nutrilon a uz ho nikdy nezmenim zase je taky ako pretim kludny smeje sa no uplne super a ked sme davali sunar tak bol stale nervozni zly nekludny spat sa mu nechcelo.....nechapem ako to moze zalezat nalada dietata na mlieku..teras mi zaspinkal sam na deke na zemi 😀

jakelina
16. aug 2010

Jenom jsem náhodou zahlédla něco o zelené stolici na fóru, může to být i ze železa co je v některých mlíčkách přidané.

kristyk
12. nov 2010

Dobry chcela by som radu nas syncek ma zelenu stolicu niekedy taku vodnatejsiu ale pekne papa je culy nekaka stale a ma casto pomocene plienky co znamena ze je dobre zavodneny ziadny iny problem nevidim je dvovod sa obavat?A ci je vhodne davat dvoj mesacnemu babetku rozmixovanu varenu mrkvu na hnacku?Tu citam ze moze byt hladny ak vypije len predne mliecko ale ja si odsavam a uplne az do konca kym sa mi da tak si myslimze ma aj tozadne mliecko a davam mu ho s flase aspapa si kolko vladze tak ja uz fakt neviem.
Dakujem

xtremme
12. nov 2010

aj ja malu kom ma zelenu stolicu. Neterba sa lakat, vraj je to sposobene tym, ze dieta niekedy vytiahne z prsnika malo, teda iba to tzv. predne mliecko a to zadne nie, potom ju zrejme das na druhy prsnik a tam opat stihne vytiahnut len to predne mlieko a je syta. Rada znie, ze babo terba poradne nechat vytiahnut mlieko prv z jedneho prsnika a az potom ponuknut ten druhy.

desmodka
12. nov 2010

@kristyk my sme kakali tri tyzdne zelene, vodnate, tahave, prazenicove ako kedy, maly je len kojeny, z predneho mlieka to urcite nebolo bo cecka poriadne, vysledky steru dobre... potom to zrazu preslo.. davali sme probiotika

michamicha
12. nov 2010

Ahoj, chtěla jsem se taky zeptat. Malej už je týden jen na UM a zatím měl zelenou stolici, ale dneska ráno byla žlutá a jakoby zpěněná a jen místy zelená 😕 😖 nevíte čím to může být? jinak k UM dostává probiotický kapky 1x denně (večer) a 3x denně fenistil kapky, aby ho nesvědil ekzém... jo a dáváme mu Bebu HA 😉

luthien.k
12. nov 2010

@michamicha, po naštěpeném HA mléku je normální, že stolička může mít barvu do zelena, pokud není průjmovitá, s hlenem nebo krví, není se čeho obávat 😉

michamicha
12. nov 2010

@luthien.k jj, to vim, píšou to i na obalu UM, ale dneska právě byla žlutá a taková napěněná 😖

luthien.k
12. nov 2010

@michamicha, aha, já jsem si nedočetla to o tom ekzému... 😅 Tak to pozor, tam by se mohlo jednat o AE způsobený bílkovinou kravského mléka, která je v HA mléku sice částečně naštěpená, ale alergikům na BKM vadí! Při kojení jsi mléčné konzumovala normálně? Máte v rodině nějaké alergie (jakékoli, na pyly, zvířata atd. nebo astma či AE?)?
Pokud se to bude opakovat (a odpovědi na otázky výše zní ano a ano), tak bych uvažovala o nasazení alergy care mléka (od Nutrilonu nebo Nestlé Alfare) a viděla bys, zda to má na ekzém nebo na stolici vliv. Já myslím, že to vliv mít bude. Ono po nasazení HA mléka nemusí reakce ve stolici nastat hned, může jí předcházet období senzibilizace, což by ten týden klidně mohl být... No sleduj to a uvidíš, mohla bys tak zabít dvě mouchy jednou ranou 😉

rosienka
30. jan 2011

co môze znamenat odrazu zelena stolica u plne dojceneho skoro 6-mesacneho babätka? dojcim stale rovnako, takze z predneho mliecka to nebude a nic zvlastne som v strave nezmenila. Odrazu kaka aj 12x za den, po kazdom dojceni, väcsinou je to len maly zeleny prd, inokedy riedne mnozstvo... 😖 😲 Jedna kamoska mi vravela, ze to môze byt aj z prerezavani zubkov, ale ine priznaky nema, tak neviem... mam ist s tym k lekarovi?

