Zotrvať pri dojčení aj počas prerezávania prvých zúbkov?

nellyf
7. jan 2008

Má niektorá mamička skúsenosť so silikónovými chráničmi bradaviek?

ria80
15. máj 2008

Nevím no.Jasně že ted ještě nic,ale až bude mít i horní,tak nevím.Jsou tady i maminy,co mají rozkousaný prsa,že asi přestanou kojit.To bych nerada.Už ted kolikrát tak skousla,že to i bez zubů bolelo.Tak chci být radši predem připravená,co dělat,kdyby to přišlo.Pak už je pozdě to řešit.A já MUSIM kojit dál.

aponchie
15. máj 2008

ja bych vytrvala 🙂

marcim
15. máj 2008

Tak před týdne jsem psala,že se na zoubky psychicky připravuju a už je to tady.Zatím to je jeden dole,takže žádný velký terno a kousání taky ne.Spíš mám pocit,že tím růstem teď nemá ani moc velkou chuť k jídlu.A to bývá větší savec. 😉 Předpokládám,že to přejde.Ale budu se snažit kojit dál,co to půjde.Ale nápady jak na ty naše broučky,aby nás nesežrali 😀 jsou dobré.Zaručeně se budu snažit aplikovat v praxi. 😀
Ria-z horních zubů mám ještě větší hrůzu,než z těch dolních jako ty.Pak už budou mít čím scvaknout.auuuuu. 😅

ria80
15. máj 2008

Však ano,to jsem psala,dolní v pohodě,ale chci být připravená předem.

jabber
15. máj 2008

Malé když vyrostly první dva zuby - spodní jedničky - tak normálně pila a když dopila, tak mě hryzla a koukala co já na to. Tak jsem takhle asi 3x zařvala AU, ona se celkem lekla, vyvalila na mě oči - a už to nedělá 🙂.
Když jsem se o tom bavila kdysi s mudrou, tak mi právě řekla, že na hodně dětí platí se zatvářit přísně a nazlobeně, zvýšit na ně hlas - a že toho většinou nechají... 😉

kometa
16. máj 2008

môju maléme prvý zúbok vyšiel, keď mal 4,5 mesiaca. Teraz ich má 6 a režú sa ďalšie a ďalšie... Pár krát sa stalo, že ma riadne kusol, normálne som mala blok, ale prešlo to... Mám pocit, že práve prerezávaním nového zúbka má tendenciu zahryznúť, lebo ho to bolí alebo svrbí, ale keď to tam má v pokoji, ani ho nenapdne. Tak teda maminy - vydržme to! 😀

graziela
11. sep 2008

Ahojte baby,
ja mam sice este len 3-mesacne babo, ale uz teraz zacinam dopredu rozmyslat nad tym, ako zvladneme to obdobie, ked malemu zacnu rast prve zubky...Dufam, ze to tak skoro nebude a budeme si moct kojenie bez bolesti vychutnavat co najdlhsie... 🙂 Doteraz kojime bez problemov, hoci zaciatky neboli az take ruzove, ale zvladli sme to (nemala som moc idealne bradavky, ale maly bol tak trpezlivy a odhodlany pit len a len maminkine mliecko, ze som nemohla povedat nie )
Moja 1.dcerka mala 4 ukoncene mesiace, ked sa jej prerezal 1.zubok, ju som ale nekojila...takze to bude pre mna teraz celkom nove..No pevne verim, ze si poradime... a privitam kazdy dobry tip od vas skusenejsich maminiek, ktr ste to "prezili" 🙂

amelias
11. sep 2008

ahoj graziela.moj maly Norko ma dva zubky a stale ho kojim.je to poriadna zabava.asi dva krat ma uhryzol do bradavky ale tak,ze mi tiekla krv.dala som si na to masticku a za par dni to preslo.nebolo mi vsak vsetko jedno ked z neho papal.bolelo to strasne.no ale povedala som si,ze musim vydrzat kvoli mojmu anjeliku.vzdy ked ma uhryzol tak som trochu skrykla a povedala nono,on sa tak nechapavo pozrel na mna.asi 3 tyzdne ma neuhryzol,tak dufam ze to uz ani nebude.drzim palce 🙂

graziela
11. sep 2008

Ahoj Amelias,
aku masticku pouzivas? Ja si este stale davam tak na noc preventivne Cicadermu...nepouzivala si ani klobuciky na tie dohryzene bradavky? Ja ich mam este po 1.dcerke, doteraz som ich chvalabohu nemusela pouzit, maly sa naucil krasne sat...takze viacere pisu, ze treba pokricat...tak hadam to zaberie...no, asi kazda skrikne automaticky, ked zaboli, ze?

