Ako podávať Zinnat diaťaťu?

alienka
25. sep 2007

Ahoj, maminy, ktore mate skusenosti s uzivanim ATB Zinnat, dnes nam dr. predpisala na zapal mocoveho mechurika, ako ste ho podavali? Na tej prilozenej odmerke - lyzicke alebo v mlieku? Na letaku pisu ze treba do flasticky pridat vodu, ale ze takto to vydrzi len 10 dni pri teplote 2-8 stupnov, to je trosku studene, nie? Mozem to pridat do trosky vlazneho mliecka? Som z toho jelen, mozno to znie smiesne, ale zatial sme ATB brat nemuseli. Budem rada, ak mi poradite.

stonozka
25. sep 2007

ahoj, my sme brali zinnat, lebo m alý mal stafylokoka, nám to nariedili v lekárni a doma som to mala v chladničke, malému som to podávala cez striekačku s letným čajíkom, teda som mu to dala do pusky a potom dala čajík, kedže mi nič nechce z flaše ta som mu ho dala cez tu istú striekačku...a viac ako 7dní sa stejne užívanie nedoporučuje...ozaj: malý mi s ních riadne hnačkoval...tak si na to daj pozor

alienka
autor
25. sep 2007

dakujem, stonozka, za radu, flasku mozme, tak skusim s odsatym vlaznym mlieckom, co to spravi. A hnackoval hned od zaciatku? Ako dlho ste to brali? Odporucaju davat s ATB probiotika, kvoli hnackam, tak sa snad tomu vyhneme.

stonozka
25. sep 2007

alienka, aj my sme mali probiotika, ale moc mu to npomohlo a to bolo najhoršie že som zinat brala aj ja, tak to mal 2x a dostaval aj kašu s probiotikami, nakoniec sa mu zaparila ritka... a brali sme ho asi 7 dní a hnačkoval asi od druheho dna ked ich dostal...

alienka
autor
26. sep 2007

tak vecer som to malemu dala prvy krat, sme sa natrapili, kym to spapal, len sa mrastil, odtahoval od flasky, ale nakoniec to spapal, horsie to bolo rano, to minimalne polovicu vygrckal 😢 , no, musi to byt dost hnusne, najhorsie je, ze potom nechcel mliecko, asi po polhodine sa konecne prisal 😖

sisa79
26. sep 2007

Ahoj!
Moj Vilko bral zinnat niekolko tyzdnov. Davali sme mu ho striekackou.Je to sladucke, tak nenamietal. Zaroven bral nutrolin b - probiotikum, aby nehnackoval. Nemali sme nijaky problem. Dobra rada... ak ho das do chladnicky, velmi zhustne. Daj ho len niekde na chladnejsie miesto a stale pred pouzitim dobre pretrepat. Pa a skoro sa uzdravte. Slavka

januarova
26. sep 2007

Ahoj, aj moj maly bral zinnat 5 dni po porode, tiez mal stafylokoka v moc. cestach. My sme boli v nemocnici a davali mu to striekackou, a potom este raz ked mal 8 mes. sme brali atb sumamed a ten som mu tiez davala striekackou. ak kojis, tak by nemal dostat hnacku, je to prirodzena prevencia. Ja som ho vylucne kojila aj tych par dni ked bral atb v 8 mes. a nemali sme potom s hnackou problem. Ak nekojis, dobre napisali ostatne maminky, ze treba probiotika. zelam skore uzdravenie.
este otazka na stonozku: tvojmu malemu sa stafylokok nevracia? lebo mne dr. povedala, ze pri nejakych virusovych chorobach sa to moze opakovat. zatial to mal 2x, ale je to otras. vies kde ste to chytili? my v porodnici.

