Alergia na krém, hypermangán. Môže ho to bolieť?

varticek
6. dec 2008

Ahojte, prosím o radu. Malý sa mi celý vysypal, doktorka nám dala hypermangán. Myslím, že je to alergia na detský krém nivea ale približne v tom istom čase som začala do prania aj pridávať aviváž lenor sensitive. za ako dlho by mala alergia ustúpiť? lebo pokiaľ je to krém, ten som vysadila, ale pokiaľ aviváž, tak v tom mám momentálne vypraté asi všetky veci a tým pádom by mi ten vyvolávajúci faktor stále pôsobil a alergia by nemizla. Zatiaľ to má dva dni. Inak, keď ho kúpem v tom hypermangáne tak strašne reve, nie je možné, že som mu urobila príliš silnú koncentráciu? Môže ho to bolieť? V lekárni mi povedali 1 až 2 polievkové lyžice, tak som dala dve. Malý má dva mesiace.

annag
6. dec 2008

varticek, roztok musí byť slabučko ružový!!! určite bol veľmi silný, stačí pár krštálikov, hypermangán slúži predovšetkým na dezinfekciu a ukľudnenie pokožky, ale musí byť jemný

roasha
6. dec 2008

varticek,no to si fakt spravila riadnu koncentraciu... 🤐 ved to muselo byt az fialovo cierne..😅
staci fakt par krystalikov....

varticek
autor
6. dec 2008

ja som to mala z lekarne urobene uz ako roztok, nie krystaliky, takze az take strasne to nebolo

roasha
6. dec 2008

jaaaaj,ale aj tak staci davat radsej mensie mnozstvo. 😉

bianca
6. dec 2008

varticek.Pridavaj postupne po trosickach.Hypermangan moze spalit pokozku.My sme sice v praci pouziali krsytaliky,ale zaklad je asi ten isty takze fakt len slabo ruzovu vodu

elize
6. dec 2008

varticek ak nie si ista z coho to ma, urcite radsej vyper a ozehli nanovo vsetky Martinkove veci. Tym nic nepokazis 😉

katullka
6. dec 2008

varticek aj ja som kupavala drobcov isty cas v hypermangane a avivaz som nepouzivala vobec, asi do 8mesiacov, uz neviem presne. Toho hyperm. staci fakt malicko, iba na zafarbenie vody a tiez by som ako pise elize radsej vyprala vsetky veci a ozehlila aby sa mu to este nezhorsovalo.