Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

misutovo
12. feb 2009

Ahojte,

nam sa chvalabohu podarilo zelenu stolicu odstranit. Tiez som bola najprv naplasena ze mala je hladna a papa len predne mlieko, potom som zacala obmedzovat mliecne vyrobky v mojej strave ale nic nepomohlo.

Potom sme na to prisli, dosiel mi caj na kojenie a zelena stolica zazracne zmizla. Tak som zmenila znacku caju a bolo po probleme. Nevadi mi Teekane a skodil Leros. Tak skuste.

Drzim palce.

lucinda251
14. feb 2009

No. Malemu sme zacali davat kasicku, 1 den mal zeleno zltu stolicu, a teraz uz zase len zelenu... ☹ ☹ Som myslela ze sa to upravi kasickou, ale vidim ze nie..
Ja som len zvedava, ze dokedy to bude takto. Ale netvari sa, ze by mal s tym nejaky problem.. 🙂

gabii83
14. feb 2009

lucinda aj mi sme mali zltu stolicu ale nemali sme bolesti bruska ci tazkosti vyplivajuce z tohoto, ale na radu dr. sme si zacali brat kv. Biogaia odvtedy nemame zltu stolicu precitaj si predosle stranky, je to super a homeopatikum stoji 300skk 😒 😒

lalunna
16. feb 2009

nas patrik ma zelenu stolicu ked zjem nieco cesnakove ☹
a predtym ho vzdy bolievalo brusko, teraz si uz davam pozor

lucinda251
16. feb 2009

gabii83:
ja som to myslela tak, ze sme sa potesili ze namiesto zelenej bude mat zltu, vraj taka by mala byt.. A BioGaia uz mame aj my 🙂 a stale zelena stolica... Tak neviem.. Asi to je u maleho normalne..

luboslava1511
13. mar 2009

ahojte maminy, mam 5 mesacnu dcerku a v stolici sa jej objavili take cierne ciastocky. Je to tenke ako nit a dlhe asi 0,5 cm. vyzera to ako maly cierny cervik. Lekar povedal ze su to nejake tukove vlakna(alebo tak nejako). Objavilo sa to z nicoho nic. Dcerku kojim a na noc jej davam kasicku, ale to uz asi 2 mesiace, takze z toho to byt nemoze. Inak stolicu mava taku horcicovu, niekedy zelenu. Ja mam obavy aby to nebolo nejake vnutorne krvacanie. Nema s tym niekto nejaku skusenost?

jananinka
18. mar 2009

ahoj luboslava, aj nasa mala ma asi 3 dni v stolici to iste co popisujes ty a je zelena a zapacha. Volala som doktorke a povedala, ze pokial mala vyzera normalne a nie je ta kakanica vela krat za den, tak to je v poriadku. Ze jej mam kupit probiotika a tie jej davat. Este povedala, ze keby sa mi mala nezdala, tak mame prist. Tak neviem, tiez mam obavy ☹ Poradte nam niekto pls.

lujzi
4. máj 2009

Naša malá má 6 týždňov a už vyše dvoch týždňov má zelenú stolicu. Vysadila som železo, začala som ju krmiť iba z jedného prsníka cca 30 minút (predtým 15 min. jeden a 15min.druhý) ale sa to nezlepšilo. Dva dni som nejedla mliečne výrobky ale ani to nepomohlo. Neviem či som nemala vydržať dlhšie ale aj tak je problém čo jesť, keď toľko potravín je zakázaných. 😢 . Podľa rozboru stolice nejaké baktérie sú premnožené, takže nie je rovnováha v mikroflóre ale nie je to patologické. Berieme BioGaiu každý deň, žiadne pozitívne účinky nepozorujem. Odniesla som svoje mlieko na rozbor, čakám na výsledky. Som zvedavá čo zistia. Ani by ma nenapadlo, že toľko detičiek má problém so stolicou. 😢

tinus20
4. máj 2009

no ja sa pridam k vam...moj maly mava tiez zelenu stolicu ale len OBCAS kedze nekojim,tak z MM to byt urcite nemoze,ani ziadna salmonela,je pravda ze malo papa takze zrejme je to ze byva hladny?alebo podobnee??jejda to je strasneee ale ked on nechce papaaat...snad mu to neublizi ci co si o tom myslite? 😒

marelica
4. máj 2009

Zelená stolica je u detí, ktoré sú kojené, z dôvodu prijímania len predného mlieka, ktoré je chudobnejšie na tuky... Pri detí na UM pred dovŕšeným 4 mesiacom je zelená stolica spôsobená nesprávne zvoleným mliekom.

