7 ročná stále zvracia. Môžem jej dať Smectu?

leva
3. jan 2008

ahojte,ak mozte poradte prosim.Moja 7 rocna dcera zacala pred 2 hod.zvracat,vyvracia sa a 15 min je dobre,boli ju brusko,dala som jej hylak,no stale ju brusko boli,mozem jej dat smectu aj na ten hylak?Aako je to s pitim?vraj by sa malo pit,no hned ako sa napije,hned to ide von.Dakujem vam.

petraluk
3. jan 2008

Leva pokud v sobě nic neudrží, tak já bych raději jela na pohotovost nebo tam alespoň zavolala. Držim pale ať to nic není 😉

leva
autor
3. jan 2008

Dakujem ti,akurat ju obliekam,zvracala uz taku ako keby penu,tak to radcej ideme.

andy.a
4. jan 2008

leva,ahoj..ako ste včera pochodili??
je už Simonke lepšie?? 😉

roasha
6. jan 2008

dievcata,ked zvraciate casto,treba ist k lekarovi,alebo na pohotovost,pichnu injekciu proti zvracaniu,a daju vam torecan cipky.pre levku to uz je pase,uz to urcite vyriesili,ale pre ostatne.je dobre pit,aby sa telo neodvodnilo,aj ked len po jednom dusku,alebo aj po jednej lyzicke postupne-najlepsie matovy caj,medovku,a osladit glukozou/miesto cukru/.ked idete k lekarovi,zaroven vezmite moc,aby zistili,ci neobsahuje aceton/pri odvodneni zapacha/. 😕

leva
autor
10. jan 2008

Ahoj kocky,az teraz som sem pozrela,andy mala to mala crevnu virozu,o pol noci zaspala a brano uz bola v pohode.Roasha vdaka za radu,nabuduce budem vediet ze sa da na pohotovosti aj takto pomoct,lebo nam moc nepomohli,povedali nejest,vraj to musi prejst samo,vraj ked to je crevna viroza,na to len dietu treba a vraj cierny caj.

kapulet
19. sep 2008

taky bych potřebovala poradit, naše malá 3,5 roků dostala taky tu střevní virózu, strašně zvracela neudržela vůbec nic, no doktorka nám napsala Hylak a na zklidnění žaludku 1-2 lžičky ledové vody, ta voda opravdu zabrala a tři dny malá nechtěla vůbec nic jiného než jen vodu, včera jsme zjistili, že zvrací po hylaku; chytla jsem to taky takže dvě dávky jsem mmalé zapoměla dát, no a včera jsem je znovu nasadila a do 5 min vyletěly ven, tak jsme je vysadili úplně. Nastal nám ovšem jiný problém, nemůžem s manželem do malé dostat jídlo, nechce vůbec nic, piškoty, rohlík,přesnidávky, prostě nic, mám už docela obavy, protože už nejí 4 den. Chtěla by jogurty, mlíčko ale to nám doktorka striktně zakázala.Můžete mi poradit něco zajímavého co by ji případně upoutalo a co by snědla, třeba nějaký trik? Nám už došly nápady ☹

laki
19. sep 2008

ahoj kapulet, my sme boli na tom minulý týždeň podobne, akurát sme nevracali ale mali sme hnačky ( zelená a krvavá stolica ).Skús dať malinkej slané tyčinky, soľ viaže v tele vodu.Moja malá pomalinky papala aspoň tie.Držím palce a hlavne nech veľa pije, ak keď viem že aj to je niekedy s nimi ťažké.

kapulet
19. sep 2008

laki dík, tak už baští tičinky; no my měli i ten průjem, ale to zvracení bylo horší; stihla tím nakazit skoro celou rodinu včetně mých rodičů 😅 ; jenom štěstí, že to nechytlo naše mimčo, nevím jak bych to zvládala

erikasadek
19. sep 2008

ahoj kapulet, tak kde ja zijem gastro je na dennom poriadku, hlavne stale hydratuj, vola sa to kulisek na slovensku, ....?, pokial nechce jest a je to uz 4 den tak jej mozes dat jogurt normalne pokial sa ti nevyvracia co by nemala po 4 dni tak pohoda, vies vtedy vsetko co dieta da do pusy aj cokoladu je dobre, mlieko normalne sa vysadzuje a dava sa ine , ako pre deti alergicke na mlieko, vzdy pri hnackach a zvracani.

