Zjedla som jahody. Kedy môžem opäť kojiť?

smska1979
22. jún 2008

Asi za aky dlhy cas mozem nakojit dvojtyzdnove dieta, ked som zjedla dva zakusky, v ktorych boli jahody? Nevedela som, ze sa tam nachadzaju a teraz sa bojim, aby sa maly nevyhadzal alebo aby ho nebolelo brusko. Mam aj odsate mliecko asi na dve jedenia a popr. aj UM, zaujima ma, kedy najblizsie by mohol dostat zase moje. Dakujem.

lindulak
22. jún 2008

Ze vraj sa to drzi v mlieku aj tri dni - jedna baba pisala. Mne sa mala vyhodila z jahod pred tyzdnom, co som ja zjedla. No jedla som cerstve surove a predtym som uz jedla jahod. dzem aj zmrzlinu a nic. Ked to bol kolac, tak je to tepelne spracovane /ci nie?/ a teda sa alergeny znizili. Nedavala by som UM, hlavne ak ho doteraz maly nejedol - mohla by si ho senzibilizovat voci kravskemu mlieku. Byt tebou, tak zavolam vasej pediatricke - ak mas na nu mobil, tak aj dnes. Pri 2tyz. babu mas na to narok 😉 🙂 pa

jaduska
22. jún 2008

vraj sa jedlo do mlieka dostane tak po cca 6-tich hodinách.

denisocka
22. jún 2008

sms -teraz už nič nerobíš,šak kojiť musíš

martina46
22. jún 2008

ja som jedla jahody niekolkokrat a v pohode 🙂

biba12
22. jún 2008

Ja jahody papam a tiez nic.

martina46
22. jún 2008

ja by som skusala jest vsetko. keby sme mali vynechat vsetky alergeny a "nevhodne" potraviny, tak nejeme nic!!

ika00
22. jún 2008

Ked som zjedla jadody prvy krat, tak sa mala vyhadzala asi po24 hod. Potom som jahody jedla este niekolko krat a uz o bolo OK. Ja by som UM nedavala, ale by som kojila dalej.

martina46
23. jún 2008

Áno, určite kojiť ďalej 😉
Nám sa malá vyhádzala 2x. Ani raz som netušila z čoho. Nič som iné nezjedla, ako obyčajne, ani prach na pranie alebo niečo podobné som nezmenila. Ba, jedla som vtedy šalát, čo predtým nebolo, ale teraz ho už jem v pohode, tak to asi ani nebolo z neho. Jem aj čokoládu, dokonca som pokusne jedla pomaranče a mandarinky a nikdy nič.

ivetah
23. jún 2008

a ked sa babo vyhadze, znamena to, ze bude mat uz alergiu na jahody stale?

erni
23. jún 2008

nasa strava sa do mlieka dostane asi za 6 hod. ako bolo uz uvedene,a ked sa ti vyhadze raz tak je vysoka pravdepodobnost ze bude aj nadalej ,ale je mozne ze jahody boli striekane a bude mat reakciu na chemikaliu nie na samotne jahody, a niektore alergeny sa daju tepelne znicit ,ale neplati to napr.o morskych rybach a plodoch mora,l epsie su sladkovodne ryby.
ja napr.jem uz takmer vsetko okrem citrusov a musis skusat aj ty pridavat postupne rozne potraviny,ved nemozes byt len o vody a chlebe

kaluha
23. jún 2008

ja jem tiež takmer všetko,dokonca som si minule dala aj fazulu som si to vobec neuvedomila až ked som zbaštila čakala som že ho bude boliet bruško a nič.zatial si ale dávam pozor na paradajky z toho sa vyhádzal ale neskor skúsim uvidím ako bude jeho telo reagovat ja si myslím že ked zosilnie žalúdok a on bude tiež odolnejší by to malo byt v pohode.

duskaf
24. jún 2008

Ja už takisto jem všetko a drobček je v poriadku.

