Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

lindda
26. okt 2006

ludka no my sme mali teraz s mojim krsnatkom tento problem a bol to infekcny zapal nieco ako salmonela ale ona mala dost silne hnacky 😒 ak ma hnycku daj jej radsej spravit vyter. Inak to moze byt aj s materskeho mlieka ak si jedla spenat alebo nieco take. Ak malinka nema nejake vaznesie problemi myslim ze sa nemas nad cim ani zamyslat 🙂

fafa
26. okt 2006

Aj my mame na zelenu stolicu nedobre spomienky. Maly mal ale uz 20 mesiacov. BOla to salmonela. Zalezi od toho, ci je to caste, u nas to bolo skoro kazdych desat min. Ale neboli ani teploty, len ho bolelo brusko. Len odkial by to mala chytila, jedine cez teba, a ak nemas ty problem...

barunka
26. okt 2006

no ja pridám trošku optimistickejší príspevok. Ja som počula názor, že dieťatko má zelenú stolicu, ak ho bolí bruško. U nás to platilo vždy do bodky a do písmena. Tiež som si všimla, že sa jej farba stolice mení aj podľa toho, čo zje. napríklad ak jej dám fenyklový čajík, má ju tiež zelenú. ak slivkovú výživku, tak zas má inú farbu. Skús sledovať, či má takú stolicu pravidelne, ak nie, tak vyskúšaj,možno to má z nejakého jedla čo si jej pridala k mliečku. Ak to však bude pretrvávať dlhšie, skús sa poradiť z doktorkou. Môže to byť aj predzvesťou nejakého problému, ako píšu baby...

ikke
26. okt 2006

ja sa v tom nevyznaaam, takze sa vopred ospravedlnujem, ze sa pcham do takejto temy... ale sa mi zda, ze o zelenkavej stolici sa hovori ze je, ked je babo hladne (malo mlieka) 😨

barbulka
26. okt 2006

nam na psychoprofilaxii hovorili, ze ked je zelena stolica, znamena to, ze babatko pije len predne mlieko 😕

melory
26. okt 2006

ano ze je hladne

verka
26. okt 2006

zelena stolica nie je o hlade,ale ako napisala barbulka,ked dieta vypije viac predneho mliecka

fafa
26. okt 2006

no a to znamena, ze sa len "napije" a nenapapa poriadne toho zadneho husteho mliecka...

melory
26. okt 2006

cize je hladne 😕

fafa
26. okt 2006

presne tak...

emjee
26. okt 2006

predne mliecko, zadne mliecko? som z toho magorko 😲

bibula
1. nov 2006

mala sa pravdepúodobne unavi pri sani skor ako sa dostane ku spravnej potrave.vytlac si pred kojenim trosku mliecka a priloz si ju az potom, davaj jej pocas jedneho kojenia oba prsniky samozrejme na striedacku,budes citit ako sa ten druhy nalieva.
ked kojis neprikrmuj ju.este to nepotrebuje,potom nechce poriadne tahat.zlenivie ti.

slavomira
2. nov 2006

Ahojte aj moja malá mala zelenú stolicu a tiež mi dr. povedala že je to ôhladná stolica, že mám slabé mlieko .Kázala mi prikrmovať umelým mlieko. Každé druhé papanie.

juh1
20. dec 2006

moze byt ,ze ma hranicne hodnoty protilatok ,nico ako alergiu na nieco v strave

dorotka
20. dec 2006

ludka a pokial si ja pamatam tak kamoskin maly to mal ked jej zacalo ubudat mliecko a bol hladny najlepsie je asi zavolat lekarke

sunny6
20. dec 2006

aj moj maly mava dakedy zelenu,a to mal okolo 10 mesiacov,papa dost zeleniny,tak hadam z toho,ja neviem...ale co ma viac trapi,je ze dakedy ma v stolici upne take velke kusy slizu [neviem presny vyraz,viem ze je to normalne trochu ,ale niekedy je toho viac ako hovienka 😕 ?]nema to stale,len obcas a tak neviem ci sa mam obavat,alebo nie?ci mam ist k doktorovi,ale zas nevidim,ze by mal bolesti,je stale rovnaky,rozmyslam ze je to zubov,vtedy deti maju hancky a rozne sfarbene kaki...nemate niekto skusenost?
A tiez kakava 2 az 3 krat denne....to je dost nie?Je to asi lepsie ako raz za 3 dni,ako mojej segri syn,ale neni to vela?

