Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

kamhajek
21. bře 2007

Ahoj, tak s tím problémy nemáme. Cerazette jsem brala dva měsíce a na malém jsem nic nepozorovala. mě teď už u kojení začíná pořád koukat, kde co lítá, ale je v pohodě.

kyri
21. bře 2007

hojda, osobní zkušenosti nemám, ale PA nám říkala, že to může být i tím, když se mamka voní nebo změní vůni (deodorant, nebo i taková blbost, jako prášek na praní nebo aviváž...)
mimča tyhle pachy prý matou...

waldemara
autor
21. bře 2007

Ahoj,vůni jsem nezměnila,prášek taky ne,dokonce jsem se šla i opláchnout a nic,ale děkuji za reakci.hezký den 🙂

zonja
21. bře 2007

ahoj, mě při pití z kloboučků první syn, taky vyváděl, taky při menstruaci bojkotoval, jinak mě teď malý občas taky pláče a dáví se u toho, po chvíli to totiž tak strašně stříká, že to chudák nestíhá polykat a stříká mu to až do žaludku.
také by to mohlo být, že mu to nejde, jak by si přál, nebo i tou antikoncepcí

kveta
21. bře 2007

Ahoj, stáva sa, že keď dieťa pije z fľaše, tak potom odmieta prsník, lebo pitie z prsníka je pre neho omnoho namáhavejšie... ☹

waldemara
autor
21. bře 2007

Ahoj, tu flašku jsem teď zkusila poprvý.Představte si, že mě napadlo(někde jsem to četla),vysvlíknout se do půli těla a mimčo jen v lpince.Tak to vypadalo super,že jsem myslela,že máme vyhráno,přisál se bez pláče,ale zase sebou u toho tak mlel,že mi málem vyskočil z náruče a když jsem ho dala odříhnout, tak to z něj všechno vylítlo ☹ Zkusila jsem teda znovu oblíknout sebe i jeho a co myslíte?Plakal.Jen nevím, jestli už neměl hlad nebo to bylo tím oblečením.Večer po koupání tu "nahatou" verzi zkusím znovu a vidím.Pokud to bude pomáhat tak nevím, jak to budu dělat na veřejnosti 😒 Aspoń se lidi kolem pobaví.Snad ho to brzy přejde.Tak silný nervy zase nemám...Kamarádka mi říkala, že je dost, že jsem vydržela kojit tak dlouho(ze začátku jsem měla pořád bolavý bradavky,někdy až do krve),ale chtěla jsem aspoň toho půl roku!

zittka
21. bře 2007

ahoj waldemaro,
já jsem měla s první dcerou taky problém s kojením, nejdřív pila přes klobouček,pak už normálně, ale nemohla do 4měsíců mít dudlík, kazilo jí to techniku sání. Pak jsem kojila do 16měsíců a veř mi, že to stálo za to. Může to být možná tou antikoncepcí, ale to se spraví, jen to nevzdej. Přeju hodně štěstí, buď trpělivá a věř si.

jjitulina
21. bře 2007

Waldemara,já si myslím,že to bude tou antikoncepcí.Když jsem jí užívala,tak to bylo u nás přesně to samý a ještě z toho měl zelený kokeše.Vysadila jsem ji a je svatý klid.

waldemara
autor
21. bře 2007

Zittko,ten dudlík už mu bohužel vzít nemůžu,ale myslím,že techniku má dobrou.Děkuji Ti moc za podporu,tu potřebuju!!!Nevzdám to, ale občas bulí malej a bulím i já.Snažím se, ale někdy jsou ty slzy silnější ☹ jjitulino,prosímtě, vysadila jsi ji hned nebo mám dobrat ještě poslední čtyři prášky?Jo a ty kokeše má občas dozelena taky.Kéž by to bylo tím!Děkuju moc!Hezký večer 🙂

kristynaw
21. bře 2007

ahojky, ja nekojim,jsem tehu,ale cetla jsem tvuj dotaz, posledni 4 prasky urcite vem,nevysazuj,jinak si to hormonalne vsechno pomichas,vlastni zkusenost

waldemara
autor
21. bře 2007

kristinow,děkuju dodržím. 😉 už abych brala ten poslední!!! 🙂

luckas8
21. bře 2007

ahoj waldemara, my sme mali taktiež taký problém, tiež som brala tú antikoncepciu, ale ju už neberem. už je to lepšie, ale grckáme stále, nemôže mať malinký reflux, ja som tiež chcela vzdať kojenie, ale ako to je dobre, keď v noci nemusím vstávať.môže sa aj nahltať vzduchu alebo jednoducho papá hltavo.