emfi
25. jún 2008

ja som tiež jedla jahody a nič. Je pravda že Emka má skoro 6 mesiacov, ale už dlhší čas jem všetko, aby si zvykla a zatiaľ je to v pohode, z ničoho sa nevyhádzala, ani iné problémy nemala. Treba skúšať a uvidíte. Tak mi to povedala aj doktorka.

rut
25. jún 2008

Mne vravela sestra este v porodnici, ze okrem citrusov pocas celeho kojenia a hlubovej zeleniny do cca 3 mesiacov (kolika) mozem jest vsetko ovocie. Ak ma nikto v rodine alergiu na niektory druh ovocia, ten je potrebne tiez vynechat. Dojciaca matka potrebuje pestru stravu, aby bolo mlieko kvalitne. Jahody jem tiez a nemali sme s tym problem.

danu
28. jún 2009

pajinka23 • 1d • Dnes o 16:45
baby chcem saopytat ci jest alebo nejest jahody ked kojim....niekto vravi ze hej iny ze nie lebo su zevraj alergenom...ja jahody velmi lubim ale od narodenia drobca som nezjiedla ani jednu lebosa bojim aby sa mali nevyhadzal ☹

berus222
28. jún 2009

ja jem vsetko. jahody, maliny, rajciny, egrese, cierne ribezle,... vsetko na kvanta a maly sa mi nastastie nevyhadzal z nicoho. 🙂

dididi30
28. jún 2009

ja som jedla vsetko s mierou 😉

belanka
28. jún 2009

ja som jahody jedla a malej nič nebolo.dokonca som aj pozabudla pri pistáciách,orechoch a nič.každé dieťa reaguje inak.staršia sa mi napríklad vyhádzala,keď som vypila 3glgy šťavy z jahod.kompótu.a mladšia je zatiaľ malý nezmarček 🙂 (klopem o drevo)

vanja
28. jún 2009

ja som ochutnala jahody a malása vyhodila, potom som skúsila druhýkrát a už bolo v pohode.

tita201
29. jún 2009

ahoj ja som jedla v tehotenstve všetko ked sa maly narodil tak som sa obmedzovala a aj tak ho bolelo bruško dnes papkam všetko samozrejme že po troška ale mam aj ja pestru stravu a zasa maly spoznava rozne chute jedla som aj jahody a nič ale každe dieťa je ine

pajinka23
29. jún 2009

som sa rozhodla ze dnes skusim tiie jahodky a uvidim 🙂 🙂 🙂 dufam ze sa mali nevyhadze ☹

lllulllka
29. jún 2009

ja jem jahody uz druhz mesiac skoro kazdy den a malemu nic nebolo. takze pohoda

edusik
29. jún 2009

baby, mne nasi doniesli jahody cerstve a jahodovu bublaninu este do porodnice 😀 to som vtedy este vobec netusila co smiem a co nie - a malinka bola v poho. Ved aj v porodnici nam davali k obedu jablka a nikto mi nepovedal ze sa musia osupat, az ked sme boli doma, povedala mi to pediatricka... zas neskoro a nic sa nestalo...

stvura
29. jún 2009

Mne jahody tiez nic nespravili...pozor ale na hriby, ostatne je podla mna OK.

schatzilein
5. júl 2009

Tak ja napriklad bastim jahody, jablka so supkou i hriby a maly bez problemov pije moje mlieko. Azda by som spomenula jeho neutichajuci apetit, ale to asi nema nic spolocne s tymito troma druhmi potravin 😎 .

nikollette
5. júl 2009

Baby ja som dnes videla výživu úre bábatka od 4.mesiacov JAHODOVÚ 😲 😲 😕 😕
Mýslite že sa môže podávať bábatkam, ako sa vsade rozprava o tom ze nie su jahody vhodne pre kojencov a dojčiace maminy,,, hm.. zaujímave 🤐