Aké lieky je nutné mať v lekárničke pre novorodeňa?

katrinka8
26. mar 2010

Maminky, kedze som nikde nenasla nejaku konkretnu radu, zakladam tuto temu. Ktore "lieky" treba mat preventivne v lekarnicke pre babatko, resp. novorodeniatko? Mam na mysli nieco take ako proti teplote, kaslu, upchatemu nosteku a pod. Alebo skor, je nieco take nutne mat doma "v zasobe pre istotu" alebo sa spolahnut na neustale otvorene lekarne?

erikasadek
27. mar 2010

zase som sprdnuta.. ze??
😀

blumka
27. mar 2010

dufam, ze som nikoho neurazila, ze nie je normalna matka ked neleti s teplotou k lekarovi..ja len som fakt mala tiez podobne info od lekara ako erika, ze nad 38 uz treba naozaj ist k lekarovi a neordinovat si doma svoje lieky. naozaj som to nemyslela v zlom, kazdemu lekar povie nieco ine, tak to potom tak vyzera. 😉

latvia
27. mar 2010

🙂 blumi, neurazila si nikoho 😉
erika, niesi sprdnuta, len trosku upravujeme tvoje info 😀 😉

erikasadek
27. mar 2010

BIhna, osbne ja som isla, vysledok , zapal mocovych ciest u josha, ja neviem nam tu vzdy prizvukuju ist k lekarovy tak si vyber ak je teplota 38° a vic tak ist.. aj ked ni esu priznaky u nas neboli ziadne keby som nesla akoby sme dopadli ,
a u pata to iste vysl ateplota klesla, sama nedalo mi vysli s toho transaminas , vysoke;.
takze nja neviem , ale tu kde som hovoria
pediatricka vzdy mi dala kvapky ze ak je teplota tak hned prist v porodnici taktiez..
😉
ale ok.. ja to beriem... 😉 je to moja skusenost amoj nazor , men to dvakrat zachranilo deti.. 😉

latvia
27. mar 2010

erika, a co mal Patko ? mononukleozu? ked vravis o transaminazach

erikasadek
27. mar 2010

blumka ze este si tu, 😉
latvia , nemusis upravovat moje info, ;; moje info je pisane v kazdej detske prirucke kde zijem bihan mi bude asi oponovat , ale j eto tak... ak ma dieta do 3 mesiacov 38°C teplotu hned k lekarovy, ak su ine priznaky , hned na pohotovst.. 😉

ale samozrjem na slovensku su ine pravidla.. 😉

latvia
27. mar 2010

inac, aby som upresnila, nevravim ze sa nema ist k doktorovi, ale ked dietatu vecer vyhupsne teplota, tak nepoletim hned k dr.pokial som este ani neskusila dat lieky na teplotu....ak by teplota napriek liekom neklesala, resp.stupala a dieta by len plakalo a bolo nekludne, tak by som mozno sla.inac sa da ist aj normalne rano na nruhy den k dr. zapal mocovych ciest tak akutny zas nieje aby nevydrzal do rana, hlavne ked teplota netrvala este ani den 😉 len tolko

latvia
27. mar 2010

no, tak si zopakujem pediatriu 😀 je mozne, ze mi uz pamat vynechava 🙂

erikasadek
27. mar 2010

latvia kto hovori ze hned????
ja sa vzdavam..
teplota znamen au deti do 3 mesiacov problem 😉 neznamen ze hned letim n apohotovost jedine ze j emodre place , ma siln ehnacky a vracia podobne;. 😉
ale ak trva aj na druhy den, tak sa ide;.
ja sama ak by som nesla tak , synov zapal este len zacinajuci akoby dopadol??? 😉
pekny vecer vsetkym.. 😉

latvia
27. mar 2010

erika, ved klidek, diskutujeme, nie? 😉
reagujeme na tvoj prispevok , citujem:

katrink amalemu dietatu do 3 mesiacov ak stupne teplota ani nesmies davat lieky ale hned svihas k lekarovy teplota 38°C nei je u tychto deti normal;.