waldemara
autor
21. bře 2007

luckas8, s tím hltáním vzduchu to bude určitě ono,protože když pije v klídku, tak většinou nic.Jenže vysvětli mu to?! ☹

jjitulina
21. bře 2007

Waldemara,prášky jsem vysadila hned.Hormony nic neřikaly.MS jsem dostala až před týdnem.Prášky jsem brala necelé dva měsíce hned po šestinedělí.

eleanor911
21. bře 2007

waldemara mě to malý občas taky dělal,když měl asi už velký hlad a mlíko mu neteklo tak rychle jak by si přál,nebo ho měl taky moc a stříkalo mu všude...kojila jsem taky přes klobouček a po 2měsících jsem zkusiĺa normálně a on se v pohodě přisál,a od té doby bez něj,tak to zkus vyzkoušet bez kloboučku,možná už to bude umět a ten klobouček mu vadí... 😉

ale možná je to i HA jak psaly holky 😕 jinak jsme kojili do 19měsíců,tak držím palce,ať vám to jde!!!! 🙂

prochi
21. bře 2007

Waldemara, nedá mi to a musim ti taky nepsat. Já beru už od konce šestinedělí ty samý prášky a žádný problémy jsem teda nezaznamenala. Ale některý mimi na to klidně může být náchylnější, někde jsem četla, že chuť mlíčka se mění při MS, tak proč né práškama. Nám ale teda nevadí. Zato minulý týden jsem přesně zažila to, co ty. Před krmením vysmátej, vypravoval na všechny světový strany. Pak vykulim mlíkárnu, položim ho na předloktí a ŘEV. Chytne se, pustí, řev, chytne se, cucne, pustí, řev... zkoušeli jsme v leže, ale to samý. Většinou to teda bylo až k večeru. Takhle to trvalo pár dní, až jednou večer se nám zdál teplejší a naměřili jsme mu chudínkovi 38,5. Horečku měl i ráno, do toho změnil konzistenci kakanec a byl častěji než jindy. Volala jsem doktorce, jestli to máme nějak řešit, dávala jsem mu čípeček a vždycky teplota hned zmizela. Doktorka se u nás v neděli ráno stavovala, prohmatala ho, poslechla a když mu trochu zmačkla u oušek, tak spustil strašnej ale fakt strašnej řev. No a máme zánět oušek ☹ Tak proto tolik řevu, když jsem ho položila na předloktí, nebo když jsme zkoušeli kojit vleže, prostě ho to bolelo. Já vim, že ty píšeš, že už to trvá tři týdny, takže ouška to nebudou 😉 a teplotu bys taky zaznamenala , ale nemůžeš se zkusit poradit třeba s vašim pediatrem? Třeba byste společně něco vymysleli... 😅

waldemara
autor
22. bře 2007

Dobré ráno 🙂 Tak včera po koupání to bylo úplně jiný miminko! 🙂 Během noci taky a dneska ráno byl na 95%taky ok,tak teď váně nevím. 😒 Dneska mu jsou tři měsíce, jdeme na kontrolu,tak se ještě s doktorkou poradím.Prášky každopádně zkusím vysadit, třeba to bude úplně vpoho.Prochi teplotu jsem mu občas změřila,ikdyž se mi nezdálo, že by ji měl a bylo to opravdu vpoho.Doufám,že si to ten můj miláček už nerozmyslí...Třeba se mu mamky zželelo a rozhodl se,že na mě už bude hodnej 😉 Jestli se úplně uklidní, tak zkusím odbourávat i ty kloboučky.Pořád vyvařovat a myslet na to, že když někam jedeme, tak abych ho nezapomněla doma, je děs. 😖 Zatím ahoj všem a děkuju 🙂

ramzesa
22. bře 2007

Moja ked bola mensia, zvykla takto vystrajat, ale len obcas, tak som si ju zdvihla na ruky (kojime sa poleziacky) a niekedy si aj trikrat odgrgla a potom uz bolo fajn, papkali sme dalej. Tiez zvykla vystrajat aj ked mliecko prilis striekalo, odtiahla sa pockala, kym to prejde a potom cuckala dalej. Teraz uz je vacsia, uz sme zohrate 😉 . Uz vystrajame len ked idu zubky alebo mame velku plienku, co mamka pred papkanim nevymenila 😅 .

