Ako často môžem dávať Nurofen kvôly zúbkom?

bobulka34
1. apr 2009

mozem davat castejsie nurofen , lebo sa prerezavaju ocne zubky a nemoze mala spat

silvikaa
1. apr 2009

ahojky, my davame tiez nurofen. maly ma velke problemy s prerezavanim zubkov a strasne ho to boli a nielen ocne, ale aj nam ide momentalne spolu s dolnymi dvojkami

monky1
2. apr 2009

my to uz mame nastastie za sebou, ale tiez sme si tym presli a vecer pred spanim sme davali nurofen, ked som badala, ze bola cez den mrzuta, nervozna a vsetko hryzla.

Drzim palce!

alon111
2. apr 2009

bobulka34 mozes davat nurofen castejsie ale musi tam byt aspon sest hodinovy odstup.mi mame tiez ten problem teraz s dcerou a doktorka mi nedovolila dat malej viac ako trikrat denne.cez den jej zubky natieram DENTINOXOM a az vecer ked je uz velmi nervozna a podrazdena vtedy jej davam nurofen. 😉

angelik
2. apr 2009

ja som sa snazila nepodavat detom lieky, ked sa to dalo zvladnut aj inak
ale to je asi tym, ze aj ja beriem lieky len vtedy, ked je to nevyhnutne
na noc som natierala dasna, myslim sa to volalo ABDent-om, a cez den hlavne musi hryzt (lekari prevazne odporucaju, ze najlepsie zabera mechanicke drazdenie)

nurofen som pouzivala iba pri vaznych ochoreniach, horuckach

ale ak uz chces pouzit, urcite treba dodrzat davkovanie 😉

julie6
2. apr 2009

no tak ja som vyskusala mechanicke drazdenie, a nas maly to priam neznasa, ani dotknut sa miesta ktore ho boli, aj s natieranim geliku to vydrzi len sekundu, a tak po nociach co sa budil s placom som mu dala pred spanim Nurofen,hoci som tiez bola predtym proti, pri prvych zubkoch to zvladol,ale potom stolicky a ocne sa uz nedalo len tak, ja sa proste nevladzem pozerat na to ako ho to boli, mna ked boli hlava zoberiem ibuprofen a hotovo,a jeho necham tak....ine lieky neberie,ani chory nebol casto, tak par dni co zoberie 1x denne nurofen pred spanim urcite neuskodi,

habibi78
2. apr 2009

ak má malá obdobie, že sa jej prerezávajú zúbky, tak jej dávam nurofen pred spaním.... a k tomu ešte Fenistil.. velmi jej to pomáha, spáva bez plaču celú noc...

bambi09
2. apr 2009

baby,ahojte,my sme nedavno skoncili na pohotovosti,ukludnili nas,ze su to zubky,4 ocaky naraz a to este nemame spodne dvojky... ☹ 😒
nam zaberaju velmi dobre cipky Viburcol-homeo,je to trochu neprijemne,aplikacia,ale zabera to,nasa bola uplne uvrestana,horucku mala a toto zabralo,Nurofen aj Panadol sirup len docasne... ☹ 😉 🙂
tolko moja skusenost...

koniarova
2. apr 2009

Aj ja dávam Nurofen dosť často, keď nám idú zúbky.Doktorka mi to dokonca sama kázala, že ho nemám nechať trápiť. Ale vždy dodržujem predpísaný odstup medzi dávkami.

angua27
2. apr 2009

tiež som za to, pomôcť dieťatku, keď ho tie zúbky trápia. u nás idú pomaly a jeden za druhým. trápia nás už polroka. malý kvôli tomu dosť zle jeden čas spával, veľmi málo jedáva a nechce si nechať vôbec pomôcť mechanickým dráždením, ani gel si nedá natrieť. cez deň sa to ešte ako tak dá, ale keď sa mi do hodiny po zaspaní v noci zobudí a budí sa potom každú chvíľku, tak mu radšej Nurofen dám. prečo ho nechať trápiť. ak som si 100% istá, že ho trápia zuby, dám mu Nurofen rovno pred spaním. 😉

rainee
19. máj 2010

my este nemame zuby ziadne ale stale place az ma hysaky a vkuse nieco musi zuzlat, dufam ze su to "len" tie zuby a nie nieco vaznejsie. ked dam nurofen tak je to ok, ale to mozem dat len obcas alebo??? gely vobec nezaberaju a horucku nema.

zuza.m
20. máj 2010

nurofen maš davkovanie raz za 6hodin ale myslim že pri zubkoch je to zbytočne tak často davat,predca su to len zubky..skor by osm sa sustredila cez den ju zabavit,počičikat a nosit na rukach a potom v noci ak sa inak neda dat nurofen...ja osm moc za lieky neni ale ak je bolest neznesitelna tak prečo nie.ale tvoja mala je ešte dost mala...predca nemusia to byt prave zubky... a ked ani gely nezaberaju tak ju možno ani nebolia...
moj maly byval uslintany(všetkko hryzol) a nervozny od 4mes a zub mu vyšiel až po 6 a pol tt .keby mu mam davat každu noc nurofen asi to moc zdrave nieje..tak sme to riešili častym nosenim.boli dni ked nechcel byt vobec na zemy(a to už vedel chodit)a stale len mrnčal za každu maličkost...ale čo už s našimi milovanymi detičkami 😅

dr_janka
15. jún 2015

Ahojte. Ja ked davam lieky na bolrst, dam polovicnu davku na oblbnutie a len na noc 😉

dr_janka
15. jún 2015

@raduska17 😉

maminecka2
16. jún 2015

Ahoj, ak je to také zlé tak môžeš striedať Nurofen (ibuprofén) a paracetamol, môžu sa kľudne kombinovať, len u tej istej látky treba dodržiavať dávkovanie. Takisto sa kombinujú aj pri teplote. Ja som tiež za, že netreba dieta týrať bolesťou, veď kto si nedal nič od bolesti ked mu rástli osmičky? Len si spomeňte. A čo chúďatká tie detičky. My sme zatiaľ našťastie nemali až také ťažkosti, skôr sa objavoval vzdor, hnev cez deň, v noci spal vcelku OK.

marienka12345
31. mar 2017

chcela by som sa spitat moja dcerka ma 3 mesiace a zda sa mi nejak nepokojna neviem ci to neje ze jej idu zubky v hornej casti dasien ma taki ako bieli povlak a je to aj tvrde na dotik no chcela by som sa spitat ci je to normalne ze jej idu najprv zubky v hornej casti dasien ci by nemali ist najprv v dolnej dakujem

maminecka2
2. apr 2017

@marienka12345 Ahoj, to bude kvasinka-soor- zabka. Nie je to nebezpecne, je to bezne, zbehni k pediatricke nech sa pozrie. Na to nedavaj nic od bolesti. Inak dasienka su bezne tvrde na dotyk, uz sa tam tlacia zubky, ale kym sa prereze moze trvat vela mesiacov, niekedy mozu ist prve aj horne, nie kazdy je podla ucebnice.

dr_janka
5. apr 2017

Nam sa este lepsie osvadcil originalny Brufen sirup, oproti Nurofenu. Z nurofenu nas prehanalo. Ale to byva u generik. Takze uz len Brufenik 🙂