Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

nici
4. feb 2007

Ahoj adela,
my sme to mali, ked maly dopapal alebo este pocas papania si pustil do plienky...neboj je to v pohode, to sa upravi, len sleduj, ci nema stolicu prilis riedku alebo zahlienenu....

adelav
4. feb 2007

Ahoj Nici,dik za radu. Je to nase tretie dieta. Uz som si myslela, ze ma nic nezaskoci, ale pri kazdom jednom sa nieco nove najde. Cauko PS: Kazde kaknutie je podrobne preskumane. 🙂

ella32
4. feb 2007

ahoj adelav, nasa mala zacala s nutrilonom tiez ako 3 mesacna a kakala skoro po kazdom papani, po case sa to pekne upravilo, dokonca teraz vydrzi nekakat celu noc a az rano zacne 🙂 to asi aby sa jej dobre spinkalo.

adelav
4. feb 2007

ahoj Ella32, dik za reakciu,takze je to asi normalne. Hlavne, ze nase babatka su spokojne a priberaju.

zuzka111111
4. feb 2007

adelav mne mala zase nekaka kazdy den ale vzdy bola ta kaka zelena ako platelina uz som zacala mat strach a nakoniec mi povedala lekaraka ze este babo nevie dobre stravit mliecko umele mi davame kasicku a nevedela ju stravit nieco jej chybalo v crievkach tak nam predpisala nutolin B neviem ci som to dobre napisala je to na obnovenie flory v zaludku a uz je to o 100% lepsie

emjee
27. mar 2007

mita12 • 27. mar 2007 o 17:13
Pekný deň prajem všetkým mamičkám a týmto by som ich rada požiadala aby napísali svoje skúsenosti s kakaním ich novonarodených ratolestí. Mám 5 týždňovú dcérku narodenú o 4 týždne skôr s nizkou hmotnosťou. Prvé dva týzdne, keď bola v inkubátore ju kŕmili UM Beba 1 H.A. Prémium a kakala do každej plienky. potom sme iśli domov a už 2 týždne mi kaká zelenú stolicu raz za 48 hodín a to s veľkým plačom. Vypije 120 ml 6x za deň,teda hladná nie je, výtery má vporiadku, lékár sa tvári že je to normálne, ale mne sa to nezdá.Prosim Vás o radu ak máte nejaké skúsenosti. ďakujem

chelsee
27. mar 2007

emjee ja sice kojim, ale tiez mi mala kakala niekedy az zelenu penu, som bola velmi vylakana a utekala som rychlo k lekarke, ukludnila ma tym a uistila ze akakolvek farba stolice je v poriadku, pokial pribera dieta neni dovod k panike 😉

mita12
28. mar 2007

ahoj emjee, ďakujem Ti že si ma nasmerovala, tak som si prečítala a už som kludnejšia.

martina236
28. mar 2007

mita12, tiez nas trapili zelene stolice a este sem tam su. zmenili nam nutrilon na pepti, pre deti alericke na BKM, upravilo sa to, hoci ako hovorim, este sa vyskytne. lekarka povedala, ze je to OK a deti z toho vyrastu.boli sme s tym na gastre.

mirina
30. mar 2007

Ahojte, tiez mame skusenosti so zelenou stolicou, sem tam sa vyskytne. Dcerku kojim. Tak ako tu spominali viacere a potvrdili mi to aj detske lekarky, zelenu stolicu ma babatko ked papa len predne mlieko. Treba ho nechat vzdy vytiahnut cely prsnik, upravi sa to. Kedysi sa hovorilo, ze zelena stolica je hladova a babo treba preto dokrmit. Pokial ale pribera a je spokojne, je to hlupost. A este jedna vec - neexistuje slabe alebo riedke mliecko - len predne a zadne. Babenky nedajte sa odradit od dojcenia, pokial babo prospieva 😉

trencanka
12. apr 2007

Ahojte kocky. tentokrat aj ja prosim o radu. Som 8+5 t.t. a dnes ma od rana prehana, nie casto, bola som len 3 razy, ale tento posledny som mala zelenu stolicu - redsiu. Strasne som sa nalakala, neviete nahodou ci to moze znamenat nieco v suvislosti s tehotenstvom? Este sa mi to nikdy nestalo, tak som zostala vylakana, ci je vsetko v poriadku. Dakujem za kazdu odpoved.

emjee
28. nov 2007

tatko_bubko • 1d • Dnes o 09:49
Ahojte, nasa mala mala 🙂 vcera zelene kakacky. Uz je iba na MM. Asi 2 tyzdne. Poculi sme od znamej, ze to vtedy, ked je malo mliecka. Co vy na to?

Dik, pekny dnik

jaduska • 2d • Dnes o 10:08
Naša mála má tiež zelenú stolicu. U dojčených detí to je normálne. Tiež som počula, že vraj je to vtedy ak dieťa vypije iba predné mliečko, ale veľmi tomu neverím. Pokiaľ normálne priberá, nie je dehydrovaná, je čulá, tak sa týmto nezaťažuj. Pre pokoj na duši sa opýtajte lekára, keď pôjdete do poradne. Naša má takúto stolicu občas aj 5x za deň a priberá viac akoby mala. A mlieka mám aj na rozdávanie.

pietra
28. nov 2007

nam naposeldy dokina hovorila, ze kym stolica nie je castejsie ako predtym a nema vyraznejsi zapach, tak sa netreba znepokojovat. Vraj vypila viac predneho mlieka 😒 Neviem, tiez sa mi to velmi nepozdava

sibuska
28. nov 2007

ahojte, citala som, ze cisto dojcene deti maju mat zlatozltu stolicu, su to nestravene zvysky zadneho mlieka, ak je zelena, nie je to hladova stolica, ale babo pije len predne mlieko, ktore obsahuje vela laktozy a tato sposobuje tu zelenu farbu.zvykne to byt pri laktacnej krize, ked sa casto priklada...babetka ktore piju umele mliecka maju inu stolicu, moze byt aj zelena, to je normalne.