pammy
4. máj 2009

My sme mali zelenu stolicu a mali sme Pseudomonas... ak to trva dlhsie, trvala by som na vytere. Ale u niektorych detureniec je to vraj normalne, resp. na nic sa neprislo...

marelica
4. máj 2009

Prípad od prípadu, treba to konzultovať s lekárom... dobrý pediater sa sám pýta na stav stolice mimča... ak problém pretrváva - nasl. kroky:
1. zmena techniky dojčenia
2. zmena UM
3. rozbor a kultivácia vzorky stolice
4. rozbor MM
5. gastroskopické vyšetrenie - len nevyhnutne...

mamaja5
4. máj 2009

nam doktor povedal ze farba stolice zavisi ako pracuje dietatku zaludok a zlcnik.takze si myslim ze sa netreba hned obavat nejakej choroby.....

marelica
4. máj 2009

mamaaja5, s tým plne súhlasím, ale niekedy môže stolica predikovať nejaký problém s trávením, nerovnováhu mikroflóry, alebo baktérie (napr. Pseudomonas)... nebýva to však závažné, ale maminky to zvykne znepokojovať... Je však vždy lepšie o tom informovať lekára, ako niečo zanedbať... Zvyčajne stačí zmeniť techniku dojčenia /napr. ako Lujzi/, alebo zmeniť UM...

tinus20
4. máj 2009

No ja som si to vlastne vsimla, ked tam nad tym rozmyslam ,ze od kedy pije cajim hami "pre celkovu pohodu" tak asi od tej doby ma take obcas dozelena kako,sice papa menej ,brusko ho vobec nebolieva tak tiez si nemyslim ze by to mala byt hned nejaka choroba..
u nas sa kazde kako podrobne skuma 😀 kdyby neco 😉

soanpe
4. máj 2009

my máme taky zelenou stolici,ale jen díky tomu,že pijeme HA mléko. Na každém HA mléku je upozornění,že se stolice může zabarvit do zelena 😉

fifinna
5. máj 2009

lujzi, ja len k tomu dojceniu. Vrat sa naspät ku krmeniu z obidvoch prsnikov. Jeden jej nechaj 15 az 20 minut a druhy jej nechaj tiez tak. Vzdy zacni s tym prsnikom s ktorym si kojila nakoniec. Babo vypije davku z prsnika uz si nepamätam presne , ale asi tak za pät minut, potom uz len dociciava a zvysok casu sa len s prsnikom hra. Takze je zbytocne, aby malo babo jeden prsnik pol hodinu.

bevab
5. máj 2009

Ahojte nasa mala ma takmer 5 mesiacov a prve 3 mesiace sme mali stolicu zltu przenickova a cca od 3,5 mesiaca sa to zmenilo na zltozelenu, a sem tam aj cisto zelenu. Ja kojim a dokrmujem UM od narodenia malej. Zaujimave, ze na zaciatku sme to nemali. Co si myslite preco teraz ?

miruka
9. máj 2009

Ahojte aj moj maly ma zelenu stolicu ja si odstriekavam mlieko a este aj niekdy dokrmujem mame teraz o dva tyzdne tri mesiace ale taku zelenu stolicu mame uz dost dlho okrem vsetkeho mame ciastocnu laktozovu intoleranciu a reflux maly priberal na zaciatku tiez perfektne prvy mesiac 1kg ale teraz naposledy pribral za tri tyzdne len 300g myslite ze je to malo?odmieta mi jest viacej ako 70ml na davku moje mlieko vpije na viac krat a ja ho prihrievam stale dokola ale len v ohrievaci moze to sposobovat malemu problemy moze sa mlieko viac krat ohrievat myslim tym materske

vejinka
10. máj 2009

nemalo by sa viac krat ako raz zohrievat...to mas to iste ako UM tiez sa musi tolko urobit kolko spapa priblizne.tych 300g za tri tyzdne je v poriadku..za tyzden 100g to je normalne..takze sa nestrachuj 😉 kludne ta zelena stolica moze byt z toho mlieka...lebo ak nieje hned spotrebovane tak zacne reagovat na podnety z okolia takze ked odstriekas bud hned do mrazaku alebo do chladnicky..ale vaic krat nezohrievaj...skus a uvidis ci bdue mat zelenu aj po troch 4 dnoch..vela stastia 😉

luboslava1511
12. máj 2009

ahojte maminky, mam skoro 7 mes. dcerku a mame tmavo zelenu stolicu-stale.. Kaka aj 6x denne, nie je riedka. Kojime sa + prikrmy zelenina masko, nejake ovocie, vecer kasicka. Za poslednych 5 tyzdnov pribrala len 300 g, skoro som sa tam rozplakala. Lekar povedal ze je vsetko OK. No ja neviem. Dcerka je vesela, spokojna. Vela toho nezje ale myslim ze ja syta. Od narodenia bola drobec, vazila 2750. Teraz v 7 mes ma 6640. Mne sa to zda strasne malo. Poziadala som lekara o vysetrenie stolice. Tak uvidime. Co si o tom myslite?

