Ako správne užívať homeomatiká?

homeo
15. apr 2008

😵 ahojte som tu prvý krát tak prosím o radu
Ako správne treba užívať homeomatiká- niekto mi povedal že sa nezapíjajú, nesmiem ich chyt...

alexa27
15. apr 2008

ahoj 🙂 ,
homeopatika mas bud tie granulky alebo kvapky. Nezapijaju sa, to je pravda. A kvapky si davaj na umelohmotnu lyzicku, nemali by prist do styku s kovom. Granulky si nadavkujes priamo v tej dozicke, v ktorej su a das si ich rovno do ust, pod jazyk a nechas rozpustit.
nemala by si aspon 15min predtym ani potom pit kavu, alkohol, ani nic mentolove, cize ani si umyvat zuby, vsetko toto znizuje ich ucinok.
tak vela zdaru a nech pomozu 😉

susik77
15. apr 2008

ahoj, pre istotu este navod: 1 granulka ti vypadne z dozicky , ked 1-krat pootocis tou dozickou.

zuzanocka
15. apr 2008

susik, este dodam, ze dozicku treba drzat hore nohami 😉
ono...niekto, kto to nepozna, fakt nemusi vediet... kamoska, ked 1.x davala malemu homeo, precitala si, ze ma "3xotocit ", tak otocila jednoducho celu dozicku hore nohami a...nic nevypadlo 😀 zlata bola, ako mi to rozpravala...
a ze sa nesmie nic mentolove, to som tiez pocula...

susik77
15. apr 2008

zuzi: aj ja pisem z vlastnej skusenosti 😀 nevedela som, ze sa to tak davkuje, pokial som ich 1.krat nepouzivala 😎

cistko
17. apr 2008

Ja som ich brala ked som nemala mliecko a kym som prisla na to ako ich vybrat to trvalo 😀 uzivala som ich v podstate dost dlho ale len teraz ked som zacala davat drobcovi a viac o nich precitala som to pochopila "dokonale" 😀
Ale chcem sa opytat ci maju ucinok ak mu ich rozpustam v prevarenej vode. A kedy ich mam davat pred jedlom ci po? 😨

alami
17. apr 2008

tak to je vtipné, ja som síce točila, ale do ruky a vždy mi guľky padali a ja som nadávala, čo je to za blbý spôsob - a to sa zatvorené točí????to je dobré 😀 😀 😀 dík 😀

bihan
17. apr 2008

Nemali by sa brať do ruky, preto sa dajú "vykrútiť" do vrchnáčika a z vrchnáčika rovno do úst.

Rozpustiť v troche vody sa môžu, je jedno či pred jedlom, alebo po, ale mne sa lepšie berú 15min pred ako 30min po jedle.

V ústach by nemala byť žiadna chuť - ani stopa kávy, zubnej pasty a pod...

sandrika
17. apr 2008

baby a načo sa bere s homeopatikami ajB 1 načokonkrétne je to Béčko?, ďakujem

cistko
18. apr 2008

bihan takze ak pred jedlom tak 15 minut pred????? a ak po jedle tak 30 minut po????spravne som to pochopila? 😉

majasol
20. apr 2008

Ahoj, a ked su to tabletkove homeopatika ako napr. Coryzalia - od nadchy ani tie nesmiem chytit do ruky?

danuska24
21. apr 2008

Ako môžem podať homeopatický liek dojčaťu?
Pri podávaní homeopatických liekov dieťaťu je možné liek rozpustiť v malom množstve vody a podať ho v pohári alebo vo fľaši, avšak bez toho, aby ste tekutinu zohrievali. Je dôležité, aby ste každý deň pripravili čerstvý roztok.

Je dôležité nedotýkať sa granúl prstami?
Z hľadiska hygieny, čo platí aj pre iné lieky, je vhodnejšie, aby ste sa homeopatických liekov nedotýkali rukami. Avšak, keďže granuly sú vďaka technológii trojitej impregnácie patentovanej spoločnosťou Boiron naimpregnované až do stredu, chytanie granúl prstami nijako neovplyvňuje ich účinnosť.
Pre uľahčenie podávania homeopatických liekov spoločnosť Boiron vyvinula tzv. dávkovač granúl, ktorý je súčasťou tubičky s liekom.

mywiel
21. apr 2008

Nesmu sa chytat, nezapijat ak su to granulky, gulicky, a nepit a nejest hned pred a po uziti, pockat 10min. Tak isto nejest a nepit bezprostredne pred a po uzitim matove a kofeinove napoje, znizuje to ich ucinnost, ako napr. zubna pasta s matou, lepsie je si kupit zubnu pastu na homeo. 😉

altea
25. apr 2008

neviete mi náhodou poradiť- mojej malej Sofinke (3.mes.) idú zúbky a v lekárni nám poradili Chamomilu 9ch,Samko (3 mes) máva koliky,tam nám zas poradili Nux vomicu-avšak máme problém : nikto nám nevie poradiť aké množstvo a ako často podávať homeopatikum. Nemáte s tým niekto skúsenosti ?

julca80
25. apr 2008

ako tak citam postup spravneho uzivania homeopatik, tak som to robila uplne naopak 😀 Ja ako laik, som si kupila homeopatika na zastavenie tvorby mlieka ....... sice som si dala len par razy ...... uz som si aj zabudla dat par krat .... 😀 ..... katastrofa. Ale ja som si ich nasypala do ruky, cumlala ako cukrik 😀 😀 😀 , a to ma byt vraj pod jazykom. ani neviem ci som vobec hned nepila potom, proste ohromny som ja uzivatel "liekov". 😉
Este, ze vas tu mam, super radkine! Dakujem. 😉

sonoga
26. apr 2008

na zubky sa podava Chamomila 15Ch, nie 9 CH. homeopatika sa vacsinou podavaju 3x denne po 5 granuli, ale pri zubkoch mozes davat aj pri kazdom nocnom prebudeni, ked je dieta nervozne 5 granuli, resp kazdych 15-30min 5 granuli a potom tie intervaly predlzovat. nux vomic sa podava 5CH alebo 9CH 2x denne, ale zas tam si nie som ista, ci to posobi na tie dojcenske koliky. ale vyskusat mozes, ak to nepomoze, uricte to neuskodi

weroni
26. apr 2008

ja som doteraz mala len homeopatika ktore sa cmulaju - pri nich vraj 20 minut pred a po uziti sa nema ani jest ani pit a este homeopaticky sprej do nosa