pietra
28. nov 2007

sibuska, cize myslis, ze ked je mala na MM aj UM a ma obcas zelenu stolicu, tak je to ok?

sibuska
28. nov 2007

pietra, ja myslim, ze ok, nemusis sa znepokojovat, ake UM davas?

pietra
28. nov 2007

Nutrilon HA1

sibuska
29. nov 2007

pietra, neviem ake zlozenie ma nutrilon, ale ked je v UM viac zeleza, to sposobuje zelenu stolicu, to som tiez niekde citala, nie som dr. ale vacsinou pisu ze je to ok, tak sa netrap a pre istotu sa spytaj svojej dr.

sibuska
29. nov 2007

mna by zase zaujimalo, ze ked je zlatozlta stolica, a su v nej take biele hrudky, ci je to ok, ale ide o hlieny? d

emjee
24. jún 2008

zade • 1d • 9. sep 2007 o 10:54
Znamena zelena stolica nieco zle alebo je to len prejav toho, ze sa dieta napilo iba od smadu predneho miecka?
Dakujem.

maca793 • 3d • 9. sep 2007 o 10:57
pri plnom kojení je to normálne. stolica môže meniť farbu. môže byť aj nažltlá s tvarohom. pokiaľ nieje úplne biela, tak je to v poriadku.
ako dieťatko bude rásť a bude prijímať nové chute, tak stolica sa mu bude meniť.

zgurkaa • 2d • 9. sep 2007 o 12:05
My sme mali stale zltu stolicu, kym sme kojili. Raz bola zelena a to som ju nechala riadne vyprazdnit prsnik, aby sa dostala aj k zadnemu mliecku a druhy den bola stolica ok. 🙂 Podla mna to znamena, ze vypila len predne mliecko. 😉

adkag • 1d • 9. sep 2007 o 14:33
mne kamoska vravela,zevraj zelena stolica,ak je pravidelne znamena,ze dietatko je hladne a nedokaze vypit dostatok mliecka.

vedvies • 1d • 9. sep 2007 o 14:54
my kakame na zlto vacsinou a par krat bola stolica zeleno-zlta - myslim si ze je to tym prednym mlieckom - ved keby bolo dietatko hladne tak place a nic ho neutisi 😨

adkag • 1d • 9. sep 2007 o 15:12
vedvies, jej mala aj plakala casto a mavala zelenu stolicu,podla toho zistili ze je hladna a ze si nevie dost mliecka vytiahnut.

iwik • 1d, 30tt • 10. sep 2007 o 19:25
Mne moja doktorka povedala, ze ak je to po 3 hodinach t.z. pred papanim, tak to moze byt sposobene tym ze som nieco zle spapala (studene alebo naduvaky) tak sa to prejovilo na babatku a bolesti bruska 😖

sranda • 1d • 10. sep 2007 o 20:44
zada, zgurkaa má pravdu, zelená stolica je u kojeného dieťaťa z predného mlieka.

kikaz • 2d • 10. sep 2007 o 21:14
Mamičky čo to znamená to predné mliečko moja kaká na žlto len konzistencia nie je rovnaká.

biccy • 1d • 10. sep 2007 o 21:24
Kikaz,predne mlieko je skor od smädu,take akoby redsie,s mensim vyzivovym obsahom.Potom je zadne mliecko,ktore je aj sytejsie.Preto sa hovori,ze zelena stolica je od hladu,lebo babätko sa napije len predneho mliecka.A konzistencia,mozno suvisi s tym,kolko vypije predneho a kolko zadneho mliecka. 🙂

kikaz • 2d • 10. sep 2007 o 21:39
Ďakujem biccy aj som si to myslela.

emjee
24. jún 2008

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 07:29
Ahojte mamicky,chcem sa vas opytat co to znamena,ked mame zelenu stolicu a este je aj husta.Papame SUNAR 5 dni, a dnes len kakala to zelene hovienko.Bojim sa o nu velmi,neviem co to znamena.Poradte prosim.

olusha2 • 1d • 11. nov 2007 o 09:12
ahoj sestrička! 😉
ja ti neporadim, skusim nieco o tom najst na nete, ale neboj urcite ti nejaka mamina odpise, zatial nerob paniku 😀

vandas • 1d • 11. nov 2007 o 09:20
Mucino, "umelaci" maju zelenu stolicu kvoli zvysenemu obsahu zeleza v mlieku🙂
My papame Bebu a tiez sme zeleni🙂

olusha2 • 1d • 11. nov 2007 o 09:23
no vidis mucino zbytocne panikaris 😀 😀 😀

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 09:24
no viete,ked popri tom revala ako pavian,tak som sa zlaklaAle nebude najlepsie este rano volat doktorke

olusha2 • 1d • 11. nov 2007 o 09:28
muci, ked mas stale obavy tak volaj nic tym nepokazis

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 09:30
ved jasne,este uvidim,ci dnes nieco vykaka,lebo teraz tlaci akurat

vanila • 1d • 11. nov 2007 o 09:36
Mucino.. my máme už rok a mame stále zelenú stolicu. Tak ako vrávi vandas je to preto že je na umelom mliecku a to obsahuje vela zeleza. My sme boli aj pre istotu na vyter zo zadocku a ten dopadol dobre. Ak mas pochybi daj malinkej urobit vyter aj ty a budes pokojnejsia. Pocula som,že vtedy je vážne ak je stolica vodnasta ,hlienovitá a zelena. Ak mala plakala mohla mať koliku. Môj to mal dosť často. Ale ako vravia nemusiš sa obávať.