lucie74
22. bře 2007

Ahoj Waldemara, moj jakubko má 3 mesiace aj 2 týždne, a tiež často mám sním takéto problémy, a vôbec neberiem žiadnu antikoncepciu. JAkubko dosť často býva nervózny, chvíľu ťahá, potom sa napne pustí, a stále dokola, vždy sa mi ho podarí na pár sekúnd ukľudniť dudlíkom, trošku potiahne a znovu dookola do isté ☹ . Tiež mi ho ukľudní manžela a potom sa ako tak napapá, alebo si na pár minút zdreimne, a potom v kľude ťaháTiež ma to dosť trápi a často mi je až do plaču, pretože ke´d je mliečka dosť máme takéto problémy, navečer zas mám mliečka menej, to by zasa jedol donekonečna. Fľašu mi úplne odmieta, takže pomaly kojíme a trápime sa. Bojkot kojenia máme teda často, ktovie čo sa v tej malej hlavičke odohráva, podľa mňa to chce hlavne veľa trpezlivosti, daj vedieť ako pokračujete 🙂

monicka17
22. bře 2007

lucie aj ja som podobny pripad. Risko ma dva mesiace a robi mi to skoro stale. Prve prisatie v pohode, taha o dusu tak 5 x prehltne, pusti zase hlada, prisaje sa potiahne 3 x a zase pusti. Mlieko sa reflexne spusti samo az strieka, takze ho je dost. A boli to jak slak ked takto papa. Potom sa ukludni a ako tak sa napapa. Kojim ho 10 minut, viac sa nedokaze sustredit a ani ja viac nevladzem. Samozrejme si potrebuje medzitym odgrgnut. Niekedy sa skoro bijeme a pretlacame on rucickami a hlavou proti mojmu telu. No je to hrozne. Tiez by som bola rada keby mi niekto vysvetlil preco to robi a co robim ja zle. 😒

alexandra
22. bře 2007

Skus dat prec aj klobucik, ja som tiez spociatku kojila cezen, ale teraz sa uz Michael vie krasne prisat aj bez.. Mozno to pomoze...

vavka33
22. bře 2007

MOni,to mi pripada,ze mu to mliecko nechuti.Ja som ho mala najskor sladke a potom horke 😒

sabka
22. bře 2007

Moj maly mal tiez taketo obdobie. Potom som ho zacala kojit posediacky a bol v pohode.
Tiez to moze byt tym ze jes alebo pijes nieco co jemu vobec nechuti.

lucie74
22. bře 2007

Nemyslím, že by to u mňa súviselo zo stravou, nejem vôbec citrusy, strukoviny ani pikantné jedlá, snažím sa jesť iba takú stravu, aby nemal malý problémy. Niekedy mám pocit, že to robí, ke´d ho bolí bruško ☹ , pretože potiahne, potom sa vystrie a pustí a plače, často to však robí bez nejakej príčiny. Monička, máš pravdu je to bolestivé 😖 , ja som mala jednu bradavku tak od neho ponaťahovanú, že ma bolel celý prsník a doktor mi dal mastičku až potom mi to prešlo.