alienka
autor
26. sep 2007

sisa79, januarova, vdaka za rady, maleho kojim, no zda sa, ze hnacka sa nam nevyhne, vecer mu to skusim dat striekackou, davali ste to ciste ci riedene mliekom?
tiez by som dala malemu probiotika, no napr. Nutrolin B je az od 6 mesiacov, este je Biopron Junior - vraj este lepsi, no az od 4 mesiacov a to este nemame 😖

januarova
26. sep 2007

alienka, ja som mu to davala ciste a potom som mu to dala zapit vodou alebo mliekom/kojenim/. preco si myslis, ze sa vam hnacka nevyhne, uz ma riedku stolicu?

alienka
autor
26. sep 2007

rano este v pohode, pred obedom uz chytala zelenkavy nadych a teraz uz riedka a zelena ☹

andy.a
26. sep 2007

aj ja som zvyknutá dávať lieky v sirupovej forme len striekačkou..malý mi to z lyžičky nikdy nechcel piť,vypľúval to.. 😒
ešte lepšie sú čípky,ale antibiotiká sa asi v čípkoch nevyrábajú..
a malej som našťastie..klop-klop..zatiaľ žiaden lieky nemusela dávať,teda okrem tých rôznych vitamínov v kvapkách,ktoré berú všetky bábetká..

lieky som dávala zapiť mliekom,neskôr keď bol syn väčší,tak čajom..treba si prečítať ešte leták od lieku,lebo niektoré sa mliekom nemôžu zapíjať..

januarova
26. sep 2007

alienka, tak to mi je luto. skus sa spytat v lekarni na nejake probiotika od 3 mesiacov. este by si mohla skusit ty zjest banan a horku cokoladu, to zapeka. ze by to preslo malemu do mlieka. ak to samozrejme nerobi ine zdravot. problemy tebe alebo malemu.

stonozka
26. sep 2007

ad januarova: no my sme mali zlateho stafylokoka v nošteku a hrdielku, stále kýchal a kašlal a nič mu nepomáhalo a tak nám dr urobila výtery a bolo to tu, v minulosti som s nim mala problém aj ja atak som si myslela že to chytil odo mna preto sme sa preliečili spolu, ale nakoniec sme zistili že odo mna to nemá lebo moje výtery boli čisté, v nošteku mu ostal a teraz ma stále nádchu a odsávame soplíky... vytery si dali porobiť aj ostatný členovia rodiny aby sme vedeli...
alienka: ja osobne viem, že sú aj nejaké probiotika aj od 3 mesiacov... skús sa popýtať v lekárni...

sisa79
2. okt 2007

Ahoj!
Nutrolin je od 6 mesiacov, ale uz v nemocnici nam ho davali, v mensom mnozstve. Doporucili ho davat pocas celej liecby antibiotikami. Vilko zacinal infuziami, potom injekciami a nakoniec sirupom, dokopy 2 tyzdne a potom sme presli na biseptol, ktory sme brali 4 tyzdne. Po cely cas sme brali nutrolin a naozaj sme nemali problem. Pa. Slavka

hilaris
29. jún 2010

Zdravim maminy, ak mate nejake typy a triky ako podat zinnat, budem velmi vdacna. Zatial mame za sebou prvy pokus a pekne ju na plo az vyvratila veceru a teda myslim ze aj ten zinnat. Lekarnicka ma pred tym varovala ze to ma pieskovu konzistenciu a deticky z toho napina....

martinkkka22
31. jan 2011

@hilaris ahoj....aj ja by som potrebovala poradit, kolko tej vody sa tam dava do tej flašky a ako to mam vlastne malemu davat, lebo to stale vypluva....☹ dakujem za vsetky rady....

