Zrazu žiadne mlieko

fronculka
23. aug 2014

Ahojte, ešte včera som mala plné prsníky z ktorých sa mlieko prelievalo a dnes tam nieje skoro nič. Prsniky mám úplne mäkké, malý sa mi budi každú hodinku. ☹ ešte včera som mala dosť vysoké horúčky a beriem antibiotiká a probiotika môžem o mliecko prichádzať aj koli tomu? Naleje sa mi ešte mlieko alebo oň úplne prídem? Čo mám robiť?

serpentino
23. aug 2014

Ahoj,ja som mala to iste,len som nebola chora,prsniky predtym max.plne a z nicoho nic ani kvapka a mne sa to stalo 24.12 na Vianoce..dodnes neviem preco,ale do 24 h.sa mi to obnovilo tak ako predtym...

bonaqa2013
23. aug 2014

Skús viac piť, kúp si čaje na podporu kojenia, a HOMEOPATIKÁ na podporu kojenia. Mne to odporučil lekár - pediater. Stojí to možno 2 e. Može to sposobiť aj horúčka tento stav, hádam sa to upraví

evittam
23. aug 2014

@fronculka Neviem ako veríš homeopatikám, ale mne vôbec nepomohli - je to placebo efekt. Kúp si radšej senovku grécku a Benedikt lekársky v kapsuliach. Ja som mala v 3.mesiaci kojenia dosť problémy s mliečkom a veľmi mi pomohli a kojím do dnes (dcérka bude mať 9 mesiacov). 🙂

siska53
23. aug 2014

@fronculka hadam ide o prechodny stav. Vela pi a tvoj maly vie,co robi,ked sa pyta casto na prsnik. Caste prikladanie stimuluje tvorbu mlieka.
Ja som okolo 6.m.mala tiez prechodny nedostatok,jeden prsnik bol zas k tomu retencny,mlieko aj bolo,ale neslo von,hrce boli..alr zvladla som to.tie hrce teplym kupelom a naslednym odsavanim.
Castym prikladanim a ja som si vymyslela metodu na jednom dieta,na druhom odsavacka.. V tom case som ziadne infosky o dojceni a pod.nehladala ani v casopisoch ani na nete,nejak som isla na to intuitivne. A toto mi pomohlo..

hatapkagb
23. aug 2014

@fronculka Hlavne sa ukludni,aj ja som to mala,a zrazu bolo ok,psychika robi svoje tiez.Prikladaj maleho casto,vela pi vodu,mlieko,hlavne pi aj ty a nemysli na to ze nie je mliecko.Vela stastia 😉 🙂

oktobermimi
23. aug 2014

ahoj ja som tak bola kojíla som 10dní... 11den ráno v pohode opbed už slabulinko potom neskor ešte slapšie ale stale bolo a večer moj utekal pred 10kupit sunar a od vtedy sunarujeme..... u mna nepomohlo ani pit tekutiny ani prikldanie čaje nič.... ale pevne verím že u teba to bude iné, že ty budeš ešte dlho kojit 🙂 😉 🙂

piacere
23. aug 2014

ak si chorá a berieš antibiotiká, tak sa môže prechodne znížiť tvorba mlieka, preto nemáš pocit naliatych prsníkov, ale to, že sú mäkké, neznamená, že v nich mlieko nie je 🙂 Hlavne kľud, ja keď som bola chorá, tak mi tiež rapídne kleslo mlieko, až tak, že som dokrmovala UM (malinký mal vtedy 5 mesiacov, ešte nebol na príkrmoch), ale ja som mala doma senovku a benedikt, takže som si hneď nasadila 3x2 z každej a v podstate už na druhý deň sa tvorba mlieka zvýšila. Takže ak môžem odporučiť, objednaj si z netu seno a benedikt, popr. ak si vieš zohnať lieky Costi (sú na predpis, ale niektoré dievčatá ich predávajú aj tu na bazáre).
A to, že je malinký každú hodinu na prsníku tiež nemusí znamenať, že je hladný, takže kľud, žiadny stres 🙂 Môj kým nezačal fungovať aj na zelenine (ale nie tri lyžičky, ale plná dávka na obed), tak bol tiež takmer každú hodinu na prsníku, v podstate do nejakého 7-meho mesiaca, lebo zo začiatku príkrmy odmietal.... možno mu idú zúbky, tak sa ukľudňuje 😉
Držím palce.

fronculka
autor
24. aug 2014

Ďakujem baby veľmi ste mi pomohli skúsila som senovku a Benedikt a jeden prsník sa mi už bezchybne nalieva teraz čakám na ten druhý 🙂

angeljh
27. aug 2014

Ahojte dievcata. Mam na predaj benedikt lekarsky a k nemu sam zadarmo senovku grecku. Zostalo mi a uz sa pomaly odstavujeme tak uz nevyuzijem. Ak ma niekto zaujem kuk do mojich inzeratov.