Zotrvať pri dojčení aj počas prerezávania prvých zúbkov?

nellyf
7. jan 2008

Má niektorá mamička skúsenosť so silikónovými chráničmi bradaviek?

harper
7. jan 2008

Ahoj, neviem, ci Ti pomoze skusenost inych mamiciek, ked Tvoj drobcek nebude tak chciet papat. 😉

stefy
7. jan 2008

ahoj nellyf, ja som použ. tie silik. chrániče ked som začala kojiť prvé dieťa a malý mi doráňal bradavky ešte v pôrodnici. Teraz mám dcéru, prerezávajú sa jej zúbky, ale zatiaľ som nad tým neuvažovala, ale asi tvoji drobci sa s nimi radi hrajú a kúšu ti bradavky zrejme ☹

kapulet
9. jan 2008

ahoj nellyf, tak já zkušenosti mám už z porodnice, mám ploché bradavky a bez kloboučků se to pár týdnů neobešlo. Malá teda pila normálně s kloboučkama i bez nich. Použila jsem je i při prořezávání zoubků.

syrael
9. jan 2008

Tak ja jsem kloboucky pri zoubkach nijak neresila...Na zacatku se bobek pokousel ozkouset, co ze se to s nima da delat, hryzkal me docela brutalne do bradavky, ale nejak ho odradily moje razny protesty. Zkusil, zjistil ze to nic neprinasi a nechal tohjo, to je asi ten lepsi pripad. Ale jak se pri tom potvurka usmival🙂

mersedesa
9. jan 2008

no ja sa toho dost bojim,lebo už teraz ked nema zuby poriadne cvakne,až mam slzy v očiach a ona sa mi rehoce na plne hrdlo.nikdy mi neslo do hlavy ako je možne kojit dieta ked ma plnu pusu zubkov a mam z toho strach 😅

nellyf
autor
13. jan 2008

Ďakujem veľmi pekne za Vaše postrehy, už sa to upravilo - asi to bolo pre môjho drobčeka niečo nové a už ho to prestáva baviť 🙂 . Mimochodom tie chrániče bradaviek vôbec nezabrali ☹ ono asi naozaj to chce len pevnú vôľu a držať.

nera
13. jan 2008

nelly, kdesi som aj písala, že ja keď som tie klobúčiky používala, tak maličká duplom kusala, lebo si myslela, že je to fľaša a tak to bolo duplom bolestivé....prešla som skôr na taký systém, že som jej o čosi neskôr dávala mliečko, aby bola trošku hladnejšia a tak keď som jej dala papať rýchlo papala, lebo bola hladnučká a keď už povolila a mohla kusnúť tak som jej to rýchlo vybrala a tak už vedela, že ak už dostane papu tak musí poriadne dudať, lebo na hry nebude čas...občas aj tak to stihla - kusnúť, ale to sa musí vydržať 😉 neboj neskôr to ju prejde a budete pekne papať 😵
Držím palce 😵

nellyf
autor
13. jan 2008

Milá nera, presne aj to tak robím, len s tým kúsaním to býva najčastejšie ráno tak okolo 7 by mal papať a on hryzie a hryzie a veľmi dlho vydrží papal už s plačom až o 10, ale posledné 3 dni sa to upravilo - mojkám sa a hladím ho a potom neako na to hryzenie pozabudne, aj bradavka sa mi už hojí!!! Dúfam, že to nezakríknem a bude to už len a len lepšie...

kasis
13. jan 2008

Ja som tiez uvazovala nad tymi chranicmi bradaviek, ked krpcovi vysli spodne dva zubky, stale ma hryzol, az mi slzy tiekli. No po niekolkych tyzdnoch prestal sam od seba, asi nevedel co mu to tam v pusinke vyrastlo. Pomohla mi aj zmena polohy pri kojeni, kojila som po po lezacky a krpec bol naopak ako ja, tak kede som mala hlavu, mal on nohy

aponchie
13. jan 2008

ja jsem zadne chranice nemela a kousla me jen jednou a instinktivne sem nan ni jekla ze to nesmi tak na me cucela jak blazen a uz to nikdy neudelala 😀 jinak pri prvnich zoybcich zuzlala prso bezmala24hodin denne to jedinne ji pomahalo takze prso ven porad az do roka 😀

