Ako podávať dcére lieky proti páleniu záhy?

scandya
13. júl 2009

Ahojte, neviem ci uz takato vseobecna tema tu je, ak ano poradte kde.

Nasa malinka ma skryty reflux a ma palenie zahy davame jej asi tyzden gastrotuss. Ma aj naduvanie tak davame asi 3 tyzdne sab simplex. Lenze pri kombinacii sa jej naduvanie vratilo. Mate niektora skusenosti? Mam pokracovat so Sab simplexom? Zevraj gastrotuss obsahuje tu latku proti naduvaniu ako Sab. Co mam spravit velmi prdi a zvija sa a placka.

Napiste sem aku medicinku pouzivate naco!
Dakujem

silvia.t
13. júl 2009

Ahoj scandya my sme mali tiez problem s naduvanim,kakanim a asi so vsetkym co sa travenia tyka. Pomohli nam kvapky sab symplex a biogaja....neviem ci kojis alebo davas um?lebo ja som 2tyzdne po porode stratila mlieko a kym si zvykol na um bolo to tazke....ale teraz je to uz ok,akurat sem tam pouzivame rektalnu rurku na kakanie...

annag
13. júl 2009

najskôr by bolo fajn odstrániť príčiny tráviacich problémov - gastrotuss , nadúvanie sú len následky - to, čo opisujete môže byť len tým, že máte napr. nadprodukciu mliečka ....

lucia1004
14. júl 2009

naozaj oba lieciva obsahuju simetikon, t.j. tu zlozku proti naduvaniu (sab je vlastne simetikonovou emulziou). isto ti lepsie poradi annag, ale môj nazor je taky, ze ked naozaj reflux nemôzes "liecit" inac, prirodzenou cestou: polohovanie po nakojeni, kojenie nie castejsie ako dve hodiny, hoc by si to mala vyzadovala (pri refluxe sa mliecko vracia do zahy, ta pali a babätko to palenie chce "uhasit" opät kojenim a nastane zacarovany kruh), a pediatricka naozaj odporucila gastrotuss, tak by som gastrotuss davala , ale sab by som skusila vysadit. To naduvanie by som potom riesila prirodzenou cestou: masirovanie bruska Pupikom, cvicenie s nozkami, len kojenie, ziadne cajiky proti naduvaniu, spinkanie na cerstvom vzduchu. a isty cas sledovat, ked budes polohovat po nakojeni a robit vsetko ostatne, ako sa bude mala prejavovat

scandya
autor
14. júl 2009

ahojte, ja mliecko nemam od 3tyzdna takze sme na UM. polohujeme, davame casto odgrgavat uz aj ked je v postielke, cerstveho vzduchu ma stale, ten Pupik kupim a skusim.

Annag- takze to naduvanie sposobuje gastrotss? Vcera ju naduvalo a to som jej dala 6kvapiek SAB do 125ml nutrilon AR1, dnes jej davam zasa po 20 kvapiek a je v klude, zabralo to! Gastrotuss davam po kazdom krmeni 1 az 1,5ml. mozem jej takto uskodit? akoby si to riesila ty?

Kamaratke doktor na sone povedal tiez ze maly ma reflux ale dal im nutrilon comfort a ze kvypky davat nemusi a malinky dnes hajinka super. je ten comfort lepsi? naduva menej?

Inac kazde pripravene mliecko necham odstat a vyberam penu, je to dobre?

Baby ja som z toho uz jelenco je dobre a co zle, robim z malinkej pokusneho kralicka
☹ Poradte

scandya
autor
15. júl 2009

prosim napiste mi uz niekto!!! poradte

breslerka
16. júl 2009

scandya, moja mala to tiez mala, teraz ma uz 4,5 mesiaca, vyzera ze to preslo.Tiez sme davali gastrotuss, ale to ju zapekalo.Nasla som, ze zaberaju homeopatika gastrocynesine, to su take tabletky, rozpustis ich vo vode a davas pred kazdym jedlom.Postupne mozes davat pol tabletky. prosti naduvaniu sme davali babycalm, lebo espumisan moc nezaberal. Fakt toto pomohlo. Nakoniec to spontanne ustupilo, uz tie homeopatoika nedavam, zda sa ze je to ok.treba to len vydrzat, babatku sa musi uzavriet pazerakovy zvierac

breslerka
16. júl 2009

a davala som este rpobiotika infant dophillus.Dobra je aj biogaia

annag
16. júl 2009

scandya prepáč, to bol preklep, myslela som reflux, nie gastrotuss 😔 gastrotuss môžeš dávať, takisto môžeš kľudne dlhodobo pred každým kŕmením dávať aj sabsimplex a probiotiká.

Zahustením akéhokoľvek mlieka, resp. podávaním už hotového zahusteného - ar mlieka sa môže eliminovať grckanie. Avšak tichý reflux sa zahustením nevytratí, naopak, môže sa ešte zvýrazniť, pretože potrava v žalúdku zostáva dlhšie. Jedna z príčin prejavov tichého refluxu u detí i dospelých je práve ťažko, resp. dlho spracovávané jedlo.
Skôr by som sa ešte zamerala na množstvo - je lepšie dávať menšie dávky častejšie - tým, že bude žalúdok na jeden krát tráviť menšie množstvo a nebude preplnený, tak aj prejavy tichého refluxu sa znížia. Teda by som vyskúšala jednu dávkuz znížiť napr. o 1/3 tak, aby sa mliečko skôr strávilo a bábo častejšie papalo.

- je diametrálny rozdiel riešiť reflux či nadúvanie u dojčeného bábetka a u bábetka na UM. To, čo sa dá u dojčeného bábetka jednoducho vyriešiť úpravou dojčenia, to sa u bábetka na UM nedá. UM je ťažšie stráviteľné, preto niektoré tráviace problémy prejdú až keď orgány dozrejú. Reflux ako taký vrcholí niekedy okolo 3-4 mesiacov, úplne vymizne v prvých 3 rokoch u drvivej väčšiny detí.

nini19
16. júl 2009

ahoj annag...strasne sa trapime...mliecko sa nam vraca malinka nespinka ja placem,lebo jej neviem pomoct...skusila som toho tanecnika a nic ai blbo...zaspi len vo vajicku,teraz som ju chcela preniest do postielky-je aj podlozena a sa zobudila hned ako som ju polozila sa jej to vratilo az saozkaslala...teraz ju drzim zvislo a spinka mi opreta o plece....bojim sa ju polozot...ale do rana to nevidrzim takto ju mat....