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 09:54
Mame ist do poradne 26,takze mam dovtedy pockat?A potom to poviem doktorke,alebo pre istotu zavolam.Dakujem vanila,si ma upokojila

anmary • 1d • 11. nov 2007 o 09:58
Ahoj. Moja papá Bebu a tiež má od začiatku zelenú stolicu. Je to v poriadku, neboj sa. 🙂

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 10:05
Len som pocula od par zien,ze to len sunar zapricinuje,ze preco som jej sama nasadila sunar,ze preco nie nutrilon,ze je taky isty ako MM .Ale som si pomyslela,ze aj nase mami nam davali len sunar,v tedy insie nebolo, a myslim si osobne ,ze vsetko je len biznis.

lenkamt • 3d • 11. nov 2007 o 10:08
Mucino - my sme mali už 5 druhov UM, skončili sme na Sunare a znášajú ho najlepšie. a pri každom mali zelenú stolicu - takže to nie je sunarom 😉

a keď som porovnávala zloženie nutrilonu a sunaru - až také veľké odchýlky tam nie sú 😉

bubadlo27 • 1d, 27tt • 11. nov 2007 o 10:08
mucino
aj malu kojis? alebo papa len umele mlieko?
Inak ma krasne meno 😀 😀 😀

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 10:12
bubadlo,nekojim,mliecko si odsavam uz len raz za dvanast hod a max.je 100ml,cize jej ho davam raz denne.je to spravne?

bubadlo27 • 1d, 27tt • 11. nov 2007 o 10:14
mucino,
ja som mala to iste, pri odsavani si odsajes len predne mliecko a ked mala papa len to, tak potom ma zelenu stolicu aj z tohto mliecka. Samozrejme aj z toho umeleho
My sme sa s kojenim trapili dva mesiace, uz vobec nekojim a papame Bebu

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 10:20
Musim odist,pridem sem este poobede,dakujem za rady.

anjelik85 • 1d • 11. nov 2007 o 10:22
ahoj, olushina sestrička. my sme mávali zelenú stolicu, ke´d sme sa kojili. dr. povedala, že to preto, lebo si malá vytiahla málo. že je hladná. aj v pôrodnici nám vraveli, že ke´d má dieťatko zelenú stolicu, tak je hladné-málo napapané. na umelom sme boli od 2,5 mesiaca a za ten čas mala zelenú stolicu len raz. a to vtedy, keď mi nechcela papať. toť moja skúsenosť. 😉

vanila • 1d • 11. nov 2007 o 10:31
Mucino, ako chceš môžeš zavolať doktorke. Nie som lekár ale to čo si opísala aj stým plačom to iste bolo aj u malého. Inak robíš dobre že odsávaš aspoň niečo dostane z materského. Ja som tiež odsávala no len 2 týždne viac sa nedalo.

bubadlo27 • 1d, 27tt • 11. nov 2007 o 11:20
mucino a este jedna rada,
tt si ju videla aj kakat zelenu stolicu,ale si ju len tak rozbalila v plienke?
len ak to druhe kludne sa mohlo stat ze stolica zoxidovala na zeleno a vsetko je uplne OK 🙂

janazuza • 1d • 11. nov 2007 o 11:27
Ahojte, ja mam síce už skoro 4 ročného chlapčeka , ale dobre sa pamätám ked bol malý a mal zelenú stolicu. Je to s umelého mliečka ale mam aj skúsenoť , že bol hladný( strasne si papal rúčky a kakal zelené).

olusha2 • 1d • 11. nov 2007 o 13:11
Mucino - sestrička moja, tak vidíš, že maminy odpisujú a radia. ty si sa obavala,že ti nik neporadí a aha 😉 😀 😀 😀

hedunecka • 1d • 11. nov 2007 o 14:33
mucino my sme to mali tiez lebo som musela prestat kojit na 4dni kvoli antibio.mala papala zatial bebu a na 3den sa mi konecne vykakala/a to zvykla za den tak 3-4x/stolica bola uplne take zabacinova a jak kasa husta tak som volala na pohotovost a tam mi povedali ze je to normalne kedze som presla na inu stravu a tiez sa ma prve opytal ci som jej dala cajik.povedal ze az keby to pretrvavalo tak mam prist a hned ako som ju zacala opat kojit to preslo same 😉 teraz ma sice tiez obcas zelensiu ale iba taku bledu a ma normalnu stolicu

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 17:02
anjelik jy som kojila kazde tri hodiny,a nemala zelenu stolicu,ale posledny tyzden uz papala z oboch prs kazde tri hodiny,mala som pocit ze je napapana ,lebo zakazdym zaspinkala.A teraz papame UM a kakala prvy krat zelene.Nemyslim,ze je to hladom,UM jej velmi chuti.Ale budem to pozorovat ci je hladna.Dakujem za radu

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 17:04
vanila , ja si odsavam kazdych 12 hod 100ml,ale uz viac neodsajem,takze sa snazim aspon raz za den dat MM.Aj ja si myslim ,ze je to dobre .Dakujem.

mucino • 1d • 11. nov 2007 o 17:07
bubadlo , videla som ju ako sa sazi tlacit,tak som ju rozbalila a nic,tak som pockala a za chvilku velky plac a husta zelena stolica ,tak som sa zlakla.Prekakala nielen pampersku ale aj latkovu plienku.