certica
20. dec 2006

zelena stolica u dojciat byva priznakom slabeho mat.mliecka, ale ak ti prospieva a pekne pribera, nemusi to byt tym. Stolica zvykne casom zoxidovat a potom dostane zelenkavy nadych..
sunny, moj krpec tiez zvykol 3 x denne, posledne 2-3 mesiace sa ustalil na 1-2xdenne. Je to OK

sunny6
20. dec 2006

tak to je ok potom,niekedy ma raz za den,ale vacsinou 3 krat 😎 ,ale ako hovorim,lepsie ako by mal byt zapeceny a bolesti bruska 🙂
a o tom slize nic nevies?

certica
20. dec 2006

sunny, netusim 😒

mimi
20. dec 2006

moj maly mal teraz zelenu stolicu a doktorka mi dala recept,nech mu urobim ryzovy vyvar,ale moj ma aj hnacky teraz,lebo je chory.Vzdy,ked sme na poradni,tak sa pyta,ci je stolica zlta.
sunny6,aj moj ma kusy slizu,ale u mojho je to asi hlien,ktory nemoze vykaslat.Neviem,ale asi by som na tvojom mieste sla k doktorke. 😉

dolinka
20. dec 2006

ahojte , ja som prestala kojit pred mesiacom, potom dostal maly aj crevnu virozu /sme ju mali vsetci/ a po jej prekonani zacal pit enormne mnozstva caju .. za 24 hod. aj vyse 2 litre a odvtedy ma zelenu ako ihlicie ,redsiu stolicu.. lekarka mi povedala, ze to moze byt zeleninkou v strave a ak pije bylinkove a fenyklovy caj.. aj ked pije prevazne ovocny, ale teraz som skusila mu sat par dni na ranajky sunarove mlieko, co predtym uplne odmietal, ale teraz ho zacal pit a aj stolice su hnedsie...takze vidim suvis aj s tym mliekom..

megg
9. jan 2007

ahojte, ak ma babetko stolicu iba kazdy druhy den a aj to ide horkotazko a stolica je zelena, moze to byt s prikrmov? Papame zeleninove prikrmy, sem tam masko.

dianecka
9. jan 2007

Aj my sme mali zelenú stolicu, ale bolo to zo 3x a nie za sebou, nič sme z toho nerobili a prešlo to.Myslím,že malú vtedy aj bruško bolelo.Keby to trvalo dlhšie šli by sme sa poradiť k pani doktorke, aby to nebolo niečo infekčné.

miselinik
9. jan 2007

aj my máme tmavozelenú stolicu, ale doktorka povedale, že je to zo žalúdočných kyselín, pretože malú už nekojím a pije Nutrilom HA, a po zoxidovaní je tmavozelená. Priberáme a tak je to v poriadku.

ajmi
9. jan 2007

Ahojte, moj maly ma 5,5 mesiaca, trikrát ho kojím a dva alebo trikrát do dňa dávam Nutrilon HA a tiež má zelenu stolicu. Doktorka hovorila, že pokiaľ priberá, tak je to normálne. Zelenú stolicu má od toho Nutrilonu. Keď som ho len kojila, tak mal žltú.

nici
10. jan 2007

neboj nestresuj sa salmonelozou a podobnymi chorobami....ja sdielam nazor s barbulou, ze je to predne mlieko, co si tvoja mala vytiahne....

megg
10. jan 2007

No, takze u takychto detureniec ako je nas Oli (7 mesiackov) moze znamenat zelena stolica aj dehydrataciu. Co je nas pripad. Takze drobec by mal okrem mliecka a prikrmov pit aj prevarenu dojcenecku vodu 200ml na den. Tak uz som zahadu vyriesila 🙂

magg
15. jan 2007

ahojte, niekedy sa stane, ze stolica babatka proste zoxiduje a dostane tmavozelenu az tyrkysovu farbu, nam sa to uz parkrat stalo. Ak je babatko kludne, netreba sa nicoho bat🙂

saja2000
3. feb 2007

Aj môj synček má zelenú stolicu. Dávam mu Nutrilon. Je spokojný a bruško ho nebolí. Nevidím v tom problém.

adelav
4. feb 2007

Ahojte, aj moja dcerka (3 mesiace) ma sem-tam zelenu stolicu. Je ale spokojna, brusko ju nebolieva. Mna skôr zaskocilo, ze zacala kakat po kazdom jedle. Papa Nutrilon. Mate s tym skusenosti?