anavila
11. sep 2008

mna vobec nekuse

amelias
11. sep 2008

jasne to je taky reflex,ze hned zakricime.pouzivam cicadermu a bioclin (stoji asi 700) ale pomaha mi to

majcik
11. sep 2008

Mojmu synovi sa prerezali 2 spodne zubky ako 4,5-mesacnemu, teraz ma nieco cez 5 mesiacov a stale ho kojim, ale cez klobuciky, on sa tak naucil od zaciatku ... Cez ten klobucik tie zubky citim, hlavne jeden, ktory je dost ostry a taky zubkaty, ale myslim, ze urcite je to menej ako keby som kojila bez klobucika... takze sa to tymto sposobom da a na jednej strane je to aj vyhoda, ze sa mi takto naucil jest.

zevina
11. sep 2008

graziela, kojím téměř dvacetizubé dítě a naprosto v pohodě 😉 naopak bych řekla, že mě uměl docela bolestivě kousnout těma bezzubýma dásničkama, než se mu nějaký ten keláněk vyklubal, ale pak už ne
v moudrých knihách se doporučuje, klidně a důrazně opakovat něco na způsob: nenene, nekousej, maminku to bolí a prckovi časem dojde, že se to nedělá (myslím, že už jsem pomalu začínala rezignovat, že to nepochopí zřejmě nikdy, ale fakt to jaksi samo odeznělo a jak se objevily zoubky, už to bylo o.k.)

inulicek
8. dec 2008

Ahoj.My mame zubky od troch mesiacov a samoska,ze obcas hryzol.Nie do krvi,ale cvakol a potiahol.Nasa detska doktorka mi poradila:razne nesmies,nedat na chvilu papat a dat cez pusu jemne facku.Pomohlo to asi na treti-stvrty krat.S klobucikmi sme papali zo zaciatku,kym si bradavky zvykli.Ale odporucam.

sirinka
9. dec 2008

ked malej isli zubky, tak nic ine nechcela jest iba prsko, tak asi tazko by sme orerusili kojenie. v roku uz mala 16 zubov a nikdy ma nehryzla.

klobuciky najme na zaciatku dojcenia mozu sposobit nizsiu tvorbu mliecka, tak ak sa da, radsej sa im vyhnite, naucte sa spravne prikladat babo.
pri plochych a vpacenych bradavkach existuju formovace, alebo jednoducha pomocka je inj. striekacka.

kacka.va
9. dec 2008

tak mě většinou kousne když už nepije a začne blbnout, někde jsem četla, že kdyby jen hryzali, tak by jim to nešlo pít, takže na tom něco bude.

stvura
10. dec 2008

No nasemu idu zuby a chce byt nonstop na prse...zatial hrdinsky odolavam i ked uz mam dvorce ako n a zaciatku dojcenia

sirinka
10. dec 2008

stvura skus zmenit trosku polohu pri dojceni, prirpadne si skontroluj techniku prisatia maleho...nemalo by to ani pri castom dojceni velmi boliet
poslem ti do ip info, kde si to mozes najst.

zuzanasimonko
29. sep 2013

Ahojte maminy mam taky problem moj mali ma stiri zubky dva hore a dva dole zacal ma hrizt a velmi to boli aj mi petal bradavku zo zubami uz som z toho zufala je to velmi bolestive chcem sa spytat ci pomozu tie silikonove chranice na bradavky ale ako tu citam tak bud to dieta odmieta alebo do toho este viac hrizie ma desat mesiacov a oklamat sa mi uz neda ze to tam patri velmi pekne dakujem za kazdu radu :'(

zuzi0110
29. sep 2013

@zuzanasimonko skus sa pozriet http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/hryze... osobnú skusenost s týmto nemám.

inffinity
29. sep 2013

@zuzanasimonko moje mala me takto zkoušela zhruba ve stejnem veku a byla dost chytra na to aby porozumnela tomu co ji chci jednoduše když me kousla schovala jsem prso a že neni nedam.. udelala to jen dvakrat a pochopila že když bude kousat nebude mličko..zkus možná to zabere takto velky už se asi nenecha namluvit na silikon..

zuzanasimonko
29. sep 2013

@inffinity vdaka za pochopenie a radu to som skusila aj ja povedala som ze to nesme razne som mu povedala nono a prnik schovala ale to nepomaha na neho to asi neplati viac krat so to takto zopakovala ale nic nepomaha a tiez si myslim ze sa mi neda oklamat na silikonovi chranic on mi nechce ani flasu z cajom chytit nie to este asi takto

zuzanasimonko
29. sep 2013

@zuzi0110 vdaka za stranku su tam velmi zaujimave clanky cenim si to este raz dakujem 🙂

zuzi0110
30. sep 2013

@zuzanasimonko rado sa stalo 🙂 Je tam aj zoznam laktačných poradkýň ak by si sa potrebovala poradiť osobne 🙂 Prajem dlhe kojenie 🙂

zuzanasimonko
19. okt 2013

@zuzi0110 Dakujem🙂

coolka
6. jan 2014

@nellyf no stimto mam problem a ja prosim poradťe,neviem čo ma čaka,ale chcem kojiť,kojim rano potom okolo 14stej a večer pred spanim,a dnes som ho kojila len rano poobede ked som si ho priložila tak ma kusol ,nechcel a večer tiež kusol a hotovo aj som si odsala ale on nechce ani flašu,tu kuše stale,flašu.