anjelik85 • 1d • 11. nov 2007 o 21:20
mucino, možno máš len tú laktačnú krízu. tak skús ju častejšie a hlavne v noci prikladať. ja som to mala tiež, ale vtedy mi nemal kto poradiť čo to je. až pred dvomi mesiacmi mi vravela manželova kolegyňa, že to som mala laktačnú krízu a poradila mi, že ak to budem mať aj pri druhom, tak čo mám robiť.
malú som tiež kojila pravidelne každé tri hodinky. ona bola ako stopky. ale už keď som začala mať problém s množstvom mliečka, tak mávala zelenú stolicu. nezačala som ju hneď totiž dokrmovať umelým. ale keď som jej už dávala umelé mliečko, tak prestala mať zelené stolice. a ani chuťovo nenamietala. dávala som jej hami. veľmi jej to chutilo.

mucino • 1d • 12. nov 2007 o 07:11
anjelik dakujem za radu.A este nieco,mala mi uz nechce prsnik a aj tak si uz nic nevytiahla,preto to UM,uz si aj malo odsajem.Ale diky moc,uz nemam strach. 🙂

bbambulka • 12. nov 2007 o 08:46
Mucino, preco si sa rozhodla davat umele mlieco ked tak pekne papala a zaspava po mm? Mali ste nejake problemy? Zelena stolica byva naozaj casto z umeleho mlieka a z pridavkov zeleza, mali sme ju aj my. Umele mlieko nie je vobec take ako materske mlieko ako to tu niekto prehlasil, ani chutou ani zlozenim, omnoho tazsie sa travi a preto maju deti problemy s vyprazdnovanim. Z latok, ktore v tomto mliecku prijmaju sa postupne vytvaraju alergie, ktore sa neukazu uz v tomto malom veku, ale aj omnoho neskor (preto taky vzostup alergii okolo nas, lebo 3 generacie krmili umelym mliekom). Ak mas strach aby si jej tym mliekom neublizila, ja by som volila aspon zlatu strednu cesu a to suplementor - teda dietatko papa aj umele alebo vytlacene mlieko a aj saje z prsnika.Ja som to skusila a je to vyborne, maly ma uz dva roky a stale sa koji. Ak musis dokrmovat je to lepsie ako flasa a nemusis tolko odsavat, mlieko sa ti bude stale tvorit.

mucino • 1d • 12. nov 2007 o 09:00
bbambulka,ale malinka minechce prsnik,strasne protestuje,a ani jej uz nic nejde,vzdy som ju prikladala,tak casto ako si pytala,ale bohuzial jej nic neslo,tak preto UM.

bbambulka • 12. nov 2007 o 23:22
Ach ano rozumiem. Aj moja skusenost bola taka, ze maly prsnik nechcel, nechcelo sa mu tahat a tak si niekedy trochu pocucal a potom vrieskal. Prehadzovala som ho z jednej strany na druhu kazdu pol minutu. Raz na jedno , potom na druhe. Isla som sa z toho zbalznit. Je to tazke. Chcela som len povedat, ze ak by si si chcela udrzat kojenie aj ked mozno len ciastocne a ciastocne dokrmovat (lebo uz v 7-8 mesiaci ked bude pekne papkat bude jej stacit len to co si vytiahne z prska a mozno nejake mliecko z poharika), taka cesta tu je a da sa to cez suplementor. Je to taka flasa co visi na krku a z nej idu hadicky na prsia, ked dieta taha na prse, moze (ale aj nemusi, podla toho ako to mamicka nastavi)tahat aj z flasky. Dolezite je, ze zrazu dieta taha omnoho dlsie na prsniku (s pomocou hadiciek) a tak za zacne tvorit aj viac mlieka a casom je mozne suplementor uplne vysadit. Lebo ak si odstriekas 100 ml, tak mlieko proste mas (ja som si najviac odstriekala 30 ml) a mozno sa mala len zle prisava a tak jej poriadne netecie. urcite by to potrebovalo odborne oko, aby sa pozrelo na to preco je mala nepokojna. Ak by si chcela mam kontakt na dobru konzultantku. V kazdom pripade, drzim vam palce, dolezite je aby si bola spokojna ty a tvoja mala.

emjee
24. jún 2008

wladka • 1d • 12. nov 2007 o 23:45
mucino, ahoj..

mozno pojdem trosku do temy.. ale ja by som na tvojom mieste, ak chces udrzat kojenie, nadalej prikladala,a neodsavala..ked je dieta hladne, prisaje sa, a zje kolko treba.. ked protestuje, tak jej nedavaj, skus jej dat prso neskor 😉 .. asi mas nejaku krizu, mozno chudnes, mas malo huste mliecko - ja si pamatam, ze som v tej dobe, ked mala malinka cca 2mesiace sla rapidne s vahou dole, a vtedy ani to mliecko nebolo moc "chutne", doslova mi ho odmietala..ale neskor som zacala jest zaprazene polievky, vselico, co podporovalo mliecko, vtedy mi krasne jedla, a aj spinkala.. 😉 ..

ak chces nadalej kojit.. odporucam len prikladat prikladat prikladat.. je mozne, ze je este po MM hladna, tak potom by osm mozno riesila dokrmovanie..ale takto male dieta ma malinky zaludok, staci mu malinka davka.. 😉

drzim paste..

mucino • 1d • 13. nov 2007 o 08:06
wladka ,asi mas pravdu s tym chudnutim,ja sice nechcem chudnut,ale akosi to ide same,papam tiez tie polievky aj vtacie mlieko ,vsetko mozne,ale k mliecku mi to nepomaha,napr.vcera a dnes som si uz len odsala 20ml,myslim ze by to mohlo byt,ze nemam doma manzela,inac sa nestresujem,malinka je velmi dobra,lubim ju velmi,je to moje vysnivane dietatko,ale MM netecie a netecie.

