Aký je podľa vás najlepší sirup na kašeľ?

nenka83
3. jan 2008

poradte mi, moja mala je uz 3 tyzdne chora.no zhorsil sa jej kasel.kasle tak ze ju natahuje.pri prehltani ju boli-mali sme calciovy sirup, muscosolvan a stodal.nic nam nepomaha.poradte ☹

fanny.fanny
12. apr 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😝 😝 😝 😝 🤐 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 😠 😠 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

senta_sofia
13. sep 2013

na suchy, drazdivy DROSERA COMPOSE, aj ked ma dieta napr. v noci zachvat kaslu, ukludni sliznicu

m_ij_ka
28. sep 2013

stoptussin, ambrobene

bubutko
6. nov 2013

u nas po hedelixe a stuptusine vzdy okamzite strasne zvracia, takze to uz nedam, z mucosolvanu mu vzdy vystupia cervene flaky okolo ust kde sa mu to dostane do styku s pokozkou takze to bude riadne svinstvo, nehovoriac ze mal aj hnacku cely den (to neviem isto ci z toho alebo proste z choroby), tiez uz neviem co mam vyskusat :(

aristka
6. nov 2013

@bubutko na vlhký skús obyč.ambrobene a na suchý máš tussín,ditustat codein..calcium na noc ...

bubutko
6. nov 2013

@aristka pytala som sa dnes v lekarni a ambrobene mi nedala, ze to je od 1 roka az. tak som zobrala Solmucol na radu lekarky, ale aj ten hned vyvratil, okamzite. :( takze je bez liekov.

nikita25
30. nov 2013

ahojte poradte nieco na kasel mala ma kasel takz vlhkejsi upchatz noste ani spat sa jej neda len kasle ma aj zvysenu teplotu cca 37,2 vcera som s nou bola u dr vraj ma vsetko ciste ye vykaslieva ale mne sa to nezda davam je solmucol ma y alergologie atrovent aj flixotide

katka183
30. nov 2013

Ahojte.prosim o radu aj ja.
Chlapci 7 a 5 rokov.cez leto sa drzali.nastupili do skoly,skolly a zacalo to.stale kaslu.vysledky krvi su v poriadku.
Starsi ma vybrate aj nosne mandle.
Vybrali dost sirupov,no akosi nic nezabera.
Pisem len zlomok z toho,ci vybrali:

bronchipret,bronchicum,ambrobene,flavamed,muccisolvan,skorocelovy sirup...

denise01
30. nov 2013

@katka183 Ahoj, ja mam sice mladsieho synceka ale pri kasli hned nasadim sinupret a ten pomohol uz viackrat aj mne...skore uzdravenie 😉

katka183
30. nov 2013

Castokrat zacinaju laryngitidou.no teraz sa to taha uz dlho

lian35
30. nov 2013

@nikita25 Ahoj.Neviem ako máš starú dcérku,ale ja mám velmi dobré skúsenosti zo sirupom Bronchicum-je čisto prírodný a na soplík by som poradila kvapky Pinosol---len vytierať nosík.Želám skoré uzdravenie.

masinka
30. nov 2013

@bubutko moja dcera ma reflux, takze pri kazdom kasli vracala. Kupili sme inhalator a do toho davame Ambrobene s Vincentkou - na kasel to pomoze a nezatazuje to zaludok ako ked to dostane na lyzicke.

Na kasel sme poskusali rozne sirupy, z Mucosolvanu mali decka akurat tak hnacku , na kasel nezaberal, z Trifedu bola jedna dcera uplne zuriva a druha bola otapena, Stodal mi poradili ked som bola tehotna, ale nepomohol ani mne, ani deckam.... nakoniec sme sa na vsetku chemiu vykaslali a pri kazdom zacinajucom kasli urobim za hrniec tymianoveho sirupu a o tri dni sme vacsinou fit 🙂 Ak je to nieco vaznejsie, tak este inhalujeme.

Tu je tecept ako tymianovy sirup robim ja:
povarit 1/4l vody a 200g cukru, do toho nasypat 9g tymianu ( cely sacok -predavaju to medzi korenim za cca 70 centov) odstavit a po vychladnuti scedit. Podava sa 5x denne za cajovu lyzicku. Pozor, obliznutu lyzicku uz do neho nenamacajte, lebo sa pokazi. Ja ho skladujem v chladnicke, ak ho nespotrebujeme, vydrzi aj niekolko mesiacov. A cca 2 dcl tohoto lektvaru vyjdu na cca 1 Euro.

katka183
1. dec 2013

Ahojte kocky.
Mate niektora skusenosti so sirupom Fitobalm?je dobry od kaslu?