nedavaj len zelenu zeleninu, ale mrkvu , ryzu, banany, ved to vies, jogurty a sprobiotickou kulturov su naopak vtedy velmi dobre ,

kingstonka
7. jan 2009

ahojte... vie mi niekto poradit?... pred asi 3 tyzdnami nam mala z nicoho nic zacala zvracat- asi 5x za sebou potom zaspala ( teplotu ani nachladena nebola) a ked sa zobudila tak uz bola uplne ok.... a vcera sa opat to iste zopakovalo... v oboch pripadoch sa to stalo asi 2-3 hodiny po jedle... mohol to byt virus-s takym rychlym priebehom alebo z jedla? doteraz este chora (klopklop) nebola- ked bola mala netrpela refluxom alebo kolikami tak ma to vystrasilo...

anica
7. jan 2009

Aoj Kingstonka. Podla mna to virus nebol, pretoze tie crevne virusy su zakerne a mala by nakazila celu rodinu 😒 Velmi rychlo sa to siri. Ked to ma jeden clen rodiny, tak potom cela rodina....
Mozno zareagovala na nieco z toho, co jedla a tak sa toho zaludok zbavil. Moj maly tak tiez vyvratil obednajsi prikrm / zeleninka s vaj.zltkom /, ja som myslela, ze je to reakcia na ockovanie- den predtym bol zaockovany. Po tyzdni mal zase zltok a vracal asi 6x za sebou.... ☹ Podla mna nezvlada ten zltok. Tak mu ho uz nedavam.

Kamoskina mala zase vracala z oleja ( ked zacala do masovozeleninoveho prikrmu davat lyzicku oleja ) Skus zanalyzovat, ci nejedla tu istu potravinu predtym ako vracala

bubinko83
14. máj 2010

baby viete mi poradit čo je dobre proti zvracaniu? Maly mi 2x zvracal potom spal 3 hodky uplne kludne ako by nič nebolo tak som mu dala trochu jogurtu ked sa zobudil a za dve hodky to zase vyvracal. ☹ Vobec nema horučku a nevidno že by mu bolo zle.Prosim poradte ak viete??? ☹

lenca13
14. máj 2010

Bubinko no urcite by som obmedzila mliecne vyrobky,a skor nasadila aspon lahsiu dietu 😕

bubinko83
14. máj 2010

lenca dakujem.Už teraz viem ked mi ten jogurt vyvracal.Dam mu len čajik po troške a uvidim.Inak maly je v pohode a nevyzera že by mu bolo zle,alebo bolelo bruško.A čo mu dam len ten čajik?

lenca13
14. máj 2010

Skus mu dat napr,piskoty ale dajake suche kekse,varenu ryzu s mrkvou 😉

macca5
14. máj 2010

pridám sa k lence13, môžeš mu dať piť matový čaj,minerálku bez bubliniek,slané tyčinky a sucháre.Vydržať na diéte aspon 1 -2 dni+probiotika. 😉

mia258
5. jún 2011

Ahojte.
Moja malá má 9 mesiacov, tento týždeň bola trošku chorá - prosto nachladená, soplíky.
Dnes ráno sa zobudila a zvracala + hnačka. Už jej aj tá nádcha prešla, teraz je v poriadku "rozpráva si" niečo, nosíme sa v šatke, pozorujem ju, ale zdá sa byť v pohode.
Nič nové nepapala, neboli sme nikde. Mám jej dať dnes papať niečo iné?
Nemali ste to niektorá?? 😒

katecameron
5. jún 2011

@mia258 diéta cize ryza suchare varene osolene zemiaciky

danielik79
5. jún 2011

@mia258 súhlasím s @katecameron a ešte by si kúpila v lekárni nutrolinB pre bábätká alebo kulišek to je na črevnú miklofloru pri hnačkách a zvracaní a treba jéj dávať vela pyť ak by to vyvrátila tak po troške dávať vodu na lyžičke aby to zas nevyvrátila prípadne ryžoví odvar spraviť(pol litra vody na 2PL ryže a variť do zmeknuťia ryže ,potom precediť a dávať jéj po troške papať )

laura128
13. dec 2013

Ahoj Leva..Na zvracanie je dobré dať KULISEK pretože je veľmi dobrý , mám ho už vyskúšaný. Treba podávať po lyžičkách čistú vodu ( toma natura) ..Skús....🙂 ahoj 🙂 🙂