Alergia na Penicilín. Máte s tým skúsenosti?

riuska
8. dec 2007

chcem sa opytat mate niekto skusenosti s touto alergiou?
nam totiz doktorka na anginu predpisala sirup PENBENE ktory penicilin obsahuje. Teraz mame telicko vyhadzane - take cervene bodocky ☹ moze to byt alergia, lebo nic ine ma nenapada

seki
8. dec 2007

urcite upozorni doktorku, moj muz ma taku alergiu a ked bol maly najprv sa len vyhadzal ale pri naslednom uziti sa skoro zadusil, tak bacha na to nie vzdy je reakcia rovnaka zavisi od "sily" liekov.

nenka83
8. dec 2007

riuska ja mam alergiu na penicilin.od malicka.no neviem ako sa to u mna prejavovala.ked pride mama domov opytam sa.no mam to v karte a moja dokina vzdy na to upozornuje, aby som si davala pozor... kedze niekedy sa preliecim sama,ked sa mi nechce ist ku dokine.

kasis
8. dec 2007

Ja mam tiez alergiu na penicilin, ked som bola mala bola som z neho vyhadzana a vraj som aj vela vracala.Od vtedy na to musim kazdeho lekara uzpozornit, aby mi nic nepredpisovali, co obsahuje penicilin.
Riuska moze to byt alergicka reakcia, urcite by som sa isla spytat Dr., alebo na pohotovost pre istotu.

riuska
autor
8. dec 2007

na my sme len vyhadzany - ziadna ina reakcia tak teraz neviem 😒

valy
8. dec 2007

ja som tiez alergicka na penicilin odmalicka a vraj sa to prejavilo podchladenim, ze mi strasne klesla teplota

riuska
autor
8. dec 2007

baby dik, ono bude najlepsie ked pojdeme na kontrolu - pre istotu 😉

roasha
8. dec 2007

riuska,utekaj na pohotovost,je to alergia na pnc,treba ho vysadit.urcite vam daju dithiaden.vysyp je,ako by si malu vysibala zihlavou.moja mala je tiez alerg.na pnc,tiez bola po penbene vysypana,ma to uvadzane vo vsetkych zaznamoch.vysyp je este jedna z najlahsich foriem,horsie,ak zachyti dych.cesty! 😕

alysea
8. dec 2007

riuška a koľký deń to berie? Niekedy sa totiž keď už choroba odchádza objaví tá 6 či koľká je to detská choroba a takto to vyzerá, zažili sme to, leteli sme na pohotovosť, že aká alergia a tam nám povedali, že nie, a robili mu potom aj test a nemá alergiu. Inak by ho to aj svrbelo, ja mám alregiu na biseptol a to som sa vyhádzala a svrbelo to brutálne.

riuska
autor
8. dec 2007

takze volala som s doktorkou a kazala vysadit to co sme zobrali a nasadit fenistil a ditiaden a v pondelok mame prist na kontrolu a vravela ze to nemusi byt alergia len reakcia na lieky ale ze ved to uvidime 🙂

elise
8. dec 2007

ja osobne mám alergiu na penicilin, a je dobré aby to lekár pri vyšetrení vedel, ja to mám až do takej hraneice že by som sa mohla zadusiť, a to aj z liekov ktoré majú zloženie penicilinu, pri malom by som to určite vysadila keby mal reakciu, ja som mu vysadila aj maltofer ked po nom začal vracať akedže som ho kojila tak som si ja zvýšila prísun železa - železité minerálky...určite nahlás doktorke a pri predpise liekov vždy povedz že mal reakciu 😉

arabela36
9. dec 2007

Aj ja mam alergiu na Penicilin prakticky od malicka. Je to potrebne diagnostikovat hned ako sa da, lebo potom mozu nastat velke problemy. Uz sa tomu uspesne vyhybam asi tak 15 rokov, tym, ze pri kazdej navsteve noveho lekara alebo zubara upozornim na tuto alergiu.
Priznaky si pamatam ako opuchnutie ustnej dutiny behom par minut s naslednym dusenim.