zevina
22. bře 2007

waldemara, malý tip, jak to na kojení bez kloboučku, zkus malého přikládat ve fotbalové poloze (kdy ho nemáš v klíně, ale obráceně, vně tvého těla, nevím jak to popsat) líp se dětem přisává, když nejsou bradavky zrovna ideální, my jsme takhle mohli klobouček zahodit, časem se naučil pít v jakékoliv poloze 🙂
nevím jestli by ty problémy mohla způsobit antikoncepce, sama beru Cerazette skoro půl roku a těch hormonů se do mlíčka vylučuje opravdu jen minimální množství
náš prcek si párkrát takhle zavyváděl v období růstového spurtu, tomu by odpovídala i ta zelená stolička, ale to trvá vždy asi týden, tak nevím... každopádně držím palečky 🙂

waldemara
autor
24. bře 2007

Ahoj.tak se to celkem uklidnilo, ale není to pořád ono.už to není taková hysterie, ale stejně...
vavka33,taky mě napadlo ochutnat mlíčko a příjde mi, že nemá chuť.Před tím bylo docela sladký.
zevina,zkoušela jsem fotbalovou polohu,ale jsem asi hrozný nemehlo!podle těch obrázků jsem nějak nepochopila,jak to udělat ☹ máš malýho položenýho na polštářinebo ho držíš jen rukou?
jinak,dneska beru poslední prášek a uvidím, jesti se brátí k normálu.
lucie74zkus se kouknout na www.kojeni.cz, tam mají vypsaný různý faktory, kvůli kterým můžou miminka stávkovat,třeba tam na něco dobrýho narazíš.
hezký víkend,ozvu se

zevina
24. bře 2007

waldemara, já kojím bez polštářku jedině v nouzi, doma nebo když je na návštěvě možnost, tak si malého vždycky podepřu, přijde mi to pohodlnější a šetrnější k zádům 🙂
s tou polohou nevím jak ti poradit ☹ možná vám nemusí vyhovovat vůbec... ale taky možná, jak se podaří jednou, pak už to půjde samo 🙂 přeju hodně trpělivosti

waldemara
autor
28. bře 2007

Ahoj.Tak je to čtvrtý den, co neberu prášky.Je to lepší, někdy dokonce super.Včera ale jedl v pět,pak jsem ho chtěla nakrmit v osm, po koupání,párkrát si cucl a řev.Ale naštěstí ne takovej histerák jako předtím, ale pít prostě nechtěl.Je fakt že byl protivnej už od poledne.Jsem nemocná, tak ho hlídá manžel.Tak ho šel manžel po devátý uspat.Pobrečel si, ale spal až do půl čtvrtý do rána.Pak pil nádherně.Dneska už to tak slavný nebylo, ale aspoň tak neřval.Tak nevím.Vypadá to, že se to lepší.
Zevina, taky jsem zkoušela, když měl dobrou náladu, přikládat bez kloboučku nebo změnit polohu, ale to ho vždycky naštve ☹ , takže s experimenty mám zatím utrum.Jediný, co je super je, že i přes tyhle nepříjemnosti nám malej naštěstí krásně přibírá a roste.Porodní váha 3160g a 51cm a teď 6340g a 61cm.Chtěla bych to vydržet aspoň do toho 4měsíce.Jen jestli to bude chtít vydržet i Filip...Mějte se všechny krásně a děkuju,ahoj W. 😉

waldemara
autor
29. bře 2007

jjitulino, prosímTě,jak dlouho trvalo, než se Ti mimčo uklidnilo, po tom, co jsi dobrala prášky?

luciass
25. pro 2007

ahoj,

ač nerada, oživuji toto téma 😢 ,

včera jsem kojila v pul pátý a od té doby se mi nepřísala a zaboha se mi nepřisaje 😢 , od čtvrtka máme rýmu, odsáváme, do včera baštila v pohodě, ale ted jak když utne a proste ne

četla jsem že kolem osmého měsíce je bojkot kojení normální, ale chtěla bych se zeptat některé z vás, které se to stalo, za jak dlouho se to srovnalo?

jinak už jsem o tom hledala na netu, nic se ji při kojení nestalo, naka drastická změna taky neproběhla, jen sme změnii pokoj, ale ložnice je stejná a ani tam se nedaří 😢

odsávám, je to makačka, ale jak dlouho??? někdo se takhle prý odstavil, ale ráda bych slyšela, že se tomu i někomu tak nestalo 😅

snažim se bejt v pohodě, ale do ted, byla na příkrmu jen na oběd zeleninku, jinak nic, posledni dny jsme zkoušela jablíčko, ale nesnědla ho tolik, aby se jim zasytila, dostala jsem do ni něco málo kaše, aby aspon něco mlíka snědla... no prostě na bojkot jak má bejt 🙄