Ako dlho užívať kvapky Sab Simplex?

drgonovamata
2. feb 2009

Ahojte maminy.
Chcem sa spytat ktore mate skusenosti s uzivanim kvapiek na prdiky a koliky Sab Simplex, ako dlho ste ich davali babetku? Lebo na letaciku je napisane ze bez porady s lekarom sa smu uzivat len 3 dni.
Poradte ............ 😨

bimbia
5. feb 2009

ahojte, aj ja chcem spytat. neviem ci ma mala koliku alebo len ju trapia prdy ale ked si ide prdnut tak je strasne nervozna a uz druhu noc ma strasne zachvaty placu. mozem jej davat ten sirup?

neonka
5. feb 2009

my taky vyzkoušeli všechno,ale myslím,že nejvíc zabral pohyb až prostě vyrostl.
Sab jsme používali 2 měsíce pak jsme to zkusili bez a bylo to stejné,tak jsme toho nechali.
Ale nebála bych se toho vyzkoušet to.

bimbia
5. feb 2009

neonka
dakujem tak to asi skusim a to sa dava pred kojenim alebo po?

susik77
5. feb 2009

my sme si koliky uzili 😖 sabky pomozu na par dni. treba robit este aj ine veci-cvicit s nozickami, davat nieco teple na brusko, prip. pouzit rekt. rurku. nam nakoniec zabrali probioticke kvapky-strasne drahe-v CR stoja okolo 660 kc. na slovensku tusim 350 sk.

neonka
5. feb 2009

lepší je to před kojením,já nekojila,tak jsme to dávali do flašky ,pak na lžičku.

cessy
5. feb 2009

aj my sme maly problemy s kolikamy, bolestou bruska, najprv sme pouzivali kvapky espumisan L a potom sab..malemu som ich davala asi 2-3 mesiace rano a večer najprv po 12 kvapiek a postupne som davku znižovala az nakoniec sme ich uzivat prestali.

bimbia
5. feb 2009

mi cvicime ale mame aj reflux takze ked potlacime nozickami na brusko potom zas grcame a pali nas zaha. tak sme stale v jednom kolotoci. 😒

zuzu333
5. feb 2009

bimbia,to si ako zistila,ze malu pali zaha?

bimbia
5. feb 2009

lebo ma reflux a pri tom je to sprievodny jav

zuzu333
5. feb 2009

skus jej davat ten sab simplex.. z toho by ju brusko nemalo boliet.. aj my sme ho davali,lebo mala mi vedela kricat aj 3 hodiny vkuse,ked ju brusko bolelo..

slluci
9. feb 2009

AHOJKY. Tak mi používali asi 5 měsíců. Byl na umělé stravě, takže jsme dávali do každého jídla kapičky. Nevím kolik na začátku ale pak určitě deset. Ale pomáhalo to jen trošku tak jsme ještě dělali při každém přebalování masážky bříška.

missymici
13. feb 2009

taky 15 kapek do každého krmení.Dávam mu jich od 2 týdnů až do ted, a reději budu pokračovat, protže se to bez kapek nedalo zvládnout.

mousunek
13. feb 2009

Ahoj nam sab simplex psala doktorka do 3mesicu a ted uz nam ho davat nechce a mame ho pry omezit, dat jen kdyz to bude opravdu nutne

dada78
13. feb 2009

ahoj, bavila som sa o tom s naším lekárom a môžu sa kľudne užívať neobmedzenú dobu, je to len na zlepšenie trávenia a proti bolestiam a kolikám bruška. Nám ho odporučili pri každom kojení 15kvapiek.

pajmis
13. feb 2009

Ahoj, tak my sme používali sab simplex od narození a dávali sme 10kapek7x denně. Ale malého to začalo napěnovat, tak asi po týdnu sme je vysadili a začala sem používat rektální rourku... ta nám velice pomohla. Malý měl naposledy "prdíky" ve 3týdnech a od té doby máme pokoj...krásně prdí celý den a i v noci ze spaní to jde slyšet 😀 a už nepotřebujeme ani kapky an rourku...tuk, tuk, tuk - musím to zaklepat, protože sme se s tím hodně natrápili -hlavně teda v noci. Ted už si sám pomůže, že si zvedne nožičky, zatlačí a prdne si 😅 Dr. říkal, že by se to nemělo používat zase moc často tak nevím... co doktor - to názor...

slluci
14. feb 2009

Nám rourku doktorka zakázala hned, ani nám nedoporučila ty gelíky na bříško. Ale chodili jsme od jednoho měsíce na masáže pro miminka a pak jsme masírovali každý den a bříško při každém přebalování a to nám pomohlo.

sonik05
14. feb 2009

Já jsem na poradu Dr. dávala jen 5 kapek do každé lahvičky a dávám do teď (tj. přes 8 měsíců). Teď už ale má mlíčko jen 2-3x denně. Dr. říkala, že návykové nejsou a můžou se užívat dlouhodobě.

lucka11123
3. máj 2011

@susik77 ahoj prosim ako sa tie kvapky volaju? moj maly ma problem so zapchou, ked som mu dala glycerinovy cipok v tak do pol hodiny mal plnu plienku. ja viem ze kojene deti nemusia aj yzden lenze moj na treti den chyti strasne krce a to mi place aj hodinu a pol v kuse. davam mu espumisan z toho si poprdkava ale nevykadi sa, cvicim s nim, masirujem mu brusko aj viackrat za den a nic... doteraz som mu pravidelne davala rekt.trubku ale uz bude mat 4 mesiace.on chudiatko tlaci a tlaci a nic...max.si prdne ☹

beatrisss1
18. dec 2011

A kolko x za den mu to mam dat? Dala som mu prvy x 15kvapiek , jedine ale na cumlik po 3x 5kvapiek, inak neviem ako mu to dat, kedze kojim.A to treba dat hned po jedle a 3x denne?

ninamiraty
12. nov 2012

Ahoj maminy...môj maly ma len mesiac a po kazdom papaní ho prepadne plac.S muzom sme rychlo prisli na to ze sa maly trapi s prdikmi..ide to z neho tazko a ako inak bez kriku to nejde...chcem sa opytat na kvapky SAB SIMPLEX ci nam pomozu.Diky za rady.

ninamiraty
12. nov 2012

ahoj maminy..moj maly ma mesiac a chcem sa opytat ci kvapky sab simplex moze uzivat..trapia nas prdiky ktore lezu von v sprievode strasneho placu..diky za rady.

zvedavamt
12. nov 2012

Sab sme uživali od pol roka po začati s umelym mliekovym prikormovanim, potom sme presli na espumisan. Ale nakoniec by ho nebolo treba,keby nam hned zistili / viac menej potvrdili moje zistenie/ ze malej netravi kravske mlieko,ani HA.
Inak koliky maju deti vtedy, ked sa im nieco nepaci v ich okoli, pocuju hadky, citia nervozitu a "nemozu to stravit".
Takze hlavne do kludu najprv rodicia a potom uz netreba riesit deti chemiou.
🙂

channell
4. jan 2013

dobry den chcem sa spitat,dcerke davam sab simplex po 15kvapiek do kazdeho jedenia asi od mesica a uz ma 6mesiacov,dost sa uz hybe tak sme jej ho chhceli vysadit uplne,a to zo dna na den.je to sice len treti den,ale dost nam place tak ma to znepokojuje,moze to byt koli vysadeniu kvapiek?