olusha2 • 1d • 14. nov 2007 o 12:15
muci, no ja uz mam obavu dáku, šak mala furt este nekakala. to je strasne, iba mrnci a ked ju chytim za brusko tak narieka. jooj uz aj feniklovy čajik sme dali a nic

vanila • 1d • 14. nov 2007 o 20:13
olusha.. ked malinky sa nevikakal viac ako tri dni som použila rektalnu rurku a pomohlo. niekto vraví ze je to navikove ale ja som stym vobec nemala problem ze by si na to zvikol lebo od tej doby kakame sami. použila som ju kedy bolo potrebne.

mucino • 1d • 14. nov 2007 o 20:33
ja som rektalnu rurku tiez pouzila je to super vec a tiez nemyslim ze je navikove,jej to momohlo hned

mirka21 • 1d • 15. nov 2007 o 10:41
no ja som tiež bola donútená použiť rektálnu rúrku a malinkej sa okamžite ulavilo nedokázala by som ju nechať sa trápiť a tak tiež si nemyslím že je to návikové použila som ju už dva krát a malinká sa vykakala potom už aj sama 🙂

olusha2 • 1d • 15. nov 2007 o 17:33
asi som malo informovaná ale total nemam sajnu co to je a ako vobec vyzerá taka rektálna rúrka 😕 😅
muci, ty segra a nedas info?!!!!! 😠

mirka21 • 1d • 16. nov 2007 o 09:58
a tak tiež je dobré keď bolí bruško použiť kvapky SAB SIMPLEX ja som dala 10kvapiek do mliečka pri dvoch papaniach a malinkej sa ulavilo bruško prestalo boliet a mi sme strávily krásnu noc 😀

dobko • 2d • 16. apr 2008 o 14:42
Viem ze toto je tema o zelenej stolici ale skusim... MOja 6-mesacna ma v poslednom case dost tuhu stolicu. Kaka raz za1 alebo za 2 dni tak ako predtym,ale riadne tuhe. Ked tlaci tak je uplne cervena. Hovienka ma take huste ze ich vysypam do zachoda ( z latkovych plienok). Uz tri tyzdne papa prikrmy-zatial len zeleninove. Uz som aj vylucila mrkvu ale nepomohlo. Od vcera ma kalerab so zemiakom a ziadna zmena. S ovocim som chcela zacat na buduci tyzden ale kludne zacnem aj skor ale neviem ci varene ovocie pomaha. Ci to nie je ako s mrkvou, ze surova uvolnuje ale varena zapeka.

alami • 2d • 18. máj 2008 o 11:35
ahojte maminy,
malý sa mi vykakal strašne zeleným - včera aj dnes. Papal doma upečená bezlepkový chlebík z múky promix ch. Má niektorá z vás skúsenosť, že by to mohlo byť z toho????? Inak papá okrem MM už aj Nutrilon HA, ale to už dlhšie a pred tým zeleným nekakal. Ďakujem

alami • 2d • 18. máj 2008 o 14:07
tak niík nedával bezlepkový chlebík?

jahodka11 • 1d • 18. máj 2008 o 20:59
ja som citala, ze zelena stolica je pri rychlom traveni.....ze to bruskom rychlo preleti....ale co robit, aby to tak nebolo, to nepisali.....ale kedze maly papal nieco nove, moze to byt aj tym, ze kym si brusko zvykne....

junovka • 2d • 18. máj 2008 o 21:01
alami, my odkedy sme na prikrmoch tak kakame v podstate stale zelene 😀 a to aj 4 x dnne a dokina vravela a asom aj dakde citala, ze je to ok 😉

kubko • 1d • 18. máj 2008 o 21:58
mne doktorka hovorila, ze pri kojeni moze byt zelena stolica ak pijem vela mlieka alebo jablkoveho dzusu, tak neviem

alami • 2d • 19. máj 2008 o 08:12
mne ale nič také, po čom by mohla byť zrazu zelená, keď do teraz nebola, nejedol. Asi 2-3 dni pred tým ten bezlepkový chlieb a v sobotu na obed jahňacinu - po 1.x a večer bola stolica zelená a včera tiež.
Asi mu dnes nedám jahňacinu ani chlieb a uvidím, ako bude kakať. Inak mal stolicu len raz za deň, takže nie je to hnačka.
kojíme už minimálne, takže z predného mliečka to nebude a nepapá ani nič zelené - špenát, brokolica...nič také

kisska • 1d • 21. máj 2008 o 16:10
Ahojte, prosim poradte - tiez sme sa dostali do fazy, ze pri plnom kojeni uz 3-4 dni kakame na zeleno. Viem, ze to moze byt z predneho mliecka, ale ako mam prinutit maleho, aby pil aj zadne? Doteraz sa dokazal napapat aj za 15-20 minut (posledne 2-3tyzdne) a kakal krasnu prazenicku. Najprv som to neriesila, boli horucavy a verila som, ze maly je viac smedny ako hladny, ale uz dva dni je chladnejsie, nutim ho aby papal aj hodinu, ale stale ziadna zmena. Inak je to fuska udrzat ho aby nezaspal, aby len nedudloval a tak. Ale neviem, ci som uspesna, lebo aj ked po hodine stlacim prso a mlieko vystrekne, tak ma vystiera. Je to uplne divne, lebo castejsie pytal papat len vcera (kazdu hodinu namiesto 2), ale kakanica je stale rovnaka-zelenkava. A ta ruka v puse je prve co urobi, ked vypluje prso.... Ja uz neviem, cim to moze byt. Inak maly ma 11 tyzdnov - je to kriza? Dakujem za kazdu radu...