toto si napisala, takze som to pochopila tak ako som pisala....hned svihas k dr. znamena ze ides hned, nie? 😉 alebo som to zle pochopila a tympadom sa ospravedlnujem

erikasadek
27. mar 2010

no ja pisem ale deti ma tahaju .. 😀
pri mojich nemoze byt klidek. 😀
no ja musim asi poriadn erozmyslat co pisem... 😉
nemyslene hned;.. ale ist.. 😉
ja uz musim ist pekny vecer vstekym.. 😉

latvia
27. mar 2010

tak to s tebou suhlasim, ist treba, ale neletitet hned 🙂

filipka21
27. mar 2010

prepačte že sa sem votrem no musím reagovat moj syn mal pred tyzdnom 39,5teplotu po dvoch cipkach mu to nestuplo tak vecer o 21.00hod sme sa vybrali na pohotovost lebo horel ako fakla ked sme tam prisli hned si vypytali 2eura tak sme zaplatili dosli sme do ordinácie doktorka sa pyta aky mame problem tak som jej povedala a ona ze a co teraz chodte domov davajte cipky nadalej ved niekedy to musi klesnut a to ju doslova citujem tak potom naco tam chodit ked sa na vas aj tak sprepacenim vyse.u tak to je nase zdravotnictvo a to som zdravotna sestra no keby som vedela kam spejeme tak sa dam inym smerom,lebo je to ozaj smutne

latvia
27. mar 2010

filipka, a ako to pokracovalo? klesla teplota? co bolo malemu? 😕

filipka21
27. mar 2010

po dvoch dnoch nespania a utrpenia sa nam to podarilo neviem po dnesny den co mu bolo no nastastie je to za nami 😝

latvia
27. mar 2010

tak hlavne ze mu to preslo....

latvia
27. mar 2010

a mal aj nejake ine priznaky? alebo len tu teplotu?

latvia
27. mar 2010

som velmi rada ze od buduceho roku bude povinne mat CRP pristroj v pediatrickych ambulanciach 🙂 konecne sa pohne nase zdravotnictvo o krocik vpred 😉

filipka21
27. mar 2010

nemal nič mu nebolo podla mna to boli zuby no aj tak taka teplota a cely sa triasol ☹ a ja som mu nevedela pomoct 😠

latvia
27. mar 2010

a striedala si nurofen a paralen po 3 hodinach?

latvia
27. mar 2010

alebo si ho neskusila osprchovat letnou vodou? asi by som tieto veci skusila, ked mu nic ine nebolo...niektore deticky zial takto teplotuju pri zubkoch 😒

blumka
27. mar 2010

filipka, a potom to len tak zo dna na den preslo? nemal maly vtedy siestu chorobu? lebo terezka tiez raz tak mala vysoke teploty a nic ine...po troch dnoch teploty ustupili a mala sa vyhadzala

som pozerala spravy tak presne o tom CRP vraveli 😉 konecne

nikush
27. mar 2010

no ja sa uz na lekaren nebudem spoliehat nikdy...v noci sa mi maly dusil soplami a ona bola zatvorena, esteze mam kamosku nedaleko....takze isto odsavacku na vysavac, physiomer do nosteka, nasivin, paralen cipky a uz mam aj diazepan kedze bol ockovany

filipka21
27. mar 2010

striedala som nurofen a paralen a vlazny kupel som robila no nic nepomohlo a za dva dni bol fit potom a nic mu nebola a nieje mu do teraz 🙂

latvia
27. mar 2010

odasavacka je podla mna nevyhnutna...deti proste sopliky budu mat urcite, ci uz male alebo velke mnozstvo, takze to urcite nieje zbytocne vyhadzovanie penazi 🙂

filipka21
27. mar 2010

tak tak to proste patri do vybavicky 🙂 😉 🙂

murinka
27. mar 2010

my mame digitalny teplomer,odsavacku na sopliky,kvapky na nosteka,cipky paralen od teploty,pupik,saab simplex,solvolan-a na predpis tam mame len zopar liekov ktore dcerka uzivala ked bola chora

lenka1smejka
27. mar 2010

Tak myslim si ,ze zdravy novorodenec nepotrebuje okrem teplomera nic

lenka1smejka
27. mar 2010

latvia-ja nemam odsavacku a ani ju nepotrebujem mala nemala este soplik a uz ju ucim smrkat

latvia
27. mar 2010

leni, tak to ti gratulujem k tak zdravemu babatku 😉 ale myslim ze patris k tomu malemu percentu mamiciek ktorych deti nemali ziaden soplik, jasne ze som to nemyslela tak ze uplne kazde dieta ma raz soplik... 😉