alexandrakeselova
13. jan 2008

v knizke Nova doba porodni Vlastimil Marek uvadza vyskumy zo zahranicia, ktore jednoznacne dokazali, ze cim je dietatko dlhsie kojene, tym je v buducnosti zdravsie a inteligentnejsie...ja budem kojit, aj keby mi syncek odkusoval z bradaviek 🙂

nellyf
autor
21. jan 2008

kasis, tú polohu som skúsila zmeniť, ale nič. Klobúčiky mi vôbec nepomohli - hrýzol a hrýzol a žiadne satie a papanie. Hryzie ma hneď po papaní, nestihnem sa ani odpojiť, a už ma chytí tými 2 zúbkami, je to desná bolesť, dnes sa do mňa tak zahryzol, že ešte asi minútu po mi tiekla z bradavky krv 😢 . Neviem, čo budem robiť ...

elise
21. jan 2008

nellyf ked ma malý hryzne ta mu bradavku vyberiem vona poviem mu že nie a on sa domáha tak chvíľku sa tvárim aopakujem mu že nie lebo kúsal poviem mu eže musí iba cuckať a ked bude cuckať dostane gigi tak to funguje ale kojím dalej a dúfam že budem čo najdlhšie

nellyf
autor
22. jan 2008

elise, skúšala som aj to, že mu zrozumitelne a nahlas poviem NIE alebo NO-NO, on sa pozrie na mňa usmeje sa a o chvíľu sa zahryzne do mňa opäť ☹

kalu
22. jan 2008

Ahoj holky, mám od včerejška úplně stejný problém.I když má malá zoubky už od 6 měsíců, z ničeho nic mě začala včera při kojení kousat.Také na ni vždycky zařvu NE a prso jí vezmu, ona začne fňukat a když jí ho vrátím tak chvíli pije a pak to zkusí znovu.Zkouší to při každém kojení-teď už se vždy zakousne ,podívá se na mě a sama se odpojí a začne natahovat, ale neodpustí si to.Přesto, že je nám už 10 měsíců,tak kojíme stále hodně , tak doufám, že se mi povede ji to odnaučit.

lusil2005
22. jan 2008

no, mna moja mala kusala odkedy ma dva spodne zubky a tie jej narastli v styroch mesiacoch. ale bolo to len sem - tam. pred tyzdnom sa jej prerezali dalsie styri horne zubky... a dnes sa do mna tak zakusla ze mi tiekla krv. normalne mi tiekli slzy, zrukla som na nu a odtiahla ju, najprv sa zatvarila ze asi ide plakat aj ona (urcite sa zlakla chudatko) a potom na mna len vyvalovala tie okaliska velke ze o co mi ide... dufam ze ju to prejde 🙄

zuzana171717
22. jan 2008

Mne pomohlo to ze vzdy ked hryzol tak som mu fukla do tvaricky. 😉

nellyf
autor
23. jan 2008

zuzana171717 ďakujem za typ, najbližšie ho skúsim 🙂 a viete mi niektorá z mamičiek poradiť neaký "liek" na ubolené a dohryzené bradavky? PROSÍM!!!!!!!!!!!!!

nera
23. jan 2008

nelly - mne pomohla mastička z DM-ka, mala som aj iné, ale ostatné som aj prestala používať, tá mi najviac zaučinkovala.
Veľmi Ti držím palce, aby si vydržala. Moja keď ma uhryzla mala z toho ohromnú srandu..až sa rehotala, no postupne ju to prešlo a doteraz ešte kojím. 🙂

lusil2005
23. jan 2008

heeeej tu dmkovu masticku som pouzivala prvych par dni ked som mala take ozuzlane bolestive bradavky a strasne mi hned pomohla! funguje to aj na dokusane? no idem hned skusit Oo

alla
23. jan 2008

ahoj nelly. Ja mám od začiatku kojenia veľmi bolestivé prsníky a dosť mi pomáha klasická kalciová mastička. Tú nám odporúčali aj na pôrodnom kurze a ona naozaj zaberá a nieje ani drahá. Myslím, že sa to píše calcium pantothenicum 🙂 , ak som to nepoplietla. A čo sa týka témy, dcérka ešte síce zúbky nemá, ale tiež si kojenie so zúbkami neviem predstaviť. Veď už teraz ma vie riadne postláčať diasenkami 😖

zuz11
23. apr 2008

nellyf • 1d • 7. jan 2008 o 21:51
Máte niektorá skúsenosť so silikónovými chráničmi bradaviek?

