Zo dňa na deň som prestala reagovať na el. odsávačku

cmuk29
2. dec 2011

Ahojte, mám takmer 6-mesačné dvojičky. Na začiatku som pre nich mala málo mlieka,tak som ich dokrmovala z fľaše. Nemajú problém sa aj prisať... aj keď zadné mliečko sa im už niekedy nechce veľmi ťahať, a tak si ho musím odsávať. Minulý týždeň som ale doslova zo dňa na deň prestala reagovať na elektrickú odsávačku (Medela-dvojprsná). Vyťaha mi ledva pár kvapiek. Najprv som si myslela,že je pokazená,ale keďže mám ešte jednu,tak som to skúsila s ňou. Aj tak nič. S manuálnou Aventkou si odsajem aj 120 ml,ale už ma začínajú bolieť ruky od nekonečného stláčania. S elektrickou to bolo aj 180-200ml z jedného prsníka....Myslíte,že mám nejakú laktačnú krízu alebo....???Máte niekto podobnú skúsenosť???

anjelicek26
2. dec 2011

@cmuk29 - je mozne, ze si v poslednych dnoch zacala deticky prikrmovat? Preto sa moze znizit trosku produkcia mliecka - znizi sa dopyt. Co je tiez mozne - dostanes najblizsie dni menstruaciu, tak je to menej... skus zavolat laktacnej, nech sa na to pozrie. Alebo dvojicky vytiahli viac a uz netreba tolko doodsavat? Sleduj si deticky, ci su spokojne, ak ano, tak to asi netreba az tak riesit.

irriss
3. dec 2011

Ahpjky,
mam take dvojcatka.
Kojila jsem temer rok obe dve. 😉
Udelala jsi zasadni chybu, ktera se "nevyplaci"..zacla jsi dokrmovat z flase. ☹
Podle meho 😉 skoncila "produkce" materskeho mlicka..
Pises, ze nemaji problem se prisat..ale nechteji velmi tahat...to zrejme vypada na to, ze si z prsa udelaly "cumlik"... 😒

p.s. Ja bych se priklonila k odsavani manualni Aventkou , pri ktere jsi schopna odsat vetsi mnozstvi...mozna tudy povede cesta "zpet"..mozna rozproudis produkci mlicka...
Kazdopadne se nezastavuj kvuli tomu, ze te boli ruce od stlacovani, kdyz neco delame pro deti a vime, ze je to to nejlepsi, nemely bychom pocitovat bolest a na ukor "nasi bolesti" odebrat dulezity zdroj diteti...Vsechny nas neco boli, ale jakmile si uvedomime PROC to delame, ze to delame pro nase deti, mela by se nase bolest potlacit a udelat i s ni maximum. 😉

irriss
3. dec 2011

.

cmuk29
autor
3. dec 2011

vzdy som sa cudovala,ked niekto napisal,ze mu odsavackou nejde odsat mliecko...myslela som si,ze s nou nevedia zaobchadzat....ale u mna elektricka odsavacka odsala vzdy viac mliecka ako manualna....mam obe,tak to viem porovnat...elektricku som pouzivala cez den(lebo huci) a v noci rucnu...deti spia aj celu noc,tak si nastavujem budik,aby som si odsavala a udrziavala tvorbu mliecka.....niekde som pocula,ze ak sa mliecko len odsava odsavackou ale deti nesaju,tak mliecko prestane tiect...asi to bude pravda....mne je len divne,ze elektrickou odsavackou si uz neodsajem ani 10ml,ale rucnou aj 120...takze mliecko mam...pritom odsavacka nie je pokazena..(si myslim,lebo mam 2 elektricke...na 1 a na 2 prsia..a zeby boli obidve naraz pokazene???)...vycistila som vsetky hadicky...tak neviem ☹ ....dvojprsna odsavacka mi usetrila kopu casu...za 15 min som mala odsate obe prsia, ked sa deti nechceli prisat....stacilo potom ohriat mliecko a nemusela som tak vela dokrmovat bebou....ach jaaaaj...este som ich chcela zopar mesiacov dojcit ☹((

bosoriak
3. dec 2011

@cmuk29 Ahoj, ja som mala trosku podobny problem - dcera sa mi nechcela prisat, tak som si najprv odsavala rucnou, tou to islo uplne v pohode. Potom som zainvestovala do elektrickej a ani kvapka.. Tak som bola cela zufala, az som nakoniec po hodine skusania zistila, ze mi treba nastavit dlhsie intervaly odsavania. Skus to, mozno to pomoze - teraz fungujem tak, ze ta faza odsavania trva aj 3-4 sekundy, potom 1 sek. pauza a potom znovu tak dlho. Dufam, ze ma chapes, neviem to inak vysvetlit. 🙂 A drzim palce, aby to bolo len prechodne.

cmuk29
autor
3. dec 2011

nastavit frekvenciu odsavania sa da len u Avent...medela ma svoje stale rovnake tempo..reguluje sa len sila odsavania...a ja mam 2 medely ☹((

cmuk29
autor
3. dec 2011

mne je len divne,ze si s rucnou odsavackou v pohode odsajem mlieko,ale s elektrickou len par kvapiek....skusim poprosit nejaku kamosku ci by nevyskusala odsavacku ci vobec funguje....alebo len huci....a naprazdno sa jej tahat chce, inak nie ...

kiwi82
3. dec 2011

@cmuk29 skus skontrolovať tie tesnenia na medele tie gumové biele plastiky, ci nie sú narušené, či na nich nie je dierka, potom nevzniká ten podtlak a tým pádom neodsajes. ja som to tiez tak mala, vymenila som a zasa bolo super. dajú sa kúpit náhradné. papa

crysmile
3. dec 2011

@cmuk29 skus napisat aj laktacnej poradkyni z mamily.. urcite ti rady poradia..

cmuk29
autor
3. dec 2011

dakujem...skusim...

evka4
3. dec 2011

@cmuk29 len pre info, nie je pravda, ze ak sa deti prestanu prisavat a odsava sa len odsavackou, tak mlieko prestava tiect... ja som kojila asi dva tyzdne a potom som pol roka uz IBA odsavala a IBA odsavanim som si aj niekolkonasobne zvysila produkciu mlieka... a mlieko som mala az dovtedy, kym som odsavat neprestala...