hilaris
31. jan 2011

Marek je este malinky :( skoda ze uz ma atb.. aj nam predpisala ale nedela som jej to a dostala sa z toho sama. tiez mala 3 mesiace. Starsej som davala zinnat ked mala cca rok takze uz bola vacsia... davala som jej 5ml z panadolovej striekacky. Jedine tak to bola ochotna "zjest" Neriedit z nicim, len s tou striekackou mu to po troskach skus dat. Ked davam malinkej taketo syrupy ci kvapky ci cokolvek, dam jej trosku do pusy a nasilu jej ju zatvorim aby nemohla vyplut a musi prehltnut. Skus.. ale nic si z toho nerob ked budes mat blby pocit na prvy krat ze vam to nejde.. treba ziskat prax ;) drzim palceky

martinkkka22
31. jan 2011

@hilaris dakujem za odpoved....ale maly to uplne odmieta..som mu to tam dala striekačkou a vsetko vyvratil aj so zjedeným mliečkom...musim zajtra zavolat doktorke, čo a ako mam pokračovat....☹

hilaris
1. feb 2011

@martinkkka22 chapem.. mna upozornovala na to ze deti to nutka na vracanie lebo to ma taku praskovu konzistenciu ale ked to bolo schladene a stuhlo to tak ju potom uz nenapinalo..

martinkkka22
1. feb 2011

@hilaris dakujem....som mu to dala vnoci este raz o jednej...a poslušne to spapkal, lebo bol rozospatý 🙂 uvidime, ako budeme pokračovat dalej...len ten pohlad na neho, ako sa tvari a ako vrackal....to je strasne niečo...radcej by som bola ja tisickrat chora, nez on chudačik...ale ved to pozna určite kazdá mamička...takyto pocit.. ☹

aja2909
25. máj 2015

ahojte, poprosim o radu. Zinnat nam kazali dat do chladnicky ale velmi nam zhustol, tak ze ho nam problem vyliat z flasky na odmerku. Aj vy ste ho mali taky husty? skoro ako kasa to vyzera. Dakujem

dena512
9. okt 2015

Ahojte moja 8mesacna dcera uziva zinnat uz od 25.9.2015 a ma ho uzivat do 27.10 ale zda sa mi to moc boli sme v nemocnici mala zapal mocovych ciest a zapal obliciek ale neviem ci to je dobre davat tak dlho lebo sa mi zda ako keby ju bolel zaludok mava zachvaty placu poradte davat ci nedavat tak dlho samozrejme ked konci platnost musim ist predpisat novy dakujem

logopedicka
3. jún 2016

Nam ho zarobili v lekarni, davam ho striekackou a vzdy ho vyberiem cca hodinu pred papanim z chladnicky, aby nebol studeny. Ma ho uzivat 12 dni na zapal mocovych ciest a potom nejake ine antibiotikum v tabletkach :D to som zvedava ako mu dam tabletku... niekto ste uzivali Zinnat pod 3 mesiace?? Na letaku je to aspon 4x napisane tucnym pismom ze pod 3 mesiace nie je ista bezpecnost uzivania! ani efektivita uzivania! .... ??? .... moj ma 5 tyzdnov..

zuzanah8
13. okt 2016

Ahojte. Prosím vas, ma ešte niekto skúsenosť keď dieťa napina a vracia pri podavani zinnatu? Ako ho mam podať? Dakujem

dena512
13. okt 2016

@zuzanah8 po malých dávkach a striekat smerom do líca nie do hrdla

ollski
13. okt 2016

@zuzanah8 ja som davala v popucenom banane, inak to u starsieho syna nebolo mozne mu ho podat, potom som trpla ci ho cely doje...

janine6623
13. okt 2016

Jaj zinnat, maly mi to nedokazal zpapat, esle len horkktazko zacitil v pusinke, naplo ho a uz aj vygrckal. Dcerka najprv ju pri tom napinalo, hrozne a potom dostala aj hnacky silne. S nou som skoncila az v nemocnici. Zinnat ma hnusnu chut, skuste vypytat co najskor cosi ine. My sme mali zlu skusenost.

barbarka488
20. apr 2023

@sisa79 aku zinnat to bol ked bol sladucky 😅 ja nechapem a fakt sa chytam za hlavu ked to do prdele su lieky pre deti preco tomu neurobia chut tak aby to decko užilo a nevrieskalo negrcalo