nera • 1d • 7. jan 2008 o 21:55
Mne osobne nepomohli, maličká ešte viac kúsala, lebo cítila niečo gumenné. Ostávalo mi len vydržať.
Trošku dlhšie som jej nedala papať (normálne papala aj po hodine a tak som jej dávala po 2 hodinách papať) a ešte cez deň som jej začala dávať príkrmy-jablčko, aby sa mi prsia trošku vyliečili, lebo boli dokúsané a krvavé.
Neboj vydržíš to 😵 aj my sme to vydržali a potom to prestala robiť - teda kúsať a apapáme - kojíme doteraz.
Veľa síly a trpezlivosti 😵

elise • 1d • 7. jan 2008 o 22:05
môj malý potiahne bradavku občas zabolí poviem mu že nie on sa usmeje ale chcem kojiť pokial sa bude dať čo najdlhšie a to má už 5 zubov a žiadnu ochranu na bradavky nepoužívam. 😉 a ked mal malý mesiac tak mi rozkúsal dasienkami miesto kde sa spája bradavka s dvorcom liečila som si to ta že som si tam dávala odstreknuté materské mlieko (do mištičky a namočila som na pár minút bolavé miesto) ale neprestala som kojíť ako sa prisal zabolelo to ale len pár sekúnd.

nellyf • 1d • 7. jan 2008 o 22:36
totiž, môj maličký má prvý zúbok len od piatku a dnes v pondelok sa mu prerezal ďalší, možno pretože je to také čerstvé a ešte bolestivé pre neho - preto hryzie, len mi je čudné, že ráno počas prvého papania vôbec nechce papať a vydrží ma hrýzť pri každom mojom ponúknutí aj hodinu, dnes ráno to trvalo 2 hodiny. S veľkou obavou si k nemu líham pri každom papaní, či bude zase hrýzť 😢 ...

miriam79 • 1d • 7. jan 2008 o 22:50
ahoj nellyf
mam s nimi skusenost (konkretne avent ) a velmi pozitivnu ale v inej suvislosti..pouzivala som ich tesne po narodeni dcerky ..pri zaciatkoch kojenia pretoze som myslela ze mi bradavky od bolesti odpadnu...nejake boli citlive... pomohlo v pohode na nejake dva tri tyzdne potom som ich uz nedavala ..nastastie mala nemala s tym problem.. a ked sa prerezavali zubky tak som proste vydrzala.. 😖 aj ked som uvazovala o "sosacikoch" a skusala som to ale mala potvorka ich uz nechcela.. 😀 .. tak vela sily

kapulet • 9. jan 2008 o 10:40
ahoj, tak já mám s kloboučky výbornou zkušenost, ale k těm zoubkům: dostala jsem u první dcery radu, a trochu pomohla - když začne místo sání kousat přestat na chvíli kojit, dát na kousání kousátko a po chvíli zase zkusit kojit, celou dobu kousat nebude. chce si to ale nachystat kousátko k ruce aby se během kojení nemuselo odcházet. |Je to náročnější na čas, ale malé se (teda alespoň ta naše) naučí nekousat do bradavek. Jinak určitě vydržet při kojení. Držím palečky 😉

