Ako často podávať Espumisan bábu?

mirasierra
29. dec 2007

poradte mi prosim. mam 5 tyzdnove babo s kolikami a uzivala doteraz kvapky sub simlex. kedze nezaberaju, chcem skusit espumisan, ale v pribalovom letaku sa nepise akocasto jej ich mozem davat. pri kazdom kojeni 25 kvapiek? alebo len raz za den? poradte mi prosim.

divozienka25
21. máj 2009

Ahojte mamicky,
my sme doteraz davali Sub Simplex no malej nepomahal..resp pomohli len troska ale aj to sme museli davat Sub pomaly 5 tyzdnov aby som vobec troska zaregistrovala zmenu. Mudra nam odporucila skusit Espumisan L , vraj kazdemu babatku vyhovuje nieco ine. Kedy ste zaregistrovali zmenu k lepsiemu? My ho uzivame uz 4 den ale nezda sa mi ze by sa to zlepsilo, skor zhorsilo. Prdiky mame stale..a aj to sa mala musi veeelmi snazit aby vysiel von. Kolkokrat pritom neskutocne place☹ A co davkovanie? vraj mame davat 25 kvapiek do kazdej flase, ale mne sa to zda privela?? nestaci len 3x denne? resp do kazdeho krmenia ale trebars len 10-15 kvapiek??

tinus20
21. máj 2009

ahoj ,no mojmu to tiez predpisala lekarka ale dala som mu to asi 5x...v lekarni povedali ze radsej mam dat viac kvapiek ako menej,neublizi to ale zda sa mi ze som mu to davala iba 1x denne

dannynka
25. júl 2009

ahojte,aj my sa trapime s bruskom,zo zaciatku som davala sab symplex potom sme presli na babycalm ale nevidim nijake zlepsenia,tak rozmyslam ze vyskusam aj espumisan.Pouzivame aj masticku na brusko Pupík,a aj cvicime s nozkamy a rucickamy tak ako tu bolo pisane.A ako som to tu tak citala tak tajne dufam ze to cim skvor prejde za par dni budeme mat 3 mesiace tak uvidime... 😒

bianca
25. júl 2009

danny a nahriate ceresnove jadra si neskusala?

dannynka
25. júl 2009

bianca to veru nie pocujem o tom prvy krat 😕 😅

bianca
25. júl 2009

danny neviem odkial si ale ja som to nemohla pre malu zohnat a teraz som to nasla v DM drogerii.Vraj je to super.Teplo uvolnuje.Je to podobne ako brusko na brusko.U nas pri kolike stale pomohlo ak si este cucla mliecka.Hned ako potiahla tak sa rozprdela.

dannynka
25. júl 2009

bianca-veru u nas to tiez niekedy zaberie ked sa vyplace chviloocku a potom sa ukludní na didine a zaspi... 😒

a to ako vyzera tie jadra,teda v akom baleni je to v dm?

bianca
25. júl 2009

danny normalne platnene vrecusko a v nom su jadierka.Maju to pri hrkalkach a flaskach

dannynka
25. júl 2009

bianka-dakujem za radu,zajtra to asi pojdem skusit pozret a kupit,este raz mooc dakujem 😉

bianca
26. júl 2009

danny ja hlavne dufam ze to pomoze.Deticky maju tolko trapeni.Pockaj.Prestanu koliky a zacnu rast zubky

dannynka
26. júl 2009

bianca ja uz som si tím raz presla tak viem co ma caka,akurat ze Gabika bola viac menej pohodove dieta,ani sme nevedeli kedy zubky isli a ani brusko ju nebolelo 😅

berus222
26. júl 2009

my sme davali aj sab simplex, aj espumisan a nepomohlo nic. ale uz ho brusko nastastie nebolieva. 😀

jankapiknova
26. júl 2009

nam to trochu pomohlo a pytala som sa doktorky ci len raz za den mozme dat a ona ze aj viac krat ked je treba

carodejnica
11. aug 2009

Ja tiež nedám na Espumisan L dopustiť.. 🙂
Dávam to Naďke pred každým druhým kojením a odvtedy nemáme žiadne problémy so zastavenými vetrami. 🙂
Poradila mi to naša pediatrička aj manželova teta, ktorá robí detskú sestru v pôrodnici, že to môžem dávať koľko uznám za vhodné, že tým sa nedá predávkovať, keďže sa to nevstrebáva.