arabeska
9. dec 2007

ja som alergicka na penicilin,ampicilin a cefalosporiny 😖 a tiez som sa zakazdym brutalne vyhadzala ,dusila som sa a zacalo mi opuxat hrdlo.ked som bola mala tak som na tu reakciu skoro umrela.

magnetka6
30. júl 2008

Aj ja mam alergiu na penicilin. Mala som ju prvy krat ako babatko-male vyrazky. Ked som mala 14rokov,moja destska doktorka mi predpisala na slabu chripku AMOCLEN,ktory tiez obsahuje penicilinove zlozky!!!Chcela vyskusat,ci mam este reakciu na penicilin...Co dodnes neviem pochopit... Po troch dnoch som mala slaboruzove vyrazky,mysleli sme si,zeide o kiahne (vyrazky boli trochu vacsie) a behom dna mi stmavli na tuhoruzovo. Mala som ich po celom tele,okrem krku a tvare.Hned sme utekali k lekarovi.A ta doktorka, ktora mi predpisala lieky bola uplne vydesena,lebo ked som sa uz u nej vyzliekla mala som po celom tele fialove velke flaky - tie bodky sa mi zacali zlievat.Bol to hrozny pohlad. Chlapi mali co robit,ked mi vydeli len ruky.Mala som prisnu dietu a jedla som ditiaden.A ta moja dr. moze byt rada,ze som ju vtedy nezazalovala.Mala som totiz obrovske stastie,ze mi ta alergia vysla na povrch koze a nemala som ju len po vnutornych organoch a nezadusila som sa ☹

tanja61
30. júl 2008

baby moj maly ma angina a lekarka mu dala PENBENE berie to od pondelka a vcera v noci mal hnacku a dnes uz 3krat nie vodnatu ale taku hlienistu...a po nozkach ma vyrazky ale niesom si ista ci su to potnicky alebo je to s toho penicilinu poradte prosim ak viet...mam mu dnes este davat liek a zajtra zajst za lekarkou alebo hned vysadit?dakujem

sonoga
30. júl 2008

hnacka nebude priznakom alergie, ale skor, ze antibiotika narusili traviacu sustavu. podavanim probiotik by sa to malo napravit. ale tie vyrazky, moze to byt alergia na antibiotika ale taktiez na nieco, co zjedol resp. moze byt aj na slnko. vacsina pripadov alergie na antibiotika, s ktorymi som sa stretla, boli v inej forme, takej, ked ludia nemohli ani dychat. ale pre istotu skoc za doktorkou. a nemas doma Fenistil gtt.? alebo Fenistil gel, aby si to potrela.

cokii
30. júl 2008

Ja mám alergiu na ampicilín. Keď to ešte nebolo potvrdené, iba bolo podozrenie na alergiu, tak mi lekárka nechala urobiť nejaké B.... testy? (neviem presné meno), kožná mi odobrala krv, ktorá sa zasielala na vyšetrenie, tam potvrdili, že je to ozaj alergia na ampicilín. Teraz to mám všade uvedené a výber antibiotík pri chorobe je značne obmedzený :((( Ak budeš xcieť, pozriem do karty a zistím presne, ako sa tie testy volali (teraz tam malá spinká, ale kartu mám doma, tak zajtra nie je problém). Ak ich nemáte , určite by som si tieto testy nechala urobiť, aby som mala istotu...

annag
30. júl 2008

tanja, je dosť pravdepodobné, že sa jednalo nie o bakteriálnu, ale vírusovú angínu. Tá sa môže zlúčiť s tzv. 6 nemocou, ktorá sa prejavuje vysokými teplotami a vyvrcholí vysypaním sa bábätka. Herpesová - vírusová angína je taká, že bábo má v hrdielku pľuzgieriky, veľmi zle sa mu prehĺta a nechce preto papať, iba kašovitú stravu.
Vyrážky zmiznú za jeden - dva dni. Bolo by vhodné ísť opäť za lekárkou, v tomto čase by už mala vedieť 100% posúdiť, či sa jedná o vírusovú angínu a vysadiť ATB, ak sú zbytočné.