rozpravka774
2. dec 2013

Tak nam nepomohlo takmer nic,ani calcium do zily,alergia v poriadku,nakoniec preventivne leieky od alergo a to montelukast,tiez berieme na imunitu imunoglukan sirup a hlivu ustricovu,skus cibulu s medom,alebo daj na vreckovku bravcovu mast a obviaz okolo krku.

stanislavao
23. dec 2013

mamicky, prosim o radu. spravila som synovi sirup na kasel - cibula a citron na platky a zalievane medom. prosim, viete mi poradit kde a kolko sa da skladovat takyto sirup? dakujem.

anima9
28. dec 2013

@stanislavao Do 24 hodín, skladované v chladničke. Surová cibuľa sa po 24 hodinách neodporúča konzumovať. Údajne sa v nej vytvárajú jedovaté látky.

stanislavao
29. dec 2013

@anima9 ale zad med to konzervuje, cize podla mna aj dlhsie moze byt. jedna pani mi pisala, ze 3 dni to mava odlozene.

anima9
29. dec 2013

@stanislavao Také podrobnosti neviem. Osobne radšej zahodím, ak nespotrebujeme. Je o tom viacero článkov na nete. Snažím sa robiť čerstvé, na 1 deň.

kaja73
29. dec 2013

@stanislavao ked cibulu vybreries po par hodinach-/5-6h luhujes/ a nechas len vyluh z nej plus med,tak vydrzi dlho-ja to pouzivam aj 2 tyzden potom a je to OK.
Mozno by vydrzala aj dlhsie ale to uz neviem-dovtedy to vzdy miniem.
Cibula zostava toxicka po cca 12h,ale len ked ju tam nechas-preto ju treba po par h vybrat a zahodit.
http://www.prostezdravi.cz/cibulovy-sirup-na-ka...

stanislavao
29. dec 2013

@kaja73 tak ja som to nechala mozno 3-4 hod luhovat a potom zliala len sirup do flasky, takze cibula, ani nic v tom nebolo. a sirup velmi rychlo pomohol a detom aj chutil.

sima.p
30. dec 2013

@stanislavao stanka ja robím každy deň čerstvý, urobím toľko čo cca za deň spotrebujeme

tamburetka
30. dec 2013

@masinka ahoj. prosim ta a možem tento sirup dávat mojmu 4,5mesačnému synovi? mal nádchu a teraz je celý zahlienený v hrdle. tiež mu moc nechcem dávat klasické sirupy - chémiu,tak ma toto zaujalo. dakujem

masinka
30. dec 2013

@tamburetka no v tomto ti, zial, neporadim. ked pozries bylinkove sirupy v lekarni, tak su vacsinou od troch rokov, pripadne niektore od roka, otazne je, ci na to je aj nejaky vedecky dovod ze preco az od tohoto veku, alebo proste preventivne, podobne ako je na kazdom lieku napisane, ze nevhodne pre tehotne a dojciace, lebo je to lacnejsie ako robit nejaky vyskum.....
My sme to najmensej od toho roka davali.... dovtedy nastastie chora nebola. Ak kojis, tak by bolo asi dobre, keby si si so ty skusila dat a ak sa ti z toho "prefiltrovaneho" nevyhadze , tak mozno po troske skusit... alebo ho nat tym skusit trosku ponaparovat, ci by to tie hlieny takto neuvolnilo.

keram3053
2. jan 2014

Ja mam odskusany tannem sirup,zabral na kasel kde nam nepomohli ziadne lieky. V lekarni sa ale nepredava.Je to zo smrekovych vyhonkov a cisto prirodne.

beka12
2. jan 2014

nam najviac pomaha stodal, za 2-3 dni niekedy aj skor je po velkom kasli....mucosolvan junior napriklad vobec

ikina
9. jan 2014

Ahojte vyskúšajte Prospan, je to prírodný pre všetky typy kasla nakoľko riedi hlieny, rozpusta ich a zároveň pomáha vykasliavat, má výbornú chuť a je vhodný od 0 rokov, dokonca pre tehotné aj kojace Maminy. Nám vždy veľmi pomohol.

ivka1565
13. feb 2014

@19ninka27 ahoj chcem sa spytat na ten tymianovy ssirup...mozem ho davat na suchy kasel alebo na vlhky ??? a ako a kde ho mozem potom skladovat ?? diky

magdalenatothova33
21. feb 2014

@nenka83 ahoj,no my sme uz tiez vsetko vyskusali,nam teraz zabera sinupret+solmucol,nie spolu ale tak 30min.odstup,a u malej zasa pomaha ambrosan

bubulka722
21. feb 2014

Najlepšie účinky na kašeľ a rozpúšťanie hlienov máme s doma robeným cibuľovým sirupom s medom. Žiadne šmejdy z lekárne nekupujeme.