Ako dlho užívať kvapky Sab Simplex?

drgonovamata
2. feb 2009

Ahojte maminy.
Chcem sa spytat ktore mate skusenosti s uzivanim kvapiek na prdiky a koliky Sab Simplex, ako dlho ste ich davali babetku? Lebo na letaciku je napisane ze bez porady s lekarom sa smu uzivat len 3 dni.
Poradte ............ 😨

ellit
2. feb 2009

ahoj, ja som ich malemu davala od narodenia az kym nepresli koliky 8 krat za den a na zaciatku prikrmov, ale travi mu super, tak mu uz nedavam. Mam ich ale stale v rezerve, ked budem skusat napriklad karfiolik a brokolicu.

ellit
2. feb 2009

ale prve tri mesiace mozes kludne

sisstin
2. feb 2009

my jsme užívali 7m 😀

berenika39
2. feb 2009

my užíváme už cca 170 dnů🙂)). Do mlíčka, 5x denně. Ted už i po jídle - zelenině. Pomáhá to redukovat "bubliny" v bříšku, jednoduše řečeno a nám to moc pomáhá.

fiallinka
2. feb 2009

tak my je jedeme už třetí měsíc...

luciakubista
2. feb 2009

my 4. mesic, kazdy vecer pred spanim asi 6 kapek

lucinecka
2. feb 2009

My ho taky užívali hrozně dlouho, ještě nedávno ho dostával malej každý ráno a do toho hezky vigantol, byla to taková sladká tečka po ránu 🙂

jitrulka
2. feb 2009

Hele, mě mudra chtěla napsat jen jednu lahvičku a víc mi prý nenapíše, pač s tím jen opatrně... prý je to návykový. Nakonec jsme se obešli bez toho. Jsme asi ty šťastnější...

jankapo
2. feb 2009

Na gastroenterologii nam povedali, ze kludne dlhodobo, nie je navykove...nevstrebava sa to, neskodi. 🙂 Napisu na letacik, ze nie dlhsie nez 3dni bez lekarskeho posudenia, lebo kazde ochorenie ma byt posudene lekarom, aby sa z nas ludi nestali samoliecitelia. Zvlast u tak malych babatiek...

gedgitka.a
2. feb 2009

tak náš malej měl příšerný prdíky asi 4 měsíce, než se začal víc hýbat a Sabíka jsme dávali na radu dr celou dobu několikrát denně a malej byl ok 😉

tajava
3. feb 2009

ja po porade s pediatrickou som to malemu davala asi prve 4 tyzdne, teda od narodenia (najsamprv kvoli tomu, ze maly plakaval v podvecer a nemal dovod - prebaleny, napapany, odgrgnuty, takze to mohla byt "len" kolika) ... najprv iba pred vecernym dojcenim (okolo stvrtej - lebo koliky prichadzaju skor v podvecer) ... potom sme zacali davat aj v ramci dna, pred kazdym dojcenim ... pediatricka hovorila, ze tym, ze to prechadza iba telom, neuklada sa to nikde v tele, je to mozne brat aj dlhodobo ... po mesiaci som to zacala vysadzat a teraz budeme mat 11 tyzdnov a zatial nas koliky obchadzaju 😉

greguska
3. feb 2009

my sme užívali najprv len večer, ale keď plakal "bez príčiny" dostával aj cez deň po 10 kvapiek. zhruba 2-3 mesiace sme takto fungovali, potom som pomaly znižovala dávku. až sme nakoniec prestali úplne - asi v 4.mesiaci života.

pavlina05
3. feb 2009

My užívali cca měsíc. Nezabral. Je ale prý návykový!!!!!! Pak kapečky Baby cAlm, ty jsou na přírodní bázi.....zabraly tak měsíc. PAk nakonec Probiot. kapky bioGAia
NAkońec prdíky ustoupily, cca 4 měsíc

akejka
3. feb 2009

nám povedala dr., že môžeme používať denne aj niekoľko mesiacov...