tonicka • 1d • 21. máj 2008 o 16:53
kisska, mne mlieko strieka aj po 3 chodinach,ked mala v kuse taha ked nam idu zuby. Kojis z jedneho prsnika alebo obidvoch? Nemusi pit hodinu, len mu trebas 2 x po sebe daj to iste prso. A inak my sme mali tiez rozne obdobia, pokial nie je vyslovene nekludny a placlivy, tak by som to neriesila. Mozno zacal viac papat a tebe sa nestiha este tvorit, to trva tak 2-3 dni kym zacnes stihat zase s mlieckom.

tonicka • 1d • 21. máj 2008 o 17:21
a este jedna otazka, ma zelenu stale, alebo obcas je tam aj zlta stolica? 😉

kisska • 1d • 21. máj 2008 o 17:55
tonicka - zelena je kakanica stale, niekedy sa tam sice najde nieco zltsie, ale vobec sa nestrieda cista zlta so zelenou - jednoducho zelenkava, alebo zelensia a tak... vacsinou kojim len z jedneho, prave to si kontrolujem "vystrekmi", ci isiel az na dno a ci ma vyznam skusat aj druhe. Obcas kojim dokonca tak, ze idem jedno prso dva krat za sebou (hlavne po noci, ked nad ranom len trochu cucne a zaspi)... a teraz poobede sa dokonca tvari, ze ma koliku. Ach jo ☹

tonicka • 1d • 21. máj 2008 o 18:47
ak to do zajtra neprejde, chod radsej s Adamkom na vyter 😉

luciar79 • 2d • 24. máj 2008 o 20:18
kisska, aj my máme zelenú stolicu.kŕmim každé tri hod z jedného prsníka.sám ho pustí.tak mu zrejme stačí.a po kúpaní sa naje z obidvoch lebo večer sa mu nechce veľmi ťahať.a spí mi až do 1, dnes dokonca do 2.45. a potom zas po 3hodkách. nezdá sa mi žeby pil len predne mlieko, keď je potom spokojný a vydrží tie 3 hodky. a priberáme pekne.tak som to zatiaľ neriešila.ani bolesti bruška nemáme.na zeleno to už je minimálne týždeň možno aj dva. ale asi zavolám do poradne pre istotu.

zabka1003 • 1d • 24. máj 2008 o 21:23
Baby aj naša Nelka mala také obdobie, že kakala na zeleno a tiež som kojila normálne..
a potom to samé od seba prestalo..
Lekárka povedala, že to môže byť len také obdobie, a že pokiaľ priberá a je spokojná, netreba to riešiť..

kisska • 1d • 24. máj 2008 o 23:21
Dievcata dakujem za povzbudenie, pani doktorka uviedla ako jednu z moznosti aj iduce zuby (mame 11+5 tyzdna!!!) a kedze maly to neriesi (je rovnako vyskereny a spokojny ako doteraz), tak sa to snazim neriesit ani ja. Teta dokina maleho prevazila, zistila ze pribera, aj ked pomalsie (200g za 10 dni je u nas menej ako 250g za 7 ako sme zvykli v poslednej dobe), ak to neprejde, tak urobime na buduci tyzden vyter a skusku kojenia (prevazime pred a po kojeni). Drobec dnes doobeda spal 4 hodiny ( u mamy v posteli 😎 ), takze to naozaj vyzera, ze len menime farbu. Dakujem, dakujem 😀

ssissi • 1d • 25. máj 2008 o 06:42
Baby, babatka maju v stolici vsetko, co spapkaju a nespotrebuju. Nemusi ist vzdy len o 'predne mlieko', zalezi tiez od konzistencie.

Nasa mala, plne kojena, mala dvakrat tiez zelene v plienke- take viac hrudkove. Su to hlieny-sopliky, ktore babatko prehltne, a tak sa dostanu do travenia. Podotykam, nemusi ist o prechladnutie, sopliky sa mozu tvorit aj priebezne.

luciar79 • 2d • 25. máj 2008 o 09:30
kisska, zdá sa že ho fakt nič netrápi.4 hod cez deň ten môj spať nebude ani náhodou. ale našťastie už v noci spáva tých 5 až 6 hod vkuse.ževraj sa po 3 mes zase mení mlieko a tiež môže byť aj laktačná kríza.Tak sa držme aby sme mlieko mali a nech radšej su zelení než aby sme museli pridávať UM.

emjee
24. jún 2008

coriven • 1d • Včera o 17:08
Ahojky maminky,
prosím o Vaše zkušenosti se zelenou stolicí. Naša malá má něco málo přes 2 měsíce, začala se u ní objevovat zelená stolice občas s hlenem. Nemívá ji pravidelně, měla ji většinou ráno, jednou i celé dopoledne. Ale po zbytek dne je stolice normální škvařešinová 🙂
Budu ráda za Vaše zkušenosti, případně co Vám na to řekli doktoři.
Děkuji. 🙂

simlenka • 1d • Včera o 18:23
zelená stolice je údajně to, že mimi vypilo jen přední mléko - to na žízeň a ne na hlad...
Naše Terezka měla takovou prapodivnou zelenohnědou stolici pořád - takovou hnědozelenou, doktor ji dělal výtěr a nic závadného nezjistil, takže jsem byla v klidu... vlastně míchaný vajíčka jsem u ní viděla naposled v porodnici 😅 (a to plně kojím, nepřikrmuju, malá nepije čaj - jen občas pár kapek vody v těhle vedrech)

