Ako dostať do dieťaťa antibiotiká? Ako to robíte vy?

loren
14. nov 2008

prosim vas dcera ma rok aj 8 mesiacov a berie antibiotika aj ked ju drzime pritom a ona sa s nami bije ako o zivot aj tak jej nedam celu davku aspon 1/4 vypluje ako to robite vy? vzdy pri tom strasne place

yasmina
14. nov 2008

a je to sirup?a ake antibiotika?ako ich podavas?zo striekacky...lyzicky?

loren
autor
14. nov 2008

sirup a v striekacke 3,7 ml

cicushka
14. nov 2008

lahnutna chbat..ruky k telu, nad nu klaknut a nohami drzat ruky pri tele, jednou rukou drzat hlavu a druhou striekackou streknut do ust..hlboko na jazyk, aby nemohla vyplut..drasticke..ale jediny sposob, ako som to ja do nej dostala.

yasmina
14. nov 2008

cicushka 😉
no moji bez problemov papaju lieky...od malicky vzdy brali kvapky na lyzicku tk uz nemam problem...a antibiotika su sladke aspon tie co sme mali tak to chceli ale asi ten sposob cicushkin je ucinny...

loren
autor
14. nov 2008

a nezabehne jej to tak ako place?

olinka6226
14. nov 2008

podobne ako cicushka, ale supnut lyzicku do pusy a pridrzat nos, prinuti ju to prehltnut.

roasha
14. nov 2008

atb poriadne zapit,aj ked su to sirupy,su neskutocne horke. 😝

jaduska
14. nov 2008

kým bola Lily menšia, tak tiež som do nej nemohla dostať sirup, takže jeden človek ju držal v náručí, ja som jej stisla líčka, aby otvorila pusu a po troške som jej to do pusy striekala. Teraz našťastie zhltne v pohode....

bubba
14. nov 2008

sadnut si na zem,zacvaknut hlavu dietata pod svojou pazuchu tak,ze jednu ruku ma za vasim chrbtom a druhu jej prichytite tou istou rukou pod ktorou je zacviknuta hlava...a jedna ruka zostava volna na dopping 😀

lucinka82
14. nov 2008

Skus dat do cajiku, ja som to tak robila, ked je to v sirupe 😉

loren
autor
15. nov 2008

vyskusala som metodu cicushky a dalo sa 😉 ,lucinka82 to u nas nejde ona akonahle nieco zaciti uz to nevypije

ankam
15. nov 2008

vsetko davam cez striekacku a do sirupu 😉

lilyk
15. nov 2008

tak ta paradna metoda s drzim dietatka a nasilu mu to dat do hrdla u nas nefungovala, a robila to lekarka osobne, sice mu to dala ale za chvilu to maly vyvratil von 🙄
u nas fungovalo dat atb do trosky jogurtu, boli to atb Zinat a spapal vzdy.

miriamkac
15. nov 2008

loren a co tak jej to vysvetlit? preco to musi spapat...ved nemozes s nou zapasit stale.... ☹ ....Pekne vysvetli: sirupcek musis spapat aby telicko bolo zdravucke....Podla mna uz je dost velka a rozumna na to, aby to pochopila...nepodcenuj ju. Vela stastia a verim, ze to budete mat bez" zapasu".....Mne sa tieto "drziace" metody nepacia 😠

matica2
17. nov 2008

tak ja som davala tak isto ako cicushka a potom pridrzala nos aby prehltla. a inak to neslo skusali sme hociako a to bol jediny sposob.

susik77
17. nov 2008

my to robime takto: manzel malej otvori usta, trochu zakloni hlavu, ja do nej natlacim antibiotika-po lyzickach-1 lyzicka, rychle dudlik, cajik, dudlik, 2.lyzicka a postup sa opakuje. 4 dni sme zapasili a dnes sa uz na nas rehotala 😀 😎

danulka2
18. nov 2008

Ak si da vysvetlit, ze je to sladke a potom dostane nejaku odmenu, ak nie, tak suhlasim s cicushkou.
susik77 to mas ako spartakiadu 😉 😀

vroni
18. nov 2008

Miriamka, zavidim ti dieta, ktore si nieco da vysvetlit. Ta moja somarica sa zatne a nie je ochotna pocuvat akekolvek argumenty. Lieky do nej inak ako nasilim nedostaneme 😠 Nastastie brala antibiotika len raz v zivote, ale mava dost casto 40-ky horucky a ked jej musime dat sirup, je to veru tazky boj. Sirupy proti kaslu sme uz vzdali, radsej ju nechame tak a horucky riesime cipkami ak sa da. Ale vysvetlovanie jednoducho nefunguje.... (nielen pri liekoch) A to uz je pomerne velka...