Ako často potierať potničky hypermangánom?

sixinka
23. mar 2009

vie mi niekto prosím poradit, ako casto mám synovi potierat potnicky tým ruzovým roztokom?

dada27
23. mar 2009

Ahoj sixinka,mi sme na potnićky nepoužívali nić,len som poutierala čistou vodou a nechala voľne vyschnúť.Alebo som ich môžeš potrieť úplne slabućkou vrstvou sudocremu alebo imazolom.Nam to zaberalo.Hapermangán sme používali pri oplachovaní zadočku ,lebo sme prišli z pôrodnice zapareným až do krvi.Oplachovala som zakaźdým,keď som prebaľovala.

annag
23. mar 2009

sixinka - rob to ako slbučko ružový obklad- napr. 3 x denne na 10 min a potom dôkladne jemne vysuš - je to na dezinfekciu, potničky musia byť inak v suchu - preto je dobrý pokiaľ nemokvajú napr. sudocream

polana
26. mar 2009

Ahoj sixinka,hypermangan stači pridat do vaničky s vodou ked maleho kupeš asi na špic noža len maličko.Ja som to tak robila a je to vyborne na potničky,zapareniny.Alebo potničky stači potrieť benzoliehom aj to mam odskušane.

uci
26. mar 2009

ja mam uplne rovnake skusenosti ako polana

tynushqa
26. mar 2009

My sme sa tiez kupali v porodnici v hypermanganovom roztoku, vodicka ale musi byt slabunko ruzova. A hovorili ze tak 2x do tyzdna ju mam v tom okupat, ked bola vyhadzana.

sixinka
autor
27. mar 2009

ja neviem, olinko to ma po celej hlave a na tvaricke a aj ked mu to vzsusujem hypermanganom, stale to tam ma, dokonca asi aj viacej. je cely suchy. supinaty. a sem tam ma take zlte osusene ako zaschnuty maz. to ma pod nosom,na usiach a cele. asi budem musiet s nim ist ku koznemu

nana322
16. apr 2009

Ahojte, mám taký malý problém....syn má kiahne a lekárka mu dala namiesto púdru HYPERMANGÁN. Je to bezpečné? Vyzerám ako divná mama, ale u lekára bol s malým manžel, lebo som bola na služobke.

pammy
16. apr 2009

Ahojky prosim Vas, po hypermanganoom kupeli mam drobca oplachnut cistou vodickou? Osprchnut ho?

annag
16. apr 2009

nana, je to bezpečné, dnes sa už od púdru ustúpilo 😀 , takto sa to mení 😀 , ale roztok urob slabo ružový

pammy - neopalchuj - slabo ružový a bez opalchu, on je na dezinfekciu

nana322
17. apr 2009

annag ďakujem veľmi moc, trošku ma to vyplašilo, a malý má plné ústa toto, mandle no katastrofa ☹
keby mohol, tak v tom kúpele aj spí 🙂

lyongirl
17. apr 2009

my sme v tom kúpali v nemocnici, len som trochu prekvapená z toho, že tam toho hodili do vody ajajáj, voda fialová, asi im to bolo jedno. A ako vidím, annag - skúsená žienka 😉 radí roztok slabo ružový, tak chudáčik môj malý, čo ho chceli ako vydezinfikovať? Dúfam, že to množstvo vo vode v nemocke nevadilo...

pookie
18. okt 2009

Je to ok ak sa dietatku dostane trosku hypermanganovej vodicky pri kupeli aj do ust? Lebo asi moju malu nezastavim aby si nevkladala hracky do ust 😉

euphoria
17. feb 2010

Mne kazala doktorka kupat nozky v hypermangane, dcerke sa uz asi mesiac zacala odierat kozicka na palcoch na nohach,je to vraj z chodenia a citlivej pokozky.Stretli ste sa uz s tym niekto? Je jedno ci chodi bosa, v topankach,papuckach.ked vela chodi vracia sa jej to.
A este otazka mam z toho hypermanganu cele prsty pofarbene.S cim to ide dole??

katka22r
30. mar 2010

ahojte mozem pouzivat hypermangan pri 2 mesacnej dcerke a dat jej ho do kupela?ake mate s tym skusenosti..ma dost vela vyrazok a vraj to pomaha

adulik144
22. apr 2010

Ahojte poprosím vás o radu, ake máte skúsenosti s kiahnami a hypermangánom? Mladšia dcéra ich má hrozne vela a už neviem ako by som jej to ulahcila, tak chcem vyskúšať aj túto variantu.

kadernik12
24. máj 2011

ahojte potrebovala by som poradit či sa može použivat hypermangán aj na zapareniny???

letka30
2. júl 2011

porosim o radu mala ma kiahne a poradili mi ze ju mam kupat v hypermangane a neviem ako casto niekto vravi ze to skodi a dakto ze v pohode.tak chcem poradit ako casto ju v tom mozem kupat vraj to dobre tie kiahne vysusa a vraj aj menej svrbi co je na tom pravdy.

pe
6. júl 2011

@letka30
kup ju iba vecer. priprav si jemny-svetloruzovy roztok... uplne najlepsie je na to kupanie v repiku...malej ulavi

ppetrikova
30. máj 2013

Ked mal nas Prokopko este v porodnici alergiu na plienky Happy, sestricky ho 5 dni kupali v hypermangane a alergia zmizla. Dnes mame rok a dostali sme ovcie kiahne...kupem ho 3 x denne v slabo fialovkastom roztoku hypermanganu a po 5 dni su kiahne krasne zasusene a odlupuju sa same. Tento roztok sa nam urcite dostal aj malinko do ustociek, alebo na tvar, ale je to v poriadku. Vzdy si vsetko prestudujem, netestujem to na vlastnych detoch. A na zaver ....ODPORUCAM HO PRI KOZNYCH PROBLEMOCH, ALERGIACH A KIAHNACH.

demeterka
2. nov 2014

@ppetrikova Ahoj, chcem sa opytat ci po kupeli v hyprmangane sa treba niecim natriet alebo to nechat len tak suche.. chytilas om od deti chorobu ruky nohy usta, po rukach a nohách mam same pluzgiere a strasne to svrbi tak rozmysalm co s tym, ide ma porazit.

ppetrikova
8. nov 2014

ahoj....po kupeli v hypermangane netreba s nicim potierat....

ivanusko
27. júl 2016

@sixinka tvaricku a vlasky nesmies namacat v hypermangane to len zhorsuje.....staci cistou vodou a nechat preschnut.....

innather
7. feb 2018

@ivanusko nezhorsuje, my potierame tvaricku aj celu hlavicku uska a krasne pomaha

zuzana111986
21. apr 2020

@sixinka ahoj, je to už síce riadna doba ale dopatrala som sa k tvojmu problému a my máme to iste. Ako si to nakoniec vyriešila? Co vám pomohlo?