coriven • 1d • Včera o 19:28
taky plně kojím a vždy z jednoho prsa a řekla bych, že si vycucne 😅 docela dost - pijeme tak po 2-3 hodinkách, dřív pila i po 1 hodce a co to byla stolice v pořádku 😨 , ale prsa mám velké, že by se nedostala až k "zadnímu" mlíčku? 😨

sisstin • 1d • Včera o 19:33
co vím, tak zelená stolice u kojených dětí s hlenem znamená tzv. hladové mléko, tudíž že dítku MM nestačí 😉 , naopak u dítek na UM je zelená stolice normální 😉

ivulinda • 1d • Včera o 19:36
jj přesně tak

sisstin • 1d • Včera o 19:37
coriven: nicméně bych se poradila s Dr., některej ti řekne, že žádné "hladové"mléko neexistuje, někdo to bere jako fakt 😉

luciass • 1d, 18tt • Včera o 19:40
http://kojeni.net/vyhledat.php

dotaz: Můj 2 měsíční syn má takovou brčálově zelenou vodnatější stolici. Dětská doktorka říkala, že to může být ve spojitosti s tou menstruací? Tu už nemám a ta barva i konzistence stolice přetrvávají. Dělali mu samozřejmě výtěr a výsledek je negativní. Hylak mu moc nepomáhá. Tak nevím, čím to může být...☹

odpověď: Ta zelená stolička může být ve vašem případě způsobená tím, že má dítě hodně předního mléka, tím pádem nadbytek laktózy - mléčného cukru. Takže zkus kojit co nejdéle z jednoho prsu a druhé nabídnout, ale příliš prsa nestřídat (jen v době, kdy je potřeba zvýšit laktaci). Zkus ze své stravy na čas vynechat mléko a mléčné výrobky - dítě může být citlivější na bílkovinu kravského mléka, které se v malém množství z tvé stravy do MM dostane. Pokud se situace zlepší, tak bude potřeba toto opatření zachovat a jen opatrně přidávat do své stravy třeba jogurty, trochu mléka. Vápník si pak budeš muset dodávat v tabletách

a jeste jeden vynatek z těch stránek

Všude se píše,že zezelená stolice, když je dlouho v plínce, ale já ho přebaluji ihned po činu. Je to "hladová stolice"? Nemám už začít přikrmovat? (Teď mu bude 5 měsíců, asi je ještě brzy, ne?)
Děkuji za radu. (Pořád něco řeším, se mnou bys ani nemusela mít jiné čtenářky...)

Odpověď: Milá Evo, určitě to není hladová stolice. Ta je hnědá, je jí trošička a hrozně páchne. Pokud prcek přibývá na váze a čůrá alespoň 6x denně, tak žádné starosti, že by měl hlad. S příkrmama počkej až do těch 6 měsíců, je zbytečně začínat dříve.
Ta zelená stolička může být z přebytku mlíčka ve tvé stravě, tak zkus třeba na týden vynechat mléčné výrobky a mléko.

já bych asi taky zkusila trochu toho mlíčka odstříkat a hlavně bejt v klidu, nebo zkusit zavolat nějaké laktační poradkyni... 😉

mej se krásně

janicka.ziv • 1d • Včera o 19:40
Renus, zelená stolička může mít několik důvodů:

1. žloutenka u dítěte, což už u vás nehrozí - má se na mysli novorozenecká žloutenka
2. přebytek předního mléka - dítě pije příliš předního mléka a mléčný cukr, který ve střevech kvasí způsobuje nazelenalou stolici. Teď v létě je to obvyklejší, děti pijí více předního mléka. Časté střídání prsů může nadbytek předního mléka ve stravě způsobit. Není to nic špatného, stačí kojit déle z jednoho prsu a druhé jen nabídnout. Časté střídání prsů se využívá jen při zvyšování laktace.
3. nadbytek mléka a mléčných výrobků ve stravě matky
4. matka sama jedla nějakou zelenou potravinu či potravinu obsahující hodně železa
5. dokrm UM - umělé mléko je fortifikované železem a tudíž je stolice uměle živeného dítěte často zelená.
6. pokud je stolice v plínce již delší čas, tak může zezelenat - na vzduchu stolice kojeného dítěte zelená.

Prostě - zelená stolice není hladová. Hladová stolice je nahnědlá, velice sporadická a hodně zapáchá, obsahuje hlen.

petraluk • 1d • Včera o 19:50
Zelená stolice být může, např. pije hodně předního mléka. Ale hlen rozhodně normální není. Kolem 2. měsíce věku jsem byla s malym 14 dní v nemocnici. Nejdříve měl zelenou stolici s hlenem, později i žilky krve. Měl přemnoženpou e-coli ve střevech + další střevní infekce. Zelená stolice přešla, krev ani hlen bohužel ne. S nástupem příkrmů přešly ty žilky krve a s hlenem bohužel bojujeme dodnes. Zrovna minulý týden naše dr. řešila co s tím, konzultovala to s primářkou nemocnice, kde malej ležel a ta se o tom domlouvala ještě s nějakýma docentama z Prahy a Hradce. A domluvili se na tom, že když mu dělali všechny možný vyšetření od potravinových alergií, celiakie, alergie na bílkovinu kravského mléna až po cystickou fybrozu, tak se počká co to udělá až malej začne jíst dospěláckou stravu, myšleno vše a normální kousky. Kdyby to nepřešlo pravděpodobně by musel podstoupit další vyšetření. Jaký nevim, raději jsem se neptala. Takže myslim, že kdyby ten hlen byl normální, jak tady píšou jiný holky, tak nebudem pořád lítat někde po doktorech.
Coriven nechci tě strašit, chtěla slyšet zkušenosti, tak ti je píšu. Já bych rozhodně nemeškala a zašla k dr. 😉

coriven • 1d • Včera o 21:53
Děkuji za Vaše postřehy, malá je spokojená nic ji asi netrápí, ale jak píšeš petraluk - raděj k doktorce zajdu. Ještě počkám co bude zítra, dnes byla jen jedna zelená plenka bez hlenu, ale asi jak ho tam uvidím, tak tam raděj skočím.