Bakteriálna angína sa lieči ATB, vírusová nie, iba sa znižuje teplota, lebo ATB vírusy neničia.

Hnačky sú typickým sprievodným javom pri užívaní ATB, preto vždy keď bábo alebo mamička užívajú ATB, treba automaticky zaradiť k tomu aj užívanie probiotík -napr. Nutrolin B, lebo ATB niečia črevnú miklofóru.

Veľmi často sa stáva, že sa liečenie vírusovej angíny a súčasnou 6.nemocou pri užívaní ATB, a vlastne zbytočnom, zamení s alergiou na penicilín. Preto aj tá lekárka, ktorá liečila magnetku, si asi, a nie až tak neopodstatnene, myslela, že alergia v detstve mohla byť len zámenou za 6.nemoc. Pri nesprávnej diagnóze v detstve sa dieťaťu navždy zbytočne do karty zapíše "alergia na penicilín"

jamaica77
30. júl 2008

Davajte pozor na alergie, ja som tiez alergik na penicilin, tiez mi to zistili ako asi 2 rocnej, ale nepamtam sa vtedy na reakciu, ako som starsia, tak sa mi stalo 2krat ze sa doktori pomylili a mi predpisali nieco ine ako penicilin ale bola tam malilinkata zlozka penicilinu v tom a moje telo reagovalo hned tym, ze sa mi rozbusilo srdce a lapala som po dychu asi 10-15 minut myslela som ze umieram 😒 Pocula som ze za kazdym to moze byt horsie ahorsie stadium prejavu alergie ak by niekto na mne robil este pokusy a sa mi opovazil predpisat nieco kde bude penicilin. Takze zakazdym ak mi doktor(zubar) alebo hocikto predpise nejake lieky najsamprv vzdy poctivo precitam letacik ku liekom ci tam nie je nic penicilinove, uz neverim ani doktorom, nedavno sa mi to stalo zase u zubara, ze darmo som im 3x prizvukovala ze som alergicka na penicilin (plus som tehu) aj tak mi predpisali nieco a ja som pri prilozenom letaku precitala ze to obsahuje slabu zlozku penicilinu, tak som ich hned informovala ze co mi predpisali neviem ako by som dopadla v tomto stadiu tehu 😅

annag
30. júl 2008

samozrejme, alergia na penicilín môže skončiť šokom - smrťou ☹

tanja61
31. júl 2008

jooj baby dakujem za nazory ja radsej zajdem za lekarkou lebo niesom si ista...maly mal jeden den vysoke horucky a teraz chvalaBohu horucky nema moze to byt len ta virusova angina?ATB berie dnes treti den a od vcera ma tie vyrazky ale len po nozkach a niekde po ruckach,niesu vyrazne skor take slabo ruzove...jamaica:no treba si fakt najprv precitat co ti to vlastne predpisuju ....ja pocas tehu viem ze som nesmela ziadne ine lieky len paracetamol a tebe predpisali antibiotika?niesom si ista ci sa mozu...

tanja61
31. júl 2008

sonoga:maly sa teraz vobec nepohybuje po slnku a ani vonku s nim nechodim kym nedoberie lieky takze so slnka to asi nebude,mam fenistil gel tak skusim natriet..vdaka

tanja61
31. júl 2008

annag:hmm to som zasa ja 😀 no maly ma hnisavu anginu tak mi povedala lekarka ked sme tam boli prvy krat