ajuskamimi • 1d • 16. jan 2008 o 19:09
ja som zacala pouzivat klobuciky, ked mal drobec mesiac. Mala som velmi bolestive bradavky a pri kazdom cucnuti maleho som plakala od bolesti, bolo to hrozne. Bolelo to dost dlho. Maly mi potom odmietal bradavky, ked si zvykol na klobucik, tak som ostala kojit s klobucikom. Dnes maly taha osmy mesiac a stale kojim s klobucikmi. Niekedy sa napije aj bez nich, ale vacsinou kojim s nimi. Problem so stratou mliecka /ako som vsade citala/ nemam, myslim si, ze keby klobuciky sposobovali stratu mliecka, tak behom tych 7 mesiacov, co tak kojim, ho stratim. No a ked nam vysli zubky, maly kusal jedna radost, cez klobuciky sa to dalo, lahsie sa vytiahla z pusy bradavka, lebo moj kusal tak, ze zakusol a drzal a nie a nie pustit. Neviem si predstavit, co by bolo, keby som nemala klobucik. Ale ako mu vysiel aj druhy zub, uz nekuse 😉

vlastulka • 1d • 16. jan 2008 o 22:20
Teda mi ešte zúbky nemáme, ale skúšala som kojiť cez klobúčiky, ale to mi odmietala....

tretulka • 1d • 17. jan 2008 o 12:12
ja som pouzila klobuciky na zaciatku ojenia, ked som mala bolave vradavky, ale maly cez ne vobec nevedel tahat...a ked sa mu prerezavali zubky som kojila normalne, par krat sa stalo, ze zahryzol, ale dalo sa to vydrzat, uz ma 14 zubov a kojime veselo dalej

nellyf • 1d • 21. jan 2008 o 21:22
vlastulka, ja mám tiež ten problém, vôbec ma nechcel a hrýzol ešte viac 😒 ... Dokonca si zvykol hneď po papaní ma silno pohryznúť, dnes sa tak silno zahryzol tými 2 zúbkami, že ešte minútu po mi tiekla z bradavky krv a desne to bolí. Neviem, čo budem s tým robiť a to som skúsila aj vymeniť polohu... 😢

annase • 1d • 22. jan 2008 o 18:02
Ahojte No Jakubko už má zubíkov 13 a pohryzol ma len dva krát a to len vtedy ked sme sa jašili alebo ked papal niečo iné. Inak nehryžie a to zavislači už 18 mesiacov

susik77 • 1d • 22. jan 2008 o 18:05
baby, malej este ani zubok nevysiel a vcera ma nejak pohryzla do bradavky...1.krat a uz ma 5 mesiacov.hrozne to boli ☹ myslite, ze mozem kojit zatial len z 2.prsu?

ivankaalenka • 1d • 22. jan 2008 o 18:53
Den si daj na ten pohryzeny pauzu a malo by to prestat. Moja tiez kuse, hlavne v noci, ale neva, hlavne ze jej chuti, tiez je taka zavislacka...

nellyf • 1d • 23. jan 2008 o 22:11
Baby a viete mi poradiť neaký "liek" na boľavé a dohryzené bradavky??? PROSÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tretulka • 1d • 25. jan 2008 o 11:51
nellyf ja som si tiez "uzila" bolavych bradaviek 😠 , skusala som vselico, no asi najviac mi pomahala obycajna kalciova mast, som si natrela pokojeni bradavku a dala tampon do podprdy, pred dalsim kojenim samozrejme treba mast zmyt...po kazdom kojeni je dobre vytlacit si trosku mlieka a natriet bradavku, ale to asi vies 😉 ...

katicka • 25. jan 2008 o 13:18
dobre su aj muslicky na bradavky od aventu, bradavky su tam akoby vo "vzduchoprazdne, nic sa o ne neotiera a maju cas sa zahojit. Samozrejme treba natriet

janazuza • 1d • 26. jan 2008 o 15:57
...calcium phantotenikum( tak nejak sa to píše) 🙂

nera • 1d • 27. jan 2008 o 12:50
skúks mastičku babylove DM(aj teraz ju používam, keď ma poriadne ponapína pri papaní), mne pomáhala na všetko, tá calciovka až taká mi odbrá nebola, ale niektorým zas tá viac pomohla...

danulka2 • 2d • 1. feb 2008 o 13:49
malemu vyliezli prve zubky,ked mal 3 mesiace a do roka mal 18 zubov.Kojila som ho 9 mesiacov,takze viem o com to je 😀 .Ale tiez mi pomohla calciova mast.