akejka
3. feb 2009

a užívali sme to celé prvé 3 mesiace, nakoľko moju lucku trápili koliky už od pôrodnice. A veľmi jej pomohli...V 4. mesiaci koliky zo dňa na deň zmizli a odvtedy sme to nepoužili

dnada
3. feb 2009

tak my užívali asi 2měsíce,nezabral,pak Baby calm,uzivame dodnes,davam mu do nich vigantol a do zeleninky navíc propiotickou kulturu 😉

anet1
3. feb 2009

tiez sme pouzivali sab simplex prve 3 mesiace pravidelne toho casu neuzivame - /koncime 5 m. a sme na UM Nutrilon/ ale mam dotaz prechadzame na tuhu stravu, ked davam mliecko rano a poobede resp. vecer tak nasa bubulinka pocas pitia zacne byt nepokojna az kym nezacnu silne prdiky stane sa ze pusti flasu a zacne plakat - vtedy mam tiez nasadit sab simplex???? Myslela som ze sab simplex sa aplikuje na prdiky a nie na ich zastavenie ?? DAKUJEME

fifinna
3. feb 2009

anet, tie kvapky by mali uvolnit prebytocny vzduch v zaludku, ktory sa tam dostal s jedlom, teda maju dietatu pomôct, aby sa vyprdkalo. Staci tak ?

zuzula28
3. feb 2009

sab simplex sa môže dávať aj dlhodobo hlavne u detičiek, ktoré majú silnú koliku sa dáva pri každom papaní, či už MM alebo UM, to je jedno...návykový nemôže byť, keďže ide o tzv. povrchovo aktívnu látku, ktorá spája penu zloženú z tisícov malých bubliniek v čreve bábätka do väčších bublín, ktoré potom ľahšie odídu "von"...do organizmu vôbec neprechádza, takže kľudne používajte, hlavne že pomôže 😉 😵

tajava, ten podvečerný plač u bábätiek je pomerne častý jav, kedy dieťatko týmto spôsobom (aj plačom) dostáva zo seba svoje emócie...pre neho je teraz všade množstvo podnetov a takto niektoré detičky sa večer "vybijú" a je im potom dobručko 😵

tereziep
3. feb 2009

Ahoj, my jsem ho používali cca 4 měsíce cca 4- 5x za den. Vždy do mlíčka cca 10-15 kapek. Ještě mám jedno schovaný pro případ, že by malá měla prdíky. Jinak jsem nic takového, že se nemá používat dlouhodobě neslyšela. Přestali jsem ho dávat v době, kdy malá se začala víc pohybovat.

tajava
3. feb 2009

zuzula28, boli to urcite koliky, lebo to bol strasny plac a nic nepomahalo (cicikanie, prilozenie na prsnik, masaz bruska) ... az protikolikove nosenie na ruke mu robilo dobre, takze si myslim, ze u nas slo o koliku 😉

susik77
3. feb 2009

ja som ich malej davala cely prvy rok v kuse, ale hlavne prvych 5 mesiacov. mozu sa brat neobmedzene.

kobyliacik
4. feb 2009

Je to len cukor, ktorý sa z tela vylúči v takej forme ko sa prijal takže používať sa môže neobmedzene...

zunka
4. feb 2009

A ako to deťom dávate? Do čajíka? Alebo samé rovno z lyžičky?

nelik11
4. feb 2009

ja som davala na lyzicku asi 1ml vody a do toho som nakvapkala 7-10 kvapiek a pekne moje zlate babo spapalo. cele mesiace sme takto popapávali sabík 🙂
susik, my tiez vyse 5 mesiacov sme davali...

jaja257
5. feb 2009

Babulky a kolko kvapiek ste davali ked malo babo 12 dni. A ako casto ste ich davali? Nas zacalo trapit brusko a nevieme si s tym rady. Lebo na letaciku je ze az od 3 tyzdna.

susik77
5. feb 2009

jaja: mozes to davat uz teraz, nic sa nestane, davaju to uz v porodnici. 12 kvapiek na lyzicku.

susik77
5. feb 2009

sorry, 15 kvapiek, mozes viackrat denne.

jaja257
5. feb 2009

susik: dakujem 🙂

kubaka
5. feb 2009

před každým kojení na lžičku - nebo do lahve - my používali do půl roku. Je to neškodné. Já je brala i v těhotenství - v tabletkách Espumisan. Je to stejná účinná látka. Aspoň že už něco na ty prdíky vynalezli 😵