Minulý víkend sa nám minula fľaštička a bola som jeden deň bez "liečika" a to bolo strašné, malá bola až fialová ako sa pučila a vreskot, že som myslela, že susedia zavolajú sociálku a jediné, čo pomohlo bol teplomer do zadočka (rektálny) a chúďatko moje - jej to z ritky až striekalo.. ☹
A to denne vypijem liter fenyklového čaju a dookola jem len kuracie prsia, ryžu, cestoviny a zemiaky.. aby malú nenadúvalo. Manžel sa so mnou asi rozvedie 😉 pri takom jednotvárnom jedálnom lístku... 😉

Neviem, myslím si, že radšej Espumisan L, ako denno denné používanie rektálnej rúrky.. čo si o tom myslíte vy?

celine
11. aug 2009

carodejnica-ja som tiez pila vela fenykloveho caju a odsledovala som si, ze prave po nom mal maly koliku 😨 Niektore deti nan takto reaguju. Ja ososbne nemam s espumisanom dobru skusenost, nam vobec nezabral. Pouzivame Sab Simplex pred kazdym kojenim, ten nam zabera.

carodejnica
11. aug 2009

Celine - no sranda s tym fenyklovým čajom... 😕 žeby?! 😨
Inak, som si pozerala ten Sab Simplex na nete a má presne tú istú učinnú latku - simetikon - ako aj Espumisan. Ono je to asi jeden čert... hlavne, že pomáha a nemusíme pichať gumu do ritky... 😝

megi93
11. aug 2009

Baby, my sme dávali espumisan, ale to nerobilo nič. Dávali sme aj sab simplex a nič ale keď sme dali BioGaia, tak okamžite ako keby uťal, bol pokoj a brali sme ho týždeň a dodnes nebol problém s kolikou alebo bolením bruška 🙂

carodejnica
11. aug 2009

Megi, ta BioGaia vyzerá zaujímavo... http://www.biogaia.sk/
hmhmhmh...

katmi
11. aug 2009

caute kocky
my sme striedali Espumisan so SabSImplex..potom sme presli iba na Sab.. a zabralo.. BioGaia je zbytocne predrazena..ale ak zaberie... treba vyskusat.. a cvicit nozkami 😉 aby prdiky usli 🙂) drzim palce..

megi93
11. aug 2009

Vraj je aj nejaká I Love You masáž, ktorá vraj perfektne zaberá.

carodejnica
11. aug 2009

Jasné.. nožičkami cvičíme pri každom prebaľovaní, aj bruško masírujeme Pupíkom.. Espumisan je čerešnička na šlahačke.. 😉

celine
12. aug 2009

Aj my cvicime s nozickami. Nechavam maleho asi pol hodinku rozbaleneho pri kazdom prebalovani, on si pokopka a ponatahuje sa a je spokojny. No niekedy je tak zaplyneny, ze vtedy nepomaha nic, jedine rr 😒 Odkedy pouzivame Sab, davam rr raz za tyzden. Predtym pomaly kazdy den 😠

perla200
13. aug 2009

baby a môžem dať infocal ked som davala espumisan a nepomáha?

zzz77
20. okt 2009

Ahojte
Od kedy sa mozu davat kvapky espumisan? Nas drobec ma len 12 dni. Mne sa zda tych 25 kvapiek troska vela 😒 a prvu davku len sa skusku 5 kvapiek vyvracal. Prosim poradte, vdaka.

zoja
20. okt 2009

zzz77 ja som ho davala malemu od 3tyzd., ale len malokedy, ja som jedla tabletky espumisan po každom jedle, vrele odporúčam u nás to pomohlo

zzz77
27. okt 2009

dakujem vyskusame.
chuda moje take krce ma ze sa budi zo sna, kazdy vravi len, ze treba vydrzat ☹

iinuska
27. okt 2009

ja som davala malemu Espumisan, a pomohol mu.Nedavala som tolko kvapiek ako odporucali v letaku, maximalne 15.

lienka79
27. okt 2009

u nas pomohli..ale len ciqastocne..proste dieta z koliky ,musi vyrast...

janulka18
28. okt 2009

Ja dávam malej INFACOL a je super.Len jednu kvapku na jazyk pred večerným kojením a paráda.Inak malej vadilo aj keď som si dala viac mlieka alebo jogurt,z toho ju dosť bolelo bruško. A dúfam,že o mesiac tie protivné koliky prejdú.

burina111
28. okt 2009

ja som mala hrozné problémy s malým, dávala som mu espumisan 1,5ml, kupovala som tu emulziu/roztok, no a iba keď koliku dostal, že som videla, že ho bolí bruško..potom som ho ešte ponosila na rukách v polohe proti boleniu bruška a dala rektálnu rúrku, bruško ešte pomastila krémom pupík a za pol hodku bol v pohode...