katun
13. máj 2009

No my mame tiez tmavo zelenu stolicu ale hustu, vobec nie riedku. zmena nastala asi pred troma dnami, pred tyzdnom bol chory, mal virozu, teraz uz iba kasle. doteraz mal take redsie kakiny a vzdy bolo vidno co jedol 🙂 skor boli do zlta. kojim stale a prikrmy som nemenila.. takze fakt netusim preco ta zmena, zrazu husta stolica (stale 2x denne) a tmavo zelena.

bershka
15. máj 2009

baby, dnes mala naša blška popolavo zelenú stolicu. strašne som sa zľakla. mala do zelena hovienko len raz. inokedy má žltú. dávam Bebu. ale dnes vypila 20 ml fenykového čajíka. má tri mesiace a max. ako 120 ml mi nevypije . je to normálne?

lienka8311
17. máj 2009

Ahojte,aj my mame podobne problemy,mala ma zelenu stolicu,papame bebu a denne asi 50ml.fenykloveho cajiku,vobec neviem z coho to moze mat.Doktorka nam naordinovala probiotika,ze vraj by sa to malo upravit.Mate niekto skusenost s probiotikami,ake su vhodne pre 10tyzdn.babatko?dakujem

ingra73
17. máj 2009

lienka: do 3 mesiacov asi iba infants dophillus - to je praskova forma probiotik, a od troch mesiacov kvapky bio gaja

lienka8311
17. máj 2009

Dakujem za radu ingra73,musim to vyskusat,ale neviem ci sato zmeni,kedze berieme aj zelezo a potom je tiez stolica tmava.Ale zelene kakala uz pred tym ako zacala brat zelezo.tak dufam,ze sa to zlepsi...

noemi01
18. máj 2009

ahojte aj ja by som sa chcela spitať o radu večšinou tu pišu o malinkich deťoch čo maju zelenu stolicu
ale my mame problem lebo mam 2roky a 8 mesiacou papa všetko pekne stolica bola tvrda
može to mať aj vplyv že posledne 2 tyždne ma infekt v moči a mala aj antibiotika

lujzi
1. jún 2009

chem Vám, povedať, že aj rozbor stolice aj materského mlieka dopadol dobre a napriek tomu máme stále zelenú stolicu.Ani zmena techniky dojčenia sa neosvedčil. Pokiaľ dieťa priberá asi nie je to taká katastrofa (aspoň dúfam). 🙂

blandik
2. jún 2009

Taky máme zelenou stolici celých 8M. Jen s příkrmy to je občas do oranžova. Každopádně u nás platí, že čím je stolice tužší, tím je zelenější. Čím řídší, tím více do žluta - takže u nás platí, že je o to zelenější, čím déle zůstala potrava v těle a ve střevech. Taky mě to znepokojuje, ale malý měl udělané všechny kultivace, mykologie a rozbory stolic a nic se nenašlo. Máme atopický ekzém, takže ta vyšetření byla z tohoto důvodu (alergie se zatím neprokázaly, tak se hledala příčina v nesprávném osídlení střev). Ale co vím, tak zelená může být u nutrilonu kvůli nadbytku železa v UM, a u kojených dětí - jestliže dítě pije hodně předního mléka a k zadnímu se nedostane. Přední obsahuje hodně cukru, a ten pak kvasí ve střevech. b.

ladybird1l
10. júl 2009

ahojte kocky, pridavam moju starost, moja mala ma styri mesiace,je plne kojena a myslim, ze netaha len predne mliecko, vacsinou vypije cele ceciky, ale i tak v poslednu dobu ma zelenu stolicu, ma ju 1x za den, ze by to bolo tym, ze tak malo za den kaka, ze by ju bolelo brusko? Ale neplacka mi, ako by ju brusko bolelo. V stolici ma dlheee tahave sopliky, ci co to je, co to moze byt? ze by prejav bolaveho bruska? mate s tym niektora podobnu skusenost?