zuzinka777
17. feb 2011

ak je dietatko plne dojčene može to byt ovplyvnene stravou matky,to čo zješ sa odrazi na tvojom babetku.Ak to bude tak aj dalši den radšej by som to nepodcenovala a išla k lekarke pre klid. v duši.Zelena stolica može byt aj z čajiku ale len granulovaneho ak davaš.Ja mam tiež 5,5 mesačneho chlapčeka a dnes mal tiež sytozelenu stolicu ale len raz zatial.Uvidime zajtra.Davam mu čajik inak je plne kojeny. 🙂

manuela23
18. feb 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat.
Našemu Františkovi je za 4 dny 5 měsíců. Není kojený už od 2,5 měsíce, takže je na Um, máme stejný problém,jeho stolička je také zelená. Kaká každý den, nemyslím, že by ho bolelo bříško protože je velmi klidný, už to trvá tak měsíc tak se chci zeptat, jestli by ste někdo neveděl čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď.

mmaattuuss
18. feb 2011

Manuela, ja som pocula od jednej pediatricky, ze to moze byt aj tym, ze mu nieco nestaci. Ze sa to stava, ked v brusku uz nie je co travit, alebo aj vtedy, ak mu namiesate omylom mensi pocet odmeriek umeleho mlieka, ako je potrebne.

luthien.k
18. feb 2011

@manuela23, jaké pije UM?

casiopeia
19. feb 2011

@manuela23 Nejí Ha mlíčko? To totiž způsobuje zabarvení stolice do zelena.

takyja
19. feb 2011

@manuela23 Manuelo, buď v klidu - umělé mléko obsahuje železo (poměrně dost - kojené děti ho někdy mají od matky málo, to jen na okraj), a to železo způsobuje jednak zelenou stolici a jednat konkrétně Nutrilon je díky tomu mírně nahořklý (jiné UM nepoužívám, takže tam chuť neznám), ale ta zelená je dána železem z UM (mimochodem třeba u Nutrilonu to i píšou na webovkách, aby maminky neplašily...)

manuela23
20. feb 2011

No byli jsme na Nutrilonu, ale malému moc nechutnal,tak jsme zkusili Sunar, ten mu chutná, mnohem víc toho vypije.
Na Nutrilonu to byla krásná žlutá stolička, ale na Sunaru je zelená takže to asi bude tím mlíčkem, jenže třeba dnes měl stoličku žlutou, takže si zase nejsem úplně jistá.

pastelka99
22. feb 2011

@barbulka
ano mas pravdu, je to tak, ja mam tiez momentalne problem nasa mala ma uz treti den zelenu stolicu a je plne kojena...dufam, ze to nie je nic vazne len, ze papa to predne mliečko

danka79
23. feb 2011

Nas krpec ma uz vyse mesiaca zelenu stolicu (pri plnom kojeni) a nasa dr.ma upokojila,ze pokial prospieva,je v pohode,tak to nemam riesit. Hned sa ma opytala ci pijem caje-je to z toho.(aj ked napr.jeden den vynecham,nedam si,este tie latky v tele doznievaju( A veru ma pravdu,lebo som si dva-tri dni ziaden caj nedala a uz sa farbila do zlta ako predtym. Takze zase caje pijem,on kadi na zeleno a je v poriadku 🙂
Rozhodne neverte bachorkam,ze je to nieco "zle", babo "hladne" a podobne nezmysly.Pokial nie su ziadne ine priznaky,babo sa chova ako vzdy,tak sa netreba tym vobec zaoberat.

martinkkka22
12. júl 2011

Ahojte baby...potrebujem tiez poradit, nas maly 8mesačny ma uz dva tyzdne zelenu stolicu, boli sme aj v nemocnic, nejaka bakteria yersinia, dobral antibiotika, ale vôbec sa to nelepší...dokonca sa mu tam objavili nejake čierne vlakienka milimetrove a je ich tam strasne vela. Neviete z čoho by to mohlo byt?

xlucia
12. júl 2011

@martinkkka22 moze to byt aj zrazena krv z traviaceho traktu. vysetrovali vam aj hlisty a podobne? a inak je na tom ako? papa dobre? spi? probiotika mu davas?