denisocka • 1d • Včera o 22:19
ja som kojila a kojím a tiež sme mali kedy tedy zelenkastu s hlienom,ale určite to nebola hladova. a najčastejjie zrána,ked si vnoci uprol a to zozelenelo (ale tiež trvalo kým som na to prišla) 😀

simlenka • 1d • Dnes o 09:14
já si nemyslím (a ani můj doktor), že by naší kočce moje MM nestačilo, přibírá nádherně a je spokojená, od jednoho kojení ke druhýmu vydrží třeba i 4 hodiny a hlady nevříská, co jsem ale netušila, je to o mléčné stravě matky - já mlíko piju hodně a taky hodně jím saláty, takže to má malá asi z toho

petraluk • 1d • Dnes o 10:01
Jak už jsem psala zelená stolice nevadí, může být z čehokoliv, z pití jen předního mlíka, pokud je stolice dlouho v pleně nebo pokud mimčo nekaká tak často tak z oxiduje a je zelená, strava matky může mít taky vliv, ale hlen by být opravdu neměl. Ten se může akorát vyskytnout třeba při rýmě.
Malej byl taky spokojenej, přibíral, nic mu nescházelo a přitom jsme skončili na 14 dní v nemocnici a kdybych tenkrát dala na okolí, tak nevim jak by to skončilo. Všichni včetně přítele a babiček řikali, že dělam z komára velblouda 😒

kacka.va • 1d • Dnes o 11:14
no tak co já četla, tak u plně kojených dětí je to normální, ale měla by být bez hlenu. o tzv. hladové stolici se dřív mluvilo, ale teď se od toho upouští, že je to blbost, že je to z předního mléka. My taky občas máme nazelenalou stoličku, malá přibírá jak blázen, takže hladová rozhodně není. Prý to může být tím, že se jsou to nevstřebané zbytky železa.

coriven • 1d • Dnes o 12:14
tak dneska je vše v pořádku - hezká škvařešinka.
petraluk a s čímpak jste skončili v nemocnici? a to se ta jeho nemoc projevila jen tím hlenem ve stolici?
může to být i z hrachu, já jsem neodolala a párkrát si zobla, hrach miluju, ale nesmí ho být moc, neboť to pak malou nadouvalo 😨

petraluk • 1d • Dnes o 12:21
Malej měl nejdřív právě jen zelenou stolici s hlenem, tak za 14 dní se přidali ty žilky krve a už i průjem. Nejdřív nás léčila naše mudr, jenomže jela na prodloužený víkend na nějaký sympozium a řekla mi, že kdyby něco ať pošlu sms a ona se mi sama ozve. Mě se to pořád nezdálo a tak nám domluvila prohlídku u primářky v nemocnici a ta mi řekla, že by si ho tam raději nechala na pozorování. Zjistili, že má přemnožený e-coli ve střevech + další střevní infekce a dostal ATB. Průjem se vyléčil, ale hlen a žilky krve zůstali. No a zbytek už jsem psala výše

dzej
25. jún 2008

my jsme taky měli zelenou stolici, i hlen. Dělali nám výtěry a vše negativní....Ve stolici máme i ty hrudky - nestrávený mlíko, ale mám pocit, že malá málo přibírá....nevíte někdo kolik by se mělo přibírat za týden?

petraluk
25. jún 2008

Dzej podle tabulek do 3 měsíce věku 30g a od 4. měsíce 15g denně. Ale není vyjímka, že 3 dny nepřibírá nic a pak zase třeba 50g za den. Pokud si myslíš, že malá nepřibírá, tak zajdi k dr. ať ti jí převáží 😉

dzej
25. jún 2008

no dr. mi říká, že je to na spodní hranici. Přitom kojím po 2h a tak dlouho dokud malá chce. Někdy 20 někdy 30minut...nechci jí dávat příkrm, aby si na to nezvykla a pak nechtěla prso.

petka80
26. jún 2008

Dzej, a kolik ti teda přibírá? Mně malá těch 30 g nepřibrala nikdy a bylo to taky o.k.
Pokud by ses ale chtěla víc "rozkojit", střídej prsa při jednom kojení - např. 5 minut pravé, 5 minut levé, 5 pravé a 5 levé.

dzej
26. jún 2008

petka no 100 - 150 týdně. Jinak to střídání prý není dobrý, kvůli přednímu mlíku, aby jen nepila na žízeň a byla hladová. Ale já mám pocit, že mám mlíka dost, spíš jestli je kvalitní...

petka80
26. jún 2008

To střídání je právě dobrý, pokud chce někdo zvýšit laktaci. No ale pokud máš mlíka dost, tak to neřeš...... Kvalitní bude určitě neboj.....
Tak zkus kojit těch 20 minut z jednoho prsa jako to děláš a pak zkus nabídnout ještě to druhé a uvidíš, jestli si ještě vezme nebo ne. Pak budeš mít jistotu, že je pořádně najedená.

dzej
26. jún 2008

no právě ona už nechce....dr. mi říkala ať si odstříkám a dám jí. Jí stačí těch 20,30minut, pak začne dělat blbiny, tahat to prso, kroutit se, smát se a tak...takže mám pocit, že hladem netrpí. No nebudu to řešit. 😔