Silné príznaky alergie u detí

veronika_belisova
30. sep 2017

Mamičky, poraďte čo na alergie u detí okrem kortikoidov :(( malá (4 roky) má kombinované alergie a nechcem dávať 4-ročnému decku utlmováky.. starší syn má atopický a na ten dávame mastičky s kortikoidmi lokálne, jedine to pomôže v akútnych stavoch, ale tiež by som chcela prejsť na niečo menej agresívne..

janinah
30. sep 2017

My ti máme ordinovať liečbu? ved porozprávaj s alergologom,možno máte obdobie kedy alergény útočia menej a vtedy postačí slabšia liečba a ak je zhoršenie tak aj kortikoidy treba....lebo hrozí,že ak nedáš správnu a primeranú liečbu a sama si ju budeš "zjemňovať" tak sa v konečnom dôsledku stav zhorší /to ty nemusíš subjektívna zbadať na dieťati,ale výsledky vyšetreí to potom ukážu

veronika_belisova
autor
30. sep 2017

@janinah vďaka za reakciu, lekára samozrejme nevynecháme, ale hľadám alternatívy, kortikoidy majú veľa vedľajších účinkov a decká sú po nich utlmené.. my to máme také pestré doma, decká aj ja sama máme kombinované alergie, takže do určitej miery vieme predpokladať, kedy aký alergén bude robiť zle, ale trápime sa prakticky celý rok :(

janickacrazy
1. okt 2017

@veronika_belisova Syn má len atopický ekzém alebo aj niečo iné? Lebo veľa detí, čo majú atopický ekzém sú alergické na mlieko, neviem, či si mu dávala robiť testy ale ak nie tak možeš vyskúšať vynechať mlieko a mliečne výrobky na mesiac zo stravy a uvidíš, či bude nejaká zmena.

veronika_belisova
autor
1. okt 2017

@janickacrazy vďaka za odpoveď 🙂 intoleranciu na mlieko má a vyhýbame sa mu.. ale je to dobrý nápad, skúsiť sa pohrať trochu so stravou, niektoré potraviny to môžu posilňovať a iné tlmiť

mirka_kratochvilka
1. okt 2017

Skus stopalerg kupis v lekarni, segru zachranil v tehotenstve, ked nemohla pomaly ani vyjst z domu a lieky od lekara zial prave pre tehotenstvo nemohla brat.. neviem na co vsetko je, treba nastudovat, segra mala pel hlavne

veronika_belisova
autor
2. okt 2017

@mirka_kratochvilka vďaka, pozerala som na nete a asi skúsime 🙂

veronika_belisova
autor
22. okt 2017

Mamičky alergikov, mám pre vás update 🙂 skúsili sme stopalerg, a funguje 🙂) ekzém u syna sa zlepšil po 2 dňoch a zmenšuje sa.. naštudovala som si a vyzerá to byť bezpečné, pozrite tento blog https://www.stopalerg.sk/n/ako-mi-stopalerg-pom... odporúčam! 👧

pe5ka1
24. jan 2018

Aloe Vera zaručene pomôže mám skúsenosť. 👌👌

lubka3232
28. jan 2018

ja by som vedela odporučiť na ten ekzem - moj syn je este malicky, teraz mal len rok a vyhodil sa mu ked mal 9m. nechcela som ist na kortikoidy a lieky v takom malom veku a skusala som vselico. na premastenie veľmi dobre fungoval bepanthen care - uplne klasicky na zadok. pripadne dalsi sposob akym drzat ten ekzem pod kontrolou je atoderm od biodermy. nie sme na liekoch a maly ma len sem tam lokalne fliacky co mu po natreti zmiznu.