Aký je podľa vás najlepší sirup na kašeľ?

nenka83
3. jan 2008

poradte mi, moja mala je uz 3 tyzdne chora.no zhorsil sa jej kasel.kasle tak ze ju natahuje.pri prehltani ju boli-mali sme calciovy sirup, muscosolvan a stodal.nic nam nepomaha.poradte ☹

zaris2014
4. máj 2016

@zuky ahoj, prosím, nám včera lekár predpísal Ambrobene, len v letáku je napísane, nekombinovat s liekmi na kašeľ, lebo Ambrobene je na vykašliavanie. Lenže ja sa chcem kaslu zbaviť, lebo mala mi pri kašli často vracia a nechcem jej to zbytočne vyvolávať to kašľanie. Prosím ako to funguje to Ambrobene, viac sa z toho kašle? Dakujem zatiaľ dávam calcium a mucoplant a to jej skoro vždy zaberie, len užívame to len 3 den. Dakujem

javi37
2. jún 2016

@mnamko Ahoj, my tiež nezaspíme bez fľašky mlieka, akú náhradu mlieka si kúpila?

mnamko
2. jún 2016

Ja som vysadila mlieko ma vo flasi caj

mlsnapani
3. jún 2016

@zaris2014 Ambrobene je na vykasliavanie, riedi hlieny. Pokiaľ má malá hlieny tak ich treba dostať von inak bude kašľať stále. Ja osobne chémiu nepoužívam, môžu tam byť vedľajšie účinky. Overený mám Prospan sirup, je prírodný a okrem toho rozširuje dýchacie cesty a nedráždi toľko na kašeľ. A môžu ho aj astmatici čo je pre mňa dôležité. Tri dni liečby je málo. Nič tak rýchlo nezaberie.

pampeliskaaaa
3. jún 2016

Ja som tiež verná Prospanu 😉 u nás vždy zabral obom.

ada2013
11. jún 2016

Dobry den pred 1tyzdnom syn 4r.dobral ambrobene syrup na kasel ktory trval asi 2tyzdne. A dnes zasa zacina kaslat. mozem mu znovu nasadit neaky syrup? ktory by mohol zabrat?

gaspar
3. nov 2016

Ahojte, ako podávate calcium sirup čokoládový? Tiež 3x denne po lyžičke? Malý mal laryngitídu, dnes je ešte zachrípnutý a má dusivý kašeľ, ale už nie suchý...

autumn11
3. nov 2016

keď bol malý chorý a kašlal, tak mu lekárka predpísala kalciový sirup 1xráno a potom dva krát mucosolvan na vykašliavanie. Ale ten mucosolvan som mu dala minimálne 3 hodiny pre spánkom, aby ho v noci nedrhlo.

marikalysik
28. nov 2016
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

treba vysadiť mlieko to zahlieňuje a podporuje kašeľ a začať používať stopkašeľ sirup proti kašlu, je bylinný a deťom dobre zaberá

frajky
25. jan 2017

@zoya1 Dobry den chcela by som sa Vas spitat , ze ste davali malej trifed a nebola po nom spava dakujem za odpoved

katrin21
25. jan 2017

ja som mala teraz suchy kasel nedavno a dala som si podla reklamy :D Sinecod a ludia moji, vecer som si dala ked som sla spat a uz tu noc som nekaslala! zazrak, neverim, nechapem. ale je to tak... rano som si este dala a bolo po kasli.... zaujimave,ale skvele!

llnnaa123
25. jan 2017

@frajky moja 2.5 rocna nebola.mala by byt?

frajky
25. jan 2017

@llnnaa123
lebo moj 5 rocny syn je po podany sirupu len by spal

mia407
25. jan 2017

Ak ma dusivy kasel tak na noc paxeladyn sirup cez den solmucol.alebo stoptussin ten je na suchy kasel zaroven na vykasliavanie.netreba si mylit ked je suchy kasel nesmie sa podavat expektorans na vykasliavanie..

ipwoman
25. jan 2017

Moja mala bola do roka v zime skoro stale chora,vzdy kasel. Vyskusala som vselico, najviac odporucam cibulovy sirup s medom, ale asi skor ako od pol roka by som to nedala...a do roka iba s cukrom. A na suchy kasel stoptussin. Odkedy som vyskusala ten cibulak, uz nic ine ako prvu pomoc nedavam🙂

llnnaa123
26. jan 2017

Na vykasliavanie je veľmi dobrý aj cibuľový čaj, na uvoľnenie hlienov. Ja som varila že 2 cibule, 2 jabĺčka na štvrtky a asi 12 vlašských orechov. Som to varila asi pol hod s litrom vody a píla ako čaj s citrónom. Tak to bolo znesitelne. Môj obvodný mi tvrdil že na lepšie účinky cibule ju treba variť a nielen zalievať medom ako pri sirupe. Už na druhý deň som videla že sa mi uvoľňujú aj hlieny z horných nosových dutín a veľa som vykasliavala takže mi pomohol dosť rýchlo.len to netreba piť donemoty,len kým sú hlieny.

madara279
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenocka82
27. júl 2018

I

majdalenka23
27. júl 2018

Stop kašeľ od dr Weiss

vendula9
8. dec 2019

@briluxina ditustat

noemi1215
23. nov 2021

Nám veľmi pomáha na nočné kašle Fenistil kvapky a Robitussin na suchý kašeľ. Teraz som sa ale dočítala o škodlivosti farbiva amarant v tomto sirupe, tak už ho kupovať nebudem....