angua27
31. júl 2008

tanja kľudne to môže byť alergia na penicilínový reťazec. ja ju mám tiež. ako dieťa som nemala a prvýkrát sa mi vyhodila, keď som ako 14-ročná dostala klasické antibiotiká na angínu. behom pár hodín po užití prvej dávky som sa vyhádzala na tele drobnými vyrážkami, ale v takom množstve, že boli jedna vedľa druhej a doslova som opuchla o 4 cm. hneď som volala mojej lekárke, ktorá mi okamžite nakázala prísť do ordinácie, dokonca pre mňa chcela poslať sanitku. zvládla som to však sama a dostala som kalciovú injekciu a 30 minút som si u nej poležala na ordinačnom stole, kým začali vyrážky miznúť. povedala mi, že to bola ešte tá slabšia reakcia a že pri tých horších sa môže zúžiť dokonca dýchacia trubica a zadusila by som sa. takže odvtedy si dávam pozor, všade to mám napísané a v karte na prvej strane veľkými červenými písmenami. oboznamujem s tým všetkých lekárov.
na Tvojom mieste, by som lieky hneď vysadila a odkonzultovala to s lekárkou. radšej prerušiť liečbu ako riskovať zhoršenie stavu alergie.

jamaica, je divné, že lekári vôbec neberú do úvahy, že si na penicilín alegická. ja som s tým nikdy nemala problémy. vždy mi radšej lekári napíšu širokospektrálne ATB, ktoré dajú zabrať žalúdku, ale nikdy tam nie je penicilín, ani nič podobné.

annag
31. júl 2008

tanja, niekedy sa tá angína spočiatku tak javí, ale teraz by to už malo byť vidno, je to veľmi dôležité posúdiť, choď k tej lekárke 😉

tanja61
31. júl 2008

hned rano pojdem k lekarke lebo sa mi to nezda aj ked maly nepuchne a ani nic take len nieje vsade vyhadzany ma tie drobne vyrazky len na nozkach a trocha na ruckach 😉

lekno
2. aug 2008

Ahojte. Ja som bývala od mala často chorá a mávala som hnisavé angíny. Detský doktor mi VŽDY predpísal Penicilín. Keď som ako siedmačka znova ochorela na angínu a dr. mi samozrejme znova predpísal Penicilín, tak do večera sa ni po chrbte vyhádzali veľké "hľuzy", akoby ma včely doštípali a strašne to svrbelo. Tak mi to mama natrela alpou, nech sa to svrbenie trocha zmierni. V noci som nemohla spať, tak som išla za mamou, nech mi to znova natrie a tá sa ma normálne zľakla, pretože som mala celú hornú peru spuchnutú. (Vyzerala som ako Simpsonovci 😀 ) Išli so mnou na pohotovosť, samozrejme silná alergická reakcia na PNC a pichli mi injekciu. Po nej som sa dva krát poriadne vyvracala a od vtedy ho nesmiem užívať. Pred asi šiestimi rokmi mi moja dokina predpísala Penbene a tiež som jej pobedala, že obsahuje PNC. Ona povedala, že teraz už nie sú také agresívne tie lieky a že ten Penbene ho tiež toľko neobsahuje, ale že keď sa bojím, tak mi radšej predpíše niečo iné. Človek sa ale bojí, že keby sa náhodou niečo vážne stalo a odpedla by som, aby mi nepichli takú injekciu. To by som sa už asi neprebrala 😔

lekno
2. aug 2008

Oprava: odpadla

muca31
29. sep 2011

no ahojte.. Mam aj ja jeden taky problem.. moja dcerka je chora a doktorka je predpisala penecilin... a o dva dni ma na nohy take cervene bodky no neviem ci je to alergia kedze aj minule uz brala penecilin a nebolo jej nic.. to teraz neviem co je snou 😢

agnesulik3
12. okt 2011

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať.Som alergička a moji rodičia si kupili psíka.Ratlíka.Takže nemá to ani veľkú srsť nič.A v poslednom čase ked sa poškriabem na nohe alebo ruke tak mi tie škrabance opuchnú.Neviete čo by to mohlo byť ? lebo psíka máme už mesiac a by a mi to prejavilo skôr nie ? Ďakujem

repi
25. nov 2011

Prosim vas neviete mi poradit, ci je mozne pri penicilinovych antibiotikach uzivat fenistil kvapky?Moja mala ma rok a uziva unasyn a vyhodili sa jej cervene bodky, neviem, ci z potravy, alebo z neho..Dakujem.