sveva • 1d, 28tt • 1. feb 2008 o 20:19
Ja som malú kojila do jedenástich mesiacov, a mala už osem zúbkov. Tiež ma sem tam pohrýzla, ale mne pomáhala CICADERMA (behom jednej noci ma prestala bolieť) je to homeopatická mastička a vôbec si ju nemusíš zmývať. 😉

nathalie111 • 1d • 2. feb 2008 o 11:51
nepochybne ano... 😉 odpoved na nazov temy...

rova • 1d • 2. feb 2008 o 13:44
Malé se prořezal první zoubek až okolo 1. roku, ale v kojení jsem normálně pokračovala..teď má zubů plnou pusu a kojení se nemůžem zbavit a to už jí bude 2,5..ty mastičky pomůžou hodně..ale ty chrániče jsme nezkoušeli, tak nemůžu radit.. 😉

alenik • 1d • 13. feb 2008 o 09:53
moja dcerka mala pevy zub,ked mala 2! mesiace.Za mesiac jej vrastli 4 zuby.Viete,co som si vytrpela?Kojila som 15 mesiacov.Hryzla ma len zo zaciatku.A paradox,cim viac zubov mala,tym menej ma hryzla 😀 .Mne pomohla nechtikova mast z lekarne.

susik77 • 1d • 3. mar 2008 o 12:53
baby, mala ma este len 1 zubok a 2.sa jej prerezava ale skoro vzdy-hlavne cez den ma pohryzie ☹ strasne toboli, a aj krvaca...je to dost utrpenie...este k tomu kojim uz len z 1 prsu-pretoze k tomu 2.sa nikdy nevedela dobre prisat a do tej bradavky ma hryzla skoro stale...
ako ste vydrzali tu bolest pri kojeni?

johanda • 2d • 3. mar 2008 o 14:17
susik - moje malá to dělala taky, je třeba to odbourat, kojení nemá bolet. Zkoušela jsi vzít malé prso a říct důrazně NE? Na moji holčinu to platilo, zprvu řvala, ale pak pochopila a nekousala. Jedna mamka radila stisknout vždycky při kousnutí děťátku nos - prý to téměř 100% zabere. Na Johanku ale zabrala i ta méně drastická metoda.

alenik • 1d • 3. mar 2008 o 20:41
babule,ja som mojej malej tak isto vybrala prso a povedela razne NIE.Po case to pochopila a ukludnila sa.Fakt kojenie nema boliet,ale obcas riadne zaboli 😝

aponchie • 3. mar 2008 o 21:21
ja sem kojila dokud se ji prakticky nevyklubaly vsecky zoubky,moc ji to pomahalo na ty dasne dudl;at jednou me kousla a ja jsem takovym fofrem ji prso vytrhla zarvala na ni a od te doby to nikdy neudelala 😀

katka76 • 2d • 5. mar 2008 o 13:44
ahoj, mame dva mysacie zubky s ktorymi sa pokusala zahryznut. ked ma 1x zakusla, normalne som skrikla, tak sa asi aj trochu nalakala, takze teraz pomaha vyrazne NIE

susik77 • 1d • 5. mar 2008 o 16:21
baby, tusim to mala pochopila 😎 inak, teraz ju bavi hryzt ma do prsta, ked jej dam do pusy 😎 taka mala selma

syrael
25. apr 2008

Rozjodne setrvat, zas takova hruza to rozhodne neni. Navic jsem zjistila, ze kdyz bobik kousne a ja mu dam razne najevo, ze to nema delat, vetsinou toho hned necha. No a sem tam se proste ta nakousla bradavka musi vydrzet 😉

zuz11
6. máj 2008

suki • 1d • 3. květen 2008 v 11:37
Ahojky holky chtěla bych poprosit o rady jak jste to dělaly nebo děláte při růstu zoubků u dětiček.Malá mě kouše a to hodně a navíc mi připadne, že kojíme už docela málo, přes den je dvakrát a to je ještě boj a v noci je to teda v pohodě, protože u toho v podstatě spinká takže mě nekouše a krásně se nají-přibližně 2x za noc. Přes den přidávám čaj, protože mám pocit, že má málo tekutin. Kolik by teď měla mít tekutin a mám přidávat mlíčko umělé nebo to tak stačí když už krásně papá příkrmy? Děkuju moc za odpovědi.

suki • 1d • 3. květen 2008 v 18:42
nikdo nic??? ☹ ☹

andulkaavetrelec • 1d • 3. květen 2008 v 19:48
tekutiny: cca 200ml denně (čaj, voda, šťávy), ale na nás je to docela dost
malý má 6 zubů, kouše, ale zatím se to dá vydržet

suki • 1d • 3. květen 2008 ve 20:42
diky tak to určitě vypije to jsem ráda 🙂 Dnes už to bylo s kousáním lepší.

katharin • 1d • Včera ve 21:32
Ahoj,
Lukáš má zoubky od 8měsíce a brzy začal zjišt'ovat,jak s nimi zacházet,dokud kousal bylo to bolestivé,ale dalo se to vydržet.Pak ale kousl tak,že mi tu bradavku procvakl do krve,už se mu to podařilo třikrát!!!A maminy,to je potom bolest,ani ne to samotný cvaknutí,ale potom každé sání,kdy tu bradavku natahuje,je to totiž přesně v tom místě kde se bradavka vytahuje.Takže dokud neteče krev,tak je to v pohodě.Ale zatím to nevzdávám a se zat'atými zuby kojíme dál.
Tak držím pěstičky at' dopadnete líp jak já

marcim • 2d • Dnes v 09:38
Ahoj, mám takový blbý dotaz.... ☹
Dá se malému prckovy nějak vysvětlit,že to nemá dělat??kousat při kojení??Četla jsem,že když se zvýší hlas a důrazně řekne NE,NE,že by to mělo pomoct?? 😒 No ale nevím,nevím...
Máte někdo nějakou zkušenost,jak na to??My ještě zatím zoubky nemáme,ale blíží se nám to a tak se na to "psychicky" připravuju. 😉
Díky.

vatava
14. máj 2008

Ahojky, tak dnes som to kusanie zazila po prvi krat na vlastnej kozi a to je teda bolest, som zvreskla, mala sa zlakla .. no a mne je to teraz moooc luto.. A ked som jej skusila dat znovu kusla opat.. neviem tu bolest vydrzat.. a tak som to nadnes vzdala.
No a tak len dufam, ze aspon jedna z metod o ktorych som sa tu docitala zaberie.

ria80
15. máj 2008

Ahoj,tak my ode dneška taky máme zub.Taky si říkám,co budu dělat,když mě začne kousat.Protože já chci kojt ještě dlouho,MUSIM kojit,už kvůli situaci,ve které jsem.Napadlo mě,když začnou kousat,co koupit klobouček?Máte s tím někdo zkušenost?Může se to tak velký dítě ještě naučit s kloboučkem?

bibula
15. máj 2008

ondrik ma uz vsetky mliecaky prerezane a kojime sa veselo dalej,ked kusne,tak mu zoberiem a on si uvedomuje,ze nemoze,je pravda,ze v polospanku obcas tiez vie zakusnut,no ved to preboli-pokial je v prsiach mlieko,su jeho a nikoho ineho 😀

tonicka
15. máj 2008

ahojte, pridavam sa ku kojacim matkam a po hryzacom obdobi.Mala asi 3 týzdne kym prisla na to, co z tolkymi zubami v puse ma robit(prvých 6) vysli za 1 mesiac.ale potom to preslo 😉

niega
15. máj 2008

Rio, neboj, určitě to bude v pohodě. Dokud máte jen dolní zouky, je to naprosto v poho. Uvědom si, že technika sání je taková, že mimi vloží jazyk pod prso a přikryje jím dásně (a zuby). Miminko když má hlad, tak saje a nekouše. Aspoň tedy to moje (a přijde mi to logický). Kouše jen když hlad/žízeň zažene a začne experimentovat. Tak mu prso seberu a má utrum 😀 .